Opel na autosalonu užitkových vozů Autotec v Brně

Komplexní nabídka pod „jednou střechou“

Od kompaktní Corsy Van až po mohutné Movano, od užitečné hmotnosti 405 kg až po více než 1,5 tuny, od prostoru pro náklad velikosti 0,7 m3 až po skříň velikosti 16,5 m3 – mimořádně škála užitkových modelů značky Opel zahrnuje sedm základních modelových řad a bezpočet karosářských a motorických verzí. Díky možnosti odpočtu DPH patří užitkové modely Opel, zejména modely kategorie N1 s posuvnými přepážkami, k úspěšným vozům na našem automobilovém trhu.


Opel na autosalonu užitkových vozů Autotec v Brně
Opel na autosalonu užitkových vozů Autotec v Brně

Opel Corsa Van – malý vzrůst, velké výkony


Opel Corsa Van je ideálním vozem pro podnikání především v přeplněných městech – díky svým kompaktním rozměrům se s Corsou Van srovnáte i do té nejmenší skulinky a vitální motory ji zaručují pozoruhodnou dynamiku.


O pohon vozů Opel Corsa Van se stará čtveřice vitálních a hospodárných motorů. Hospodárné majitele velmi potěší střídmost všech agregátů, nejspokojenější budou asi s vitálním turbodieselem 1.3 CDTI, který se v průměru spokojí jen s 4,5 l nafty na 100 km jízdy. Výhodou moderních motorů Corsy Van jsou dlouhé servisní intervaly – až 30 000 km u zážehových a až 50 000 km u vznětových. O tom, kdy bude vůz muset zavítat s servisní prohlídce řidiče informuje palubní indikátor servisních intervalů.


I přes nevelké vnější rozměry (délka 384 cm, šířka 165 cm) nabízí Corsa Van ve své zádi prostor pro náklad o objemu 1860 litrů a překvapí i velkou užitečnou hmotností – 425 kg až 430 kg podle zvoleného motoru a výbavy.

Opel Combo/ Combo Tour/Combo Tour Van – užitečný trojlístek


Dvoumístná dodávka Opel Combo nabízí skříň o objemu 2,88 m3, při překlopení sedadla předního spolujezdce dokonce až 3,2 m3. Ložná plocha tohoto modelu má délku 178 cm (při překlopeném sedadle spolujezdce až 270 cm), její šířka činí 130 cm. Užitečná hmotnost dvoumístných dodávek Opel Combo činí (podle motoru a výbavy) až 735 kg, což je v této třídě špičková hodnota.


Pohledný Opel Combo Tour i jeho odvozená verze Combo Tour Van s posuvnou přepážkou, která jej řadí se kategorie užitkových vozů N1, se dokáže vypořádat s nejrozmanitějšímu požadavky na přepravu osob i zavazadel. Tyto modely jsou pro zákazníky, kteří hledají jeden vůz pro podnikání i rodinu. Schopnost pohodlně přepravit až pět dospělých pasažérů, prostor pro náklad o objemu až 2,4 m3, výkonné a hospodárné motory a výborné jízdní vlastnosti – to jsou hlavní klady nových modelů Opelu Combo Tour/Combo Tour Van, stejně jako schopnost poradit si (při obsazení dvěma osobami) s nákladem o hmotnosti až 565 kg. Boční posuvné dveře u modelů Combo Tour a Combo Tour Van zaručují komfortní přístup k zadním sedadlům.

Meriva Van – výkonný kompakt


Aby Meriva vyhověla vzorci pro zařazení mezi vozy kategorie N1, které umožňují odpočet DPH, byla přetypována na pouze čtyřmístný model. Za druhou řadou sedadel je umístěná přepážka. V základní čtyřmístné konfiguraci má prostor pro náklad Merivy Van objem 0,7 m3. Přepážka je posuvná, takže po překlopení zadních sedadel je možné ji posunout hned za přední sedadla a vzadu se vytvoří prostor pro náklad o objemu 1,3 m3. Užitečná hmotnost při dvoučlenné posádce činí 405 kg.

