Signum2 – pohled do budoucnosti

Hlavním cílem tvůrců nového konceptu Signum2, který se představil na podzimním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, bylo představit vůz blízké budoucnosti, ve kterém by se optimálně propojoval atraktivní vzhled, komfort a pohodlí s funkčností a přizpůsobivostí.

Nový prototyp automobilky Opel s poháněnými předními koly kombinuje elegantní linie sportovních kupé a flexibilitu vozů kombi s mnoha nečekanými designerskými detaily a neotřelými nápady v interiéru. „Signum2 naznačuje trendy, které chtějí stylisté Opelu rozpracovávat u našich budoucích sériových modelů,“ tvrdí Carl-Peter Forster, šéf automobilky Opel.


Signum2 - pohled do budoucnosti
Signum2 - pohled do budoucnosti
Signum2 - pohled do budoucnosti

Při pohledu z vnějšku působí koncept Signum2 jako dynamický dvousedadlový automobil. Zavazadla lze ukrýt před zvědavými pohledy pod sklopená zadní sedadla, kde nemohou ani při kritickém brždění ohrozit pasažéry. Panoramatická prosklená střecha navazuje na rozměrné čelní okno a vytváří uvnitř automobilu svěží pocit volného prostoru. Do výbavy vozu lze zařadit třeba i kávovar, který může být začleněný do sestavy přemístitelných odkládacích schránek.

Se svým extrémně dlouhým rozvorem (2830 mm) a jen minimálními převisy karoserie působí prototyp Signum2 dynamicky i když stojí zcela v klidu. Pocit síly, vysokých výkonů a vitality umocňují i „svalnaté“ podběhy kol, ukrývající devatenáctipalcová kola obutá do pneumatik rozměru 245/35 R19. Jedním z rysů, typických pro design automobilky Opel, je výrazný C-sloupek karoserie. Originálním prvkem je také B-sloupek karoserie, resp. jeho zasazení do struktury vozu: B-sloupek je uchycený pouze do prahů vozu a sahá jen do výšky boku, takže koncept Signum2 při spuštěných oknech působí jako kupé.


Signum2 - pohled do budoucnosti

Po zatažení za kliku dveří se přední sedadla automaticky natáčejí do otevřených dveří, takže nastupování je skutečně naprosto bezproblémové. Jakmile se řidič pohodlně usadí ve svém sedadle volant se vysune směrem vzhůru a zároveň se zdvíhá překryt přístrojového štítu s barevným displejem a objevuje se i centrální displej uprostřed palubní desky. Displej před řidičem ukazuje nejenom všechny důležité provozní údaje, ale využívá jej i navigační systém. Detailnější informace navigačního systému se kromě toho zobrazují také na větším sedmipalcovém monitoru umístěném ve středu palubní desky.

Signum2 - pohled do budoucnosti
Signum2 - pohled do budoucnosti
Signum2 - pohled do budoucnosti

Spolujezdec vpředu může i za jízdy ovládat výkonný palubní počítač, jehož prostřednictvím je možné se kdykoli napojit na celosvětovou internetovou síť. Pokud spolujezdec vestavěný počítač nepoužívá, jeho barevný monitor se sklopí a zcela zapustí do palubní desky.

Ani cestující na zadních sedadlech si nemohou stěžovat na to, že by se za jízdy nudili. Mají k dispozici dvojici DVD přehrávačů, osobní sluchátka a mohou poslouchat hudbu z CD disků nebo sledovat filmy.


Koncept Signum2 je poháněný prototypovým zážehovým osmiválcem vybaveným systémem přímého vstřikování benzinu do válců. Ze zdvihového objemu 4,3 l dává tento motor výkon asi 220 kW/300 k, maximální točivý moment motoru činí přibližně 400 Nm.

Převzato se svolením vydavatele Opel C&S z magazínu Opel – zima 2001, časopisu pro příznivce značky Opel. (Předplatné: opelmag@ehrlich63.cz – 220 Kč za 4 čísla ročně.)


Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Operativní zisk německé automobilky za první pololetí roku 2020 dosáhl výše 110 milionů EUR I když evropský automobilový trh je brutálně zasažen krizí COVID-19 –  v prvních šesti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový trenér světa, otestoval novou Mokku

Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový...

Úspěšný kouč po první jízdě prohlásil: „Super auto!“ Opel Brand Ambassador tvrdí: „S Mokkou zase zažijete řidičskou radost!“ Jürgen Klopp, vysoce respektovaný fotbalový trenér klubu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zcela nový Opel Mokka se už chystá na silnice… a pohání ho elektřina!

Zcela nový Opel Mokka se už chystá na...

Nová Mokka bude od samého začátku k dispozici jako elektromobil Mokka druhé generace už se testuje, ale stále v plné kamufláži Zcela nový Opel Mokka už brázdí silnice, stále ještě v plné...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel podporuje „bojovníky první linie“

Opel podporuje „bojovníky první linie“

Speciální podmínky pro lékaře, lékárníky, záchranáře, hasiče, vojáky, policisty… Virtuální showroom z pohodlí obýváku Dodatečné zvýhodnění 3000 Kč pro on-line objednávky Obrovský...