Po celodenní práci poroty v Londýně 4. července 2013 Chevrolet s radostí oznamuje jména vítězů soutěže Young Creative Chevrolet (YCC) 2013

Vysoce uznávaná umělecká a designérská soutěž YCC 2013 svým sedmým ročníkem oslovila studenty špičkových škol užitého umění z patnácti zemí Evropy.

Zastřešujícím tématem YCC 2013

bylo vše, co souvisí s fotbalem: hra, její fanoušci a masivní trvalá popularita tohoto sportu. Inspirací pro toto téma soutěže byla rostoucí podpora značky Chevrolet fotbalu a jeho fanouškům prostřednictvím sponzoringu dvou mužstev britské Premier League, Manchester United a Liverpool FC, jakož i asociace US Youth Soccer a ambiciózního projektu One World Futbol.

Kreativní zadání čtyř kategorií soutěže YCC 2013

 • Móda
 • Fotografie
 • Video
 • Vizuální umění

– motivovalo studenty oslavit a nabídnout hlubší pohled na jev, který lze nazvat „globální fenomén“ fotbal.

Vijay Iyer, ředitel komunikace Chevrolet a Cadillac Europe a předseda Evropské poroty YCC 2013, řekl:

„Opět jsme byli okouzleni kvalitou prací přihlášených do soutěže. Každý vítězný projekt YCC 2013 přinesl opravdu svěží pohled na fotbal a jeho fanoušky a znovu nás přesvědčil o globální angažovanosti značky Chevrolet v tomto světově nejpopulárnějším sportu.“

Chevrolet Europe s hrdostí oznamuje vítěze v jednotlivých disciplínách sedmého ročníku celoevropské umělecké a designérské soutěže Young, Creative, Chevrolet:

Móda

Kreativní zadání: vytvořte přitažlivý outfit, který upoutá zájem zapáleného fotbalového fanouška a pomůže zviditelnit Chevrolet Aveo ve speciální edici Manchester United.

 • 1. Anett Gálvölgyi, Zsófia Kormos, Zsolt Miovác – Moholy-Nagy University of Art and Design – Maďarsko
 • 2. Luís Emílio – MODATEX – Portugalsko
 • 3. Dušana Lehotová – Slovenská technická univerzita v Bratislavě – Slovensko

„Vítězný projekt je sexy, moderní a elegantní outfit pro fanouška, obsahující prvky z fotbalu (hexagonální linie na saku) a také z Chevroletu Aveo (ostré linie saka jakož i transparentní prvek na zádech se vzhledem čelní mřížky Avea). Studenti použili inovativní techniku, jako aplikaci proužků PVC a zajímavou směs materiálů,“ řekl Tom Rebl, člen poroty v kategorii Móda.

Fotografie

Kreativní zadání: vraťte se zpět k základům sportu, vytvořte fotografii, která osvětluje celosvětovou zaujatost fotbalem.

 • 1. Juraj Holček – Slovenská technická univerzita v Bratislavě – Slovensko
 • 2. Dario Belić, Dino Šertović – Academy of Dramatic Art, University of Zagreb – Chorvatsko
 • 3. Charline Destree, Rose Dufournier Fortin, Sandra Gury – MJM Paris – Francie

Jonathan Briggs, člen poroty v kategorii Fotografie, o vítězné práci řekl: „Tato fotografie má vynikající dynamiku. Můžete procházet jejími vrstvami – je v ní jemnost a také velký příběh. Zaujme tvarem i formou. Je výborně vyhotovena a může konkurovat v reklamní soutěži.“

Video

Kreativní zadání: vytvořte výrazný, zábavný film, který nejen vysvětluje pravidla a „svět“ fotbalu těm, kteří ho nesledují, ale udělá z nich také fanoušky této hry.

 • 1. Daniela Stenzenberger a Roman Beck – University of Applied Arts Vienna – Rakousko
 • 2. Stefan Katanić – Fakultet Primenjenih Umetnosti – Srbsko
 • 3. Gioacchino D’Amico, Alessia Capuccini, Giovanni Pietro Stella – RUFA, Roma – Itálie

Ian Cartwright, člen poroty v kategorii Video, o vítězné práci řekl: „Je to krásná animace, která vyvolává po celou dobu úsměv. Čím vícekrát ji vidíte, tím se vám zdá lepší. Pro ne-fotbalové fanoušky je to vynikající oslava kořenů fotbalu: prezentuje lásku pro kopání do věcí od dob dinosaurů až k současné moderní hře.“

Vizuální umění

Kreativní zadání: navrhněte Chevrolet Aveo ve speciální edici Manchester United, jako „fan-transportér“ pro nejskalnější fanoušky Manchesteru United na zápasy.

 • 1. Jan Šlégr, Ján Bača – Univerzita Tomáše Bati Zlín – Česká republika
 • 2. Mihailo Kalabić – Fakultet Primenjenih Umetnosti – Srbsko
 • 3. Siska Mingneau – KASK Gent – Belgie

Dave Birss, člen poroty v kategorii Vizuální umění, řekl o projektu na prvním místě: „Tato skica zobrazuje ve smyslu zadání fan-mobil s mottem a slogany hymen skutečných fanoušků. Je dobře provedena a dobře prezentována.“

Vynikající projekty pro vysoce odbornou porotu

Letošní porotu tvořili tito významní kreativní vedoucí pracovníci, umělci a vedoucí pracovníci značky Chevrolet (v abecedním pořadí):

 • Dave Birss, zakladatel Additive
 • Jonathan Briggs, Editor the Photographer
 • Ian Cartwright, ředitel a spoluzakladatel elevenfiftyfive
 • Rosanna Durham, ředitelka a spoluzakladatelka Oh Comely
 • Andrew Dyson, vedoucí exteriérového designu GM European Design Studio
 • Vijay Iyer, ředitel komunikace Chevrolet and Cadillac Europe
 • Tom Rebl, designér a zakladatel značky TOM REBL shocking radiance

„Práce odevzdány v rámci ročníku 2013 soutěže Young Creative Chevrolet ukazují, kolik kreativního talentu je k dispozici na školách zaměřených na užité umění v celé Evropě. Vítězné projekty ve všech disciplínách – od módy po video – zpracovaly zadání originálním a inteligentním způsobem a mohou být reálně použity v práci značky Chevrolet. Soutěž vychovává mladé kreativce v celé Evropě,“ řekla členka poroty za lifestyle Rosanna Durham.

Více informací o členech poroty můžete najít na stránce YCC.

Ocenění a praktická zkušenost – součást nejvyšších cen YCC

První tři z každé kategorie soutěže YCC na evropské úrovni získají finanční ocenění 5200 €, 4200 € a 3200 €. Budou také hosty na slavnostním předávání cen YCC Award Night, které se na podzim uskuteční v Manchesteru (Velká Británie).

Navíc, každý, kdo se v některé kategorii v evropském hodnocení umístil na prvním místě, bude pozván na stáž k uznávané osobnosti příslušného oboru. Vítězové minulého ročníku například absolvovali stáže v londýnském designérském studiu It’s Nice That, produkční společnosti Endemol a při fotografování modelu Chevrolet Camaro.

Současného ročníku se zúčastnili studenti uměleckých škol z těchto zemí: Rakousko, Belgie, Chorvatsko, Česká republika, Francie, Německo, Maďarsko, Itálie, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Spojené království. Kompletní seznam zúčastněných škol můžete najít zde.

Young Creative Chevrolet (YCC)

– je vysoce uznávaná každoroční umělecká a designérská soutěž pro studenty škol užitého umění z celé Evropy. Chevrolet uvedl YCC v roce 2007 se záměrem povzbudit kreativitu a podpořit začínající umělce v začátku jejich kariéry. Každý rok vyzve mladé umělce, aby ve smyslu zadání vytvořili práce v různých kategoriích užitého umění, jako jsou móda, fotografie, video a vizuální umění. Pro více informací o soutěži YCC prosíme, navštivte youngcreativechevrolet.eu nebo facebook.com/youngcreativechevrolet.

Společnost Chevrolet

– založená v roce 1911 v Detroitu, je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě s ročním prodejem téměř 5 milionů osobních a užitkových vozů ve více než 140 zemích. Chevrolet poskytuje zákazníkům hospodárné automobily s energickým výkonem, expresivním designem, vysokou kvalitou a inteligentní konektivitou Chevrolet MyLink. Nabídka v Evropě obsahuje městské modely Spark a Aveo, malé SUV Trax, kompaktní Cruze, rodinný van Orlando, kompaktní SUV Captiva, sedan střední třídy Malibu, legendární sportovní automobily Camaro, Corvette a elektrický automobil s prodlouženým dojezdem Volt. Pro více informací navštivte chevroleteurope.com.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...