Zafira Van – užitečný bestseller


Pět cestujících a prostor pro náklad o objemu 0,6 m3 litrů, nebo dva pasažéři a nákladový prostor až 1,95 m3 – to jsou dvě krajní polohy, ve kterých se pohybuje užitkový model Opel Zafira Van, který technicky vychází z jednoho z nejpopulárnějších MPV modelů na automobilovém trhu.


Tajemství mimořádné flexibility tohoto užitkového modelu je v jeho posuvné přepážce, která je v základní poloze uchycená za druhou řadou sedadel. V případě potřeby lze však celou třímístnou lavici sklopit a spolu s přepážkou přisunout za přední sedadla. Posuvná přepážka je však klíčem nejenom k obdivuhodné funkčnosti a přizpůsobivosti Zafiry Van, ale také k uplatnění možnosti odpočtu DPH.


Přes skutečně mimořádný vnitřní prostor nepřesahuje Zafira Van svými vnějšími rozměry (délka 432 cm) běžný vůz kombi nižší střední třídy, takže se s ní velmi snadno a pohodlně parkuje a manévruje.

Vectra Caravan N1 – užitek v komfortním balení


Vectra Caravan v úpravě N1 dokáže posloužit jako komfortní rodinný automobil a i jako manažerský vůz a přitom přepážka za zadními sedadly a vylepení poslední dvojice bočních oken bezpečnostní neprůhlednou fólií ji řadí mezi užitkové modely kategorie N1.


Nákladový prostor má objem 1,05 m3, jeho ložná plocha je dlouhá 1165 mm a široká 1070 mm. Praktická stavba přepážky nijak neomezuje možnost sklápění dělených opěradel zadního sedadla. Konstruktéři vybavili přepážku výklopnými dvířky, které kryjí průvlak rozměrů 265 x 400 mm do interiéru vozu, umožňující přepravu velmi dlouhých štíhlých předmětů. Výhodou je i nízko položený práh zavazadlového prostoru, který je ve výšce jenom 611 mm nad zemí. Vectra Caravan N1 nabízí stejné motory, jako všechny ostatní osobní modely, v nabídce je tedy celkem sedm motorů – čtyři zážehové a tři moderní turbodiesely.

Vivaro – sebevědomý favorit


Opel Vivaro je přizpůsobivý užitkový model hmotnostní kategorie 2,7, resp. 2,9 tuny, který se nabízí jako skříňová dodávka, kombi nebo minibus. Dvě délky rozvoru (3098/3498 mm) a dvě výšky střechy spolu s množstvím verzí zasklení a konfigurace sedadel a dveří dovoluje každému zákazníkovi sestavit si vůz přesně na míru svým potřebám. Prostor pro náklad skříňových dodávek Vivaro má objem (podle rozvoru a výšky střechy) 5,0 m3 až 8,4 m3, užitečná hmotnost činí podle provedení až 1145 kg.


Opel Vivaro Combi je všestranný vůz určený pro pohodlnou přepravu až devíti osob a jejich zavazadel nebo jiného nákladu. Přeměna vnitřního uspořádání vozu Opel Vivaro Combi je otázkou několik málo okamžiků: Z devítimístného uspořádání se odstraněním dvou třímístných zadních lavic Vivaro Combi přemění na třímístnou dodávku s mimořádně velkým prostorem pro náklad. Odvozené modely Vivaro Combi Van s posuvnou přepážkou poskytují možnost odpočtu DPH.


Atraktivní a praktické modely Vivaro Combi i Vivaro Combi Van nabízejí jízdní komfort a bezpečnost na úrovni moderních osobních automobilů. Zákazníci mohou volit modely Vivaro Combi v provedení s kratším rozvorem 3098 mm nebo s delším rozvorem 3498 mm.

Movano – vyšší výkony, osvěžený design


Velký užitkový model Opel Movano prodělal před nedávnem modernizaci, během které byl tento populární užitkový model celkové hmotnosti 2,8 nebo 3,5 tuny, který už dlouhou dobu patří k favoritům svého segmentu na trzích mnoha zemí Evropy, důkladně inovován.


Celou nabídku motorů nyní tvoří pět čtyřválcových turbodieselů se systémem přímého vstřikování nafty do válců „common-rail“ které všechny plní emisní limity normy Euro 3. Největším „silákem“ pod kapotou nového Movana je třílitrový turbodiesel „common-rail“ 3.0 CDTI o výkonu 100 kW/136 k, jehož točivý moment vrcholí při otáčkách 1800 ot/min na hodnotě 320 Nm. Škálu pohonných agregátů doplňují motory 1.9 CDTI o výkonu 60 kW/82 k, 2.2 CDTI o výkonu 66 kW/90 k a 2.5 CDTI o výkonu 85 kW/115 k.


Motory 2.5 CDTI/84 kW a 3.0 CDTI jsou standardně propojeny s manuálními šestistupňovými převodovkami – je to vůbec poprvé, kdy je užitkový model této kategorie vybaveny šestistupňovou převodovkou. Šestistupňová převodovka umocňuje hospodárnost výkonných vznětových motorů. K nízkým provozním nákladům přispívají i dlouhé servisní intervaly – vozy s motory 2.2 CDTI, 2.5 CDTI a 3.0 CDTI musí do servisu vždy až po ujetí 40 000 km nebo jednou za dva roky. Pro model poháněný motorem 1.9 CDTI platí servisní interval 30 000 km nebo jednou za dva roky.


Vozy Opel Movano se vyrábějí v dlouhé řadě verzí a modifikací. Délka vozu činí 4,89 m, 5,39 m nebo 5,89 m, výška střechy může činit 2,25 m, 2,49 m či 2,72 m. V závislosti na délce rozvoru a výšce střechy se objem skříně pro náklad pohybuje od 8,0 m3 do 13,9 m3, vnitřní objem skříňových nástaveb pak může činit dokonce až 16,5 m3. Užitečná hmotnost se pohybuje od 965 kg až po 1670 kg, za Movano lze připojit přívěs o hmotnosti až dvě tuny.


Do nabídkové škály modelové řady Movano patří např. šestnáctisedadlový minibus s prostorným interiérem a vnitřní výškou prostoru pro cestující 1,9 m. Zákazníci dále mohou volit skříňové dodávky, modely Kombi s plným nebo částečným prosklením skříně, jedno ze dvou šasí s jednoduchou nebo zdvojenou kabinou a nebo pouhou platformu. Ta se dodává i bez kabiny, pouze s kompletní pohonnou jednotkou a palubní deskou. Nové Movano je k dispozici ve třech délkách rozvoru, se třemi výškami střechy a ve dvou kategoriích celkové hmotnosti. Už ve výrobě je možné objednat také např. valník se sklopnými bočnicemi, sklápěč, skříňový přepravník nebo vůz uzpůsobený pro funkci pojízdné dílny.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Přes 30 let, šest generací a jedno legendární auto, které se vyrábí tak dlouho, až to není pěkné. Co naopak pěkné je, to je právě nová Astra. Novinka Opelu podle všeho trefila jackpot....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - První továrna na světě sériově vyrábějící užitkové vozy poháněné vodíkem, elektřinou i fosilními palivy

První továrna na světě sériově...

Skupina Stellantis cílí na to, stát se prvním producentem sériově vyráběných užitkových vozidel na vodíkový pohon. Proto se v továrně ve francouzském Hordainu rozjede velkosériová výroba...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Operativní zisk německé automobilky za první pololetí roku 2020 dosáhl výše 110 milionů EUR I když evropský automobilový trh je brutálně zasažen krizí COVID-19 –  v prvních šesti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový trenér světa, otestoval novou Mokku

Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový...

Úspěšný kouč po první jízdě prohlásil: „Super auto!“ Opel Brand Ambassador tvrdí: „S Mokkou zase zažijete řidičskou radost!“ Jürgen Klopp, vysoce respektovaný fotbalový trenér klubu...