Nový Peugeot 308 CC přijde na náš trh

Plně automatická zatahovací střecha jako mávnutím kouzelného proutku během 20 sekund promění vůz na dynamické kupé nebo elegantní kabriolet

Nový Peugeot 308 CC přijde na náš trh
Nový Peugeot 308 CC přijde na náš trh
Nový Peugeot 308 CC přijde na náš trh

Historií prověřená kvalita

Peugeot, průkopník vozů se sklápěcí střechou zastoupených elegantními modely 401, 601 a 402 Eclipse ze třicátých let 20. století, nikdy neopustil myšlenku, dát řidičům možnost volby mezi variantou kupé nebo kabriolet. Základem této metamorfózy je magická pevná zatahovací střecha, která se skládá do zavazadlového prostoru. Od představení tohoto inovativního technického řešení na Autosalonu v Ženevě v roce 1998 v podobě konceptu 20¦ vozů uplynulo již téměř deset let. Toto řešení se brzy uplatnilo u modelů 206 CC a 307 CC, kterým se podařilo zpopularizovat koncepci, jež byla do té doby dostupná pouze pro elitní skupinu zákazníků. Tato úspěšná první generace má své pokračovatele: oblíbený Peugeot 207 CC a brzy se dočkáme také modelu 308 CC.

Do konce května 2008 Peugeot vyrobil téměř 632 000 vozů řady kupé kabriolet, čímž se stal světovým lídrem v segmentu těchto karosářských variant:

– 457 500 vozů Peugeot 206 CC a 207 CC s konstrukcí 2+2 ve třídě malých vozů (B)

– 174 500 vozů Peugeot 307 CC se čtyřmi plnohodnotnými sedadly ve třídě středních vozů (M1)

Od uvedení modelu 307 CC v roce 2003 doznala poptávka po této kategorii vozů významných změn. Kabriolety se skládací pevnou střechou se staly oblíbenější než vozy s „pružnou střechou”, které jsou náchylnější k poškození.

Pro většinu zákazníků byl model 307 CC hlavním vozem v domácnosti. Vybrali si ho pro jeho inteligentní koncepci a eleganci, oceňují komfort každodenního používání, úroveň výbavy a jízdní kvality.

Peugeot 308 ve variantě hatchback a nově také SW nahrazuje svého předchůdce –model 307, nabízí všechny přednosti původního modelu a zároveň vytváří novou identitu, moderní dojem a silnou osobnost.

Peugeot 308 CC se čtyřmi plnohodnotnými sedadly je modelem vycházejícím z genetického základu modelu 308 a navazujícím na tradici 307 CC a technologickou vyspělost verzí kupé kabriolet značky Peugeot. Ale především představuje pro příznivce tohoto automobilového životního stylu jedinečnou a vskutku neodolatelnou nabídku.

Atraktivní design

Model 308 CC vybočuje z řady svými harmonicky vyváženými liniemi, ať už jako kupé či kabriolet. Od monogramu na kapotě po zadní hranu střechy, od dveří po zadní nárazník lámou jemně modelované křivky karoserie světlo a vytváří důmyslně promyšlenou hru světla a stínu. Chromové orámování tento elegantní profil ještě zdůrazňuje. Nízké a pevné posazení a profilované boky propůjčují vozu 308 CC prominentní tvar a působivá zadní světla s LED diodami, vyrobená technologií „zástěny červeného světla”, dotváří jedinečný ráz tohoto vozu ve dne i v noci.

Vnitřní prostor vozu má svou nepopiratelnou osobitost odlišnou od verze hatchback. Ta vynikne zejména ve verzi kabriolet a připomíná svět vozů „Grand tourisme”.

Anatomicky tvarovaná přední sedadla s opěrkami hlavy mají zabudované větrací otvory, kterými proudí vzduch kolem krku cestujícího. Rovněž zadní sedadla přebírají tento osobitý design a na kabriolet jsou překvapivě pohodlná a prostorná.

Exkluzivita provedení je patrná i na vnitřních výplních dveří, které protíná protáhlé kovové madlo, dynamické a masivní zároveň. Sportovní volant, speciální provedení sdruženého přístroje a černě lakovaný středový panel tento vzhled výborně doplňují.

Provedení interiéru 308 CC ve stylu „Sport“ nebo „Haute couture“ dotváří dynamické látkové či kožené čalounění nebo celokožené provedení Integral. Podobně kompletní zpracování včetně boků vozu je v segmentu unikátní. Výrazně odlišné barevné odstíny interiéru – černá, „Vintage“ či béžová ladí s barvami karoserie jako je módní bílá Nacré, jemná hnědá „Terre d’ombre” a samozřejmě i stále oblíbené barvy modrá, červená, černá a šedá.

Charakteristika modelu CC

Model 308 CC je pečlivě navržen tak, aby svým uživatelům při každodenním používání poskytoval vysokou míru pohodlí a užitnosti. Nabízí i řadu dalších výhod pro každý den.

Plně automatická zatahovací střecha jako mávnutím kouzelného proutku během 20 sekund promění vůz na dynamické kupé nebo elegantní kabriolet podle momentální nálady majitele. Průběh této transformace lze sledovat na barevném displeji.

V porovnání s 307 CC má model 308 CC se čtyřmi plnohodnotnými sedadly výhodu širších rozchodů kol a karoserie, i speciální konstrukci předních sedadel, která cestujícím na zadních sedadlech poskytuje velkorysý prostor pro nohy a celková obyvatelnost interiéru je na vynikající úrovni.

Dva dynamické a flexibilní motory pohánějí Peugeot 308 CC s pomocí šestistupňové manuální převodovky, tedy pokud zákazník nedá přednost automatické převodovce. Jedná se o benzinový motor 1.6 THP 110 kW (150 k) s turbokompresorem a přímým vstřikováním paliva a dieselový motor 2.0 HDI FAP Euro 5 103 kW (140 k) s mimořádnými ekologickými parametry.

Vůz spojuje potěšení z jízdy s velmi účinným jízdním projevem. Rozšířený rozchod kol, snížený profil a vysoce výkonné nápravové prvky, vyvinuté speciálně pro tento typ karoserie, propůjčují modelu 308 CC vynikající jízdní předpoklady spolu s opravdovým pocitem bezpečí pro řidiče. Velké kotoučové brzdy o rozměrech 302 x 26 mm jsou dimenzovány na výkon motoru a sériově dodávaný systém kontroly stability ESP je stále ve střehu.

Uvnitř vozu 308 CC, vynikající pevnost konstrukce s důmyslně umístěnými výztuhami tlumí veškeré vibrace, které by mohly nepříznivě ovlivnit řízení, zpětný výhled z vozu či pohodlí sedadel. Model 308 CC a jeho vynikající schopnost tlumit vibrace jsou další ukázkou dokonalého know-how značky Peugeot v oblasti vývoje vozů typu kupé-kabriolet.

Nízká vnitřní hladina hluku v interiéru modelu 308 CC ve variantě kupé zásadně ovlivňuje úroveň komfortu cestujících a odlišuje tento model od ostatních konkurenčních vozů.

Peugeot 308 CC je navržen tak, aby cestujícím dodával skutečný pocit jistoty. Jeho konstrukce je masivní a je navržena tak, aby odolala a absorbovala energii předního i bočního nárazu. Navíc je doplněna o inteligentní bezpečnostní mechanismy, které vyžaduje konfigurace kabriolet. Mezi ně patří boční airbag hrudník/pánev zabudovaný do předních sedadel a světová novinka – boční airbag chránící hlavu. Tyto bezpečnostní mechanismy zaručují účinnou ochranu všech částí těla bez ohledu na polohu sedadla.

V případě detekce rizika převrácení vozu se během několika milisekund (doba kratší než mrknutí oka) pyrotechnicky aktivují výsuvné zadní bezpečnostní oblouky, které společně s vyztuženými sloupky čelního skla navrženými speciálně pro tento účel, vytvoří kolem cestujících bezpečnou ochrannou schránku.

Cílem těchto důležitých bezpečnostních mechanismů je získat 5 hvězdiček v testu EuroNcap v kategorii ochrany dospělých cestujících ve voze.

V harmonii s ročním obdobím…

Konfigurace kabriolet si můžete užívat dokonce i za chladného počasí, ať je to projížďka v době začínajícího jara, vzdorování zimě či jízda zasněženou krajinou. Peugeot umožňuje uživatelům 308 CC všechny tyto požitky díky speciální ochranné architektuře, inteligentní klimatizaci (která svůj provoz přizpůsobí tvaru karoserie kabrioletu), vyhřívaným sedadlům, síti „Windstop” – ochrana proti proudění vzduchu a pozoruhodnému systému „Airwave” zabudovanému do předních opěrek hlavy. Teplý vzduch, u kterého lze nastavit jeho teplotu, směr i intenzitu proudění, ovine cestující na předních sedadlech jako šála.

Následují další typické rysy a vybavení modelu CC, které vypovídají o schopnosti 308 CC předvídat potřeby svých uživatelů:

 • automatické dálkové zamykání vnitřních úložných schránek (odkládací schránka v přístrojové desce a úložný prostor ve středové loketní opěrce);
 • centrální ovládání všech čtyř oken;
 • speciální funkce „přístup na zadní sedadla” s elektrickým ovládáním sedadel;
 • superzamykání a selektivní odemykání;
 • osvětlení při vstupu LED diodami zabudovanými do vnějších zpětných zrcátek.

A nesmíme zapomenout ani velmi dobře využitelný zavazadlový prostor s dodatečnými odkládacími prostory (včetně schránky pod podlahou určenou pro uložení sítě „Windstop“). Jeho objem v konfiguraci kupé je 403 dm3 a 226 dm3 pod kryt u varianty kabriolet je to 465 a 266 litrů.

Aby cesta byla ještě příjemnější si můžete vybrat ze široké nabídky WIP (World In Peugeot) doplňků:

 • WIP sound, audio systém s MP3 a CD přehrávačem
 • WIP Bluetooth, audio systém s MP3 a CD přehrávačem, USB Boxem a hands-free sadou.
 • WIP Nav, uživatelsky příjemný satelitní navigační systém nabízející audio systém s MP3 a CD přehrávačem, funkci Bluetooth a satelitní navigaci s výsuvnou sedmipalcovou barevnou obrazovkou 16/9.
 • WIP Com 3D, z nabízené škály nejlepší satelitní navigační systém s 30 GB hard diskem a funkcí Juke Box, MP3 CD audio systémem, zabudovaným telefonním modulem, funkcí Bluetooth, USB vstupem a výsuvnou sedmipalcovou barevnou obrazovkou 16/9 s 3D zobrazením ve vysokém rozlišení.

Na míru navržený systém JBL Hi-fi s 10ti reproduktory rozpoznává konfiguraci kabriolet a přizpůsobí se jí.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Z letošní Green Rally si Peugeot potřetí v řadě odvezl zlatý pohár

Z letošní Green Rally si Peugeot...

V rámci Barum Czech Rally Zlín se už šestým rokem odehrála doprovodná soutěž Green Rally pro vozy s elektrickým a hybridním pohonem. Tato ecoRally sice není zařazena do národního...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina Stellantis představuje platformu STLA Medium

Skupina Stellantis představuje platformu...

Skupina Stellantis představila STLA Medium, globální platformu pro elektromobily disponující výjimečnými charakteristikami, kterými ve své kategorii jednoznačně vyniká. Jedná se například o...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Neodolatelný vzhled nového prcka

Nový Peugeot 208: Neodolatelný vzhled...

Peugeot 208, ikonický model řady Peugeot a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, nyní dostává nový rozměr. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 2008: Malé velké SUV s dojezdem až 406 km

Nový Peugeot 2008: Malé velké SUV s...

Peugeot 2008 je více než tři roky nejprodávanějším SUV segmentu B na evropském trhu. Nyní udělal další krok vpřed z hlediska designu, technologií a elektrifikace. Díky účinnosti nového...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stellantis a Hype nasazují v Paříži první flotilu 50 bezbariérových taxíků na vodíkový pohon

Stellantis a Hype nasazují v Paříži...

Skupina Stellantis – první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla na vodíkový pohon – a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení...