Nové modely luxusnímu čtyřdveřovému modelu Bentley Flying Spur budou 3. března představeny na ženevském Autosalonu a první dodávky zákazníkům budou zahájeny již v létě

Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce vozů značky Bentley do ČR vás informuje o úpravách designu Bentley pro rodinu modelů Continental GT, zvýšení výkonu motoru W12 a dodání více osobitosti.

1bent0a900

1benta900

1bentpalu900

Bentley reaguje na celosvětový zájem o automobily rodiny Continental GT

Pro svůj neúspěšnější model nabízí soubor designových vylepšení a nových výjimečných doplňků. Luxusní a výkonný Bentley Flying Spur také dostává v novém roce balíček vylepšení, zaměřených zejména na pohonné ústrojí, palubní technologie a pohodlí v interiéru.

Bentley u svých produktů nabízí luxus a výkon v kombinaci s jedinečným komfortem vozů třídy Grand Touring. Nové prvky modelového roku 2015 dále podtrhují osobitý výraz celé rodiny. Bentley při inovacích vychází na základě prováděných průzkumů z požadavků a přání svých zákazníků a díky i jejich podnětům vyrábí auta ještě stylovější, úspornější, propojenější a použitelnější pro každý den než dříve.

Vývoj exteriéru modelu Continental GT

Bentley Continental GT je omlazen díky zcela novým vnějším designovým prvkům, jejichž cílem je zostřit výraz kultovního GT na silnici. Nový přední nárazník v kombinaci s menší mřížkou chladiče a novými, výraznějšími blatníky propůjčuje přední části vozu rozhodnější a sebejistější výraz. Blatníky mají nové větrací otvory ve stylu jemných metalických ozdob ve tvaru písmene „B“, které dále podtrhují a dotvářejí dobře známou „linii síly“, jež začíná u předních podběhů a pokračuje směrem k zádi vozu. Nové zářivé chromové symboly V8 S a W12 na blatnících jsou vyvedené stejně jako u verze GT Speed.

Zadní část automobilu se také proměnila. Víko zavazadlového prostoru je nyní výrazněji tvarované, se zřetelným aerodynamickým profilem směrem k zadnímu čelu. Zadní nárazník byl upraven a rozšířen v souladu s nárůstem výkonu a po celé délce doplněn lesklou lištou. Modely V8 S a GT Speed dostaly nově tvarovaný zadní difuzor, který tyto výkonově orientované verze dále odliší od ostatních členů rodiny Continental GT.

Revize vnějších rysů vozu pak dotváří nabídka nových designů litých disků kol ve velikosti 20 a 21 palců. Novým standardem pro modely GT V8 a GT W12 se stávají 20palcové disky se šesti trojitými paprsky. U modelu V8 jsou lakované, v případě W12 zůstávají lesklé. Speciální disky Mulliner Driving Specification jsou také nové, nyní s designem sedmi dvojitých paprsků. Disky jsou lakovány grafitovou šedou barvou a paprsky zůstávají zářivé. A konečně, nová 21palcová kola s designem pěti paprsků se přidávají k existujícím verzím a jsou určeny pro modely V8 S a GT Speed.

Pro zdůraznění kultovní siluety GT jsou k dispozici tři nové barvy karoserie: Marlin (sytá modrá metalíza), Camel (jemný zlatý tón) a Jetstream (lehká, průzračná modrá metalíza).

Moderní vylepšení v nepřekonatelném interiéru

Vizuální úpravy se dotkly i luxusního interiéru nového Continentalu GT. Nové, velmi moderní šrafované vzory zdobí čtyři velkoryse koncipovaná sedadla, přičemž verze Mulliner Driving Specification (standardně u modelu GT Speed) přidává jemný vzor prošívání ve stylu malých diamantů, připomínající na míru šitý anglický oblek. Ovladače vozu jsou kompletně nové, s možností výběru nového ergonomického volantu, více orientovaného na sportovní jízdu. Ten je doplněn o rozměrnější řadicí páčky s vroubkovanými ozdobnými kryty.

Vylepšeny byly také zářivé elementy napříč celou přístrojovou deskou, přístrojový štít dostal nové ukazatele a grafiku s mladistvějším, současnějším vzhledem. Krása nového interiéru je nyní jemně osvětlena díky použití světel LED. Okolí voliče převodovky je provedeno v černé barvě, čímž se sjednocuje styl všech ovladačů. Novinkou modelů V8 a V8 S Coupe je odkládací prostor ukrytý mezi zadními sedadly, do něhož lze umístit například elektrické přístroje včetně iPadů, které tu lze dobíjet.

