Opel Ampera a Chevrolet Volt vybojovaly respektovaný titul „Automobil roku 2012“ – „Car of the Year 2012“.

O vítězství sesterských revolučních elektromobilů rozhodovalo 59 předních motoristických publicistů ze 23 evropských zemí, kteří ocenili průkopnickou a inovátorskou roli koncernu General Motors.

Opel Ampera a Chevrolet Volt získaly od jury celkem 330 bodů, s výrazným odstupem se na druhém místě umístil Volkswagen Up (281 bodů), třetí skončil Ford Focus (256 bodů).

Opel Ampera a Chevrolet Volt vybojovaly respektovaný titul „Automobil roku 2012“ - „Car of the Year 2012“.

Poprvé v historii ankety COTY bylo finální sčítání hlasů a následující dekorování vítězů součástí programu mezinárodního autosalonu v Ženevě. Titul COTY převzali ředitel automobilky Opel/Vauxhall Karl-Friedrich Stracke a ředitelka Chevrolet Evrope Susan Docherty přímo z rukou Hakana Matsona, presidenta hodnoticí komise COTY.

Modely Opel Ampera a Chevrolet Volt

– se probojovaly pod společnou nominací nejprve do finálové skupiny sedmi vozů ankety COTY. Do ankety se přihlásilo celkem 35 automobilových novinek. Komisaři ankety COTY hodnotili především jejich konstrukci, design, komfort, výkony, stupeň inovací a také jejich efektivitu – a právě to byla disciplína, ve které Ampera a Volt excelovaly.

Susan Docherty, presidentka a ředitelka Chevrolet Europe řekla:

„Jsme opravdu nadšeni z vítězství a hrdí na titul, o kterém rozhodují přední motorističtí publicisté Evropy. Náš model dokazuje, že jízda na elektřinu může být zábavná a bezproblémová aniž by omezovala životný styl majitele.“

Ředitel automobilky Opel/Vauxhall Karl-Friedrich Stracke zdůraznil:

„Jsme mimořádně potěšeni skutečností, že náš revoluční elektromobil zvítězil v tak náročné konkurenci – jsme na něj opravdu pyšní. Respektované ocenění nás povzbuzuje k dalšímu postupu na cestě k ještě dokonalejší e-mobilitě.“

Modely Volt a Ampera získaly již řadu ocenění, včetně např. cen „World Green Car of the Year 2011“ nebo „North American Car of the Year 2011“. Neméně důležité je i pětihvězdičkové „ocenění“ z programu bariérových bezpečnostních testů Euro NCAP.

Ampera a Volt jsou první elektromobily, jejichž akční rádius není nijak omezený.

Trakční elektromotor o výkonu 111 kW je napájen sadou lithium-ionových baterií výkonu 16 kWh. V závislosti na stylu jízdy a jízdních podmínkách ujede elektromobil 40 až 80 km čistě na baterie, tedy zcela bez emisí. Po vyčerpání baterií se spustí palubní generátor, poháněný malým spalovacím motorem, který dál dobíjí baterie, takže o pohon vozu se stále stará elektromotor.

Akční rádius vozu na jedno nabití a jednu nádrž paliva pro generátor tedy činí asi 500 km.

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...