Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh

Navzdory skromným rozměrům se Fiat Idea vyznačuje velmi prostorným a flexibilním interiérem.

Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh
Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh
Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh

Nový Fiat Idea působí přátelsky a elegantně. Celá karoserie je bez ostrých hran. Na první pohled se liší od svých konkurentů širšími boky a rozměrnými koly. Délka vozu je pouze 393 cm, šířka 170 cm a výška 166 cm.

Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh
Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh
Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh

prostorném interiéru je poměrně dostatek místa pro pět cestujících. Nastupování a vystupování je snadné. Ve chvíli, kdy se posadíte, ocitnete se ve vzdušném, velmi dobře prosvětleném interiéru s velkým podílem prosklených ploch.Sedadla jsou pohodlná, řidičovo je i výškově nastavitelné. Volant je nastavitelný ve dvou osách. Zajímavé je umístění přístrojů a kontrolních prvků uprostřed palubní desky. Všechny ovládací prvky jsou velmi snadno dosažitelné a přehledně umístěné. Řadicí páka se nachází již tradičně uprostřed přístrojové desky blízko volantu. Díky tomuto uspořádání je řazení mimořádně pohodlné. Přístrojová deska navíc nabízí dvě objemné uzavíratelné přihrádky a zdvojený prostor uprostřed. Vnitřní výplně dveří jsou vybaveny rozměrnými kapsami a odkládací prostor lze nalézt dokonce i na stropě a v prostoru mezi předními sedadly s odklápěcí loketní opěrkou.

Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh
Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh

Během krátké chvíle lze změnit jejich konfiguraci a dokonce vytvořit i lůžkovou úpravu. Interiér Fiatu Idea lze tudíž měnit tak, aby odpovídal momentálním potřebám uživatele. Přispívá k tomu především skutečnost, že přední sedadla lze kompletně sklopit a zadní posouvat dopředu a dozadu a naklánět nezávisle na sobě. Zavazadlový prostor má objem 320 litrů, po sklopení sedadel lze jej možné zvětšit až na 1420 litrů.

Na fotografii benzinový motor 1,4 a naftový 1,3 Multijet:

Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh
Nový model Fiat Idea 13. února 2004 na náš trh

Zpočátku bude výrobce nabízet zákazníkům pouze dva motory: benzinový 1.4 16V s výkonem 70 kW a naftový 1.3 16V Multijet s výkonem 51 kW, oba v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo toutéž, ale automatizovanou převodovkou typu Dualogic. Později se nabídka pohonných jednotek rozroste o naftový motor 1.9 JTD Multijet s výkonem 74 kW a pokud bude u nás zájem tak i o benzinový motor 1.2 16v Fire, který dosahuje výkon 59 kW.

Všechny tyto motory mají nízkou hladinu hluku, jsou živé a hospodárné. Výrobce uvádí u benzinových motorů 1,2 kombinovanou spotřebu 6,5 l/100 km, u 1,4 pak 6,6 l/100 km. U naftových motorů 1,3 pak 5,1 l/100 km a u 1,9 kombinovanou spotřebu pouze 5,5 l/100 km.


Nový Fiat Idea je nabízen ve dvou úrovních výbavy: Active a Dynamic, s motorem 1,9 JTD Multijet pak pouze ve vyšší výbavě Dynamic.


Stupeň výbavy Active obsahuje bohatou výbavu obsaženou v základní ceně vozu: mimo jiné čelní a boční airbagy řidiče i spolujezdce, brzdový systém ABS + EBD, palubní počítač, elektrické ovládání předních oken, elektrický posilovač řízení Dualdrive, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, protipožární systém FPS, atermická skla a vyhřívané zadní sklo se stěračem a ostřikovačem.


Vyšší stupeň výbavy Dynamic obsahuje mimo jiné navíc: elektriky ovládaná vyhřívaná zadní zpětná vnější zrcátka, kola z lehkých slitin, přístrojový panel s multifunkčním konfiguratelným displejem, manuální klimatizaci, mlhová světla integrovaná v předních světlometech a autorádio Blaupunkt s CD přehrávačem a 6 reproduktory.


Příplatková výbava obsahuje řadu položek od metalického laku, střešního okna až po nejmodernější navigační systém.


Základní cena Fiatu Idea s benzinovým motorem 1,4 s manuální převodovkou ve výbavě Active je 406 900 Kč, ve výbavě Dynamic 446 900 Kč. S naftovým úsporným motorem 1,3 Multijet ve výbavě Active 449 900 Kč, ve vyšší výbavě Dynamic 489 900 Kč. Fiat Idea s naftovým motorem 1,9 Multijet, který je dodáván pouze ve výbavě Dynamic je cena 529 900 Kč.


Při porovnávání cen s vozy jiných značek je třeba vzít v úvahu položky výbavy obsažené v základních cenách porovnávaných modelů.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na dovolenou v obytném voze

Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nedávno rozšířila kapacitu vozového parku na 2 500 vozů, ve kterém nechybí ani pojízdný “rodinný hotel” Fiat Ducato. Oproti vozům s obytnou vestavbou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové crashtesty s nepříjemným překvapením

Nové crashtesty s nepříjemným...

Nové výsledky nezávislých bezpečnostních zkoušek aut přinesly nepříjemné překvapení. Zcela propadl vůz Fiat Panda. Zklamala také nová verze off-roadu Jeep Wrangler. Naopak modely Audi Q3, BMW...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Karel Kašák rozvážel jídlo potřebným s dodávkou zapůjčenou z AAA AUTO

Karel Kašák rozvážel jídlo...

Známý moderátor Karel Kašák se rozhodl pomoci, usedl za volant dodávky a pod patronátem Potravinové banky Praha a Středočeský kraj rozvážel jídlo potřebným. Sám moderátor neměl...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dodávka zapůjčená AAA AUTO rozváží jídlo potřebným a pomáhá v boji s plýtváním

Dodávka zapůjčená AAA AUTO rozváží...

Od dnešního dne vozí po Praze a Středočeském kraji nevyužité potraviny určené pro pomoc potřebným i Fiat Ducato, který České potravinové bance Praha a Středočeský kraj zapůjčila síť...