Opel Ampera a Chevrolet Volt vybojovaly respektovaný titul „Automobil roku 2012“ – „Car of the Year 2012“.

O vítězství sesterských revolučních elektromobilů rozhodovalo 59 předních motoristických publicistů ze 23 evropských zemí, kteří ocenili průkopnickou a inovátorskou roli koncernu General Motors.

Opel Ampera a Chevrolet Volt získaly od jury celkem 330 bodů, s výrazným odstupem se na druhém místě umístil Volkswagen Up (281 bodů), třetí skončil Ford Focus (256 bodů).

Opel Ampera a Chevrolet Volt vybojovaly respektovaný titul „Automobil roku 2012“ - „Car of the Year 2012“.

Poprvé v historii ankety COTY bylo finální sčítání hlasů a následující dekorování vítězů součástí programu mezinárodního autosalonu v Ženevě. Titul COTY převzali ředitel automobilky Opel/Vauxhall Karl-Friedrich Stracke a ředitelka Chevrolet Evrope Susan Docherty přímo z rukou Hakana Matsona, presidenta hodnoticí komise COTY.

Modely Opel Ampera a Chevrolet Volt

– se probojovaly pod společnou nominací nejprve do finálové skupiny sedmi vozů ankety COTY. Do ankety se přihlásilo celkem 35 automobilových novinek. Komisaři ankety COTY hodnotili především jejich konstrukci, design, komfort, výkony, stupeň inovací a také jejich efektivitu – a právě to byla disciplína, ve které Ampera a Volt excelovaly.

Susan Docherty, presidentka a ředitelka Chevrolet Europe řekla:

„Jsme opravdu nadšeni z vítězství a hrdí na titul, o kterém rozhodují přední motorističtí publicisté Evropy. Náš model dokazuje, že jízda na elektřinu může být zábavná a bezproblémová aniž by omezovala životný styl majitele.“

Ředitel automobilky Opel/Vauxhall Karl-Friedrich Stracke zdůraznil:

„Jsme mimořádně potěšeni skutečností, že náš revoluční elektromobil zvítězil v tak náročné konkurenci – jsme na něj opravdu pyšní. Respektované ocenění nás povzbuzuje k dalšímu postupu na cestě k ještě dokonalejší e-mobilitě.“

Modely Volt a Ampera získaly již řadu ocenění, včetně např. cen „World Green Car of the Year 2011“ nebo „North American Car of the Year 2011“. Neméně důležité je i pětihvězdičkové „ocenění“ z programu bariérových bezpečnostních testů Euro NCAP.

Ampera a Volt jsou první elektromobily, jejichž akční rádius není nijak omezený.

Trakční elektromotor o výkonu 111 kW je napájen sadou lithium-ionových baterií výkonu 16 kWh. V závislosti na stylu jízdy a jízdních podmínkách ujede elektromobil 40 až 80 km čistě na baterie, tedy zcela bez emisí. Po vyčerpání baterií se spustí palubní generátor, poháněný malým spalovacím motorem, který dál dobíjí baterie, takže o pohon vozu se stále stará elektromotor.

Akční rádius vozu na jedno nabití a jednu nádrž paliva pro generátor tedy činí asi 500 km.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda a GM zahajují výrobu systémů vodíkových palivových článků

Honda a GM zahajují výrobu systémů...

Společnosti GM a Honda zahájily výrobu systémů vodíkových palivových článků ve svém společném podniku Fuel Cell System Manufacturing LLC (FCSM), který je vůbec prvním velkým výrobním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...