První pololetí 2008 bylo pro evropský Ford rekordní

Během prvního pololetí letošního roku dosáhla společnost Ford of Europe téměř dvouprocentního růstu, když prodala rekordní počet 1 003 700 nových vozů.

První pololetí bylo rekordní také pro užitkový Ford Transit, který na evropských trzích zaznamenal 99 400 prodaných kusů

Tržní podíl Fordu na 19 evropských trzích v červnu dosáhl hodnoty 8,8 procent, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje nárůst o 0,6 procentního bodu.

„Překročení milionové mety za pouhých šest měsíců letošního roku potvrzuje, jak dobře jsou naše produkty přijímány stále větším množstvím zákazníků,“ řekl Ingvar Sviggum, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby.

„Vzhledem k tomu, že k prodejcům Ford po celé Evropě míří první dodávky nového kompaktního crossoveru Kuga a že již příští měsíc spustíme výrobu zcela nové Fiesty, máme pro následující pololetí ty nejlepší vyhlídky,“ dodává.

Červnové výsledky

V devatenácti zemích Evropy se nejlépe prodávaly modely Focus (33 200), Fiesta (30 600) a Mondeo (14 300). Kuga pokračovala ve slibném startu, když oslovila 2 800 zájemců.

Fiesta se 6 700 prodanými kusy se stala nejúspěšnějším dováženým automobilem v Itálii, přičemž Ford je na tamějším trhu nejprodávanější dováženou značkou – jeho podíl činí 7,9 procenta. Ve Francii byly modely Fiesta, S-MAX a C-MAX nejžádanějšími automobily ve svých segmentech.

Celkově nejvýznamnějším trhem byla v červnu Velká Británie, kde si nový vůz značky Ford zakoupilo 37 200 zákazníků. Ford tak dosáhl tržního podílu 15,3 %.

Prodeje v Německu narostly o 16,9 procenta na 23 900 vozidel, zatímco Francie se zlepšila o 9,5 procenta na 15 700 vozů.

Výsledky za první pololetí

Během prvních šesti měsíců letošního roku prodal Ford na 19 evropských trzích 823 400 nových automobilů. Dvanáct z těchto trhů zaznamenalo růst.

Z hlediska počtu prodaných automobilů byla pro Ford nejvýznamnější Velká Británie s 235 500 dodanými vozy a tržním podílem 16,2 %. Dařilo se také v Německu, kde Ford prodal 118 500 vozů (nárůst o 5,8 %), a ve Francii (80 900, nárůst o 13,7 %).

V Rusku Ford za sledované období posílil o 19,8 procent na 97 300 vozů. Turecko se zlepšilo o 3,8 % na 38 700 automobilů.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford Mustang Mach-E má nové baterky a prodloužený dojezd

Ford Mustang Mach-E má nové baterky a...

Jmenuje se Mach-E a před čtyřmi lety přijel jako elektrická obdoba slavného Mustangu s majestátním předkem a specifickým zadkem. Nicméně s Mustangem toho má společného asi jako petrolejka a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Prokop s Chytkou drží i po osmé etapě Dakaru osmé místo

Prokop s Chytkou drží i po osmé etapě...

Pracovní týden začal pro závodníky 44. ročníku Dakaru pěkně zostra. Pořadatelé jim nachystali nejdelší kilometráž v podobě 830 kilometrů z nichž 395 bylo měřených. Šokem pro Martina...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Martin Prokop se i po třetí etapě Dakaru drží v TOP 10

Martin Prokop se i po třetí etapě...

Krátká a rychlá třetí etapa letošního Dakaru obnášela 255 měřených kilometrů v okolí bivaku v Al Qaisumah, když pořadatel musel kvůli zaplavenému maratonskému bivaku v Al Artawiyah změnit...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nikdy není pozdě. Řidič přesedlal na elektromobil v 87 letech, pořídil si Ford Mustang Mach-E

Nikdy není pozdě. Řidič přesedlal na...

Pedro García (87), který celý život jezdil s auty poháněnými spalovacím motorem, dokazuje, že na budoucnost není nikdy pozdě. Rozhodl se totiž přejít na elektrický pohon a pořídil si Mustang...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Prokopovi v druhé etapě Dakaru chyběla rychlost, průběžně je šestý

Prokopovi v druhé etapě Dakaru chyběla...

Do druhé etapy 44. ročníku Dakarské rally vstupovali Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Benzina Orlen Teamu po excelentním vstupu do soutěže jako třetí nejlepší posádka celkové klasifikace...