Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu

Je ještě komfortnější a prostornější, výkonnější, bezpečnější, hospodárnější a přitom za stejnou cenu jako jeho předchůzce.

Ve čtvrtek – 12. dubna byl nový smart fortwo představen novinářům na tiskové konferenci, která proběhla na střeše nákupního střediska v Praze Chodově. Osm nových modelů bylo s různými motory, v různých stupních výbavy a i v různých barvách. Všechny jsme si mohli vyzkoušet v krátkých testovacích jízdách.

Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu

Přes přepracovaný design si zachoval nový smart fortwo nezaměnitelný design a pozná se na první pohled.

Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu

Nové tříválcové benzinové motory shodného obsahu 1,0 litru nabízí zvýšený výkon: 45 kW (61 k), 52 kW (71 k) anebo 62 kW (84 k), ten je vybaven turbodmychadlem. Také naftový motor se vstřikováním common-rail dosahuje vyšší výkon: 33 kW (45 k). Všechny motory jsou řadové tříválcové a hospodárné jak je patrno z následující tabulky:

Typ motoru benzinový benzinový benzinový naftový
Objem cm3 999 999 999 799
Výkon kW/k 45/61 52/71 62/84 33/45
– při ot/min 5 800 5 800 5 250 3 800
Točivý moment Nm 89 92 120 110
– při ot/min 3 000 4 500 3 250 2 000
Kombinovaná spotřeba 5 l 5 l 5 l 3,3 l

Do konce roku 2007 bude dodáván smart fortwo s benzinovým motorem 52 kW ve verzi i se startovacím generátorem /Stop and GO), který pokud vůz stojí ku příkladu před křižovatkou, automaticky motor vypíná a jakmile se řidič dotkne plynu motor automaticky startuje. V městském provozu tak spotřeba klesá až o 13 %.

Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu

Nový model má automatizovanou pětistupňovou převodovku Getrag – nemá tedy spojkový pedál. Převodové stupně lze řadit i manuálně. Změny převodových stupňů jsou plynulé a nepostřehnutelné. Lze je poznat pouze změnou otáček na otáčkoměru a také, což je velmi příjemné, na světelném ukazateli, který sděluje jak zvolený automatický režim (A) tak i zařazenou rychlost. Při manuálním řazení pak navíc ještě upozorňuje řidiče šipkami směřujícími nahoru nebo dolů, že by již měl přeřadit. Maximální rychlost je 145 km/hod.

Nový smart fortwo je výrazně prostornější než jeho předchůdce. Zavazadlový prostor se zvětšil o 70 litrů, tedy na 220 litrů. Příjemné jsou i dvoudílné zadní dveře: jednak při nakládání tašky stačí otevřít pouze zadní okno a pokud otevřeme i spodní díl dveří, vytvoří tento malou plošinu pro jednoduší nakládání a vykládání.

Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu
Nový dvousedadlový smart fortwo na našem trhu

Nový smart fortwo je dodáván i ve verzi cabrio s elektricky ovládanou střechou. Otevření střechy je možné fixovat v jakékoliv poloze a měnit jej i za jízdy bez ohledu na rychlost vozu. Navíc je možné odstranit i střešní nosníky a umístit je ve speciální schránce v zavazadlovém prostoru. Pro bezpečné řízení vozu v zimě je zadní okno ve skládací střeše vyhřívané.

Výbavové verze jsou pure, pulse a passion. Verze pure má plastovou střechu, ostatní dvě panomaratickou z vysokopevnostního polykarbonátu.

Mimořádně bohatě vybavená verze Brabus má i zvýšený výkon.

Sériová výbava je bohatá i v nejnižším stupni výbavy-pure: mimo jiné obsahuje čelní airbagy, systémy ESP, ABS a integrovaný brzdový asistent, světlomety s projekční technikou a další prvky, které jsou v této automobilové třídě zcela ojedinělé. Samozřejmě čím vyšší stupeň výbavy tím obsáhlejší výbava v základní ceně. Jako příplatkovou výbavu lze zvolit z řady položek a dovybavit si svůj vůz podle svých přání a představ.

Ceny smartr fortwo coupé jsou podle stupně výbavy a zvoleného motoru od 257 000 do 347 000 Kč.

Ceny smartr fortwo cabrio jsou podle stupně výbavy a zvoleného motoru od 350 000 do 426 500 Kč.

Uvedené ceny jsou včetně DPH.

.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opatrnost při pořizování autoklíče se vyplatí

Opatrnost při pořizování autoklíče...

Spolu s rozvojem automobilového průmyslu dochází i k růstu nabídky autoklíčů na trhu. Ve skutečnosti tato oblast patří k nejrychleji se rozvíjejícím v klíčařském odvětví. Na trhu se v...