Aby bylo možné vůz lépe přizpůsobit představám majitele – byla vyvinuta zcela nová řada doplňků interiéru

K modelům GT W12 a GT Speed lze nyní vybrat novou, jemnější kůži pro části čalounění a opěradla sedadel, která reprezentuje nejvyšší kvalitu dostupnou v automobilovém průmyslu. Nabízí ještě komfortnější, luxusnější a přitom přirozenější pocity z doteku. Pro rok 2015 jsou připraveny dvě nové barvy čalounění – Shortbread a Camel.

Navíc, stropní čalounění modelů GT V8 S, GT W12 a Speed Coupé je nově nabízeno z materiálu Alcantara. Samozřejmostí je, že strop vždy barevně ladí k jakémukoliv ze 17 barevných odstínů kůže, jež lze použít pro čalounění interiéru.

Výkon a hospodárnost motoru W12

Pod kapotou modernizovaného Continentalu GT W12 se uskutečnily tři změny, které pozměnily mocnou šestilitrovou jednotku W12 se dvěma turbodmychadly. Za prvé se zvýšily parametry z 575 k (423 kW) a 700 Nm na 590 k (434 kW) a 720 Nm, čímž se dále posílil specificky nenucený jízdní projev, kdy je v zásobě vždy dostatek výkonu.

Zvýšení výkonu je doprovázeno snížením spotřeby paliva o 5 %. Model GT W12 se systémem vypínání válců v nové evoluci je schopen používat při částečném zatížení pouze šest z celkových dvanácti válců, což vede ke snížení spotřeby paliva bez nutnosti obětovat výkon či dostupnost síly. Emise CO2 přitom zůstávají na hodnotě 329 g/km a průměrná spotřeba paliva dosahuje 14,1 l/100 km.

Ještě luxusnější nabídka u Flying Spur

Čtyřdveřový luxusní sedan Bentley, Flying Spur, stále oslovuje náročné a úspěšné jednotlivce. V roce 2015 přináší nové prvky, díky kterým je ještě přitažlivější.

Nové 20palcové disky kol s designem šesti trojitých paprsků jsou nabízeny pro verze poháněné motory V8 i W12. V nabídce najdeme tři různé druhy lakování. Pro Flying Spur W12 Mulliner jsou připraveny 21palcové disky s designem sedmi dvojitých paprsků, jež jsou vyvedeny buď s leštěným povrchem, nebo v kombinaci grafitového a lesklého povrchu.

Aby Bentley dodržel svoji reputaci v oblasti stylových a praktických interiérů, dočkal se nových a moderních prvků také jedinečný vnitřní prostor modelu Flying Spur. Přístroje jsou vylepšeny o novou grafiku, zatímco volant je nyní sportovnější. Na přání lze mít nový volič převodovky s vroubkovaně zdobeným povrchem. Flying Spur se nyní také vyznačuje stejným palubním WiFi systémem jako celá modernizovaná rodina Continental. Díky tomu během jízdy přináší uživatelům ultimativní konektivitu – Flying Spur se stává jedinečným vozem pro relaxaci i práci.

Změny dokresluje rozšířená nabídka barevných kombinací

– stejně jako v případě modelu Continental GT lze vybrat tři nové laky – Marlin, Camel a Jetstream. K pestré paletě nabízených kožených kombinací interiéru se přidávají dvě novinky – Shortbread a Camel.

Výkonný dvanáctiválec v modelu Flying Spur W12

– s hodnotami 625 k (460 kW) a 800 Nm je nyní ještě hospodárnější díky implementaci systému vypínání válců – stejně jako v případě modelu Continental GT W12. Systém pomohl ke snížení spotřeby paliva, zvýšení dojezdu a snížení úrovně emisí CO2 na hodnotu 333 g/km.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg. Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 12 000 kusů nových a 4000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 470 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 900 zaměstnanců v deseti pobočkách – v Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ostravě a Opavě. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

Více na:

www.porsche.cz

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změny ve společnosti Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o. provedené 1.ledna 2017

Personální změny ve společnosti...

Společnost Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., největší prodejce vozů značek koncernu Volkswagen Group, importér automobilů Porsche a obchodní zastoupení značek Bentley a Lamborghini v České...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bentley v lednu představil svůj dosud nejrychlejší a nejsilnější výrobní model: nové Bentley Continental Supersports

Bentley v lednu představil svůj dosud...

Úžasné schopnosti se snoubí s vytříbeností a luxusním pocitem z jízdy, k dispozici jako coupé nebo kabriolet. Díky maximální dosahované rychlosti 336 km/h a zrychlení – z 0-100 km/h za...