Opel Combo: Kompaktní dodávka s kvalitami osobního vozu

Tři verze jedné modelové řady – pro volný čas, rodinu i podnikání

Praktická a moderní dodávka Opel Combo technicky vychází z populárního modelu Corsa třetí generace. Na trhu se tyto vozy objevily nejprve jako dvoumístné ryze užitkové skříňové dodávky, o něco později – v květnu 2002 – vyjel pětisedadlový model Combo Tour, určený jak pro převoz cestujících, tak i nákladu. Dvoumístné Vany i pětimístné verze Combo Tour jsou určené především pro zákazníky z řad podnikatelů, kteří oceňují jejich praktickou stavbu a vysoké užitné parametry.


Opel Combo: Kompaktní dodávka s kvalitami osobního vozu
Opel Combo: Kompaktní dodávka s kvalitami osobního vozu

Verze modelové řady Combo Tour – jsou prvním reprezentantem značky Opel v kategorii vozů pro volný čas. Tento flexibilní model pro rodinu a volný čas má nyní novou „tvář“ s dynamicky tvarovanými nárazníky, lichoběžníkovou maskou chladiče a velkoplošnými světlomety s čirým krycím sklem. Vylepšila se i standardní výbava – do brzdového okruhu je zařazený brzdový asistent a rozměrné náhradní kolo bylo nahrazeno mnohem úspornější sadou pro opravu defektů pneumatik.

Mnohem bohatší je si seznam nadstandardní výbavy: Za příplatek se dodávají boční airbagy pro přední sedadla, dopředu překlápěcí sedadlo předního spolujezdce nebo výklopné stolečky, umístěné do zad opěradel předních sedadel.


Bohatší výbavou se nyní může pochlubit i dodávka Combo Van. Zájemci o tento model si teď mohou objednat např. elektrické ovládání a vyhřívání vnějších zpětných zrcátek, boční airbagy nebo dopředu překlápěcí sedadlo předního spolujezdce. Bezpečnost nových užitkových modelů řady Combo zvyšuje standardní montáž brzdového asistentu. Novinkou v celé řadě Opel Combo je pět různých sad výbav, určené pro skříňové dodávky.


Pro modely Opel Combo jsou připraveny celkem tři moderní motory, které vynikají svými výkony i hospodárností. Zážehový čtyřválec o objemu 1,6 l disponuje výkonem 64 kW/87 k, jeho nejvyšší točivý moment činí 138 Nm. Opel Combo s tímto motorem dosáhne rychlost 100 km/h za 14 sekund, jeho nejvyšší rychlost činí 164 km/h. Motor 1.6/64 kW už nyní plní emisní limity normy Euro 4, která začne platit až v roce 2005. Průměrná spotřeba modelu Combo 1.6 činí jen 7,4 l/100 km.


Na zájemce o vznětové motory čekají dva moderní turbodiesely řady ECOTEC vybavené systémem přímého vstřikování nafty do válců. Oba mají shodný objem 1,7 l, první verze 1.7 DI má výkon 48 kW/65 k a točivý moment 130 Nm, verze 1.7 DTI má výkon 55 kW/75 k a točivý moment 165 Nm. Spotřeba obou těchto motorů je shodná – pouze 5,4 l nafty na 100 km.


Servisní interval zážehového motoru je 30 000 km (nebo jednou za dva roky), delší servisní interval – 50 000 km – mají turbodiesely. Nízká spotřeba, dlouhé servisní intervaly a promyšlená konstrukce, usnadňující a zrychlující případné opravy, přispívají k výraznému snížení provozních nákladů.


V září roku 2002 se v modelovém portfoliu Opelu objevil nový pětimístný Combo Tour, určený především pro rodinu a volný čas. Opel Combo Tour vychází svojí koncepcí vstříc aktivním osobnostem se spoustou zájmů a sportovcům, kteří potřebují hodně prostoru pro svoji výbavu, ale kteří zároveň uvažují racionálně, zajímají je provozní náklady i spolehlivost jejich vozu.


Opel Combo Tour nabízí cestovní komfort, i vzadu sedící cestující mají spoustu místa nad hlavami i v prostoru pro nohy. Opel Combo Tour má standardně posuvné dveře v obou bocích.


