Opel na právě probíhajícím 85. ženevském autosalonu: systém Opel OnStar a dvě světové premiéry KARL a Corsa OPC

Opel dláždí cestu do budoucnosti stálým rozšiřováním informací, služeb a bezpečnostních technologií ve svých automobilech.

Systém Opel OnStar

1opesystemzeneva900

– představuje celé portfolio služeb osobní mobility. Už ve druhé polovině roku 2015 Opel zavede do svých osobních automobilů komplexní balíček služeb OnStar postavených na vysokorychlostním mobilním připojení.

Světová premiéra nového modelu KARL

1opkarlpred900

Atraktivní pětidveřový model KARL má prostornou kabinu s kompaktními vnějšími rozměry. je ideálním vozem pro cenově citlivé zákazníky, kteří hledají optimální kombinaci každodenní využitelnosti a komfortu, nízké spotřeby paliva a moderních technologií.

Další světová premiéra Opelu Corsa OPC

1opecoropc900

– nový model představuje dynamickou špičku modelové řady Corsa nové generace. Corsa OPC fascinuje výkonným, turbodmychadlem přeplňovaným motorem, agilními jízdními vlastnostmi a sportovním vzhledem. Přibližně čtyři metry dlouhý atlet se stejně dobře hodí na Severní smyčku okruhu Nürburgring jako na každodenní ježdění v městské džungli.

Opel OnStar: Asistent osobní mobility a pomoci

Ve druhé polovině roku 2015 uvede Opel do svých modelů službu Opel OnStar. Opel OnStar představuje další krok v oblasti automobilové konektivity v Evropě. V USA, Kanadě, Číně a Mexiku už přibližně 7 milionů zákazníků využívá komplexní balík služeb OnStar s Wi-Fi hotspotem a různými mobilními službami. „Opel OnStar zvýší bezpečnost a komfort našich zákazníků,“ předpovídá Dr. Karl-Thomas Neumann. Nezáleží na tom, v jaké situaci se řidič ocitne – Opel OnStar mu poskytne podporu a asistenci 24 hodin denně, 365 dní v roce. Vždy bude mít k dispozici spojení s operátorem… a pokud se například při těžší kolizi nafouknou airbagy a posádka by nemohla aktivně navázat spojení s asistenčním centrem Opel OnStar, spojení se aktivuje automaticky.

Systém OnStar poskytuje i přístup k informacím o voze

Prostřednictvím aplikace Opel OnStar App pro smartfony může řidič registrovat data vozidla, jako je například tlak v pneumatikách nebo životnost oleje. Přes aplikaci lze zamknout/odemknout vůz a pokud by došlo ke krádeži vozu, Opel OnStar poskytne policii údaje pro jeho rychlou lokalizaci. Velmi pohodlná je i funkce diagnostiky vozu: Opel OnStar může měsíčně odesílat reporty o nejdůležitějších informacích o provozu vozidla, řidič si kromě toho může kdykoli pouhým knoflíku vyžádat diagnostickou kontrolu vozu.

Zavedením služby Opel OnStar získá každý automobil Opel výkonný mobilní 4G LTE Wi-Fi hotspot, který umožňuje současné připojení až 7 mobilních koncových zařízení. Posádka vozu tak mlže hrát hry, být v kontaktu s rodinou a přáteli přes sociální sítě, sledovat filmy nebo televizi. Když vůz stojí, řidič jej může využívat jako mobilní kancelář.

Malý Opel KARL oslovuje srdce i rozum

Nový Opel KARL je ideálním automobilem pro cenově citlivé zákazníky. Za dostupnou cenu zákazník získá pětidveřový automobil s dostatkem prostoru pro pět osob, který nabídne maximální objem pro zavazadla až 940 litrů, a to vše při délce jen 3,68 metru. Na výběr budou tři verze výbavy a 10 barev karoserie. V duchu filozofie designu značky Opel bude nováček z Rüsselsheimu nejenom dobře vypadat, ale bude imponovat i svými vnitřními hodnotami. Pod kapotou má KARL pohonný agregát nejnovější generace: Nový motor 1.0 ECOTEC o výkonu 55 kW (75 k). Celohliníkový zážehový tříválec má objem 1,0 litru a je propojený s 5-stupňovou manuální převodovkou. V kombinovaném cyklu má spotřebu jen 4,3 l/100 km, což představuje ekvivalent emisí CO2 jen 99 gramů na kilometr.

