Nový Chrysler Voyager a Grand Voyager byl včera 6. dubna představen novinářům

Současně byly nové sedmimístné modely Chrysler Voyager a Grand Voyager uvedeny na náš trh.

Nový Chrysler Voyager a Grand Voyager byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový Chrysler Voyager a Grand Voyager byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový Chrysler Voyager a Grand Voyager byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový Chrysler Voyager a Grand Voyager byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový Chrysler Voyager a Grand Voyager byl včera 6. dubna představen novinářům
Nový Chrysler Voyager a Grand Voyager byl včera 6. dubna představen novinářům

Od uvedení konceptu malé dodávky na trh v roce 1983 pokračoval koncern Chrysler Group v dalším vývoji, úpravách a vylepšování vozidla. Jeho reputace prostorného pohodlného vozu a objemného zavazadlového prostoru, to vše zabaleno do stylového obalu jistě přesvědčilo mnoho uživatelů, aby si Voyager kupovali znovu a znovu. Chrysler Voyager je nyní prodáván ve více než 100 zemích po celém světě a získal již více než 150 ocenění a vyznamenání v automobilovém oboru.

Z mnoha změn a inovací u nového Chrysleru Voyager uvádíme:


Nový přeplňovaný vznětový motor se zdvihovým objemem 2,8 litrů se systémem Common Rail (CRD), který je instalován do vozu společně s automatickou převodovkou, poprvé u vozidel modelové řady Voyager. Tento motor dosahuje výkonu 110 kW (150 k) při 3800 otáčkách za minutu a kroutící moment dosahuje 360 Nm v rozmezí již od 1800 – 2600 otáček za minutu. Tento motor s automatickou převodovkou dosahuje nízkou kombinovanou spotřebu paliva – 8,4 l na 100 km..


Modernizace exteriéru vozidla: Přední část vozidla nyní zahrnuje nové přední ochranné panely, masku chladiče a čtyři světlomety. Tyto výrazné vizuální změny přinášejí novou tvář vozů Chrysler. Nové ochranné lišty na bocích vozidla a design disků kol ještě dále zdůrazňují atraktivní vzhled této dodávky.


Třířadé clonové boční airbagy zajišťují komplexní pokrytí všech tří řad sedadel ve vozidle.


Kolenní airbag řidiče, který se nafoukne současně s rozvinutím ostatních airbagů ve vozidle.


Řadu vylepšení v oblasti bezpečnosti, především ještě vyšší úroveň ochrany řidiče a spolucestujících.


Chrysler Voyager by si měl podle očekávání vést rovněž dobře ve všech bezpečnostních a nárazových zkouškách, včetně zkoušek vychýlených čelních nárazů a dynamických bočních nárazů.


Nové ochranné lišty na bocích karoserie a design disků kol dále vylepšují přitažlivost vozu.


Podstatné snížení úrovně hluku a vibrací v interiéru vozu.


K dispozici jsou tři nové barvy exteriéru: světlá khaki, tmavá khaki a tmavě beryliová zeleň.


Se všemi svými vylepšeními je nový Chrysler Voyager i nadále věrný svému konceptu, který pro ni znamenal vítězné tažení světem: prostorná dodávka se sedadly normální výšky, nízkou a plochou podlahou, snadným nástupem a výstupem, průchodem z první do druhé řady, náhonem na přední kola a sedadly, která lze snadno podle potřeby variabilně uspořádat. Chrysler Voyager je standartně vybaven protiblokovacím systémem ABS s EVBP (systém elektronického proměnného proporčního brždění). Dále je nabízen s motoricky ovládanými výklopnými zadními dveřmi, které unikátním způsobem usnadňují přístup do prostoru pro cestující a nákladového prostoru.


 Nový Chrysler pokračuje v  nabídce vícestupňových předních airbagů, které poskytují ochranu cestujících v různých úrovních aktivace a nafouknutí, na základě vyhodnocení závažnosti nárazu. Rovněž i zde je nadále nabízen systém ukotvení dětských sedaček již ve standardní výbavě ve druhé řadě sedadel u všech modelů. Navigační systém je vybaven 4,9palcovým barevným displejem, který je integrován s AM/FM stereo rádiem a CD přehrávačem, umístěným ve středové konzoli. Asistenční systém parkování při couvání a interiérový stropní kolejnicový modul vybavený až šesti pohyblivými a odnímatelnými odkládacími schránkami, zadní ovladače teploty a volitelně také přehrávač DVD, to jsou všechno součásti standardní výbavy u vozů modelové řady Limited a volitelné výbavy u modelů LX.


Chrysler Voyager je nabízen ve výbavě SE a vyšší LX, Grand Voyager též v nejvyšší výbavě Limited. Všechny modely Limited jsou nabízeny též se systémem náhonu na čtyři kola, který má proměnné dělení kroutícího momentu.

Nová modelová řada Chrysler Voyager je nabízena s několika volitelnými motory:


Benzinový 4 válcový motor 2,4 litrů s rozvodem DOHC se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců s 16 ventily se sekvenčním vícebodovým vstřikováním paliva má výkon 108 kW (147 k) při 5200 ot/min. Maximální kroutící moment 218 Nm dosahuje při 4000 ot/min. S manuální převodovkou dosahuje tento motor rychlost 183 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 10,1 l/100 km


Přeplňovaný 4 válcový naftový motor 2,5 litrů s rozvodem DOHC se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců se 16 ventily se systémem Common Rail má výkon 105 kW (143 k) při 4000 ot/min. Maximální kroutící moment 340 Nm při 1800 ot/min. S manuální převodovkou dosahuje rychlost 185 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 7,7 l/100 km.


4 válcový naftový motor 2,8 litrů s rozvodem DOHC se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců se 16 ventily se systémem Common Rail má výkon 110 kW (150 k) při 4000 ot/min. Maximální kroutící moment 360 Nm při 1800 ot/min až 2600 ot/min. S automatickou převodovkou dosahuje rychlost 182 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 8,4 l/100 km.


 Grand Voyager  je nabízen též s benzinovým 6 válcovým vidlicovým motorem 3,3 litrů s rozvodem OHV se sekvenčním vícebodovým vstřikováním paliva s výkonem 128 kW (174 k) při 5100 ot/min. Maximální kroutící moment 270 Nm při 4000 ot/min. S automatickou převodovkou dosahuje rychlost 219 km/h. Kombinovanou spotřebu paliva uvádí výrobce 13,3 l/100 km.


Chrysler Voyager má rozvor 288 cm, je dlouhý 481 cm, široký 200 cm a vysoký 175 cm.      Chrysler Grand Voyager má rozvor 303 cm je dlouhý 510 cm, šířka a výška jako u předchozího modelu.


Cena Chrysleru Voyager podle zvoleného stupně výbavy a motoru je od 899 900 Kč do 1 199 000 Kč.


Cena Chrysleru Grand Voyager podle zvoleného stupně výbavy a motoru je od 999 900 Kč do 1 599 000 Kč.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...