Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní

 Nové Volvo XC60 – bezpečné, oslňující a inteligentní – oděno do atraktivní směsi síly a svalů vozů XC okořeněné sportovním charisma kupé.

 Nová XC60 – nejbezpečnější Volvo v historii – je prezentováno na právě probíhajícím mezinárodním autosalónu v Ženevě. První vozy k evropským dealerům dorazí již v průběhu podzimu 2008.

Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní
Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní
Nové Volvo XC60 nabízí vše, o čem zájemci o vůz crossover sní

 Nová XC60 zakládá svůj unikátní appeal na syntéze odvážného sportovního designu a celé řady inteligentních bezpečnostních systémů, které řidiči pomáhají předcházet nehodám.

 Velkou novinkou v oblasti bezpečnosti je systém City Safety – unikátní technologie, která řidiči pomůže zcela předejít střetům při nízké rychlosti, jež jsou typické pro provoz ve městech a při dojezdech ke konci kolon, nebo alespoň snížit následky takových nehod. Pokud se automobil blíží k vozidlu vpředu a řidič na tuto situaci nereaguje, vůz sám zabrzdí.

 „Jsme prvním výrobcem na světě, který tento systém nabízí jako součást standardní výbavy. Systém City Safety je jasným důkazem, že nové Volvo XC60 je nejbezpečnějším automobilem, jaký značka Volvo dosud vyrobila. Automobil je vybaven tím nejlepším z našeho know-how v oblasti bezpečnosti a nejmodernějšími technologiemi určenými pro prevenci nehod a pro ochranu všech cestujících v případě kolize,“ říká Fredrik Arp.

 Šestiválcový přeplňovaný motor a dva turbodieselové motory

Nová XC60 bude nabízena s benzinovým šestiválcovým přeplňovaným motorem T6 s výkonem 285 k a dvěma pětiválcovými turbodiesely: motorem D5 s výkonem 185 k a s motorem 2.4D disponujícím 163 k. Všechny varianty jsou standardně vybaveny pohonem všech kol AWD s technologií Instant Traction.  Nastavení podvozku je agresivně sportovní, avšak bez jakýchkoli kompromisů v oblasti komfortu.

 Volvo XC60 je o 20 cm kratší než model XC70 a nižší než Volvo XC90 – je tedy pokračováním naší řady zeštíhlených modelů s vysokou energetickou účinností. „V průběhu roku 2009 nabídneme verzi s pohonem předních kol vybavenou dieselovým motorem o objemu 2,4 litru, který bude disponovat výkonem 163 k, bude splňovat emisní normu Euro 5, a cílová hodnota emisí CO2 se bude pohybovat kolem 170 g/km,“ prozrazuje Fredrik Arp.

Cílová skupina s vysokými nároky na technologii

Projekt XC60 je zaměřen na cílovou skupinu, která při výběru produktů odpovídajících jejímu životnímu stylu klade vysoké nároky na design, integritu značky a na nejmodernější technologie.

 S nadsázkou by se dalo říci, že tento automobil je určen pro zákazníky, kteří vyrostli s mikročipem jako běžným doplňkem jejich každodenní snídaně. Tito lidé jsou zvyklí na mimořádně rychlé tempo vývoje ve světě elektroniky – a každé další narozeniny slaví s dárkem nabízejícím více možností v neustále se zmenšujícím dárkovém balení.

 „Dalo by se říci, že toto je příští automobil současných vlastníků Volva C30. Nový model je stejně sportovní a atraktivní, ale nabídne svému majiteli mnohem více možností. Variabilní automobil pro svobodné jednotlivce žijící ve městech a pro mladé rodiny, které berou své děti na víkend za zábavou a za dobrodružstvím, zaměřujeme se primárně na životní styl, ne na věk“ pokračuje Fredrik Arp.

Vyvážený prodej v Evropě a v Severní Americe

Cílový počet prodaných vozů Volvo XC60 je přes 50 000 kusů ročně. Rozložení mezi Evropu a Severní Ameriku je neobvykle rovnoměrné: přibližně 40 % do každého z těchto regionů. Zbývajících 20 % si najde své zákazníky ve zbytku světa.

 Mezi pět největších trhů v roce 2010 budou patřit USA, Německo, Velká Británie, Rusko a Čína.

 Volvo XC60 je v Severní Americe přirozeně atraktivní. V Evropě nové zákazníky zejména z řad žen přitahují jeho sportovní vlastnosti v kombinaci s kompaktními rozměry. Skutečnost, že mezi pět největších trhů pro Volvo XC60 patří Čína a Rusko, je důkazem toho, že tyto rostoucí trhy se nyní stávají skutečně velkými. Na obou je přitom možné do budoucna očekávat další růst.

 Volvo XC60 se bude vyrábět v továrně společnosti Volvo Cars v belgickém Gentu.

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo přechází u námořní dopravy na obnovitelná paliva, sníží své fosilní emise o 84 %

Volvo přechází u námořní dopravy na...

Každoročně přepraví nákladní lodě napříč světovými oceány desítky tisíc kontejnerů s materiálem určeným pro výrobu v továrnách společnosti Volvo Cars. Odteď bude většina těchto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela nové, plně elektrické SUV Volvo EX30

Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela...

Někdy může být první dojem zavádějící. Volvo dnes představilo zcela nové a dosud nejmenší SUV EX30. Neuhádnete kolik stojí… Volvo EX30, které bylo představeno světu dnes v italském...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plně elektrické Volvo EX90 Excellence: Mimořádně stylové cestování

Plně elektrické Volvo EX90 Excellence:...

Luxusní automobilky rády vytvářejí ze speciálních vozů ještě speciálnější. Dělá to i Volvo se svou vlajkovou elektrickou lodí EX90. Její super-extra varianta se jmenuje Excellence a půjde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový vládce severského pantheonu: Plně elektrické Volvo EX90

Nový vládce severského pantheonu: Plně...

V oblacích Žižkovské věže Volvo oficiálně představilo nového boha značky, plnohodnotné sedmimístné zcela elektrické SUV EX90. Klasickou, nádhernou, ohromující záležitost, v níž se...