Nový porschácký De luxe kokpit debutuje v modelu Cayenne

Ještě pár dní a Porsche 18. dubna 2023 na autosalonu v Šanghaji spolu s novým modelem Cayenne představí i průkopnický koncept zobrazování a ovládání. Porsche Driver Experience znamená plně digitální displej, všestrannou individualizaci a intuitivní ovládání. Prý to bude „De luxe kokpit“.

foto: Porsche

Kokpit přebírá prvky elektrického sportovního modelu Taycan a poprvé je interpretuje ve voze Porsche se spalovacím motorem. Zahrnuje digitální sdružený přístroj v takzvaném zakřiveném a volně stojícím designu s variabilními možnostmi zobrazení, přepracovanou středovou konzolu a volant nejnovější generace. Volič automatické převodovky je nyní umístěn napravo od volantu. Na středové konzole tak vzniká prostor pro velký ovladač klimatizace v sofistikovaném designu černého panelu.

Orientovaný na řidiče a interaktivní: nový kokpit v modelu Cayenne

Přístrojový štít nyní bude plně digitální, volně stojící zakřivený displej s úhlopříčkou 12,6 palce – nově nevyžaduje „kšilt“, což mu dává moderní, štíhlý vzhled. V závislosti na stupni výbavy si řidič může vybrat až ze sedmi zobrazení. Otáčkoměr, online navigace, asistent nočního vidění nebo 3D asistenční systém jízdy, to vše může být vybráno tak, aby bylo v popředí. K dispozici je také výrazně omezený setup a klasický režim, z nichž ten druhý přenáší typický design pětitubusového přístrojového štítu Porsche do digitálního věku.

foto: Porsche

Klíčovým prvkem nového Porsche Driver Experience je správná rovnováha mezi digitálními a analogovými prvky. Všechny ovládací prvky, které jsou důležité pro zážitek z jízdy, jsou seskupeny přímo kolem volantu. Pro Porsche typické tlačítko pro startování motoru zůstává stále nalevo od volantu. Volič převodovky se však přesunul a je nyní vpravo mezi sdruženým přístrojem a centrálním displejem.

Nový multifunkční sportovní volant pochází z modelu 911 a ve srovnání s předchůdcem byl zcela přepracován a nyní vyniká vysoce kvalitním, moderním a sportovním designem. Přepínač jízdních režimů pro volbu režimů Normal, Offroad, Sport a Sport Plus přímo na volantu je nyní součástí standardní výbavy. Nové přepínací tlačítko pro volbu funkcí a designu ve sdruženém přístroji je také umístěno přímo na volantu, stejně jako ovládací prvky na přání dodávaného head-up displeje.

foto: Porsche

Nový ovládací panel klimatizace na středové konzole se skleněným povrchem v černém designu zajišťuje mimořádně kvalitní vzhled. Nastavení klimatizace lze provést rychle a intuitivně na jasně uspořádané ovládací ploše. Kombinace dotykového rozpoznávání a haptické zpětné vazby s mechanickými spínači klimatizace, stejně jako fyzický ovladač hlasitosti, zajišťuje funkčnost, která je pro oko i prsty velmi příjemná.

Centrální displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 12,3 palce je řídicím centrem Porsche Communication Management (PCM). Stejně jako dříve zde může řidič ovládat řadu jízdních a komfortních funkcí, podobně jako standardní online navigaci a multimediální funkce. Zcela novou funkcí Porsche Cayenne je na přání integrovaný 10,9palcový displej pro pasažéra. Přídavná dotyková obrazovka umožňuje spolujezdci ulehčit řidičovu práci, například ovládáním navigace nebo výběrem multimédií. Speciální fólie zajišťuje, že displej není vidět ze sedadla řidiče. To znamená, že videa lze streamovat jen na displeji spolujezdce, aniž by docházelo k rozptylování řidiče.

foto: Porsche

Luxusní, sportovní pocit

Porsche Cayenne je nejsportovnějším vozem ve svém segmentu – a tomu odpovídá i jeho interiér. Sportovní prostředí je kombinováno s dynamickou funkčností, luxusním komfortem a typickými designovými prvky Cayenne. Porsche představuje nový koncept ovládání v novém Cayenne v čistém designu, který zdůrazňuje šířku. Celá přístrojová deska, středová konzola a horní část vnitřku dveří byly kompletně přepracovány. Zvýšený horizontální důraz na palubní desku činí interiér ještě širším. Elegantně navržené výdechy ventilace jsou vertikálně zarovnány typickým způsobem Cayenne. Porsche poprvé navrhlo všechny vývody vzduchu v kokpitu bez žaluzií.

foto: Porsche

Komplexně rozšířená konektivita

Porsche v novém modelu Cayenne dále vylepšilo konektivitu. Chlazený úložný prostor pro smartphony s indukční funkcí nabíjení je součástí standardní výbavy. Chlazení umožňuje optimalizovaný nabíjecí výkon až 15 wattů. Rozšířená integrace online služeb poskytuje nové způsoby interakce, jako je použití hlasového asistenta Siri k ovládání funkcí vozidla. Nové jsou také dva porty USB-C v předním úložném prostoru a další dva porty USB-C v zadní části středové konzoly. Všechny porty USB poskytují funkci rychlého nabíjení. Přední také připojují chytrý telefon k Porsche Communication Management (PCM). Chcete-li spárovat smartphone s vozidlem, stačí naskenovat QR kód zobrazený v PCM na něm. K dispozici je pak řada funkcí konektivity, včetně Apple CarPlay® a Android Auto®, stejně jako integrované aplikace, jako jsou Spotify® a Apple Music®.

Díky nové funkci In-Car Video lze videa sledovat přímo v PCM prostřednictvím poskytovatele streamování Screenhits TV® – a to jak na centrálním displeji, když vozidlo stojí, tak na displeji spolujezdce během jízdy.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Porsche Panamera: Luxusnější, efektivnější, hybridnější

Nové Porsche Panamera: Luxusnější,...

Skončila další sedmiletka Panamery a začala další. Proto byla s velkou slávou představená nová, už třetí generace sportovního luxusního sedanu, která je… velmi podobná té...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Neexistuje moc aut, se kterým můžete jet z afrického safari do Le Mans, pak do divadla a do ulic Paříže. Možná jediné. Nové Porsche 911 Dakar… Rallye Dakar nikdy nebyla hrou v pískovišti. Hned...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika podporuje studenty automobilových oborů v samostudiu

Porsche Česká republika podporuje...

Studenti obdrželi v rámci projektu QHERO čtyři sady samostudijních materiálů Za úspěšně vyplněné testy čekají na studenty atraktivní odměny Projekty Best Employer a QHERO jsou důležitým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika pomáhá SOS dětským vesničkám

Porsche Česká republika pomáhá SOS...

Rychlé poskytnutí pěti vozů Volkswagen sociálním pracovníkům Postupné rozšiřování podpory péče o děti z ohrožených rodin  Společnost Porsche Česká republika poskytla vozidla...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výsledky Porsche po roku elektrifikace – pokrok, udržitelnost, úspěch

Výsledky Porsche po roku elektrifikace...

Za fiskální rok 2019 vykázala společnost Porsche AG vyšší prodeje, tržby a nové rekordní hodnoty provozního zisku před mimořádnými položkami. V uvedeném roce firma dodala zákazníkům přes...