Porsche Cayenne v létě výhodněji

Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce vozů Porsche v České republice, připravila pro všechny fanoušky této značky limitovanou nabídku luxusních sportovně-terénních vozů Porsche Cayenne a Cayenne S za zvýhodněných podmínek.

V rámci této akční nabídky zákazníci v základní výbavě vozu získají vzduchové odpružení podvozku – PASM v celkové hodnotě 81 355 Kč bez příplatku a budou si tak moci užít ještě větší komfort a bezpečí na cestách.

Současně mohou využít možnost výhodného financování koupě nového vozu Porsche, jež bylo připraveno ve spolupráci se společností ŠkoFIN. Model Porsche Cayenne je v současné době dostupný již za 1 363 000 Kč (včetně DPH) s možností odpočtu DPH.

Vzduchové odpružení podvozku – PASM

Vzduchové odpružení podvozku (PASM) slouží k vyrovnávání nepohodlných pohybů, které vznikají při velmi dynamické jízdě, intenzivním zrychlování, brzdění nebo při jízdě na zvlášť nerovném povrchu. Díky této funkci stačí zvolit jeden ze tří programů „Komfort“, „Normal“ nebo „Sport“ a čidla sledující pohyby karoserie předají údaje řídicí jednotce, která upraví tvrdost tlumičů na optimální hodnotu. Výsledkem je zvýšená jízdní stabilita a větší komfort.

Funkce PASM zůstává stále aktivní. Je-li nastaven komfortní nebo normální program a jízda se náhle stane výrazně dynamičtější a sportovnější, přejde systém automaticky na sportovně laděný program. Pokud naopak jedete například ve sportovním režimu po nerovné silnici, reaguje PASM okamžitě a pro optimalizaci kontaktu kola s vozovkou tlumení změkčí. Je-li povrch zase rovný, vrátí se podvozek okamžitě k původnímu nastavení.

Nastavení světlé výšky

Vzduchové odpružení nabízí rovněž možnost nastavení světlé výšky pomocí ovladače na středové konzoli. Aktuální nastavení se ukazuje jak na přístrojové desce, tak i o něm informují diody LED vedle ovladače.

Nejvyšší úroveň do terénu (56 mm nad normálem, max. světlá výška 271 mm)

 • Volitelná do rychlosti 30 km/h v extrémním terénu.
 • Nájezdový úhel vpředu je pak 31,8°.

Terénní úroveň (26 mm nad normální polohou, max. světlá výška 241 mm)

 • Volitelná do 80 km/h v těžkém terénu.

Normální úroveň (max. světlá výška při pohotovostní hmotnosti 215 mm)

 • Základní stav modelů Cayenne.

Nízká úroveň (24 mm pod normálem, max. světlá výška 191 mm):

 • Podvozek je tužší a odpor vzduchu menší. Vůz zůstává stabilní a agilní.
 • Od rychlosti 125 km/h se podvozek automaticky sníží na tuto úroveň.

Zvlášť nízká úroveň (34 mm pod normálem, max. světlá výška 181 mm):

 • Podvozek se automaticky sníží na tuto úroveň od rychlosti 210 km/h (není manuálně volitelná).

Poloha pro manipulaci se zavazadly (54 mm pod normálem, max. světlá výška 161 mm)

 • Nejnižší pozice, kterou je možné navolit pouze u stojícího vozu.
 • Slouží k pohodlné manipulaci se zavazadly.
 • Po rozjezdu se podvozek vrátí do normální úrovně.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ sedm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti.O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii, Itálii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový porschácký De luxe kokpit debutuje v modelu Cayenne

Nový porschácký De luxe kokpit debutuje...

Ještě pár dní a Porsche 18. dubna 2023 na autosalonu v Šanghaji spolu s novým modelem Cayenne představí i průkopnický koncept zobrazování a ovládání. Porsche Driver Experience znamená plně...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Neexistuje moc aut, se kterým můžete jet z afrického safari do Le Mans, pak do divadla a do ulic Paříže. Možná jediné. Nové Porsche 911 Dakar… Rallye Dakar nikdy nebyla hrou v pískovišti. Hned...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika podporuje studenty automobilových oborů v samostudiu

Porsche Česká republika podporuje...

Studenti obdrželi v rámci projektu QHERO čtyři sady samostudijních materiálů Za úspěšně vyplněné testy čekají na studenty atraktivní odměny Projekty Best Employer a QHERO jsou důležitým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika pomáhá SOS dětským vesničkám

Porsche Česká republika pomáhá SOS...

Rychlé poskytnutí pěti vozů Volkswagen sociálním pracovníkům Postupné rozšiřování podpory péče o děti z ohrožených rodin  Společnost Porsche Česká republika poskytla vozidla...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Výsledky Porsche po roku elektrifikace – pokrok, udržitelnost, úspěch

Výsledky Porsche po roku elektrifikace...

Za fiskální rok 2019 vykázala společnost Porsche AG vyšší prodeje, tržby a nové rekordní hodnoty provozního zisku před mimořádnými položkami. V uvedeném roce firma dodala zákazníkům přes...