Nový Peugeot Expert bude ve světové premiéře představen na letošním autosalonu v Birminghamu a na našem trhu bude v prodeji ještě letos (podrobná informace)

Nový Expert má ze všech pohledů náskok o generaci.

1radapeugexpert902

1radapeugexpertbok902

1radapeugexpertpall902

Nový Peugeot Expert navazuje

– na dynamiku obnovy modelové řady a rozvoje obchodní pozice značky Peugeot na trhu lehkých užitkových vozů. Nové designérské principy, kterými je Peugeot snadno rozpoznatelný, dávají vozu silný charakter kvalitního vozu, vyjadřující robustnost a modernost.

Vůz, postavený na zcela novém podvozku, plně využívá výhod modulární platformy EMP2, kterými jsou kompaktnost, nižší hmotnost, účinnost motorů s emisemi od 133 g CO2/km a kvalita. Poprvé se tu vyskytují prvky výbavy, které se v tomto segmentu dosud neobjevily, jako jsou boční posuvné dveře s bezdotykovým otevíráním, modulární kabina se systémem Moduwork, Active Safety Brake, zpětná parkovací kamera se systémem VisioPark, 3D on-line navigace.

Nový Peugeot Expert zvládne maximální užitečné zatížení 1400 kg a existuje ve 3 délkách, od zcela nové verze Compact s délkou 460 cm až po 530 cm. Jde o furgon, který je obzvlášť přizpůsobený pohybu po městě. Je vysoký pouhých 190 cm. Pokud jde o bezpečnost, vůz získal ve své kategorii nejvyšší stupeň hodnocení v testech Euro NCAP, tedy 5 hvězdiček.

Nový Expert nabízí funkce, kterými se odlišuje od ostatních vozů, a ztělesňuje nový rozměr značky Peugeot v rámci přesunu směrem k prémiovým vozům, který se nyní aplikuje i na užitkové vozy.“

Nový Peugeot Expert je zkoncipován

– aby dokázal odpovědět na různé způsoby využití a na potřebu efektivity, kterou požadují firemní zákazníci. Daří se mu to díky novému podvozku, který vzešel z modulární platformy EMP2. Nový furgon značky Peugeot tak v sobě spojuje vnější kompaktní rozměry a maximální přepravní kapacitu, která je v tomto segmentu zcela zásadní.

Nový Peugeot Expert je k dispozici ve 3 délkách a se 2 nebo 3 místy vepředu

Jeho užitečný objem je 6,6 m3 a užitečné zatížení 1400 kg v kombinaci s užitečnou délkou 4 m( ). Nejběžnější jsou verze Standard (495 cm) a Long (530 cm). Verze Compact o délce 460 cm, která je v segmentu jedinečná, umožňuje nakládat až 5,1 m3 a 1400 kg, užitečná délka je 332 cm. Díky těmto rozměrům a kratším převisům poskytuje Peugeot Expert velkou ovladatelnost, kterou ocení zejména firemní zákazníci, jež se denně pohybují po městě. Snížená výška 190 cm, která je v segmentu vzácností, zaručuje vozu nový Peugeot Expert vjezd na každé kryté parkoviště.

Nový Peugeot Expert je vybaven moderními a účinnými motory BlueHDi Euro 6

– o výkonu de 95 k / 210 Nm až 180 k / 400 Nm, ve většině případů spojenými se systémem Stop&Start. Motory zaručují příjmené řízení a v tomto segmentu rekordně nízkou spotřebu paliva a nízké emise CO2. Nová automatická převodovka EAT6 u motoru Blue HDi 180 k a robotizovaná převodovka ETG6 u motoru BlueHdi 95 k zajišťuje nejen nízkou spotřebu a emise, ale také uvolňuje další prostor pro kolena cestujícího na středovém sedadle. Nejúčinnější verze vykazuje spotřebu 5,1 l/100 km a emise 133 g CO2/km. Průměrná spotřeba celé modelové řady Peugeot Expert je 5,4 l/100 km a emise 140 g CO2/km, což jsou nejlepší hodnoty v segmentu.

Nový Peugeot Expert nabízí pro větší účinnost, komfort a bezpečnost firemních uživatelů širokou škálu prvků výbavy poslední generace, přičemž řada z nich se v tomto segmentu objevuje velice zřídka či úplně poprvé:

 • Boční posuvné dveře s bezdotykovým otevíráním jsou na trhu zcela nové;
 • Větší modularita prostoru pro posádku díky systému Moduwork, systém promítání informací na čelní sklo (Head up Display), snímání údajů z dopravních značek a zobrazení povolené rychlosti jsou v segmentu ojedinělé;
 • Active Safety Brake a automatické přepínání dálkových světel jsou v segmentu vzácné;
 • Nová on line navigace s hlasovým ovládáním a dopravními informacemi v reálném čase, zadní parkovací kamera VisioPark 1 se snímáním zadní části vozu seshora v úhlu 180° a přiblížením záběrů (zoom) nebo funkce varování před snížením pozornosti řidiče, které se u vozu značky Peugeot objevují poprvé.

Peugeot Expert reaguje na potřeby různých profesí, je proto k dispozici v následujících verzích:

 • Polocombi, s 5 nebo 6 pevnými nebo sklopitelnými sedadly;
 • Kabina s platformou jako základ pro karosářské úpravy;
 • Combi pro převoz až 9 osob.

Široká modelová řada, která se přizpůsobí každé profesi

Nový Peugeot Expert proto nabízí širokou škálu verzí karoserie vozu pole potřeby a očekávání firemních zákazníků tohoto segmentu, která se líší podle jejich profesionálních aktivit a počtu osob, které přepravují. Zejména bude vhodný i pro uživatele, kteří se pravidelně pohybují v městském prostředí.

Furgony

Furgony jsou k dispozici ve 3 délkách: Compact, Standard a Long a ve 3 úrovních výbavy: Pro, Premium a Premium Pack. Jsou určeny především pro firemní uživatele, kteří potřebují přepravní kapacitu 4,6 až 6,6 m3 nebo převážejí 2 či 3 osoby.

Verze Compact, která se doposud u tohoto segmentu nevyskytovala, nabízí vlastnosti skutečného furgonu, s maximálním užitečným zatížením 1400 kg. Je obzvlášť vhodná pro řidiče, kteří se každodenně pohybují v městském provozu. Verze Standard a Long umožňují například naložit až 3 europalety.

Verze: Compact, Standard, Long

 • Celková délka (cm): 460, 495, 530
 • Celková výška (cm): 190, 190, 193
 • Maximální užitečná délka (cm): 332, 367, 402
 • Užitečná šířka mezi podběhy kol (cm): 126
 • Maximální užitečný objem (m3): 5,1, 5,8, 6,6
 • Maximální užitečné zatížení (kg): 1 400

Trojmístná lavice s přepážkou Moduwork nabízí možnosti modularity, které jsou v segmentu furgonů zcela exkluzivní. Díky velkým dvířkům v přepážce a sedáku bočního sedadla, který lze zvednout, je možné současně:

 • Vepředu usadit 3 osoby. Tuto praktickou vlastnost velmi oceňují firemní zákazníci, kteří potřebují převážet zaměstnance i s nářadím z jedné stavby na druhou, a tato možnost jim šetří čas a peníze;
 • Získat rovnou podlahu s prodloužením užitečné délky o 116 cm nebo větším prostorem vepředu a přepravovat 2 osoby;
 • Použít funkci mobilní kanceláře díky otočnému stolku zabudovanému ve sklopitelném opěradle středového sedadla;
 • Využít odkládací přihrádku pod středovým sedadlem.

Polocombi

 • Verze s prodlouženou kabinou, které jsou k dispozici ve 2 délkách Standard a Long, umožňují převážet až 6 osob a přitom mít statut užitkového vozu.
 • V nabídce jsou buď s pevnou, nebo sklopitelnou přepážkou, dle způsobu využití a potřeby přepravního objemu. Verze s pevnou přepážkou nabízejí 3,2–4 m3 a 3 úrovně výbavy, verze se sklopitelnou přepážkou až 5,5 m3.
 • Verze s prodlouženou kabinou se sklopitelnou přepážkou a lavicí umožňuje zvýšit objem nákladového prostoru o 1,5 m3 a současně převážet 3 osoby.

Combi

 • Tato verze, která je k dispozici ve 3 délkách, je určená pro převoz osob a nabízí velkou škálu možností konfigurace sedadel od 2 do 9 pohodlných míst pro všechny členy posádky. Robustní a funkční vůz je mimo jiné velice vhodný pro státní správu, různá sdružení a sportovní kluby.
 • S 9 osobami na palubě dosahuje objem zavazadlového prostoru 1 300 litrů (1 237 dm3 VDA) do výšky horní hrany opěradel. Po vyjmutí sedadel 2. a 3. řady dosahuje tento objem dokonce 4 900 litrů (4 554 dm3 VDA).

Verze Compact, která je v tomto segmentu jedinečná, dokáže pojmout 2 až 9 osob a nabídnout objem zavazadlového prostoru 3 600 litrů (3 397 dm3 VDA) při délce pouhých 460 cm.

Výrazný, robustní a kvalitní design

Díky nové platformě dosáhl Peugeot Expert skvělé proporce a mohl využít designérské principy, které se používají u osobních vozů značky, a současně robustnost, kterou zákazníci očekávají od užitkového vozu.

Proporce jsou harmonicky rozloženy mezi přední masku, místo řidiče a zadní část vozu. Kompaktní převisy a kola umístěná v rozích vozu dodávají stabilitu a výraznost. Čisté linie podtrhují ladnost vozu a jeho moderní tvar. Krátká a vysoká kapota přesahuje široký ochranný nárazník a vyhovuje každodennímu provozu firemních řidičů, kteří se pohybují v náročném provozu. Světlomety zasazené do karoserie připomínají kompaktní hatchback Peugeot 308.

Nová, velmi vysoko umístěná vertikální maska chladiče, která se poprvé objevila u nového SUV Peugeot 2008, dodává vozu Peugeot Expert ještě výraznější vzhled. Do středu mřížky chladiče je umístěno logo značky, obvyklá horizontální žebra vystřídaly postupně se zvětšující plošky. Chromová lichoběžníková lišta, která je v horních rozích lehce zkosená, zdůrazňuje elegantní a moderní vzhled přední masky.

Čistě propracované boky protínají protáhlé linie a vyduté prahy dveří podtrhující sílu hladkých oblouků kol. Robustnost vozu Peugeot Expert posilují i nízké boční ochranné lišty a černý přední nárazník, do kterého jsou po celé šířce vozu zabudovány výstupy vzduchu.

Firemní zákazníci, kteří kladou maximální důraz na image svého podniku

– mohou zvolit příplatkový paket Look. Ten zahrnuje prvky provedené v odstínu karoserie, jako je přední a zadní nárazník, kryt zpětných zrcátek a boční lišty, dále chromovaná lišta kolem masky chladiče. Světelný podpis s LED diodami, který je v rámci odkazu na vlajkovou loď značky – Peugeot 508 – začleněn do chromové lišty ve tvaru bumerangu, stejně jako mlhovky.

Rekordní spotřeba a nižší provozní náklady

Architektura předního bloku, zejména osová vzdálenost a výška ojí, a dále geometrie přední nápravy umožnily zabudování motoru BlueHDi o objemu 1,6 nebo 2,0 l. Byly přebrány základní prvky, jejichž kvalita a výkonnost se již osvědčily, jako je mřížka chladiče, přívod vzduchu, výfukové potrubí či systém elektrického vedení.

Nová platforma umožnila snížit hmotnost vozu o přibližně 100 až 150 kg (podle použitého motoru) oproti předchozí generaci vozu Peugeot Expert. Díky spojení této platformy a motorů BlueHDi vykazuje Peugeot Expert rekordně nízkou spotřebu a emise CO2 :

 • 1.6L BlueHDi 95 k, manuální 5st. převodovka: od 5,5 l/100 km, emise 144 g CO2/km;
 • 1.6L BlueHDi 95 k S&S, robotizovaná 6st. převodovka ETG6: od 5,2 l/100 km, emise 135 g CO2/km;
 • 1.6L BlueHDi 115 k S&S, manuální 6st. převodovka: od 5,1 l/100 km, emise 133 g CO2 /km;
 • 2.0 BlueHDi 120 k S&S, manuální 6st. převodovka: od 5,3 l/100 km, emise 139 g CO2 /km;
 • 2.0 BlueHDi 150 k S&S, manuální 6st. převodovka: od 5,3 l/100 km, emise 139 g CO2 /km;
 • 2.0 BlueHDi 180 k S&S, automatická 6st. převodovka EAT6: od 6,1 l/100 km, emise 151 g CO2 /km.

Motory BlueHDi Euro6

– používají systém SCR (Selective Catalytic Reduction) zabudovaný před filtr pevných částic s aditivem. Díky této nejúčinnější technologii snižování emisí na trhu tak tyto vozy splňují normu Euro 6. Nádržka aditiva AdBlue o objemu 22,4 l umožňuje dojezd 15 000 km. Aditivum AdBlue se snadno doplňuje díky vnějšímu plnicímu hrdlu, které je umístěno ve středním sloupku (při zavřených dveřích řidiče ho není vidět).

Peugeot Expert nabízí velmi nízké provozní náklady, zejména díky spotřebě paliva „Best in class“ a servisnímu intervalu 40 000 km nebo 2 roky.

Prostornost, ovladatelnost a bezpečnost na nejvyšší úrovni

Modulární platforma vozu Peugeot Expert umožňuje dosáhnout 3 rozměrů vozu pomocí pouze:

 • 2 rozvorů: jeden u verze Compact (292 cm), druhý u verzí Standard a Long (327 cm);
 • 2 zadních převisů: jeden u verze Compact a Standard (80 cm), druhý u verze Long (115 cm);
 • Jediné architektuře podvozku: nápravový systém, výfukové potrubí a palivové potrubí společné pro všechny 3 délky.

Díky vynikající architektuře vozu a modularitě platformy EMP2 nabízí Peugeot Expert širokou škálu verzí karoserie:

 • Verze furgon o objemu přepravního prostoru až 6,6 m3 ;
 • Verze Combi až s 9 místy a objemem zavazadlového prostoru 1 300 litrů nebo 4 900 litrů díky sedadlům ve 2. a 3. řadě, které lze z vozu vyjmout;
 • Dva typy Polocombi s pevnou, nebo sklopitelnou přepážkou a až 6 místy a přepravním prostorem 4 m3 nebo ve verzi se sklopenými sedadly 5,5 m3 .
 • Kabiny s platformou jako základ pro karosářské úpravy.

Přední převis měří 88 cm, zadní 80 cm, poloměr otáčení začíná na 11,30 m

– Díky tomu je Peugeot Expert velmi dobře ovladatelný, zejména ve městě nebo v omezeném prostoru. Výška pouhých 190 cm zaručuje možnost vjezdu na krytá parkoviště v centrech měst, v obchodních centrech a domovních garážích.

Nový Peugeot Expert je vybaven pevně umístěnými zarážkami nákladu (v souladu s platnými evropskými předpisy). Za příplatek může být opatřen prosklenou izolační přepážkou, která představuje alternativu ke standardní přepážce a přináší větší akustický a tepelný komfort, a navíc zaručuje bezpečnost posádky. Tato izolační přepážka přináší pro větší ergonomii a komfort řidiče také větší možnost naklonit sedadlo o dalších 8,5° nebo ho posunout o dalších 40 mm oproti standardní přepážce.

Pokud jde o bezpečnost, Peugeot Expert získal díky své bohaté výbavě, novému podvozku či zesílené karoserii 5 hvězdiček v testech Euro NCAP. Výsledky byly zveřejněny v prosinci 2015.

Nový Peugeot Expert vyniká i svým interiérem

Přináší zejména lepší ergonomii a komfort řízení. Stupátko usnadňuje nasedání na výše umístěné sedadlo, z něhož má řidič výborný výhled na silnici. Palubní deska a volant jsou v relativně vertikální poloze. Řidičova dominantní pozice při řízení navozuje atmosféru světa SUV, přičemž svým komfortem kabina přísluší spíše do světa hatchbacků. Čistý a moderní design místa řidiče spojuje eleganci materiálů a ergonomii ovladačů a dotykového displeje, který je vždy na dosah ruky a zraku.

Podvozek nového Peugeotu Expert

– používá přední nápravu typu Pseudo McPherson převzatou od platformy EMP2 upravenou na vnější rozměry vozu pro vysokou úroveň jízdních vlastností. Elektrohydraulický posilovač řízení se zkrutným stabilizátorem umístěným před ozubnici zlepšuje poloměr otáčení. Pomáhá také při parkování a zajišťuje větší pevnost řízení.

Nová zadní náprava s příčnými rameny unese užitečné zatížení 1400 kg. Nabídne přepravní kapacitu až 6,6 m3 či možnost převážet až 9 osob se zavazadly. Trojúhelníková ramena odfiltrovávají otřesy. Pružiny s proměnnou tuhostí a tlumiče zajišťující proměnlivé tlumení podle zatížení zaručují maximální komfort u zatíženého i prázdného vozu. Výhodou této nové zadní nápravy je i to, že je kompatibilní s pohonem 4×4 DANGEL.

Díky spojení těchto dvou náprav bylo dosaženo vynikajícího poměru jízdní vlastnosti / komfort a současně bylo zachováno potěšení z jízdy. K dokonalému komfortu posádky i řidiče přispívá i akustika. Peugeot Expert nabízí úroveň akustického komfortu na úrovni nejlepších vozů segmentu, která je ještě posílena u verzí výbavy Premium a Premium Pack.

Luxusní komfortní a bezpečnostní výbava s moderními on-line prvky

Pro snadnější nakládání

Má li uživatel při nastupování či nakládání věcí do vozu obě ruce plné, může boční posuvné dveře otevřít bezdotykově. Tento prvek výbavy se na trhu objevuje zcela nově. Pokud má uživatel u sebe elektronický klíč, stačí vsunout nohu pod roh zadního nárazníku a dveře se samy odemknou a otevřou. Stejným způsobem lze dveře zavřít a zamknout.

Furgony a verze Polocombi jsou vybaveny zadními symetrickými dvoukřídlými dveřmi, které mohou být opatřeny vyhřívaným sklem a stěračem. Za příplatek je možné alternativně vůz osadit dvoukřídlými dveřmi.

Díky otevírání dvoukřídlých dveří v úhlu 250° vůz nezasahuje během vykládky a nakládky do silnice. Tyto dveře jsou v nabídce příplatkové výbavy u verze Long, kde nepřekážejí otevírání bočních posuvných dveří.

Verze Combi mohou být opatřeny výklopnými nebo dvoukřídlými dveřmi.

V nákladovém prostoru

– lze za příplatek provést obložení pouze podlahy, podlahy s boky nebo celého prostoru. Obložení ze surového dřeva a zejména ze dřeva s protiskluzovou úpravou s hliníkovými kolejničkami na úrovni posuvných dveří a úhelníkovým kováním na podbězích kol je robustní a funkční.

Firemní zákazníci, kteří potřebují další dodatečný nákladový prostor, mohou nový Peugeot Expert využít k vlečení až 2,5 tun nákladu. Vůz může být za tímco účelem vybaven příplatkovým tažným zařízením. Furgon může být vybaven jednodílným tažným zařízením s různými snímatelnými háky, Combi odnímatelným tažným zařízením s čepem ve tvaru labutího krku. Tato příplatková výbava zahrnuje v rámci značkového příslušenství tažné zařízení, kabely a inteligentní řídící jednotku umožňující ovládat světla u vlečeného zařízení a mít k dispozici napájení 10 A.

Pro každodenní praktičnost

Nový Peugeot Expert nabízí také 49 litrů (verze furgon) nebo 121 litrů (verze Polocombi) otevřených nebo zavřených odkládacích přihrádek, které jsou rozmístěné po celé kabině:

 • 2 přihrádky před sedadlem spolujezdce, horní chlazená o objemu 7 litrů, do níž se vejde 5 půllitrových lahví, spodní otevřená o objemu 5 litrů a další uzavřená přihrádka formátu A4 v horní části palubní desky o objemu 5 litrů, do které se například dá schovat např. tablet;
 • 2 držáky na nápoje po obou stranách palubní desky, do nichž je možné umístit půllitrovou láhev;
 • otevřené odkládací přihrádky uprostřed palubní desky a na straně spoluezdce;
 • kapsy v obou předních dveřích a velká dveřní přihrádka o objemu 8 litrů, do níž se vejdou dvě 1,5 litrové láhve;
 • velká odkládací přihrádka o objemu 8 litrů v konfiguraci s dvoumístnou lavicí pro spolujezdce vepředu, do níž je možné umístit např. boty a ochrannou helmu;
 • objemná odkládací přihrádka o objemu 73 litrů pod lavicí u verze Polocombi.

V přihrádce před sedadlem spolujezdce je umístěna zásuvka typu jack, zásuvka 12 V a USB port umožňující nabíjet jakýkoliv mobilní přístroj.

V rámci příslušenství jsou k dispozici držáky na telefon nebo digitální tablet do úhlopříčky 11’’ se zabudovanou nabíječkou.

Pro klidné cesty s on line připojením

U vozu nový Peugeot Expert se poprvé objevuje nový dotykový kapacitní displej 7″ doplňující multimediální systém. Jsou na něm soustředěny všechny služby usnadňující cesty a řízení. Displeje se stačí zlehka dotknout prstem nebo ho lze ovládat hlasem.

Hlasové ovládání zvyšuje bezpečnost, neboť funkce spojené s navigací, telefonováním a médii lze ovládat bez nutnosti spustit oči ze silnice.

Nový Peugeot Expert je jako první vůz vybaven on line 3D navigací nové generace, která se ovládá hlasem a/nebo přes dotykový displej. S navigací je spojena doživotní bezplatná aktualizace map čtyřikát ročně a on line služby Peugeot Connect po dobu 3 let ( ), které zahrnují:

 • Dopravní informace v reálném čase TomTom Traffic;
 • Umístění a ceny čerpacích stanic a parkovišť;
 • Informace o počasí;
 • Hledání bodů zájmu (POI).

Za příplatek lze informace doplnit o oznamování nebezpečných úseků

Díky dopravním informacím v reálném čase šetří tato nová navigace Peugeot čas a přináší klid, neboť se řidič díky ní může vyhnout dopravním zácpám.

Připojení ke službám Peugeot Connect je automatické a bez dalších příplatků prostřednictvím systému Peugeot Connect SOS & Assistance( ) (včetně SIM karty a data), je li jím vůz vybaven. V opačném případě se spojení uskutečňuje pomocí tetheringu (režim modem) přes smartphone připojený prostřednictvím USB, Bluetooth nebo WiFi.

Prodloužení služby Pack Peugeot Connect Nav stojí 60 € na rok nebo 130 € na 3 roky.

Předplacení oznamování nebezpečných úseků stojí 99 € na rok nebo 199 € na 3 roky.

Peugeot Connect Nav zahrnuje i funkci Mirror Screen umožňující bezpečně používat aplikace chytrého telefonu na dotykovém displeji 7″ vozu Peugeot Expert. Mirror Screen využívá obě technologie Apple CarPlayTM a Mirrorlink® pro zajištění možnosti využít co největší škálu kompatibilních telefonů.

Pro intuitivní a bezpečné řízení

Pro pohodlnější a bezpečnější cestování nabízí Peugeot Traveller řadu podpůrných prvků řízení poslední generace. Některé se u vozu značky Peugeot objevují poprvé: funkce, která upozorňuje řidiče na příliš dlouhý interval řízení bez přestávky, funkce, která varuje před snížením pozornosti řidiče, snímání dopravních značek, zobrazování povolené rychlosti a Active Safety Brake.

Funkce, která upozorňuje řidiče na příliš dlouhý interval řízení bez přestávky, je součástí sériové výbavy. Varuje řidiče po dvou hodinách nepřetržité jízdy při rychlosti 65 km/hod a více. Na přístroji se rozsvítí kontrolka se zprávou „Udělejte si přestávku“.

Systém Sledování mrtvého úhlu informuje řidiče o přítomnosti auta ve vedlejším levém nebo pravém pruhu v oblasti mrtvého úhlu. Tento systém je k dispozici společně s předním a zadním parkovacím asistentem nebo systémem VisioPark 1.

Visiopark 1 doplňuje nabídku parkovacích asistentů o přední a zadní snímače nebo o zadní snímač se zpětnou kamerou. Ta nabízí pohled na zadní část vozu a jeho okolí snímaný shora v úhlu 180°. Obraz přenáší zpětná kamera postupně s tím, jak vůz couvá. Pohled dozadu se promítá spolu s naváděcími čarami, které se otáčejí spolu s volantem. Jakmile systém zjistí překážku, spustí se automatický zoom a přesněji ukáže zbývající vzdálenost. Manévrování se zařazenou zpátečkou a zarovnání vozu oproti parkovacímu místu a překážkám je snadné a bezpečné.

Grip Control je systém, patentovaný skupinou PSA Peugeot Citroën, který optimalizuje pohyblivost a umožňuje rozšířit pole působnosti vozu Peugeot Expert na silnice či cesty s nízkou přilnavostí a pokračovat tam, kam by se vůz s pohonem jediné nápravy nedostal.

Multifunkční a pružný systém se přizpůsobí danému terénu. Působí na přední kola, ale nechává řidiči možnost zvolit si, zda zařízení bude fungovat v režimu Standard, nebo zda ovladačem na středové konzole zvolí jeden z dalších režimů v nabídce Sníh, Terén, Písek, ESP Off.

Za příplatek je v nabídce bezklíčové otevírání a startování (ADML) a boční posuvné dveře s motorkem.

Pack Safety, který je k dispozici za příplatek, zahrnuje Pack Viditelnost a čtyři zařízení, která využívají multifunkční kameru umístěnou v horní části čelního skla:

• Systém Snímání značek s uvedením rychlosti rozpoznává údaje na značkách a informuje o nich řidiče na displeji přístroje. Systém zjištěnou povolenou rychlost řidiči nabídne jako rychlost pro tempomat nebo omezovač rychlosti. Řidič může tuto rychlost pouhými dvěma stisknutími tlačítka přijmout – jedním provede volbu a druhým ji potvrdí, aby nedocházelo k neúmyslným změnám;

• Varování před snížením pozornosti řidiče sleduje pohyb vozu prostřednictvím kamery a čidla otáčení volantu. Pokud začne vůz křižovat silnici, světelný a zvukový signál ho vyzve k větší ostražitosti;

• Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu detekuje neúmyslné přejetí plné nebo přerušované čáry a v případě nezapnutého směrového ukazatele upozorní řidiče pomocí světelného a zvukového signálu;

• Systém automatického přepínání dálkových světel automaticky při snížené viditelnosti přepne potkávací nebo dálková světla, pokud kamera zaznamená jiné vozidlo vpředu.

Pack Drive Assist, který je k dispozici za příplatek, zahrnuje vedle paketu Pack Viditelnost tři prvky výbavy, které používají snímač umístěný v přední části vozunebo multifunkční kameru v horní části čelního skla:

 • Aktivní tempomat je tempomat / omezovač rychlosti s funkcí úpravy rychlosti podle vzdálenosti od vozu vepředu. Tento systém je obzvlášť vhodný v případě středně hustého či plynulého provozu typu dálnice, kdy brání systematickému vypínání tempomatu vždy, když se před vozem objeví jiné auto. Jakmile snímač objeví jiný vůz vepředu, automaticky se sníží rychlost až o 20 km/hod, aby se udržela stálá vzdálenost od vozu vepředu. Systém působí na akcelerátor a využívá brzdění motorem. Jakmile je prostor před vozem volný, tempomat vůz vrací na původně nastavenou rychlost. Pokud zpomalení o 20 km/hod pro udržení potřebného odstupu nestačí, tempomat varuje řidiče a ukončí automatické řízení rychlosti;
 • Distance Alert upozorňuje řidiče na hrozící riziko srážky, aby mohl včas zareagovat. Tato světelná a zvuková výstraha se aktivuje těsně před spuštěním systému Active Safety Brake;
 • Active Safety Brake je nová generace automatického nouzového brzdění. Kamera a snímač detekuje riziko bezprostřední srážky s jedoucí nebo stojící překážkou. Pokud řidič nereaguje nebo reaguje nedostatečně, systém spustí maximální brzdění namísto řidiče. Umožňuje zabránit srážce (do rychlosti 30 km/hod), nebo sníží její dopad bez ohledu na rychlost vozu.

Pozn. Úrovně výbavy a příplatkové doplňky se mohou lišit dle zemí určení.

PEUGEOT

Stimulující řízení na vysoké úrovni, elegantní design, nekompromisní kvalita – to vše jsou vlastnosti ztělesňující závazek značky vůči zákazníkům, které přispívají k emocím, jež každý vůz Peugeot probouzí.

Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve 160 zemích světa, v roce 2015 stouply celosvětové prodeje jejích vozů o 4,6 % na 1 710 000 kusů. Peugeot v sobě spojuje hledání dokonalosti, perfektní vzhled a intenzivní emoce a usiluje o to, být špičkovou globální značkou. Výrobu automobilů značka zahájila v roce 1889 a tento rok své úspěchy obohatila o vítězství vozu 2008 DKR na Dakarské rallye.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGO Peugeot 9X8: Hravá podoba závodního vozu

LEGO Peugeot 9X8: Hravá podoba...

Tým Peugeot TotalEnergies, který v loňském roce představil revoluční hypercar 9X8, se pustil do nové výzvy. Přetvořil Peugeot 9X8 do podoby stavebnice LEGO Technic. Automobilovým nadšencům a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová tvář atraktivity Peugeotu 508

Nová tvář atraktivity Peugeotu 508

U nového Peugeotu 508, který je k dispozici ve verzích fastback, SW a PSE (Peugeot Sport Engineered), představuje značka nový design modelů určených pro nejnáročnější klientelu. Přední část...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Peugeot představuje novou hybridní technologii 48V: První ji dostanou 3008 & 5008

Peugeot představuje novou hybridní...

2023 bude pro značku Peugeot skutečným „elektrickým rokem“. Představí nové modely a nové technologie. To platí zejména pro nový hybridní systém skupiny Stellantis, který bude nabízen ve...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stellantis bude z Finska odebírat nízkouhlíkový síran nikelnatý pro baterie

Stellantis bude z Finska odebírat...

Skupina Stellantis, přední výrobce značek jako Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Opel nebo Peugeot, uzavřela partnerství s finskou společností Terraflame k...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - PEUGEOT 408: Dynamicky půvabný, nečekaně inovativní, milionově hybridní…

PEUGEOT 408: Dynamicky půvabný,...

Celá desetiletí zaběhlých fádních křivek automobilismu začínají osvěžovat dynamické a neokoukané fastbacky. Pár jich už je: Ford Mustang Mach-E, Citroën C5 X, Subaru Solterra, Hyundai...