Opel KARL je vybavený mnoha bezpečnostními a komfortními prvky

– které zákazníci v této cenové kategorii ani nečekají. Kromě standardního asistenčního systému pro rozjezd do svahu HSA (Hill Start Assist) je dalším významným bezpečnostním prvkem systém pro udržování jízdního pruhu LDW (Lane Departure Warning) založený na bázi kamery. Stejně jako modely ADAM a Corsa je také KARL vybavený (od stupně Enjoy) elektrickým posilovačem řízení s režimem City, který po stlačení knoflíku výrazně sníží silu potřebnou pro ovládání volantu. To je velmi výhodné při manévrování v hustém městském provozu. K dispozici (standardně od stupně výbavy Enjoy) je i systém Park Assist a tempomat s omezovačem rychlosti. Světla do mlhy zlepšují osvětlení cesty při nepříznivých povětrnostních podmínkách, integrovaná odbočovací světla zvyšují bezpečnost jízdy při odbočovacích manévrech.

Nový Opel Corsa OPC ztělesňuje ryzí vášně

– výkon, rychlost, sportovní charakter. Nový model chce oslovit zkušené, sportovně založené řidiče. Špičkový model řady Corsa demonstruje tradici modelů OPC nápadnou modrou barvou Flash Blue, díky které jej lze okamžitě identifikovat jako sebevědomý produkt centra OPC (Opel Performance Center). Sportovní sedadla Recaro, kožený sportovní volant a pedály spolu s velkými otvory pro vstup vzduchu v nárazníku, charakteristickou kapotou, výraznými kryty prahů, dominantním zadním spojlerem a výfukem s dvojicí koncovek a difuzorem v zadním nárazníku vizuálně demonstrují vysoké výkony nové Corsy OPC.

Motor a podvozek s nejmodernějšími systémy

Motor s výkonem 152 kW (207 k) vnímáme, že netrpělivě čeká, kdy se dostane do akce. Turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,6 l dosahuje maximálního točivého momentu 245 Nm – a dalších 35 Nm navíc je k dispozici díky funkci krátkodobého zvýšení plnicího tlaku „Overboost“. Točivý moment motoru (až 280 Nm) se přenáší na přední kola prostřednictvím 6-stupňové manuální převodovky s krátkými a přesnými drahami řadicí páky. Nový Opel Corsa OPC akceleruje z 0 na 100 km/h za pouhých 6,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 230 km/h. V zájmu optimálního přenosu výkonového potenciálu motoru na silnice konstruktéři Opelu ve spolupráci s firmou Koni, specialistou na tlumiče pérování, vyvinuli podvozek s inovativní regulací tlumení. Nová technologie FSD (Frequency Selective Damping) umožňuje přizpůsobovat tlumicí síly momentální frekvenci pohybů vozu, čímž se vytváří rovnováha mezi nekompromisně sportovním charakterem modelu Corsa OPC a přiměřenou úrovní komfortu. Zkušení řidiči mohou dokonce úplně vypnout elektronický stabilizační systém ESP, pokud chtějí vyzkoušet limity vozu na uzavřeném závodním okruhu. A sportovní tlumič výfuku Remus se postará o patřičnou zvukovou kulisu. „Naše modely OPC představují dynamickou špičkou celého našeho modelového portfolia. Nová Corsa OPC je nejlepším příkladem – jasně dokládá, že je stejně vhodná na závodní okruh i pro každodenní používání. Ten dojem je tak silný, že se vám z auta ani nechce vystoupit.

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Přes 30 let, šest generací a jedno legendární auto, které se vyrábí tak dlouho, až to není pěkné. Co naopak pěkné je, to je právě nová Astra. Novinka Opelu podle všeho trefila jackpot....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - První továrna na světě sériově vyrábějící užitkové vozy poháněné vodíkem, elektřinou i fosilními palivy

První továrna na světě sériově...

Skupina Stellantis cílí na to, stát se prvním producentem sériově vyráběných užitkových vozidel na vodíkový pohon. Proto se v továrně ve francouzském Hordainu rozjede velkosériová výroba...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Operativní zisk německé automobilky za první pololetí roku 2020 dosáhl výše 110 milionů EUR I když evropský automobilový trh je brutálně zasažen krizí COVID-19 –  v prvních šesti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový trenér světa, otestoval novou Mokku

Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový...

Úspěšný kouč po první jízdě prohlásil: „Super auto!“ Opel Brand Ambassador tvrdí: „S Mokkou zase zažijete řidičskou radost!“ Jürgen Klopp, vysoce respektovaný fotbalový trenér klubu...