Nový ID. Buzz: Dokonalý partner pro život v digitálním světě

  • Buzz1 kombinuje velkorysý prostor a pohodlí s digitálním světem chytrých telefonů a domácnosti uživatelů
  • Zcela digitální ovládání, špičkový informační a zábavní systém a flexibilní konektivita
  • Velký počet vstupů USB-C pro rychlé nabíjení výkonem 45 W, nyní i pro tablety a notebooky
  • Velká variabilita s důmyslnými detaily, jakým je například vyjímatelný Buzz Box mezi předními sedadly

Buzz míří trvale udržitelně a hospodárně do budoucnosti – a ještě více zdokonaluje silné stránky, jimiž se odjakživa vyznačují modely Volkswagen Bulli. Interiér modelu ID. Buzz je „open space“ s velkorysým prostorem, rozsáhlou variabilitou a vysokým komfortem. Model se současně prezentuje jako průkopnický partner pro život v digitálním světě díky konceptu zcela digitálního ovládání a inovativnímu informačnímu a zábavnímu systému s nejlepší možnou konektivitou. Výbava navíc zahrnuje technické detaily, jakými jsou vstupy USB-C, jejichž prostřednictvím mohou cestující rychle nabíjet své chytré telefony, notebooky a další přenosná zařízení, a to výkonem až 45 W. ID. Buzz se tak ve spojení s čistým designem ve svěží dvoubarevné kombinaci promění v „digitální obývací pokoj“, který je vstupní bránou do nové dimenze elektromobility.

Jozef Kabaň, šéfdesignér značky Volkswagen, k tomu vysvětluje: „Vyvinuli jsme uspořádání vozidla s logickým a intuitivním konceptem interiéru a variabilně využitelným prostorem. Z interiéru jsme vytvořili digitální obývací pokoj nebo kancelář – životní prostor, jaký zákazníci znají ze svého domova.“

Až osm rozhraní USB.

Zákazníci mohou v modelu ID. Buzz používat svá přenosná zařízení v ještě větším rozsahu než dosud. Elektrické MPV tak poslouží jako digitální obývací pokoj nebo mobilní domácí kancelář. Na přání dodává Volkswagen opěradla předních sedadel se sklopnými stolky pro notebooky nebo tablety, které bezpečně zapadnou do speciálně navržené prohlubně stolu.

Napájení chytrých telefonů, herních konzolí, notebooků a tabletů zajišťují v modelu ID. Buzz tři sériově dodávaná rozhraní USB-C. Dvě z nich – ta slouží také k přenosu dat – jsou uložena vpravo od sloupku řízení, třetí je ve dveřích spolujezdce. Zákazníci si navíc mohou objednat další tři vstupy – v patě vnitřního zpětného zrcátka a v obou posuvných dveřích. Zanedlouho budou následovat další dva vstupy ve stěnách zavazadlového prostoru.

Téměř všechny vstupy USB-C, s výjimkou rozhraní u zrcátka, používají nejaktuálnější nabíjecí standard USB Power Delivery (USB-PD). Ten umožňuje rychlé nabíjení s výkonem až 45 W (v závislosti na připojeném zařízení), což je trojnásobek dosavadního výkonu. Kompatibilní kancelářský notebook s vybitým akumulátorem lze znovu nabít na 50 procent celkové kapacity za cca půl hodiny. Nový standard USB-PD podporuje většina aktuálních produktů ze světa zábavní elektroniky.

Digitální ukazatele.

Všechny ukazatele v modelu ID. Buzz jsou digitální. Řidič může Digital Cockpit s 5,3“ displejem ovládat pomocí dotykových ploch na multifunkčním volantu. Digital Cockpit vyčnívá do prostoru stejně jako velký dotykový displej uprostřed přístrojové desky, který má ve spojení se sériově dodávaným informačním a zábavním systémem „Ready 2 Discover“ úhlopříčku 10 palců. Sériový audiosystém disponuje navigační funkcí, kterou lze aktivovat dodatečně. Navigační funkce je od začátku aktivní u informačního a zábavního systému „Discover Pro“ dodávaného na přání. V tomto případě má dotykový displej úhlopříčku 12 palců. Pod dotykovým displejem jsou umístěny dvě ovládací plochy. Posunutím se ovládá hlasitost audiosystému a teplota. Digitální tlačítka pod nimi otvírají menu pro parkování, klimatizaci, asistenční systémy a režimy podvozku.

Hlasové ovládání „Ahoj ID.“.

Kromě multifunkčního volantu a dotykového displeje tvoří třetí úroveň ovládání hlasové ovládání „Ahoj ID.“ s rozpoznáváním jazyka. Systém rozpoznává otázky a povely rychle a precizně. Také rozumí libovolným formulacím, v případě potřeby klade doplňující dotazy a nechá si také „skákat“ do řeči. Odpovědi přicházejí velmi rychle, a to dvěma způsoby: off-line na základě informací uložených ve voze a on-line z cloudu.

Intuitivní ID. Light.

Také v modelu ID. Buzz vede pod čelním oknem úzký světelný pruh ID. Light, který předává řidiči různými světelnými impulzy intuitivně vnímatelné pokyny. Může například ukazovat, že se vůz nabíjí nebo jakým směrem se má podle navigace odbočit. V případě, že se ID. Light rozsvítí kompletně červeně, znamená to: Pozor! Brzdi!

On-line s We Connect.

Pro všechny varianty modelu ID. Buzz se na přání dodávají on-line služby We Connect a We Connect Plus. Po omezenou dobu jsou součástí sériové výbavy. Po jejich aktivaci propojí vůz s chytrými telefony uživatelů a okolním světem. Mezi highlighty v portfoliu patří kromě on-line hlasového ovládání také navigace s on-line dopravními informacemi, webové rádio, multimediální streaming, hotspot WLAN a Spotify. Aktivovaná smlouva o používání služeb We Connect je předpokladem rovněž pro odběr bezplatných aktualizací OTA (Over-the-Air).

Ovládání na dálku.

Další část světa We Connect tvoří služby vztažené k vozidlu. Prostřednictvím aplikace We Connect ID. App mohou majitelé modelu ID. Buzz ovládat na svém chytrém telefonu na dálku nabíjení a elektrickou nezávislou klimatizaci (sériová výbava) nebo zjišťovat stav nabití sady akumulátorů.

Chytré zařízení na kolech.

ID. Buzz je díky mnoha funkcím v oblastech informací, zábavy a konektivity chytrým zařízením na kolech. Sériově dodávaný systém App Connect wireless2 zajistí integraci chytrého telefonu. Díky tomu lze vybrané aplikace z chytrého telefonu přenést bez kabelu do uživatelského prostředí modelu ID. Buzz a komfortně ovládat prostřednictvím informačního a zábavního systému nebo hlasového ovládání. Volkswagen přitom umožňuje používat technologie Android Auto™ a Apple CarPlay™. Sériově se dodává rovněž odkládací přihrádka pro chytrý telefon s funkcí indukčního nabíjení. Na přání je k dispozici telefonní rozhraní „Comfort“ – v tomto případě je nabíječka integrována do přístrojové desky.

Ergonomické ovládací prvky.

Typickým znakem modelů Bulli je zvýšená poloha sedadel řidiče a spolujezdce a jim odpovídající vysoká přístrojová deska. Její striktně horizontální tvarové řešení s jednotlivými úrovněmi uspořádanými nad sebou je skvělou ukázkou moderní interpretace interiéru modelu Bulli. Otočný volič provozních režimů převodovky je umístěn vedle sloupku řízení na pravé straně. Z polohy neutrálu „N“ stačí mírně otočit na „D“ a vůz je připraven k jízdě. Otočením do polohy „R“ se aktivuje zpětný chod. Vedle sloupku řízení vlevo jsou uloženy ovládací prvky stěračů a panel pro ovládání světlometů, vyhřívání skel předního a zadního okna a funkce pro zbavení čelního okna námrazy.

Vysoko umístěná „kapitánská křesla“ pro řidiče a spolujezdce vpředu.

Přední sedadla v modelu ID. Buzz nabízejí – jako u ostatních modelů Bulli – relativně vysokou polohu, která společně s velkými prosklenými plochami zajišťuje optimální výhled všemi směry. Již v aktuálním vstupním modelu ID. Buzz Pro jsou na vnitřních stranách sedadel loketní opěrky, ve vyšších výbavových liniích i na vnějších stranách. Ve vrcholné verzi, která bude následovat o něco později, nesou sedadla pečeť kvality AGR (Aktionsgemeinschaft Gesunder Rücken). Tato sedadla jsou navíc elektricky nastavitelná.

Multifunkční a vyjímatelný Buzz Box.

Na přání lze pro ID. Buzz objednat funkční a chytrý Buzz Box, který lze jedním úkonem ukotvit mezi předními sedadly, nebo naopak snadno vyjmout z vozidla. Buzz Box nabízí v horní části velkou odkládací schránku. V ní je vždy ve snadném dosahu k dispozici škrabka na led a otvírák lahví. Na čelní straně je sklopná přihrádka o objemu 1,4 litru (např. pro lahev s vodou), naproti ní je výsuvná schránka o objemu 5,0 litru pro nejrůznější věci.

Optimální uspořádání díky platformě MEB.

ID. Buzz má kompaktní rozměry – vnější délku 4,71 metru, rozvor náprav 2,99 metru, vnější šířku 1,99 metru a vnější výšku 1,94 metru. Přesto však nabízí velkorysý interiér. V době uvedení na trh sjíždí z montážní linky pětimístné verze. Dvoje široké, na přání elektricky ovládané posuvné boční dveře zaručují do otevřeného vnitřního prostoru komfortní přístup. Tři spojitá sedadla vzadu lze podélně posouvat. Jejich opěradla mají nastavitelný sklon. Ve střednědobém horizontu budou následovat šestimístné a sedmimístné konfigurace. Sedmimístný ID. Buzz bude mít prodloužený rozvor. Zavazadlový prostor má v základním uspořádání objem 1121 litrů, maximálně to může být 2205 litrů.

1 ID. Buzz Pro: Kombinovaná spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 18,9 (EU), 21,7–20,6 (WLTP); kombinované emise CO2 v g/km: 0; třída hospodárnosti: A+++

2 K dispozici pouze ve spojení s informačními a zábavními systémy „Composition“, „Composition Colour“, „Composition Media“ a „Ready 2 Discover“ nebo s navigačními systémy „Discover Media“ a „Discover Pro“. App Connect zahrnuje technologie Apple CarPlay™, Android Auto™ a MirrorLink. Za jízdy lze spustit pouze certifikované aplikace, aby se zabránilo rozptylování pozornosti řidiče. V této souvislosti je nutné upozornit také na skutečnost, že některé aplikace nejsou nabízeny pro každou ze tří uvedených technologií. Funkce se také mohou v průběhu platnosti smlouvy ze strany poskytovatele obsahově měnit. Poskytovatel rovněž může nabídku těchto funkcí ukončit, nebo různě nastavit dostupnost těchto technologií v jednotlivých zemích. Informace o kompatibilitě chytrých telefonů naleznete pro Apple CarPlay™ na odkaze ZDE, pro Android Auto™ na odkaze ZDE  a pro MirrorLink® ZDE. Apple CarPlay™ je značkou společnosti Apple Inc. Android Auto™ je značkou společnosti Google LLC. MirrorLink je ochrannou známkou společnosti Car Connectivity Consortium LCC.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Udržitelné interiéry modelů Volkswagen ID.

Udržitelné interiéry modelů Volkswagen...

Volkswagen pokračuje na cestě „eko“ a zvyšuje u rodiny výhradně elektricky poháněných modelů ID. úroveň trvalé udržitelnosti. Svůj podíl na tom má i výběr materiálů pro interiéry....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Třikrát ano pro první plug-in hybridní Multivan

Třikrát ano pro první plug-in hybridní...

Je to rok, co Volkswagen Užitkové vozy uvedl na trh zcela nově koncipovanou legendu, ikonického Multivana v sedmé generaci. Ještě nikdy nebyl tak variabilní, síťově propojený a trvale...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen dodal celosvětově o 24 procent více elektromobilů

Volkswagen dodal celosvětově o 24...

Volkswagen pokračuje rychlým tempem v transformaci na elektromobilitu. V roce 2022 dodala společnost na celém světě 330 000 elektromobilů, což je o 23,6 procenta více než v předchozím roce....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové VW ID.3 přijíždí na start

Nové VW ID.3 přijíždí na start

Volkswagen představí na jaře 2023 nový model ID.3. Druhou generací naváže na úspěšnou kapitolu své rodiny modelů ID. Dodnes bylo na celém světě dodáno více než půl milionu vozů ID. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VW Golf: Proud inovací a digitální ikona

VW Golf: Proud inovací a digitální ikona

Tohle auto je nejdůležitějším modelem značky už od… snad odnepaměti. Volkswagen Golf patří k celosvětově nejprodávanějším automobilům vůbec a v Evropě žebříčky dlouhodobě vede. Od...