Nový Chrysler Voyager rozšiřuje své vedoucí postavení na trhu

Je aspirantem na zákaznickou volbu Dodávka roku.

Společnost, která před 20 lety vynalezla koncept malé dodávky, dále prohlubuje svoje vedení již do třetí dekády a uvádí na trh nový model Chrysler Voyager. Do prodeje přijde nový Voyager již ve druhém čtvrtletí 2004.


Od uvedení konceptu malé dodávky na trh v roce 1983 pokračoval koncern Chrysler Group v dalším vývoji, úpravách a vylepšování vozidla, a trvale se snažil dodávat svým zákazníkům na celém světě to, co žádali. Jeho reputace prostorného vozu a schopnosti vozit sedm cestujících, kromě pohodlného a objemného zavazadlového prostoru, to vše zabaleno do stylového obalu jistě přesvědčilo mnoho uživatelů, aby si Voyager kupovali znovu a znovu. Malá dodávka Chrysler je nyní prodávána ve více než 100 zemích po celém světě a získala více než 150 ocenění a vyznamenání v automobilovém oboru.


Z mnoha změn a inovací u nového Chrysleru Voyager uvádíme:

 • Nový přeplňovaný vznětový motor se zdvihovým objemem 2,8 litrů se systémem Common Rail (CRD), který je instalován do vozu společně s automatickou převodovkou, poprvé u vozidel modelové řady Voyager. Tento motor dosahuje výkonu 110 kW (149 k) při 3800 otáčkách za minutu a kroutící moment dosahuje 360 Nm v rozmezí již od 1800 – 2600 otáček za minutu. Tento motor s automatickou převodovkou dosahuje překvapivě nízkou spotřebu paliva.
 • Modernizace exteriéru vozidla: Přední část vozidla nyní zahrnuje nové přední ochranné panely, masku chladiče a čtyři světlomety. Tyto výrazné vizuální změny přinášejí novou tvář vozů Chrysler. Nové ochranné lišty na bocích vozidla a design disků kol ještě dále zdůrazňují atraktivní vzhled této dodávky.
 • Třířadé clonové boční airbagy zajišťují komplexní pokrytí všech tří řad sedadel ve vozidle.
 • Kolenní airbag řidiče, který se nafoukne současně s rozvinutím ostatních airbagů ve vozidle.
 • Řadu vylepšení v oblasti bezpečnosti, především ještě vyšší úroveň ochrany řidiče a spolucestujících.
 • Chrysler Voyager by si měl podle očekávání vést rovněž dobře ve všech bezpečnostních a nárazových zkouškách, včetně zkoušek vychýlených čelních nárazů a dynamických bočních nárazů.
 • Nové ochranné lišty na bocích karoserie a design disků kol dále vylepšují přitažlivost vozu.
 • Podstatné snížení úrovně hluku a vibrací v interiéru vozu.
 • V roce 2004 budou k dispozici tři nové barvy exteriéru: světlá khaki, tmavá khaki a tmavě beryliová zeleň.

Se všemi svými vylepšeními je nový Chrysler Voyager i nadále věrný svému konceptu, který pro ni znamenal vítězné tažení světem: prostorná dodávka se sedadly normální výšky, nízkou a plochou podlahou, snadným nástupem a výstupem, průchodem z první do druhé řady, náhonem na přední kola a sedadly, která lze snadno podle potřeby variabilně uspořádat. Chrysler Voyager je standartně vybaven protiblokovacím systémem ABS s EVBP (systém elektronického proměnného proporčního brždění). Dále je nabízen s motoricky ovládanými výklopnými zadními dveřmi, které unikátním způsobem usnadňují přístup do prostoru pro cestující a nákladového prostoru.


Nový Chrysler pokračuje v  nabídce vícestupňových předních airbagů, které poskytují ochranu cestujících v různých úrovních aktivace a nafouknutí, na základě vyhodnocení závažnosti nárazu. Rovněž i zde je nadále nabízen systém ukotvení dětských sedaček již ve standardní výbavě ve druhé řadě sedadel u všech modelů. Navigační systém je vybaven 4,9palcovým barevným displejem, který je integrován s AM/FM stereo rádiem a CD přehrávačem, umístěným ve středové konzoli. Asistenční systém parkování při couvání a interiérový stropní kolejnicový modul vybavený až šesti pohyblivými a odnímatelnými odkládacími schránkami, zadní ovladače teploty a volitelně také přehrávač DVD, to jsou všechno součásti standardní výbavy u vozů modelové řady Limited a volitelné výbavy u modelů LX.

Nová modelová řada Chrysler Voyager bude nabízena s několika volitelnými motory:

 • Benzinový 4 válcový motor 2,4 litrů s rozvodem DOHC se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců s 16 ventily se sekvenčním vícebodovým vstřikováním paliva má výkon 108 kW (147 k) při 5200 ot/min. Maximální kroutící moment 218 Nm dosahuje při 4000 ot/min. S manuální převodovkou dosahuje tento motor rychlost 175 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 9,8 l/100 km
 • Benzinový 6 válcový vidlicový motor 3,3 litrů s rozvodem OHV se sekvenčním vícebodovým vstřikováním paliva má výkon 128 kW (174 k) při 5100 ot/min. Maximální kroutící moment 278 Nm při 4000 ot/min. S automatickou převodovkou dosahuje rychlost 179 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 13,3 l/100 km.
 • Přeplňovaný 4 válcový naftový motor 2,5 litrů s rozvodem DOHC se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců se 16 ventily se systémem Common Rail má výkon 105 kW (143 k) při 4000 ot/min. Maximální kroutící moment 340 Nm při 1800 ot/min. S manuální převodovkou dosahuje rychlost 183 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 7,7 l/100 km.
 • 4 válcový naftový motor 2,8 litrů s rozvodem DOHC se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců se 16 ventily se systémem Common Rail má výkon 110 kW (150 k) při 4000 ot/min. Maximální kroutící moment 360 Nm při 1800 ot/min až 2600 ot/min. S automatickou převodovkou dosahuje rychlost 182 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 8,4 l/100 km.

Pro rok 2004 nabízí Chrysler dvě verze malé dodávky Voyager s rozvorem 2878 mm, modely SE a LX. Dále jsou k dispozici tři verze dodávky Grand Voyager s prodlouženým rozvorem 3030 mm, modely SE, LX a Limited. Všechny modely Limited jsou nabízeny též se systémem náhonu na čtyři kola, který má proměnné dělení kroutícího momentu.


Chrysler Voyager má ocelové disky s lisovaným plastovým ozdobným prvkem anebo lité hliníkové disky (modely LX a Limited) 16 x 7,0 palců s pneumatikami o rozměru 215/65 R16 Goodyear NCT–5. Chrysler Voyager má kompaktní rezervní kolo s ocelovým diskem a miniaturní pneumatikou, verze Limited má standardní rezervu.


Model Chrysler Voyager SWB je dlouhý 4808 mm, široký 1997 mm a vysoký 1749 mm.


Model Chrysler Voyager LWB je dlouhý 5096 mm, šířka a výška jako u předchozího modelu.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...