Po necelých 76 hodinách non-stop týmové jízdy dorazil tým Desafio hendikepovaného cyklisty a zároveň kapitána Luďka Benady do cíle u třetího ročníku Opel Handy Cyklo Maratonu a obhájil tak své loňské prvenství.
Na letošní 2222 km dlouhé trase
– kde opět o pořadí výrazně rozhodovala navigace, dokázal tým Opel C&S časem 80:15 h vybojovat skvělé šesté místo.
„Náročnost OHCM maratonu rok do roku roste, letos přibyly časovky a vrchařské prémie,“ říká Pavel Šilha, ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel a zároveň „šlapající“ kapitán týmu Opel C&S. „Skvělým umístěním jsme snad potvrdili, že Opel má opravdu sportovního ducha – vždyť kromě hendikepovaného cyklisty Honzy Krauskopfa, „hobíka“ Manfreda Strnada a horolezce Radka Jaroše je tým složený ze zaměstnanců naší kanceláře – a upřímně: Kdo by od „kancelářských krys“ čekal takový výkon?!“
Několikadenní maraton vyvrcholil v sobotu večer velkým „mejdanem“ v cíli v pražském parku Ladronka, největší hvězdou programu byla kapela Mandrage.
Opel Handy Cyklo Maraton boří bariéry
Přesně 232 zdravých i handicapovaných cyklistů ve smíšených týmech vyrazilo v úterý 28. července na dlouhou trasu napříč Českou Republikou na východ Slovenska a zase zpět. Jelo se non-stop ve dne v noci, na trasu dlouhou 2222 km měly týmy maximálně 111 hodin. Cílem projektu Opel Handy Cyklo Maraton (OHCM) je bořit stále ještě existující bariéry mezi handicapovanými a veřejností. Každý z jednatřiceti letos startujících týmů je navíc patronem člověka krátce po úrazu nebo nemoci, který se s handicapem teprve učí žít – mottem letošního ročníku OHCM bylo: Jedeme v tom všichni!
Autorem projektu Opel Handy Cyklo Maraton
– je vozíčkář a aktivní sportovec Heřman Volf, předseda neziskové organizace Cesta za snem. Heřman má za sebou řadu dálkových jízd po Evropě na kole s ručním ovládáním a názorně tak dokazuje, že i na vozíku si lze plnit sny a žít aktivně. „Maraton není klasický cyklo závod, i když adrenalin a závodění jsou jeho neoddělitelnou součástí. Našim cílem je demonstrovat, že zdraví a handicapovaní mohou fungovat jako jeden tým. A pokud to je možné při extrémním závodě, proč by to nešlo i v běžném životě?“ říká Heřman Volf.
Generálním partnerem Opel Handy Cyklo Maratonu je od prvního ročníku v roce 2013 stále české a slovenské zastoupení automobilky Opel
„V roce 2013 jsme rozjeli program komplexní podpory hendikepovaných motoristů Opel Handycars a když za námi potom přišel Heřman s myšlenkou maratonu, neváhali jsme: Takový extrémní podnik je určitě výborným prostředkem k popularizaci programu Opel Handycars,“ říká Pavel Šilha ředitel Opel C&S. „A protože vždy chodíme s kůží na trh, stavíme vždy na start tým sestavený převážně ze zaměstnanců naší kanceláře!“
I letos tým Opel C&S sedlal silniční kola Merida. „Kola Merida nás v roce 2013 dovezla k vítězství, a tak jsme je osedlali i letos. Na stupně jsme se nevešli, ale lehoučké Meridy nám určitě hodně pomohly v mnohem tvrdší konkurenci,“ říká kapitán týmu Opel C&S Pavel Šilha.
Maraton je postaven jako štafeta čtyř nebo osmičlenných týmů
Na trase je dvacet čtyři průjezdních bodů (většinou rehabilitační ústavy, spinální jednotky nebo speciální centra následné pomoci), týmy si samy plánují trasu, strategii, zásobování, logistiku. Dobrá organizace a příprava je tak půlka úspěchu.
Dvě třetiny cyklistů tvoří lidé bez handicapu. Mezi handicapovanými jsou vozíčkáři, lidé s amputacemi, zrakově nebo sluchově postižení, lidé po dětské mozkové obrně. Pojem smíšené týmy ale znamená, že zde jsou zastoupeni jak muži, tak ženy, jak junioři, tak senioři, jak amatérští sportovci, tak profesionálové.