V interiéru Combo Tour má posádka k dispozici spoustu nejrůznějších odkládacích míst a schránek, okna předních dveří mají elektrické ovládání, ve výbavě vozu nechybí ani dálkově ovládané centrální zamykání. Bohatý seznam doplňků a nadstandardního příslušenství umožňuje zájemcům přizpůsobit si svůj vůz osobnímu vkusu a potřebám. Vozy ve stupni výbavy Comfort mají mj. praktickou odkládací schránku pod sedadlem spolujezdce. Vozy Opel Combo Tour se sadou Family mají také síť v zavazadlovém prostoru, ruksáček s odepínatelnými kapsami, který se uchycuje k opěradlu. Opel Combo Tour má tři různé stupně a šest sad výbavy.


Elegantní silueta vozu Opel Combo se blíží ideálnímu tvaru padající kapky. Skříň vozu je k přední části připojena naprosto harmonicky bez jakéhokoli rušivého předělu. Výhodu této koncepce je, že eliminuje zřetelný přechod mezi kabinou a skříní. Opel Combo má užitečnou hmotnost 810 kg, za vůz lze připojit bržděný přívěs o hmotnosti až 1200 kg.


Ložná plocha skříňové dodávky je dlouhá 178 cm a široká 130 cm. Šířka mezi podběhy kol činí 110 cm, vnitřní výška skříně 119 cm. Jedny nebo na přání dvoje posuvné dveře v bocích skříně otvírají rozměrný vstup do nákladového prostoru. Do vozu je možné nakládat zboží uložené na Euro-paletě přímo z vysokozdvižného vozíku. Na přání se dodává překlápěcí sedadlo předního spolujezdce – po jeho překlopení lze ve voze přepravovat předměty dlouhé až 270 cm.


Klíčovým ochranným prvkem modelu Opel Combo je jeho velmi pevná karoserie s tuhým skeletem. Díky důkladné galvanizaci všech plechových částí může Opel na karoserii poskytovat dvanáctiletou záruku proti prorezivění. Standardem pro model Combo Tour jsou velkoobjemové airbagy, dvoumístné dodávky mají standardně airbag pro řidiče, druhý airbag se montuje na přání.


Dalším na přání dodávaným prvkem je protiblokovací systém brzd ABS, který se standardně dodává do modelů Combo Tour Njoy. Všechny verze bez rozdílu jsou standardně vybaveny brzdovým asistentem a patentovaným bezpečnostním uchycením pedálů PRS.

Stříbrná medaile v soutěží „Dodávka roku 2002“


Opel Combo dosáhl významného úspěchu, když vybojoval stříbrnou medaili v respektované soutěži Dodávka roku 2002 – skončil tak hned za vítězným sourozencem Opelem Vivaro. O držiteli titulu rozhodovali motorističtí novináři ze dvaceti evropských zemí, kteří vybírali z celkem deseti lehkých užitkových automobilů maximální celkové hmotnosti do 3,5 tuny.


Všestranný model Opel Combo prokázal své kvality také v náročném Arktickém testu vanů. Po vyčerpávajících zkouškách v mimořádně obtížných zimních klimatických podmínkách ve Finsku zvítězil Opel Combo ve své kategorii lehkých užitkových vozů celkové hmotnosti do 2,0 t, sesterské Vivaro zvítězilo v kategorii užitkových vozů celkové hmotnosti 2,8 tuny.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Opel Astra: Přes překážky ke hvězdám

Přes 30 let, šest generací a jedno legendární auto, které se vyrábí tak dlouho, až to není pěkné. Co naopak pěkné je, to je právě nová Astra. Novinka Opelu podle všeho trefila jackpot....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - První továrna na světě sériově vyrábějící užitkové vozy poháněné vodíkem, elektřinou i fosilními palivy

První továrna na světě sériově...

Skupina Stellantis cílí na to, stát se prvním producentem sériově vyráběných užitkových vozidel na vodíkový pohon. Proto se v továrně ve francouzském Hordainu rozjede velkosériová výroba...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Operativní zisk německé automobilky za první pololetí roku 2020 dosáhl výše 110 milionů EUR I když evropský automobilový trh je brutálně zasažen krizí COVID-19 –  v prvních šesti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový trenér světa, otestoval novou Mokku

Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový...

Úspěšný kouč po první jízdě prohlásil: „Super auto!“ Opel Brand Ambassador tvrdí: „S Mokkou zase zažijete řidičskou radost!“ Jürgen Klopp, vysoce respektovaný fotbalový trenér klubu...