Nový roadster se čtyřválcovými motory uprostřed: Porsche 718 Boxster: O 35 koní vyšší výkon – o 13 procent menší spotřeba paliva

Přesně 20 let od první premiéry Boxster inovuje Porsche své roadstery s motorem uprostřed.

718 Boxster und 718 Boxster S

718 Boxster S

Označení pro novou modelovou generaci je 718 Boxster a 718 Boxster S

Dvoumístné otevřené vozy jsou nyní ještě výkonnější a úspornější. Porsche tak pokračuje v tradici čtyřválcových plochých motorů pohánějících sportovní vozy Porsche 718 s motorem uprostřed. V 50. a 60. letech vyhrály mnoho závodů, mezi něž patří legendární Targa Florio a Le Mans.

Hlavním prvkem modelové řady 718 je nově vyvinutý přeplňovaný čtyřválcový plochý motor typu boxer

Porsche 718 Boxster z dvoulitrového objemu generuje výkon 220 kW (300 k) a 718 Boxster S z 2,5litrového motoru pak 257 kW (350 k). Model S využívá turbodmychadlo s variabilní geometrií rozváděcích lopatek. Značka Porsche je jediným výrobcem automobilů, který sériově nabízí technologii VTG (Variable Turbine Geometry) u zážehových modelů 911 Turbo a 718 Boxster S. Impozantní je nárůst výkonu o 26 kW (35 k) ve srovnání s předchozí generací modelu Boxster, stejně tak jako hospodárnost nových přeplňovaných motorů. Nové modely 718 Boxster vykazují až o 13 procent nižší spotřebu paliva.

Kompletně nově naladěný podvozek a výkonnější brzdy

– poskytují mimořádný sportovní zážitek a potěšení z jízdy. Design nové modelové řady byl s výjimkou víka zavazadlového prostoru, čelního skla a plátěné střechy kompletně přepracován. Interiér vyplňuje nově navržená přístrojová deska, součástí standardní výbavy je pak nejnovější generace systému Porsche Communication Management (PCM) s dotykovým displejem. Součástí výbavy na přání je navigační systém.

Hospodárné přeplňované čtyřválce se zvýšeným výkonem a se sniženou spotřebou paliva

Uvedením nové generace 718 Boxster se Porsche vrací ke svým sportovním vozům s plochými čtyřválcovými motory boxer, které naposledy použilo na konci 60. let. Přeplňování výrazným způsobem zvyšuje točivý moment: dvoulitrový motor modelu 718 Boxer se vyznačuje maximálním točivým momentem 380 Nm (nárůst o 100 Nm), který je dostupný v rozmezí od 1950 do 4500 otáček. Boxster S s 2,5 litrovým motorem dosahuje točivého momentu 420 Nm (nárůst o 60 Nm) v rozmezí od 1900 do 4500 otáček.

To znamená, že nové modely 718 Boxster jsou ve sprintu z 0 na 100 km/h ještě rychlejší. Model 718 Boxster s převodovkou PDK a paketem Sport Chrono zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy (o 0,8 sekundy rychleji). Model 718 Boxster S se stejnou převodovkou dokončí tuto disciplínu za 4,2 sekundy (o 0,6 sekundy rychleji). Nejvyšší rychlost 718 Boxster činí 275 km/h, 718 Boxster S se vyznačuje maximální rychlostí 285 km/h.

Přeplňování modelů Porsche zvyšuje výkon a zároveň současně snižuje spotřebu paliva. Čtyřválcový dvoulitrový motor modelu 718 Boxster s převodovkou PDK vykazuje v testovacím cyklu NDEC spotřebu 6,9 l/100 km (o 1,0 l/100 km nižší). Přeplňovaný 2,5litrový boxer modelu 718 Boxster S s převodovkou PDK spotřebuje pouze 7,3 l/100 km (o 0,9 l/100 km méně).

Modely 718 jsou standardně vybaveny šestistupňovou manuální převodovkou

Volitelně nabídka zahrnuje dvouspojkovou převodovku Porsche Doppelkupplung (PDK), která přispívá ke snížení spotřeby paliva.

Nový design, ostřejší profil

Modelová řada 718 je rozpoznatelná na první pohled. Přední část nového roadsteru má mnohem propracovanější tvary, širší a mužnější vzhled. V přední části jsou umístěny větší nasávací otvory pro přívod chladicího vzduchu a jsou vnějším vyjádřením nově použitých přeplňovaných motorů. Přední část modelu 718 Boxster dotvářejí nově tvarované bi-xenonové světlomety s integrovanými čtyřbodovými LED světly pro denní svícení, které jsou nově součástí příplatkové výbavy.

Při pohledu z boku zaujmou nové, výraznější blatníky a boční prahy. Dynamický vzhled z bočního pohledu zvýrazňují větší nasávací otvory se dvěma lamelami, dveře nyní nedisponují prohloubením pro kliky. 718 Boxster S standardně jezdí na 19palcových kolech, 20palcová kola jsou součástí volitelné výbavy.

Přepracovaná zadní část 718 Boxster působí velmi širokým dojmem – především díky pruhu s nápisem Porsche mezi zadními svítilnami, které jsou zcela přepracované. Charakterizuje je trojrozměrná LED technologie a čtyřbodová brzdová světla.

Sportovněji naladěný podvozek pro ještě větší agilitu

Svým dynamickým jízdním projevem jde nový roadster ve stopách původního Porsche 718. Zcela přepracovaný podvozek zlepšuje schopnost vozu zatáčet. Elektromechanické řízení má o 10 procent strmější převod, díky čemuž se 718 Boxster chová ještě agilněji a ochotněji zatáčí jak na okruhu, tak v každodenním provozu.

Minus deset a minus dvacet: Porsche Active Suspension Management

Součástí volitelné výbavy roadsteru je aktivní podvozek Porsche Active Suspension Management (PASM), který má o 10 mm menší světlou výšku. Vůbec poprvé je pro 718 Boxster S k dispozici na přání také sportovní podvozek PASM s o 20 milimetrů menší světlou výškou. Aktivní podvozek, který prošel zušlechťovací kúrou, nabízí širší rozpětí mezi cestovním komfortem na dlouhé vzdálenosti a dynamickou sportovní tuhostí.

Rozšířený paket Sport Chrono pro dynamické jízdní zážitky

Stejně jako v případě modelu 911 se součástí volitelného paketu Sport Chrono nyní stává režim Individual, který doplňuje tři zbývající nastavení Normal, Sport a Sport Plus. Ve sportovních vozech vybavených převodovkou PDK se nově objevuje tlačítko Sport Response, které se nachází uprostřed přepínače jízdních programů. Tlačítko Sport Response pochází ze světa motorsportu a řidiči umožňuje ovlivnit reakce motoru a rychlost převodovky PDK.

Nový systém Porsche Communication Management jako součást standardní výbavy

V kokpitu 718 Boxster na řidiče čeká známé prostředí s novým přístrojovým panelem nebo jednotkou Porsche Communication Management (PCM) s přípravou na mobilní telefon, audio rozhraním a systémem Sound Package Plus o výkonu 110 W. PCM lze rozšířit pomocí volitelných modulů, které ho dokáží přizpůsobit osobním požadavkům majitele. V nabídce je například navigační systém s hlasovým ovládáním, usnadňujícím zadávání cílových destinací. Kromě toho lze navigační systém vylepšit modulem Connect Plus, který nabízí rozšířené online služby.

Prodej nového sportovního vozu s motorem uprostřed bude v Evropě zahájen 30.dubna

Ceny modelu 718 Boxster začínají na částce 1 536 000 Kč, ceny za model 718 Boxster S startují na částce 1 888 000 Kč, v obou případech s výbavou pro český trh a DPH.

Spotřeby a emise:

718 Boxster:

 • kombinovaná spotřeba paliva 7,4–6,9 l/100 km
 • město 9,9–9,0 l/100 km
 • mimo město 6,0–5,7 l/100 km
 • emise CO2 168–158 g/km; emisní třída (Německo): E–D.

718 Boxster S:

 • kombinovaná spotřeba paliva 8,1–7,3 l/100 km
 • město 10,7–9,5 l/100 km
 • mimo město 6,5–6,0 l/100 km
 • emise CO2 184–167 g/km; emisní třída (Německo): F–E

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg. Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley a Lamborghini pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 12 000 kusů nových a 4000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 470 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 900 zaměstnanců v deseti pobočkách – v Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ostravě a Opavě. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice

– ale také v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

 

 

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový porschácký De luxe kokpit debutuje v modelu Cayenne

Nový porschácký De luxe kokpit debutuje...

Ještě pár dní a Porsche 18. dubna 2023 na autosalonu v Šanghaji spolu s novým modelem Cayenne představí i průkopnický koncept zobrazování a ovládání. Porsche Driver Experience znamená plně...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Neexistuje moc aut, se kterým můžete jet z afrického safari do Le Mans, pak do divadla a do ulic Paříže. Možná jediné. Nové Porsche 911 Dakar… Rallye Dakar nikdy nebyla hrou v pískovišti. Hned...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika podporuje studenty automobilových oborů v samostudiu

Porsche Česká republika podporuje...

Studenti obdrželi v rámci projektu QHERO čtyři sady samostudijních materiálů Za úspěšně vyplněné testy čekají na studenty atraktivní odměny Projekty Best Employer a QHERO jsou důležitým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika pomáhá SOS dětským vesničkám

Porsche Česká republika pomáhá SOS...

Rychlé poskytnutí pěti vozů Volkswagen sociálním pracovníkům Postupné rozšiřování podpory péče o děti z ohrožených rodin  Společnost Porsche Česká republika poskytla vozidla...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Výsledky Porsche po roku elektrifikace – pokrok, udržitelnost, úspěch

Výsledky Porsche po roku elektrifikace...

Za fiskální rok 2019 vykázala společnost Porsche AG vyšší prodeje, tržby a nové rekordní hodnoty provozního zisku před mimořádnými položkami. V uvedeném roce firma dodala zákazníkům přes...