Porsche i v roce 2016 nadále zůstává nejsilnější značkou závodu v Le Mans

Na motoristickém galavečeru Noc šampionů, pořádaném ve Weissachu, automobilka Porsche ocenila své mimořádné výsledky v sezoně 2015.

1porrok2016900

Dr. Oliver Blume, generální ředitel Porsche, při této příležitosti nastínil první vyhlídky značky do nadcházející sezony:

„Na závodních okruzích jsme letos prožili jednu z nejúspěšnějších sezon v historii značky. V roce 2016 se chceme soustředit především na konzistentnost, a i tentokrát přidat na otáčkách. Budeme jediným výrobcem, který své stroje nasadí do tří ze čtyř vypsaných kategorií v Le Mans.“

919 Hybrid: Obhájce titulu se startovními čísly 1 a 2

V roce 2016 Porsche nastoupí do své třetí sezony vytrvalostních závodů WEC jako obhájce titulu. Dva závodní vozy Porsche 919 Hybrid se zúčastní devíti podniků šampionátu vytrvalostních závodů FIA Endurance Championship WEC a pojedou se startovními čísly 1 a 2. Porsche 919, jež do nadcházející sezony vyjede s mnoha koncepčními vylepšeními v různých oblastech, pokračuje v technické evoluci vozu z roku 2015. Nový vzhled se poprvé představí v úvodním závodě sezony WEC, který 25. března hostí francouzský okruh Paul Ricard. Hybridní systém vozu 919 kombinuje propracovaný přeplňovaný maloobjemový dvoulitrový čtyřválec, vybavený přímým vstřikováním paliva, s lithium-iontovými akumulátory, v nichž se ukládá elektrická energie ze dvou různých rekuperačních systémů. 919 Hybrid dosahuje celkového výkonu téměř 1000 koní a značce Porsche poskytuje mnoho důležitých poznatků, potřebných pro vývoj budoucích silničních sportovních vozů, jako například pro 800voltový koncept Mission E, který se do výroby dostane na konci desetiletí.

Na startovním roštu závodu 24 hodin Le Mans, nejdůležitějšího podniku sezony 2016, se namísto tří vozů představí vozy dva. Porsche a Audi, sesterská společnost VW, se dohodly, že obě dvě automobilky sníží s ohledem na úsporu nákladů počet svých nasazených monopostů v kategorii LMP1 o jeden. V roce 2016 se znovu střetne všech šest stálých pilotů Porsche 919 Hybrid. O jezdecké povinnosti za volantem závodního vozu LMP1 se startovacím číslem 1 se budou dělit držitelé letošního mistrovského titulu Timo Bernhard (34), Brendon Hartley (26) a Mark Webber (39), sesterský vůz se startovním číslem 2 budou pilotovat Romain Dumas (37), Neel Jani (32) a Marc Lieb (35).

Kévin Estre podepsal smlouvu s Porsche a stal se jeho továrním jezdcem

Další závodní profesionál, který své ostruhy získal v továrním šampionátu Porsche, si vyjel místo továrního jezdce. Sedmadvacetiletý Francouz Kévin Estre vybojoval v průběhu šesti let za volantem vozu 911 CT3 Cup mnoho významných prvenství, včetně titulu ve francouzském šampionátu Porsche Carrera Cup a titulu v seriálu Porsche Mobil 1 Supercup. V roce 2015 pilotoval v závodě šampionátu WEC v belgickém Spa model 911 RSR týmu Porsche Manthey a se svým kolegou Svenem Müllerem (23) skončili v kategorii GTE-Pro na třetím místě. Společně s Kévinem Estrem má značka Porsche na sezonu 2016 podepsaných šestnáct továrních jezdců jedoucích v kategoriích LMP1 a GT.

Porsche upravuje program WEC GT

Kromě závazku ke kategorii LPM1 se Porsche v roce 2016 opět představí také v kategoriích GTE-Pro a GTE-Am. Letošní vítězná posádka Richard Lietz (31) a Michael Christensen (25) si klade za cíl obhájit svůj titul v této profesionální kategorii. V závodě Le Mans tuto posádku doplní Wolf Henzler (40). Tým Proton Dempsey Racing do závodů nasadí tovární 911 RSR. Americký herec Patrick Dempsey (49) se i v roce 2016 bude nadále účastnit vytrvalostních závodů WEC jako partner týmu. Jakmile mu to jeho profese umožní, ve vybraných závodech usedne do kokpitu soutěžního vozu kategorie GTE-Am.

