Nový Peugeot 208 v prodeji na našem trhu

Nejprodávanější model značky Peugeot 208 se tři roky po svém uvedení na trh dočkal nového vzhledu.

1npeu208cerveny1000

Nový Peugeot 208 stručně

Design je výraznější, sportovnější a elegantnější. Vzhled vozu podtrhují sériově montovaná 3D světla s diodami, nové odstíny, jako je zářivě oranžová Power, a nové možností úprav na míru. Nabídka zahrnuje i verzi GTi podtrhující posun značky k luxusnějším kategoriím. Vůz získal nové prvky výbavy usnadňující pohyb v městském provozu (Active City Brake, MirrorScreen, parkovací kamera, Park Assist). Motory PureTech a BlueHDi splňují nejnovější emisní normy EURO 6. V nabídce je zejména nejúspornější spalovací motor na světě, jehož spotřeba činí pouze 3 l / 100 km a emise 79 g CO2 /km.

První generace vozu Peugeot 208 dosáhla hranici téměř 1 000 000 prodaných kusů. Společně s městským crossoverem Peugeot 2008 umožnila značce Peugeot potvrdit v roce 2014 její místo mezi třemi nejlepšími evropskými automobilkami v segmentu B.

Nový Peugeot 208

– na první pohled okouzlí svým novým designem, který je výraznější a elegantnější. Nový přední nárazník nabízí ostřejší, přesnější a propracovanější linie. Širší maska chladiče se silnější chromovanou lištou je nyní plně integrována do nárazníku, s nímž vizuálně tvoří jeden kus. U vyšších verzí výbavy se objevuje za tepla vyražené chromované označení nové masky „EQUALIZER“, které jí dodává zcela nový 3D efekt. Díky této nové identitě v kombinaci s odsazenými předními mlhovými světlomety je nyní vůz širší, dynamičtější a působí stabilněji. Řidič má okamžitou chuť usednout za volant.

A konečně je tento design v přední části zdůrazněn novými dvoubarevnými světlomety s černou chromovanou maskou strukturující optiku pro ostřejší vzhled a světelným podpisem LED, z něhož čiší kočičí půvab a technologie. Tyto nové světlomety jsou standardně montované od druhé úrovně výbavy .

Při pohledu ze strany jsou zachovány energické a moderní proporce modelu (kratší převisy, menší výška) a velmi propracovaný design (tvarované boky, chromované lišty kolem oken atd.). Profil nové „dvěstěosmičky“ se však odlišuje novými prvky, které přispívají k její větší prestiži. U všech verzí výbavy jsou k dispozici nová kola: od ozdobných krytů kol 15″ Bore a 15“ Nobium, přes nová hliníková 16″ kola Titane, po karbonová kola 17″ ve verzi „Storm Mat“ u vozu Peugeot 208 GTi. K dispozici jsou nyní na výběr různé typy hliníkových kol 16″ a 17″ posilující exkluzivitu vozu: lakované, s diamantovým výbrusem nebo s inovativními prvky, jako je postupný diamantový výbrus nebo laserové gravírování. U 3. úrovně výbavy jsou navíc vnější zpětná zrcátka sériově v chromované verzi, což posiluje elegantní a sportovní charakter vozu.

Zadní světla s novými 3D lištami ve tvaru lvích drápů s diodami zaujmou a překvapí. Jejich výrazný vzhled, teple červená opálová barva a hluboký 3D efekt z nich činí skutečné technologické klenoty. Tato světla se třemi drápy, které jsou symbolem designu Peugeot, se objevují u všech verzí výbavy.

Kvalitní elegantní interiér zaměřený na pocity při řízení

Uvnitř nového Peugeotu 208 najdeme Peugeot i-Cockpit – inovativní uspořádání přístrojů a ovládacích prvků, které si zákazníci ihned po uvedení na trh velmi oblíbili. Peugeot 208 tento zcela originální koncept představil v roce 2012. Nabízí stimulující, přesné a bezpečné řízení. Od doby, kdy byl poprvé představen, ho přebraly i vozy Peugeot 2008 a 308. Peugeot i-Cockpit se skládá z kompaktního volantu, vyvýšeného přístrojového panelu a velkého dotykového displeje.

Díky malému volantu v kombinaci s kompaktností nového Peugeotu 208 (délka vozidla nepřesahuje 4 m) je vůz mrštný, ve městě velmi snadno ovladatelný a poskytuje skutečný požitek z jízdy. Volant je nyní u 3. úrovně výbavy potažen hladkou plnohodnotnou kůží, což také přispívá k příjemné atmosféře. Palubní deska z měkčeného plastu, standardně montovaná do všech vozů, má u vyšších úrovní výbavy nový zrnitý povrch.

Vyvýšený přístrojový panel nabízí potřebné jízdní informace v zorném poli řidiče, což zvyšuje komfort i bezpečnost řízení. Jeho střízlivý a elegantní design, bílé podsvícení a centrální displej zajišťují přesnost a čitelnost informací o řízení. U verze 208 GTi jsou analogové ciferníky obkrouženy červenou LED lištou.

Velký dotykový displej 7″, sériově montovaný od druhé úrovně výbavy ACTIVE, nabízí intuitivní ovládání a snadný přístup ke všem funkcím (rádio, navigace, telefon, palubní počítač). Navíc poskytuje to nejlepší z možností palubního připojení: Bluetooth a USB, mobilní aplikace přes systém Peugeot Connect Apps a nový systém MirrorScreen, díky kterému je možné zobrazit displej telefonu na dotykové obrazovce vozidla a naplno využívat aplikace v telefonu.

Interiér vozu nový Peugeot 208 nabízí zcela novou atmosféru. U všech verzí výbavy je použita čistě bílá moderní barva podsvícení přístrojové desky, ručiček a všech ovladačů. K technologické klidné a elegantní atmosféře přispívá stropní LED osvětlení a modré světelné lišty panoramatické střechy.

Paleta odstínů barev a povrchů (metalický, perleťový, strukturovaný)

– v nabídce vozu nový Peugeot 208 je rozšířena o zcela nové odstíny. S bohatou a pestrou paletou 12 odstínů reaguje na rostoucí poptávku ze strany zákazníků, kteří hledají exkluzivitu. Nový metalický odstín „oranžová Power“ je dynamický a mladistvý. Jde o svěží velmi módní odstín, který se ve světle jasně leskne a zlepšuje celkový vzhled a dojem z vozu.

K tomuto zářivému a dynamickému odstínu se ve světové premiéře přidávají dvě zcela nové strukturované barvy Ice Grey a Ice SIlver. Oba vzhledem i provedením velice originální odstíny karoserie jsou v nabídce pro sériové vozy.

Moderní možnosti osobních úprav na míru

Nový Peugeot 208 je dítětem své doby. Kromě bohaté nabídky prvků výbavy nabízí i originální možnosti personalizace. Od 2. úrovně výbavy jsou v nabídce příplatkové balíčky personalizace exteriéru, jako např. Menthol White, jehož bílé prvky zajišťují dynamickou a elegantní atmosféru interiéru, nebo svěží a moderní Lime Yellow, který mimo jiné skvěle ladí se strukturovaným odstínem Ice Silver.

Tyto balíčky obsahují:

 • Maska chladiče „EQUALIZER“ se za tepla vyraženým chromovaným označením s 3D efektem/
 • Černě lesklá lišta kolem masky chladiče;
 • Černě lesklé lišty kolem mlhových světlometů s barevným laserově gravírovaným okrajem/3;
 • Barevný nápis Peugeot vpředu i vzadu/3;
 • Vnější zpětná zrcátka v odstínu černá Perla Nera s barevnými směrovými světly/3 .

Doplňkový pack pro personalizaci exteriéru a balíčky personalizace interiéru jsou k dispozici již při uvedení vozu na trh.

Výbava nejnovější generace

Peugeot 208 byl jedním z prvních vozidel v segmentu, u něhož se ve velké míře rozšířilo používání dotykové technologie a připojení. Jeho velký 7palcový displej se objevil ve více než 80 % vozech prodaných od uvedení na trh. Jde také o jeden z mála hatchbacků v segmentu, který nabízí systém Park Assist (v rámci příplatkové výbavy). Park Assist je aktivní parkovací asistent umožňující automatické podélné zaparkování a vyjetí z parkovacího místa. Nový Peugeot 208 si v současné době udržuje technologický náskok a nabízí dva nové systémy, určené do městského provozu: Active City Brake a couvací kameru.

Technologie Active City Brake (automatické nouzové brzdění v městském provozu v případě rizika srážky) je nový systém umožňující vyhnout se v městských podmínkách při rychlosti do 30 km/hod nehodě nebo snížit její závažnost v případě, že řidič nezasáhne. Laserový snímač malého dosahu (Lidar) je zabudovaný na čelním skle a dokáže detekovat překážky, jako je auto jedoucí ve stejném směru nebo stojící auto. Systém dokáže automaticky spustit brzdění na plný výkon, aby zabránil kolizi nebo případně omezil její důsledky snížením rychlosti. V některých případech může systém vůz i automaticky zastavit a vyhnout se tak kolizi s autem vpředu.

Couvací kamera, která je k dispozici za příplatek od druhé úrovně výbavy, využívá velký barevný displej a usnadňuje běžné parkovací manévry. Jde o podpůrný prvek řízení, který zobrazuje vnější tvar vozu a jeho dráhu pomocí barevných čar, což usnadňuje parkování a zvyšuje bezpečnost.

Stále reaktivnější připojení

Nový Peugeot 208 jde s dobou, a proto nabízí funkci MirrorScreen umožňující duplikovat displej chytrého telefonu kompatibilního s Mirrorlink®/ nebo Carplay®/ na dotykový displej vozu a snadno tak používat jeho aplikace. Toto řešení kumuluje výhody, neboť umožňuje bezpečně používat přehledné a ergonomické mobilní aplikace a současně využít velikost dotykového displeje vozu Peugeot 208. Přístup k aplikacím závisí na tom, zda vůz jede nebo stojí. Pokud je vůz v pohybu, může řidič používat aplikace užitečné pro řízení, jako je například navigace, nebo aplikace určené pro infotainment, např. webové rádio. Mezi doposud vyvinuté kompatibilní aplikace patří zejména iCoyote, Parkopedia, Glympse a navigační aplikace Sygic.

Nové motory s emisemi od 79 g CO2/ km

Peugeot 208 je již od svého uvedení na trh uznávaný pro své vynikající dynamické vlastnosti. Jeho kompaktnost, lehkost, aerodynamika a jízdní vlastnosti využívající to nejlepší z know-how značky přinášejí dokonalou kombinaci komfortu a jízdní stability. Tyto vlastnosti spojené s širokou škálou benzínových a dieselových motorů poslední generace, které všechny splňují evropskou emisní normu Euro 6, doplňují výkony a úsporný provoz. Nový Peugeot 208 je při svém uvedení do provozu vybaven i automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6 (Efficient Automatic Transmission 6).

1.6 BlueHDi

Technologie BlueHDi je nejefektivnější řešení pro odstraňování škodlivin dieselových motorů na trhu. Tyto nové motory spojují to nejlepší z dieselového motoru. Vynikají velmi omezenou spotřebou paliva a nízkými emisemi CO2, které u žádné verze nepřesáhnou 95 g CO2/km. Díky tomu jsou motory řady 1.6 BlueHDi z tohoto hlediska nejlepšími dieselovými motory na trhu. Všechny jsou nabízeny se systémem Stop & Start se zesíleným startérem, s výjimkou nejslabšího motoru řady o výkonu 75 k.

Motor 1.6 BlueHDi je k dispozici se třemi úrovněmi výkonu:

Motory 1.6 BlueHDi 75 k a 1.6 BlueHDi 100 k S&S , spojené s manuální pětistupňovou převodovkou, jejichž standardní verze (bez systému S&S u 75 k) vykazují emise 90 g CO2/km a nejúspornější verze6 pak jen 79 g CO2/km při spotřebě paliva pouze 3,0 l / 100 km. Jde o rekord v segmentu i na trhu6.

Motor 1.6 BlueHDi 120 k S&S spojený s manuální šestistupňovou převodovkou vykazuje emise pouze 94 g CO2/ km a nabízí pohodlné používání a dynamiku na nejlepší úrovni.

PureTech: technologie benzínových tříválců s emisemi od 95 g CO2/km

Řada tříválcových benzínových motorů PureTech se po spuštění atmosférických verzí nyní rozšiřuje o přeplňovanou verzi 1.2 PureTech 110 k S&S. Tento kompaktní, úsporný a výkonný motor nabízí špičkovou účinnost a technologii. Je vybaven vysokotlakým přímým vstřikováním (100 bar) a turbodmychadlem nové generace s vysokou účinností (240 000 ot/min). Nabízí jedno z uživatelsky nejpříjemnějších řízení na trhu, a to už od nejnižších otáček. Tento motor spojený s pětistupňovou manuální převodovkou vykazuje pozoruhodně nízké emise 103 g CO2/ km.

Motor PureTech může být rovněž spojen s novou automatickou převodovkou EAT6

Tato nová převodovka značky AISIN je opatřena technologií Quickshift umožňující rychlejší řazení rychlostních stupňů, a přitom zaručuje vynikající plynulost. Její koncepce navíc výrazně snižuje emise CO2. V důsledku toho je rozdíl v emisích oproti verzi s manuální převodovkou pouhý 1 g / km (se stejnými pneumatikami). Motor 1.2 PureTech 110 k S&S EAT6 je s emisemi 104 g CO2 / km referencí mezi benzínovými motory s automatickou převodovkou ve svém segmentu. Ve srovnání s předchozí generací (1.6 VTi 120 k s automatickou převodovkou) dosahuje úspory 45 g CO2 / km.

Škála benzínových motorů u vozu nový Peugeot 208 je tedy při jeho uvedení na evropský trh velmi široká, počínaje výkonem 68 koní a konče 208 koní u motoru 1.6 THP 208 k u sportovních verzí GTi a GTi Peugeot by Sport . Spotřeba paliva a emise CO2 jsou současně mimořádně nízké. Emise CO2 jsou jen od 95 g do 129 g / km.

Nabídka benzínových motorů tak zahrnuje následující verze:

 • 1.0 PureTech 68 k, manuální 5stupňová převodovka; 99 g/km;
 • 1.2 PureTech 82 k, manuální 5stupňová převodovka; 104 g/km;
 • 1.2 PureTech 82 k S&S ETG5, robotizovaná převodovka 5stupňová převodovka; velmi nízká spotřeba při 95 g/km;
 • 1.2 PureTech 110 k S&S, manuální 5stupňová převodovka; 103 g/km;
 • 1.2 PureTech 110 k S&S EAT6, automatická 6stupňová převodovka; 104 g/km;
 • 1.6 THP 208 k S&S, manuální 6stupňová převodovka; 125 g/km – jen u verze 208 GTi;

Vysoká úroveň bezpečnosti

Nový PEUGEOT 208 nenabízí jen pohodlí a potěšení z jízdy, ale je sériově vybaven všemi bezpečnostními systémy, díky nimž získal pět hvězdiček v testech EuroNCAP (systém kontroly stability ESP + ASR, ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil REF + podpora brždění v kritických situacích EVA + samočinná aktivace výstražných světlometů atd.) Díky této úrovni pasivní bezpečnosti a novince Active City Brake (systém nouzového brzdění v městském provozu, který snižuje riziko srážky) je nový Peugeot 208 jedním z nejbezpečnějších vozů v segmentu.

Vůz se vyrábí

– v Poissy (Francie) a v Trnavě (Slovensko) pro všechny destinace v Evropě, jeho prodej začne v polovině června 2015.

PEUGEOT

Značka Peugeot, která je s 10 000 prodejními místy zastoupená v 160 zemích světa, spojuje intenzivní emoce a hledání dokonalosti.

V roce 2013 pokračuje Peugeot s bohatou nabídkou vozů určených na světové trhy ve své dynamice a posunu směrem k luxusnějším kategoriím výrobků.

Kromě sportovních a elegantních verzí 208 GTY a XY uvedl Peugeot na trh nový městský crossover 2008 a radikálně obnovil svou nabídku v segmentu C díky vozu nový Peugeot 308.

Vysoká úroveň kvality výrobků i služeb, elegance designu, péče o detail a jedinečný zážitek z řízení přispívají k emocím, které vzbuzuje každý vůz PEUGEOT.

Tyto vlastnosti jsou pro značku, která prodala více než 60 milionů vozů, klíčové již 125 let.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Olomouc se chystá na druhou soutěž šampionátu v ecorally

Olomouc se chystá na druhou soutěž...

Letošní Mistrovství ČR v ecoRally pokračuje druhou soutěží. Po úvodním podniku v Českém Krumlově přichází druhé kolo, a to se odehraje o nadcházejícím víkendu v podhůří Jeseníků....

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostal nový outfit. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro cestování první třídou

NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro...

Už za pár měsíců dorazí na evropské trhy jako postrach konkurence. Jako inovativní záležitost nastavující v segmentu C-SUV tak trochu nová měřítka. Nový Peugeot E-5008 se stane jediným...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má českou cenu

Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má...

Už příští rok bude mít Peugeot nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamových výrobců automobilů. Velký krok k této metě udělal tím, když nahradil svůj bestseller...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou inteligenci ChatGPT

Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou...

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím...