Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser byl včera 6. dubna představen novinářům

Současně byl tento čtyřmístný kabriolet uveden na náš trh.

Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser je již osmou verzí řady Chrysler PT Cruiser. Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser si uchovává mnoho z  designového stylu původního vozu PT Cruiser, ale navíc rozvíjí retro design v ještě větší míře.


 

Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový kabriolet Chrysler PT Cruiser byl včera 6. dubna představen novinářům

    Zcela nová konstrukce karosérie kabrioletu PT Cruiser byla navržena již od počátku jako kabriolet, s  velkými dveřmi a plně čalouněnou, elektricky ovládanou sklopnou střechou a skleněným zadním oknem.      Přední sklo s ochranným rámem je tvarován tak, aby vedl proud vzduchu nad sedadly zadních spolucestujících a vytvářel minimální turbulenci a hluk. Díky výjimečně nízké úrovni hluku při otevřené střeše spolu mohou cestující snadno hovořit i za jízdy. Zvýšená tloušťka třívrstvé standardní tkaniny špičkové kvality rovněž snižuje hluk při jízdě, pokud je střecha zavřena.

     K dispozici jsou dvě verze kabrioletu PT Cruiser, verze Limited a verze GT, se vzhledovými a technickými obměnami. Obě verze nabízejí nadprůměrný prostor pro cestující na předních i zadních sedadlech a díky moderním a dokonale utěsněným bočním oknům a aerodynamickému sportovnímu ochrannému rámu jsou jedněmi z nejtišších kabrioletů, a to bez ohledu na to, zda–li s nimi pojedete se otevřenou nebo zavřenou střechou.


     Zákazníci mohou volit mezi dvěma výkonnými benzinovými motory. K dispozici je motor se zdvihovým objemem 2,4 litrů a výkonem 112 kW (150 k) s manuální pětistupňovou anebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou pro verzi Limited a dále motor se zdvihovým objemem 2,4 litrů s turbodmychadlem, který dosahuje pro verzi GT výkonu 164 kW (220 k). Je vybaven pětistupňovou manuální převodovkou.


     Kabriolet PT Cruiser je schopen svým uživatelům poskytnout univerzální řešení interiéru díky devíti možným kombinacím uspořádání sedadel a neobvykle objemnému zavazadlovému prostoru, který je o 50 procent větší, než například u vozu VW Beetle. V zadní části má kabriolet PT Cruiser o 24 cm větší prostor pro nohy než vůz Beetle.


     I když se vozidlům PT Cruiser a nyní kabrioletům PT Cruiser podařilo zachytit unikátní retro styl dřívějších konstrukcí, jejich tvar je přesto špičkový, efektivní a moderní, protože spojuje to nejlepší ze staré konstrukční školy s tím nejlepším z konstrukční školy nové. Silueta vozu rovněž vytváří pocit důvěry a bezpečnosti, protože přední světlomety spočívají v předních blatnících a virtuálně tak obepínají přední kola. Jak přední, tak i zadní blatníky obklopují kola velkého průměru, což je ještě doplněno hlubokými a rozšířenými prahy karoserie, které tak podporují vzhled pevného postoje na vozovce. Ničím nerušený vzhled karosérie je ještě vylepšen kapotou zavazadlového prostoru a jejími z boku neviditelnými obrysy, což vytváří ničím nenarušený hladký vzhled zadních blatníků a umožňuje tak atraktivní zdůraznění bezrámových kapkovitých zadních světel. Logo Chrysler ve formě „okřídleného znaku“ zdůrazňuje kapotu, kryt zavazadlového prostoru a každou stranu sportovního ochranného rámu, zatímco znaky „PT Cruiser“ jsou upevněny pod bočními vodícími liniemi karosérie, na náběžné hraně obou dveří. Kabriolet Chrysler PT Cruiser je v 10 barvách karosérie


     Kabriolet Chrysler PT Cruiser je jedním z prvních vozidel, u kterého konstruktéři využili moderního testovacího zařízení – aerodynamického tunelu schopného provádět různá měření aeroakustických vlastností – které je umístěno v technologickém středisku koncernu DaimlerChrysler v Auburn Hills, ve státě Michigan v USA. Proto je kabriolet PT Cruiser jedním z nejtišších kabrioletů na celém světě.