Další dva vozy 911 RSR v závodě 24 hodin Le Mans

Porsche také plánuje nasazení dalších dvou vozů do závodu 24 hodin Le Mans. V jednom z nich se budou střídat Patrick Pilet (34) a Kévin Estre s Britem Nickem Tandym (31). Sesterský vůz budou sedlat Earl Bamber (25), Frédéric Makowiecki (35) a Jörg Bergmeister (39). „Jsme velmi potěšeni, že nám ACO potvrdila další dvě místa na startovním roštu Le Mans v kategorii GTE-Pro,“ říká Dr. Frank-Steffen Walliser, šéf oddělení Porsche Motorsport.

Porsche cílí na obhajobu titulu USA se dvěma vozy 911 RSR

Do třetí sezony šampionátu IMSA Weathertech SportsCar Championship, nejdůležitějšího motoristického šampionátu na území USA, Porsche znovu vysílá na zteč tovární tým. Tým Porsche North America opět nasadí dva vozy 911 RSR, které byly kvůli splnění nových předpisů výrazně modernizovány. Kokpit vozu číslo 911 sdílejí Patrick Pilet a Nick Tandy. Při delších závodech (24 hodin Daytona, 12 hodin Sebring, Watkins Glen a závod Petit Le Mans) je doplní Kévin Estre. Stálou posádku vozu číslo 912 tvoří Frédéric Makowiecki a Earl Bamber. Tyto dva jezdce ve čtyřech dlouhých závodech doplní Michael Christensen. Sezona startuje 30. ledna závodem 24 hodin Daytona.

Nové 911 GT3 R oslaví svůj závodní debut na okruhu Daytona

Sériová verze nového vozu 911 GT3 R pro soukromé týmy, osazená novým čtyřlitrovým šestiválcem s přímým vstřikováním, si svůj debut odbude na tradičním floridském závodním okruhu Daytona. Do úvodního podniku sezony vstoupí čtveřice týmu s pěti závodními stroji. Tovární jezdec Wolf Henzler doplní tým Alex Job Racing. Jörg Bergmeister pojede za tým Park Place Motorsports a Patrick Long za Black Swan Racing. Kvůli velkému zájmu soukromých týmů po celém světě se Porsche rozhodlo zvýšit počet vyrobených kusů a soukromníkům dodá téměř čtyřicet vozů.

Tovární jezdci budou v roce 2016 po celém světě závodit s modelem 911 GT3 R

Porsche pokračuje v tradici, kdy soukromým týmům, závodícím s vozy 911 GT3 R, poskytuje své tovární jezdce. V souladu s touto tradicí se Jörg Bergmeister zúčastní podniků japonského šampionátu Japanese Super GT, Patrick Long pojede Pirelli World Challenge. Wolf Henzler se jako jeden z členů týmu Falken Motorsports znovu zúčastní 24hodinového závodu na okruhu Nürburgring.

Porsche nasadí dva tovární vozy 911 GT3 R do závodu 24 hodin Nürburgringu

Automobilka Porsche se v roce 2016 pod hlavičkou zkušeného týmu Manthey Racing zúčastní nejpopulárnějšího německého závodu 24 hodin Nürburgringu, do kterého nasadí dva nové monoposty 911 GT3 R, pilotované dvěma kvartety továrních jezdců. Závodní stroj GT3, postavený na sedmé generaci kultovního sportovního vozu 911, byl představen minulý rok právě v průběhu závodu 24 hodin Nürburgringu. Své schopnosti na tomto náročném okruhu prokázal ve svém prvním zkušebním závodě, který se jel v říjnu jako součást šampionátu VLN Long Distance Championship a v němž dojel na třetím místě.

Porsche rozšiřuje svůj program podpory mladých talentovaných jezdců

Porsche v roce 2016 dále rozšíří svůj úspěšný program podpory mladých talentovaných jezdců. Německý pilot Sven Müller (23) a Ital Matteo Cairoli (19) obdrží každý 200 tisíc eur na účast v dalším ročníku seriálu Porsche Mobil 1 Supercup. Nováčky jsou dva nadějní kandidáti: Nor Dennis Olsen (19) pojede německý šampionát Porsche Carrera Cup, který se stane jeho prvním krokem v tréninku na dráhu profesionálního závodního jezdce. Francouzi Mathieu Jaminetovi (21) se v celosvětovém seriálu závodů vozů Porsche podařilo porazit ostatní talentované mladé kandidáty. Vicemistr francouzského šampionátu Carrera Cup se zúčastní seriálu Porsche Mobil 1 v pozici juniorského jezdce. Tréninku čtyř juniorských pilotů Porsche na trati, ale i mimo ni, se stejně jako v předchozích letech ujme Sascha Maassen, jenž sám kdysi působil jako tovární jezdec Porsche.

Ryan Dalziel vyhrál ocenění Porsche Cup

Vítězem letošní ceny Porsche Cup pro nejúspěšnějšího soukromého jezdce Porsche se stal skotský pilot Ryan Dalziel (33). Prestižní cenu převzal z rukou Dr. Wolfganga Porsche, předsedy dozorčí rady společnosti Porsche AG. Kromě tohoto ocenění si domů odvezl Porsche 911 Carrera 4S Cabrio s výkonem 400 k, jehož cena činí 165 tisíc eur. Díky svému úspěšnému působení v seriálu Pirelli World Challenge, kde se svým závodním vozem Effort Racing 911 GT3 R skončil na celkově třetím místě, si v průběhu sezony 2015 na své konto připsal 5580 bodů. Druhým mužem letošní ceny Porsche Cup se stal Klaus Bachler, který se může těšit na 30 tisíc eur, třetí Marco Seefried získal 25 tisíc eur. Cena Porsche Cup je předávána od roku 1970 a je myšlenkou samotného Ferryho Porsche.

Modelová řada Porsche 911 Carrera S Coupé/Cabriolet: spotřeba paliva ve městě 13,6–12,1 l/100 km; mimo město 7,5–6,7 l/100 km; kombinovaná: 9,7–8,7 l/100 km; emise CO2: 228–202 g/km; energetická třída: G (Německo).

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

  • – je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg. Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.
  • – je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley a Lamborghini pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 12 000 kusů nových a 4000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 470 000 servisních hodin ročně.
  • – zaměstnává v České republice v současné době 900 zaměstnanců v deseti pobočkách – v Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ostravě a Opavě. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.
  • – sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový porschácký De luxe kokpit debutuje v modelu Cayenne

Nový porschácký De luxe kokpit debutuje...

Ještě pár dní a Porsche 18. dubna 2023 na autosalonu v Šanghaji spolu s novým modelem Cayenne představí i průkopnický koncept zobrazování a ovládání. Porsche Driver Experience znamená plně...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Neexistuje moc aut, se kterým můžete jet z afrického safari do Le Mans, pak do divadla a do ulic Paříže. Možná jediné. Nové Porsche 911 Dakar… Rallye Dakar nikdy nebyla hrou v pískovišti. Hned...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika podporuje studenty automobilových oborů v samostudiu

Porsche Česká republika podporuje...

Studenti obdrželi v rámci projektu QHERO čtyři sady samostudijních materiálů Za úspěšně vyplněné testy čekají na studenty atraktivní odměny Projekty Best Employer a QHERO jsou důležitým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika pomáhá SOS dětským vesničkám

Porsche Česká republika pomáhá SOS...

Rychlé poskytnutí pěti vozů Volkswagen sociálním pracovníkům Postupné rozšiřování podpory péče o děti z ohrožených rodin  Společnost Porsche Česká republika poskytla vozidla...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výsledky Porsche po roku elektrifikace – pokrok, udržitelnost, úspěch

Výsledky Porsche po roku elektrifikace...

Za fiskální rok 2019 vykázala společnost Porsche AG vyšší prodeje, tržby a nové rekordní hodnoty provozního zisku před mimořádnými položkami. V uvedeném roce firma dodala zákazníkům přes...