Každý z týmů je patronem člověka, který se s handicapem teprve učí vyrovnávat. Úkolem týmu je vtáhnout patrona do dění, motivovat ho, navázat kamarádství a ukázat mu, že nic není ztraceno. Odměnou všem bude zářijový zážitkový víkend vyplněný sportovními a outdoorovými aktivitami.
Opel Handy Cyklo Maraton učí lidi myslet jinak, snaží se měnit názory a zlepšovat život (a to nejen handicapovaným)…
„Každé setkání s osobnostmi, které se dokážou vyrovnávat s hendikepem, je obohacující – pokaždé si uvědomuju, jak málo stačí, aby se někomu život obrátil naruby a jak nutné je ve vztahu k postiženým odbourávat překážky fyzické i mentální. Jsme hrdí, že jsme partnery takového projektu,“ říká ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel Pavel Šilha.
Všechny podrobnosti o Opel Handy Cyklo Maratonu lze najít na stránkách
Profily partnerů Opel Handy Cyklo Maratonu
OPEL C&S: GENERÁLNÍ PARTNER OPEL HANDY CYKLO MARATONU
Automobilka Opel patří do nejužší špičky evropského automobilového trhu. Její produkce pokrývá všechny automobilové třídy – od malých kompaktních vozů až po manažerské limuzíny, nechybí SUV modely, kabriolet ani kompletní škála užitkových vozů všech kategorií. Opel je také předním výrobcem vozů na CNG a LPG a jeho modely se pravidelně umísťují na předních místech novinářských anket a soutěží – modely Insignia a Ampera vybojovaly prestižní evropský titul Automobil roku a až se letos na podzim představí stěžejní model Astra nové generace, bude určitě patřit k favoritům letošního ročníku ankety Car of the Year.
Více na:
OPEL HANDYCARS
Komplexní program podpory rozvoje mobility osob se zdravotním postižením, jejich rodin, neziskových organizací, pěstounů, válečných veteránů atd. Cenové zvýhodnění pro všechny, nízké úrokové sazby, snížené pojistné, překlenutí DPH pro držitele státního příspěvku na zakoupení motorového vozidla, asistenční služba, úpravy vozů na míru individuálním potřebám – to je vizitka programu Opel Handycars, který byl v roce 2014 oceněn cenou MOSTY Národní rady osob se zdravotním postižením ČR jako nejpřínosnější projekt pro zlepšení podmínek handicapovaných spoluobčanů.
Handycars nabízí nadstandardní přístup k osobám se zdravotním handicapem u všech značkových dealerů Opel v ČR a SR.
Více na:
HEŘMAN VOLF: AUTOR PROJEKTU
Sportovec tělem i duší, bývalý atlet, otec dvou dětí. Jeho život se změnil v zimě roku 2006, kdy při nočním lyžování nešťastně upadl a ochrnul od pasu dolů. Na sport nezanevřel, ba naopak. Sport mu vždy pomáhal vyrovnat se s handicapem.
Přesně rok po osudném pádu se vrátil na stejný svah na monoski. Jak sám říká, za to co se mi stalo, nemůžou lyže ani ten kopec, můžu za to jenom já. V rehabilitačním ústavu Kladruby si Heřman oblíbil potápění a plavání. Vrátil se k jachtingu na moři i ke sjíždění domácích řek s rodinou a kamarády. Vyzkoušel si třeba i skok padákem a jiné sporty. Nejvíce ho ale uchvátil handbike. V létě 2009 vyrazil na svou první velkou cestu pod Vítězný oblouk v Paříži. Jeho dosažení vlastními silami mělo symbolizovat první velké vítězství nad handicapem.
Následovala Československá cesta a v roce 2011 expedice s názvem Cesta za nadějí. Na svém kole vezl Heřman „Poselství naděje Českých vozíčkářů“ papeži Benediktu XVI. do Vatikánu. Poslední ze čtveřice výprav do čtyř světových stran vedla logicky na sever. Výprava do Norska, pod vrchol hory Gaustatoppen pomohla splnit sny 22 handicapovaným dětem z celé ČR. V roce 2012 vytvořil Heřman koncept handy cyklo maratonu, inspirovaný legendárním Americkým RAAM. Heřman je předsedou o.s. Cesta za snem a vedoucím projektu Opel Handy Cyklo Maraton.
Více na:
Autorizovaný dealer a opravce OPEL
Člen koncernu TUkas
Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií.
Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.