     Střecha je ovládaná vícebodovým spínačem na středové konzoli přístrojové desky, přičemž střechu lze zvedat nebo spouštět za pouhých 10 sekund. Mechanismus sklápění střechy je poháněn vysokotlakým hydraulickým čerpadlem, upevněným ve středové ose stroje, v šachtě za zadními sedadly. Velmi kvalitní materiál střechy je upevněn k rámu předního skla dvěma západkami – které se uvolňují jedinou rukojetí ve tvaru D – a je opatřena skleněným vyhřívaným zadním oknem. Při zasunutí střechy se přední okno automaticky spustí o 40 mm a čtvrtinové okno o 55 mm, pokud je na ovladači na střední konzoli navolen první stupeň. Všechna čtyři okna jsou zcela spuštěna, pokud je navolen druhý stupeň zasunutí střechy.


     Všechna čtyři boční okna u kabrioletu PT Cruiser jsou elektricky ovládaná. Kdykoliv jsou otevřeny dveře, automaticky se spustí okno v těchto dveřích o 10 mm, po uzavření dveří se okno automaticky vysune do původní polohy. Tónovaná skla jsou instalována ve vozidle jako standard u všech oken a jejich účelem je zablokovat průnik ultrafialového záření a minimalizovat zahřívání vnitřního prostoru kabiny. Jak dveřní, tak i čtvrtinové okno je opatřeno sklem o 25 % silnějším, než tomu je u sedanu PT Cruiser, aby dokázalo vydržet vyšší silové namáhání bezrámové konstrukce.


U kabrioletu Chrysler PT Cruiser jsou k dispozici pro výběr dva výkonné motory s rychlou odezvou, spolehlivé a robustní čtyřválce, osvědčené díky tisícům kilometrů ujetých vlastníky sedanu PT Cruiser.


Modely kabriolet PT Cruiser Limited jsou vybaveny motorem 2,4 litrů se 16 ventily o výkonu 112 kW (150 k) při 5100 ot/min. a kroutící moment 222 Nm při 4000 ot/min. S manuální převodovkou kabriolet dosáhne z 0 na 100 km/h za 10,3 sekundy. S automatickou za 12,2 sekund. Volitelná čtyřstupňová automatická převodovka je vybavena adaptivní logikou řazení, která se uzpůsobuje stylu jízdy řidiče, plně automatickým nebo manuálním řazením převodů AutoStick®, který řidiči umožňuje manuálně postupně volit vyšší nebo nižší převodový stupeň, a to přesunutím řadící páky doprava (+) doleva (–). Rozsah řazení se zobrazuje na přístrojovém panelu.


Kabriolet PT Cruiser GT je poháněn vysoce výkonným přeplňovaným motorem 2,4 litrů. Motor má výkon 164 kW (220 k) při 5100 ot/min. a kroutící moment 332 Nm dosahuje již od 2400 až po 4500 ot/min. S manuální převodovkou zrychluje z 0 na 100 km/h za pouhých 7,6 sekund a dosahuje maximální rychlosti 200 km/h.


Systém regulace prokluzu při nízkých rychlostech je standardně instalován u všech kabrioletů PT Cruiser. Systém se automaticky aktivuje při rychlostech nižších než 56 km/h a využívá shodné snímače otáček v kolech, jako systém ABS. Kabriolet Chrysler PT Cruiser je vybaven nezávislým odpružením, konstrukčně upraveným k zajištění vytříbené kombinace jízdního pohodlí a snadného ovládání vozu. Kabriolet Chrysler PT Cruiser bude vybaven kotoučovými brzdami na všech čtyřech kolech s  posilovačem, které budou opatřeny vysoce sofistikovaným elektronickým protiblokovacím systémem (ABS) a elektronickým proměnným proporčním bržděním (EVBP). Bude dodáván s litými hliníkovými disky, opatřenými pneumatikami Goodyear, již ve standardní výbavě. Modely Limited budou vybaveny 16 palcovými šestipaprskovými litými disky s pneumatikami 205/55R16 třída H, typ Eagle NCT–5. Modely GT jsou vybaveny 17 palcovými pětipaprskovými disky se stříbrnou lakovanou úpravou. Tyto 7,0 palců široká kola budou opatřena pneumatikami 205/50R17 třída W, typ Eagle NCT–5.


Kabriolet Chrysler PT Cruiser je vybaven luxusními koženými potahy sedadel. Přední sedadla mají sklopné vnitřní opěrky předloktí, elektricky vyhřívané čalounění sedáků a opěrek. Jsou vybaveny vylepšenými bočními částmi sedáků, které vylepšují boční držení, dále delším čalouněním pro lepší podpěru stehen a sklopnými opěrkami zad, které lze rovněž sklopit o 48° dopředu a usnadnit tak přístup k zadním sedadlům. Každé sedadlo je vybaveno mechanickou pamětí, která jej navrátí do původní polohy po sklopení. Zadní sedadla jsou výjimečně prostorná a pohodlná, cestující vzadu mají velký prostor pro nohy. Po celém voze jsou rozmístěny odkládací prostory. Zavazadlový prostor má objem 210 litrů. Každá část opěradla může být samostatně sklopena naplocho a pak ji lze ještě přesunout dopředu společně se sedákem a ještě tak zvýšit objem zavazadlového prostoru na 378 litrů.


Kůží potažený volant z elektronu má nastavitelný úhel sklonu v rozsahu 6 stupňů a výškově nastavitelné sedadlo řidiče tak umožňuje najít nejlepší možnou polohu pro řízení. Čelem k řidiči jsou v přístrojovém panelu umístěny tři kruhové sdružené přístroje – otáčkoměr, rychloměr, palivoměr a teploměr chladící kapaliny. Všechny kabriolety mají přístroje v černé barvě podkladu s modrozeleným podsvětlením, na bílé lícní ploše (modely Limited) nebo stříbrné ploše (modely GT).


Obdobně jako u sedanu PT Cruiser, je středová konzola hlavním rysem kabiny kabrioletu. Jsou zde umístěny dva výstupy vzduchu, ovladače topení, větrání a klimatizace, audio systém, šest menších spínačů a spínač výstražných světel, čtyři spínače elektricky ovládaných oken a víceúčelový spínač pro motoricky ovládanou sklopnou střechu. Kabriolet PT Cruiser je ve standardu vybaven audio systémem s funkcemi RDS a přehrávačem CD, s výstupem na šest reproduktorů.


Dálkově ovládané víko zavazadlového prostoru je standardním vybavením, přičemž spínač je instalován uvnitř uzamykatelné odkládací schránky v palubní desce. Kvůli zvýšené bezpečnosti je napájení tohoto spínače odpojeno, pokud je u standardně vybaveného vozidla aktivován bezpečnostní systém.


Tuhá konstrukce karoserie kabrioletu Chrysler PT Cruiser nejenom že přispívá ke spolehlivější jízdě, ale také činí ovládání vozidla přesnějším. Na ochranu proti nárazu z boku jsou každé dveře vybaveny dvěma velmi pevnými nosníky, zabraňujícími průniku cizích těles do kabiny. Konstrukce dveří kabrioletu je o 185 mm delší, než je rozměr předních dveří sedanu PT Cruiser a robustní závěsy ve velké vzdálenosti od sebe jsou určeny pro minimalizaci prohýbání dveří. Geometrie závěsů je geometry nastavena tak, aby se dveře při otevírání mírně zvedaly. V zavírání jim pak pomůže pouhá gravitace, díky čemuž tento úkol vyžaduje minimální úsilí. Ke splnění plánované minimální životnosti vozidel Chrysler, stanovené na 10 let, je každý kabriolet PT Cruiser vyráběn z plechů vnějších částí karoserie, které jsou před svařováním pozinkované a celá karoserie je poté nalakována elektronickým nanášecím procesem.


Komplexní spektrum bezpečnostních a zabezpečovacích prvků je již ve standardní výbavě kabrioletu Chrysler PT Cruiser, což jej činí pro cestujících nejen vysoce bezpečným vozem, ale také zabezpečeným, pokud je volně zaparkováno. Kabriolet Chrysler PT Cruiser je vybaven úplnou sadou funkčních prvků primární bezpečnosti (zabránění nehodě) a sekundární bezpečnosti (přežití nehody), které spolupracují na řízené deformaci konstrukce karoserie vozu a optimalizují ochranu pasažérů při nehodě ve skutečných podmínkách.


Technologie zabránění nehodě instalovaná ve standardní výbavě kabrioletu PT Cruiser zahrnuje ABS (protiblokovací systém brzdění) a EVBP (systém elektronického proměnného proporčního brzdění), které napomáhají udržet vozidlo na silnici a to i za těch nejméně příznivých povětrnostních podmínek.


V srdci sekundárních bezpečnostních technologií je kontrolní systém pasivní bezpečnosti cestujících – počítač, který trvale monitoruje stav systému airbagů, napínačů bezpečnostních pásů a dva snímače zrychlení, které rozpoznají čelní a boční nárazy a zajistí v takovém případě příslušnou odezvu. Řidič a spolujezdec jsou rovněž chránění předním a doplňkovým bočním airbagem (instalovaným v sedadle) nové generace, společně s lisovanou voštinovou konstrukcí pohlcující energii, která plní funkci „polštáře pro kolena“ jak v místě sloupku řízení, tak i v krytech odkládací schránky.


V případě nárazu, který způsobí aktivaci a rozvinutí airbagu rozsvítí bezpečnostní systém nouzové vnitřní osvětlení vozu a odemkne oba zámky dveří, aby usnadnil záchrannému personálu průnik do vozidla a pomoc. K usnadnění nouzového výstupu z vozidla záchrany po nehodě se dveře odemykají automaticky krátce poté, co došlo k detekování výrazného zpomalení pohybu vozu. Systém RKE nabízí uživatelům několik programovatelných funkcí, které uzpůsobují systém jejich osobním požadavkům.


Jako pasivní prvek bezpečnosti před nezákonným průnikem do vozu a jeho krádeže mají cylindrické vložky dveřních zámků sedm západek a zámek zapalování dokonce osm. Jako identifikační prvek vozidla je v přístrojovém panelu instalován čárový kód.


Standardní výbava kabrioletu Chrysler PT Cruiser ve stupni Limited obsahuje mimo jiné: mlhová světla vpředu i vzadu, třetí brzdové světlo umístěné ve výšce, elektricky ovládaná vyhřívaná zpětná vnější zrcátka, tónovaná skla s tepelným filtrem, skleněné vyhřívané zadní sklo, 16 palcová kola s šestipaprskovými litými disky s chromovanou úpravou, okřídlený znak Chrysler na kapotě, víku zavazadlového prostoru a obou stranách sportovního ochranného rámu, chromovaný znak „PT Cruiser“ na náběžné hraně dveří a v levé dolní části víka zavazadlového prostoru a ještě chromovaný znak „Limited 2.4L“ v pravé dolní části víka zavazadlového prostoru


Standard u modelu GT (volitelná výbava u modelu Limited) obsahuje mimo jiné: 17 palcová kola, s pětipaprskovitými litými disky se stříbrnou lakovanou úpravou a chromovaný znak „GT 2.4L“ v pravé dolní části víka zavazadlového prostoru, vyhřívané přední sedadla, zadní sedadla dělená sklápěcí a zasouvací, tempomat, elektricky ovládaná okna a elektrickou střechu. Celková délka vozu je 429 cm, šířka 170 cm a výška 154 cm. Rozvor je 262 cm.


Cena Chrysleru PT Cruiser Cabrio ve stupni výbavy Limited s motorem 2,4 s manuální převodovkou je 879 000 Kč, s automatickou převodovkou 919 000 Kč.


Cena Chrysleru PT Cruiser Cabrio ve stupni výbavy GT s motorem 2,4 Turbo s manuální převodovkou je 959 000 Kč.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...