Podrobně o novém Peugeotu 807

Modernější styl, vyspělejší technologická výbava, nový dynamický motor – inovovaný model 807 posiluje svou pozici v segmentu luxusních velkoprostorových vozů.

Peugeot 807 byl uveden na trh v dubnu 2002 a od té doby se vyrobilo již více než 150 000 vozů.

Zájem zákazníků získal především díky přednostem:

 • Karoserie se dvěma bočními posuvnými dveřmi, které usnadňují přístup na zadní sedadla. Dveře mohou být navíc elektricky ovládané.
 • Variabilní vnitřní prostor, kde lze umístit 7 samostatných sedadel (s doplňkem lavice ve třetí řadě až 8), četné odkládací prostory, stylová palubní deska s propracovanou ergonomií, obyvatelnost a velkorysá přepravní kapacita.
 • Výkonné podvozkové části zaručují stabilitu, komfort a jízdní potěšení.
 • Bezpečnost na vysoké úrovni je zajištěna pevnou strukturou karoserie, účinnými zádržnými prostředky (5 hvězdiček v nárazových testech EuroNCAP v ochraně dospělých osob) a prvky terciární bezpečnosti jako je například služba tísňového volání Peugeot Urgence nabízená v rámci systému RT4 (služba zatím v ČR nedostupná).
 • Bohatá nabídka moderních a neustále se vyvíjejících motorů.
 • Elegantní a dynamický styl, který pro evropské zákazníky stále zůstává jedním z hlavních kritérií výběru.

Peugeot 807 chce zaujmout své zákazníky nejen svým vzhledem, ale snaží se také neustále zvyšovat potěšení z cestování – dnes prostřednictvím stylových úprav exteriéru, kvalitnějších provedení interiéru, dodatečné výbavy a nabídky nového výkonného motoru 2.2 HDI FAP 125 kW (170 k). Tento motor je nyní k dispozici s manuální šestistupňovou a brzy také s automatickou šestistupňovou převodovkou.

Zmíněné novinky byly uvedeny s cílem upevnit pozici Peugeotu 807, jakožto dynamického velkoprostorového vozu vyšší třídy, a naplnit očekávání zákazníků v každé jejich životní situaci.

Exteriér

Návrháři vycházeli u nového modelu 807 z původního nadčasového designu a přidali mu na modernosti a vytříbenosti. V přední části vozu byla provedena řada jemných stylových úprav. Změnou prošla mřížka přední masky zdobená horizontálními chromovanými lištami. Znak lva je větší a výraznější a celý vůz obepíná chromovaný lem. Ten také zvýrazňuje boční ochranné lišty, které jsou nyní v barvě karoserie. V souladu s těmito novými chromovanými prvky jsou ve stejném stylu provedeny i vnější kliky bočních posuvných dveří. Také v zadní části má znak lva větší prostor. Chromovaný kryt víka je širší a nese nápis PEUGEOT. Na závěr je třeba zmínit i dvě nové metalické barvy karoserie – modrá Rhodes  a šedá Moondust .

Interiér

Čalounění, dekorativní prvky a provedení částí interiéru dosahují vyšší úrovně.

Plasty použité k výrobě palubní desky a čalounění dveří jsou v černé barvě Mistral. Stejně tak i většina viditelných částí je laděna do jemného barevného odstínu. Chromované vnitřní kliky dveří, hlavice řadicí páky a ovladače výstupů vzduchu přispívají k luxusnímu vzhledu interiéru vozu jako celku.

Čalounění sedadel, palubní desky a výplní dveří je u první verze z nové proplétané látky v barvě šedé Bise. S tímto barevným odstínem se setkáme i u druhé úrovně výbavy u kombinace veluru a proplétané látky velurového typu. Zákazník si ovšem může zvolit i zcela odlišné provedení – jasný a světlý interiér Matinal. Toto provedení se opakuje i u třetí úrovně výbavy s čalouněním sedadel v kombinaci Alcantara / látka nebo na přání v kůži. Dále je k dispozici také kožené čalounění sedadel v barvě černá Mistral. Výplně dveří a palubní deska jsou potaženy Alcantarou stejné barvy.

Řada benzinových motorizací zahrnuje 2.0 16V 103 kW (141 k), 200 Nm s manuální pětistupňovou anebo automatickou čtyřstupňovou převodovkou.

Nový přírůstek v modelové řadě 807 je motor 2.2 HDI FAP 125 kW (170 k) špičkou nabídky dieselových HDI. Tento bi-turbo motor, který se nedávno objevil u modelu 407 a následně u 607, je výjimečný svou špičkovou technologickou výbavou. Nabízí dynamiku a komfort řízení na úrovni obvyklé u motorů s vyšším zdvihovým objemem válců, přičemž spotřeba a emise CO2 zůstávají na nízké úrovni.

Nabídka dieselových motorů u modelu 807:

 • 2.0 16V HDI FAP 88kW (120 k), 300 Nm, manuální šestistupňová převodovka;
 • 2.0 16V HDI FAP 100kW (136 k), 320-340 Nm, manuální šestistupňová převodovka;
 • 2.2 16V HDI FAP 125 kW (170 k), 370 Nm, manuální šestistupňová převodovka;
 • 2.2 16V HDI FAP 125 kW (170 k), 400 Nm, automatická šestistupňová převodovka (k dispozici na jaře 2008).

Nový motor 2.2 HDI FAP představuje čtvrtou fázi spolupráce mezi skupinami PSA Peugeot Citroën a Ford Motor Copany. Doplňuje řadu HDI motorů, které jsou s úspěchem společně vyvíjeny od roku 1998, kdy byla uzavřena smlouva o spolupráci. Čtyřválec o objemu 2 179 cm3 je vybaven šestnácti ventily a dvěma vačkovými hřídeli v hlavě.

Mimořádná pozornost byla věnována točivému momentu a rychlosti reakce v nízkootáčkovém režimu. Při 1 000 ot./min motor vyvíjí již 200 Nm. 280 Nm dosahuje při 1 250 ot./min. Maximální výkon 125 kW prokazuje při 4 000 ot./min. S manuální převodovkou dosahuje maximálního točivého momentu 370 Nm při 1 500 ot./min. S automatickou šestistupňovou převodovkou Tiptronic System Porsche  je to 400 Nm při 1750 ot./min. Mezi hlavní technologické inovace tohoto motoru patří nový typ spalovací komory, společná vstřikovací rampa (vysokotlaký zásobník) Common rail třetí generace s maximálním tlakem 1 800 barů a samozřejmě dvě paralelní sekvenční turbodmychadla.

Tato pohonná jednotka je vždy spojena se šestistupňovou převodovkou – manuální nebo automatickou, a poskytuje tak modelu 807 dynamiku a komfort řízení té nejvyšší úrovně.

Technologie dvou sekvenčních turbodmychadel je u čtyřválcového motoru světovou premiérou. Systém (patentovaný Honeywell Turbo Technology) se skládá ze dvou identických turbodmychadel menších rozměrů. Při nízkých otáčkách zajišťuje reaktivitu motoru pouze jedno turbodmychadlo. Druhé se aktivuje paralelně v rozpětí od 2 600 až 3 200 ot./min v závislosti na zatížení motoru a atmosférických podmínkách. Tímto způsobem jsou pokryty všechny režimy otáček motoru. Celý systém kompletně řídí počítač kontroly motoru. Nízká setrvačnost turbodmychadel, způsobená jejich malými rozměry, odstraňuje časovou prodlevu reakce. Řidič může navíc déle využívat nízkootáčkový režim a snížit tak spotřebu paliva.

Pro spalovací komoru ECCS (Extreme Conventional Combustion System)je charakteristický nižší kompresní poměr (16,6 v porovnání s 18) a větší průměr, čímž dochází ke snížení množství neúplně spáleného paliva a omezení poměru paliva, které přichází do kontaktu se stěnami. Uvedeného efektu je dosaženo speciálními úpravami geometrie a koncepce pístů (vyrobeny z mechanicky a tepelně vysoce odolného hliníku). Geometrie rovněž umožňuje snížením tepelných ztrát na stěnách velice výrazným způsobem omezit točivý pohyb vzduchu ve spalovací komoře. Díky těmto vývojovým modifikacím se zlepšuje homogenita palivové směsi. Dochází k výraznému zlepšení celkového chodu motoru a tiššímu spalování.

Systém spalování ECCS je spojen se společnou vstřikovací rampou Common rail Bosch třetí generace, u níž je tlak vstřikování zvýšen až na 1 800 barů, u rampy první generace 1 350 barů.

Vyšší tlak vstřikování, spolu s novými piezoelektrickými vstřikovači s tryskami se sedmi otvory o průměru 135 mikronů, umožňuje znásobit počet vstřiků (až 6 možných vstřiků v jednom cyklu). Vytváří tak velice jemné rozptýlení nafty. S takto optimalizovanou směsí vzduch/nafta je spalování úplnější, homogenní a s nižšími emisemi škodlivin.

V oblasti ochrany životního prostředí jde nový motor 2.2 HDI luxusního velkoprostorového vozu typu 807 příkladem. Nejprve připomeňme, že již díky své koncepci má dieselový motor výborný termodynamický projev. Přímé vstřikování HDI jeho výkony v tomto směru ještě zvyšuje. Vysokotlakým vstřikováním společnou rampou dochází k extrémně jemnému rozptýlení nafty ve spalovací komoře, což umožňuje homogenní a úplnější spalování s lepším průběhem, které znatelně omezuje zdroj emisí škodlivin. Fungování obou turbodmychadel a systém recirkulace výfukových plynů má aktivní podíl na ochraně životního prostředí. U motoru 2.2 HDI FAP přinášejí nové spalovací komory s tlakem vstřikování 1 800 barů snížení emisí řádově o 30 % v porovnání s motorem 2.2 HDI předcházející generace.

Motor je samozřejmě spojen s nejnovějším filtrem FAP s aditivní technologií. Filtr pevných částic třetí generace „osmihranného“ typu má u nového motoru 2.2 HDI interval výměny 180 000 kilometrů. Prodloužení intervalu bylo umožněno vyšší kvalitou aditiva a filtrační vložky. Aditivum Eolys, jehož účinnost dovoluje menší dávkování do paliva, snižuje množství pevných zbytků ukládaných na stěnách filtru. Filtrační vložka má novou strukturu, jejíž osmihranná geometrie a větší průměr vstupních kanálků významně zvyšuje kapacitu zachycení pevných nespálených částic.

Akustika a vibrace

Patentovaná dvojitá stěna skříně motoru, která je vyráběna přímo ve slévárně, zlepšuje významně akustický projev. Dva vyvažovací hřídele s protiběžnou rotací snižují vibrace, stejně jako je pomáhají filtrovat silentbloky motoru a optimalizovaný dvojitý setrvačník. Těleso dávkovače (klapka AGR) s motorkem, umístěné v systému rozvodu, má velice krátkou dobu odezvy. Klapka se zavírá při zastavení chodu a zamezí tak přístupu vzduchu do motoru. Tím dojde k omezení vzniku vibrací motoru. Díky uvedeným úpravám vyniká model 807 svým akustickým komfortem. Emise hluků je omezena použitím systému vstřikování špičkové technologické úrovně.

Údržba

Řemen pohonu a příslušenství motoru jsou sestrojeny tak, aby po dobu životnosti vozu nebyla nutná jejich údržba.Velký objem olejové nádrže, rozdělené na dvě části, umožňuje prodloužit interval výměny oleje na 30 000 km.

Manuální šestistupňová převodovka

Motor 2.2 HDI FAP modelu 807 je spojen s manuální šestistupňovou převodovkou typu ML6C. Umístění řadicí páky ve zvýšené pozici na palubní desce se již u 807 stalo pravidlem.

Automatická šestistupňová převodovka Tiptronic System Porsche AM6

Automatická šestistupňová převodovka AM6 je u vozu 807 skutečnou novinkou. Šest převodových stupňů se zkráceným prvním stupněm dodávají vozu při rozjezdu patřičnou svižnost. Díky hladkému řazení rychlostí je zrychlení velmi plynulé a optimální využití disponibilního točivého momentu zajišťuje celkově příjemnou jízdu a řízení. Prodloužený šestý stupeň optimalizuje spotřebu paliva, hlučnost a komfort při jízdě po dálnici, a to bez dopadu na zátah motoru. Převodovka má větší kapacitu přenosu točivého momentu, což umožňuje pohonné jednotce dodávat 400 Nm již od 1750 ot./min.

Jízdní pohodlí je zlepšeno dvěma možnými režimy řízení: jeden je automatický a autoadaptivní pro klidné řízení bez stresu, druhý je aktivnější díky sekvenčnímu ovládání typu Tiptronic System Porsche.

Automatická převodovka AM6, vyvinutá společností Aisin AW podle zadávacích podmínek skupiny PSA Peugeot Citroën, byla poprvé uvedena u šestiválcových benzinových a HDI motorů modelu 607. Základní princip převodovky spočívá v použití kombinací převodů dvou planetových řad, jedné jednoduché a druhé dvojité. Celek je ovládaný pěti třecími prvky (spojka nebo brzdy), řízenými integrovaným kompaktním počítačem. Pro větší bezpečnost je převodovka opatřena funkcí shift lock, která za chodu motoru znemožňuje přesunout páku z polohy Parking (P), aniž by řidič současně stlačil brzdový pedál. Pokud řidič opomene po vypnutí motoru přesunout volicí páku do polohy Parking, po otevření dveří na jeho straně se rozezní výstražný zvukový signál.

S motorem 2.2 HDI FAP vykazuje model 807 vynikající zrychlení, pružnost v nízkých otáčkách a jízdní komfort vysoké úrovně. Ve voze s manuální převodovkou stačí řidiči k překonání 1000 m s pevným startem pouhých 31,4 s (32,1 s automatickou převodovkou v pozici Drive). Na pátý stupeň vůz zrychlí z 80 na 120 km/h za 9,6 s (7,7 s převodovkou AM6). Maximální rychlost na poslední převodový stupeň je 200 km/h (197 km/h s automatickou převodovkou). Technologická výbava spolu s disponibilitou točivého momentu již od nízkých otáček se pozitivně odráží na spotřebě paliva a emisích CO2: v kombinovaném provozu 7,2 l/100 – 191 g/km a 8,2 l – 218 g/km s AM6. Model 807 má díky optimalizované spotřebě paliva a objemu nádrže 80 l skvělý dojezd.

Podvozkové části byly přizpůsobeny dynamice pohonného celku. Lichoběžníková přední náprava typu pseudo Mc Pherson a zadní náprava s deformovatelnou příčkou zajišťují vozu 807 vynikající vedení stopy, stabilitu karoserie a přesné řízení. Model 807 je vybaven speciálními zadními tlumiči a zkrutným stabilizátorem, zatímco tuhost kloubů předních závěsů se zvýšila. Tyto vývojové modifikace umožnily dosáhnout ideálního kompromisu mezi stabilitou a aktivní bezpečností na straně jedné a komfortem a jízdním potěšením na straně druhé. Peugeot 807 je vybaven hliníkovými koly 16“, které jsou sériově dodávány se snímači detekce poklesu tlaku, a pneumatikami 215/69R16H.

Chlazené brzdové kotouče vpředu o rozměrech 310×32 mm se třmeny se dvěma písty odpovídají svou účinností dynamice vozu. Brzdy modelu 807 jako celek zaručují řidiči razantní, vytrvalou a přesně dávkovanou brzdnou reakci. Součástí brzdové soustavy je také systém proti zablokování kol ABS, elektronický rozdělovač brzdného účinku na každé kolo zvlášť REF a systém podpory brzdění v kritických situacích EVA.

Systém kontroly stability ESP (Electronic Stability Program) Bosch poslední generace s velmi citlivou řídící jednotkou koriguje u všech verzí 807 počínající přetáčivé nebo nedotáčivé tendence vozu.

Výbava

Vývojové změny u nového modelu 807 přinášejí prvky výbavy a technologie zaměřené na bezpečnost a pohodlí řidiče i ostatních cestujících ve voze. Peugeot 807 může být vybaven například hands-free sadou Bluetooth™, parkovacím asistentem vpředu nebo multimediálním systémem na zadních sedadlech, který se skládá z obrazovky 16/9“ a DVD přehrávače.

Dokonale integrovaný multimediální systém

Výklopná a nastavitelná obrazovka 16/9, zabudovaná ve stropu u vnitřního zpětného zrcátka spojená s DVD přehrávačem, zpříjemní pasažérům na zadních sedadlech dlouhé cesty a řidiči zajistí klid na řízení vozu. Pro vyšší komfort obsluhy a poslechu je systém dodáván se dvěma sadami infračervených sluchátek a s dálkovým ovládáním. Do audio/video vstupu je samozřejmě možné zapojit herní konzolu, videokameru, počítač, fotoaparát atd.

Hands-free sada Bluetooth™

Technologie Bluetooth™ rozezná kompatibilní mobilní telefon, který se vyskytuje ve voze, a přes autorádio přenáší jeho základní funkce. Řidič tedy může telefonovat, aniž by s telefonním přístrojem manipuloval. Zvuk se přenáší přes reproduktory rádia ve voze.

Parkovací asistent vpředu

Funkce parkovací asistent vpředu je automaticky spojena s parkovacím asistentem vzadu. Zařízení usnadňuje parkovací manévry a zvyšuje bezpečnost osob, které se pohybují v blízkosti vozidla. Výstražný signál s měnící se frekvencí je přenášen z reproduktorů na té straně, kde se nachází překážka. Vzdálenost od předmětu je navíc graficky znázorňována na multifunkční obrazovce na palubní desce.

Systém se skládá ze 4 ultrazvukových snímačů zabudovaných v předním i zadním nárazníku. Zadní snímače jsou aktivovány při zařazení zpětného chodu. Přední pak při rychlosti nižší než 10 km/h, pokud dojde k zastavení delšímu než 3 vteřiny.

Dále stojí za zmínku, že v nabídce výbavy pro Peugeot 807 již několik měsíců figuruje také nový telematický systém RT4. Je vybaven barevnou 3D obrazovkou a spojuje funkce audio, GSM, GPS a tísňové volání Peugeot Urgence (služba zatím není v ČR k dispozici). Na pevném disku 30 Gb najdeme kartografické informace o evropských zemích a je na něj možné uložit až 180 hodin hudby ve formátu MP3.

Poznámka: Úrovně výbavy se v různých zemích liší. Uvedené prvky mohou být podle země určení dodávány v rámci základní výbavy či na přání.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Olomouc se chystá na druhou soutěž šampionátu v ecorally

Olomouc se chystá na druhou soutěž...

Letošní Mistrovství ČR v ecoRally pokračuje druhou soutěží. Po úvodním podniku v Českém Krumlově přichází druhé kolo, a to se odehraje o nadcházejícím víkendu v podhůří Jeseníků....

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostal nový outfit. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro cestování první třídou

NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro...

Už za pár měsíců dorazí na evropské trhy jako postrach konkurence. Jako inovativní záležitost nastavující v segmentu C-SUV tak trochu nová měřítka. Nový Peugeot E-5008 se stane jediným...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má českou cenu

Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má...

Už příští rok bude mít Peugeot nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamových výrobců automobilů. Velký krok k této metě udělal tím, když nahradil svůj bestseller...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou inteligenci ChatGPT

Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou...

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím...