Nový Opel Omega a Opel Coupé

Na letošním mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem představuje Opel vedle zcela přepracované Omegy také futuristickou studii pojízdného komunikačního centra „Omega V8.com“ a nový stylový model Opel Coupé. Od 16. do 26. září mohou návštěvníci frankfurtského autosalonu vidět v hale 8 kompletní modelovou škálu automobilky pro modelový rok 2000. Chybět nebude ani Opel Astra OPC – speciální sportovní verze Opelova kompaktního bestselleru.

Nový Opel Omega a Opel Coupé

Futuristická studie Omega V8.com demonstruje možnosti zástavby ucelené sítě plně funkčních komunikačních modulů a dalších podpůrných systémů do osobního vozu. Tento „multimediální“ automobil je vybavený zařízením pro noční vidění , sofistikovaným systémem světlometů AFS a palubním PC počítačem ovládaným hlasem, jehož prostřednictvím se řidič může připojit do internetové sítě. Své místo ve studii „Omega V8.com“ mají i nejvyspělejší audio a navigační systémy a moderní mobilní telefon.

Prototyp „Omega V8.com“ vychází z modelu Omega Caravan, jeho karoserie byla o 13 cm prodloužena. Pod kapotou stříbro-zeleného konceptu se ukrývá hliníkový vidlicový osmiválec, se kterým se špičkové modely řady Omega představí už příští léto. Maximální komfort čtyřem pasažérům vozu „Omega V8.com“ zaručují čtyři všestranně přestavitelná samostatná sedadla. Osoba sedící na sedadle předního spolucestujícího nebo na kterémkoli sedadle vzadu má všechny informační technologie na dosah ruky. Na palubní desce jsou umístěny dva samostatné informační monitory, další dva jsou v zadních stěnách opěradel předních sedadel. Všechny ovladače na středovém panelu má řidič v pohodlném dosahu, reproduktory, zabudované do hlavových opěrek, umožňují každému z cestujících nerušený poslech rozdílných programů.


Nový Opel Omega a Opel Coupé

Pasažéři na třech sedadlech „Omegy V8.com“ mohou využívat celou řadu komunikačních systémů, jako např. videotelefon s oddělenými mikrofony a kamerou, stejně jako špičkové audiosystémy, mezi které patří třeba kvalitní digitální autorádio s přehrávačem magnetofonových kazet a CD disků. Cestující v „Omeze V8.com“ mohou sledovat televizní vysílání nebo videozáznam z CD disků, řidič ovládá celou řadu funkcí pouze hlasem. E-mailové zprávy, přicházející prostřednictvím internetové sítě na palubu „Omegy V8.com“, dokáže multimediální počítač přetransformovat do hlasové podoby. Také ovladače a klávesnice k obsluze počítače jsou ke svým uživatelům extrémně „přátelské“ – díky infračervenému portu odpadá jakákoli starost s nespolehlivým a choulostivým propojením pomocí tradičních kabelů. Kromě všech těchto vymožeností je „Omega V8.com“ vybavena nejmodernějším systémem satelitní navigace a asistenční službou OnStar.

Špičkové komunikační moduly na palubě „Omegy V8.com“ jsou propojeny sofistikovanou spojovací sítí. Data, shromažďovaná v kapacitních sběrnicích, jsou ve formě ultra rychlých světelných impulsů přenášena optickými kabely, což zaručuje vynikající elektromagnetickou kompatibilitu systému.


„Omega V8.com“ je vybavena také celou řadou dalších prvků a zařízení které usnadňují práci řidiče. Vedle konvenčního přístrojového štítu jde například o plochý displej, který zobrazuje právě ty informace a údaje, které si řidič vyžádá. Vyspělý systém nočního vidění výrazně zvyšuje bezpečnost jízdy po setmění. Objekty před vozidlem, snímané infrakamerou v mřížce chladiče, se zobrazují na dolní okraj čelního skla, takže řidič získává veškeré potřebné informace, aniž by musel spouštět oči ze silnice.


K lepšímu přehledu řidiče o situaci před vozem a tím k vyšší bezpečnosti jízdy přispívá i propracovaný systém světlometů AFS. V závislosti na povaze vozovky, povětrnostních podmínkách a způsobu jízdy upravuje systém AFS směr světleného paprsku reflektorů. Například v zatáčkách se paprsek poněkud stáčí, takže řidič má mnohem lépe osvětlenou vozovku ve směru, kam vůz míří. Miniaturní kamera, umístěná poblíž stěrače zadního okna, informuje řidiče o povaze a vzdálenosti předmětů za vozem, což velmi usnadňuje například parkování.


Velký zájem návštěvníků autosalonu IAA vzbuzuje i nový Opel Omega, který se na trhu objeví už letos na podzim. Německý výrobce dal své vlajkové lodi nový atraktivní kabát, vylepšil interiér a vybavil vůz špičkovými technologiemi. Jednou z největších novinek je nový benzinový čtyřválec o objemu 2,2 l a výkonu 106 kW (144 k) s mohutným točivým momentem 205 Nm. Konstruktéři automobilky Opel dále vylepšili také zavěšení kol DSA, takže vůz s pohonem zadních kol má nyní ještě lepší jízdní vlastnosti a nabízí nebývalý komfort cestování.


Součástí standardní výbavy nové Qmegy jsou aktivní opěrky hlav na předních sedadlech. K dokonalé cestovní pohodě přispívá také „inteligentní“ dvouzónová samočinná klimatizační jednotka, do jejíhož řídícího obvodu je zařazený sluneční senzor. Do ventilační soustavy je navíc začleněné čidlo čistoty vzduchu (AQS), které automaticky přepne na vnitřní oběh vzduchu v okamžiku, kdy se do vstupů ventilace dostanou z okolního prostřední nežádoucí zplodiny. Vysokou kvalitu nové Omegy, která se tradičně objevuje jako čtyřdveřová limuzína i pětidveřové kombi Caravan, charakterizuje i desetiletá záruka proti prorezivění karoserie.


Nový Opel Omega a Opel Coupé

Frankfurt nad Mohanem je i místem světové premiéry atraktivního Opelu Coupé. S dvoulitrovým přeplňovaným motorem o výkonu 140 kW/190 k jede tento sportovní vůz s poháněnými předními koly rychlostí až 240 km/h a z klidu na 100 km/h zrychluje během sedmi sekund. S hliníkovým čtyřválcem o objemu 2,2 l a výkonu 108 kW/147 k se Opel Coupé dosahuje rychlost 215 km/h. Třetím motorem v nabídce je čtyřválec 1,8 16V, se kterým Opel Coupé dokáže uhánět rychlostí až 205 km/h. Podvozek Opelu Coupé vychází z platformy Opelu Astra, pro použití ve výkonném sportovním kupé bylo však zavěšení speciálně naladěno a je asi o 20 mm snížené. Nový Opel Coupé se bude vyrábět u firmy Bertone v Itálii, na evropském trhu se objeví již na jaře příštího roku.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Které auto do 100 tisíc doporučíte příbuzným? Profesionální mechanici hodnotili nejoblíbenější značky Čechů

Které auto do 100 tisíc doporučíte...

Jaké auto v jednotlivých cenových kategoriích by doporučili svým známým automechanici? To zjišťoval unikátní průzkum prováděný sítí nezávislých autoservisů ProfiAuto. 239...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Opel i v období COVID krize vykazuje zisk!

Operativní zisk německé automobilky za první pololetí roku 2020 dosáhl výše 110 milionů EUR I když evropský automobilový trh je brutálně zasažen krizí COVID-19 –  v prvních šesti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový trenér světa, otestoval novou Mokku

Jürgen Klopp, nejlepší fotbalový...

Úspěšný kouč po první jízdě prohlásil: „Super auto!“ Opel Brand Ambassador tvrdí: „S Mokkou zase zažijete řidičskou radost!“ Jürgen Klopp, vysoce respektovaný fotbalový trenér klubu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zcela nový Opel Mokka se už chystá na silnice… a pohání ho elektřina!

Zcela nový Opel Mokka se už chystá na...

Nová Mokka bude od samého začátku k dispozici jako elektromobil Mokka druhé generace už se testuje, ale stále v plné kamufláži Zcela nový Opel Mokka už brázdí silnice, stále ještě v plné...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel podporuje „bojovníky první linie“

Opel podporuje „bojovníky první linie“

Speciální podmínky pro lékaře, lékárníky, záchranáře, hasiče, vojáky, policisty… Virtuální showroom z pohodlí obýváku Dodatečné zvýhodnění 3000 Kč pro on-line objednávky Obrovský...