Bentley v lednu představil svůj dosud nejrychlejší a nejsilnější výrobní model: nové Bentley Continental Supersports

Úžasné schopnosti se snoubí s vytříbeností a luxusním pocitem z jízdy, k dispozici jako coupé nebo kabriolet.

Díky maximální dosahované rychlosti 336 km/h a zrychlení

– z 0-100 km/h za 3,5 vteřiny je nový Continental Supersports nejrychlejším a nejsilnějším luxusním čtyřsedadlovým vozem na světě.

Také jeho sourozenec s plátěnou střechou, Continental Supersports Convertible

– je nejrychlejším čtyřsedadlovým kabrioletem na světě. Sprint z 0 na 100 km za hodinu dosáhne za 3,9 vteřiny a je schopen přitom dosáhnout maximální rychlosti 330 km/h.

Díky silnému motoru Bentley W12

– který byl pro model Supersports speciálně upraven a vybaven novými vysokovýkonnostními turbodmychadly a dalšími prvky. Díky systému rozložení točivého momentu je Continental Supersports mrštný, ale zároveň silný. Jedinečné stylingové prvky uvnitř vozu i na karoserii propůjčují novému modelu atletičtější vzhled, a podtrhují tak jeho výkonnostní potenciál.

Continental Supersports nabízí rychlost supersportovního vozu a vysoce koncentrovaný jízdní zážitek. Nedělá však kompromisy ani pokud jde o vytříbenou kvalitu jízdy, na kterou jsou zákazníci u modelů Continental zvyklí. Díky tomuto spojení extrémního luxusu a výkonu je Supersports modelem, který zároveň definuje i ovládá třídu vozů grand touring.

Wolfgang Dürheimer, předseda představenstva a generální ředitel Bentley Motors uvedl:

„Název Supersports je pro Bentley legendou. Od vůbec prvního modelu Supersports z dvacátých let dvacátého století, přes Continental Supersports z roku 2009, až po dnešní třetí ztělesnění tohoto ikonického modelu – je to název, který vyvolává nadšení, touhu a vzrušení. Pouze Bentley může vytvořit vůz, který v sobě dokáže takto spojit ohromné výkony a bezkonkurenční luxus.“

Extrémní síla a točivý moment; vynikající výkony

Speciálně vyráběný pohon s motorem Bentley W12 v sobě spojuje extrémní sílu a točivý moment, a nabízí tak vzrušující výkony.

Klíčem k vyššímu výkonu modelu Supersports je nová konstrukce vysokokapacitních turbodmychadel a upravený systém chlazení přeplňovaného vzduchu. Ten zvyšuje tlak v turbodmychadle a dává tak motoru ještě větší sílu. Aby bylo možné této vyšší síly řádně využít, došlo i k úpravám klikového ústrojí Continentalu, včetně hlavních ložisek a ložisek na ojnici.

Tyto úpravy motoru vedly v porovnání s modelem Supersports z roku 2009 k nárůstu desetiprocentního zvýšení poměru síly k hmotnosti a pětadvacetiprocentnímu zvýšení poměru točivého momentu k hmotnosti. Maximální rychlost se zvýšila o pět mil za hodinu a čas zrychlení se zkrátil o 0,3 vteřiny.

Supersports je rovněž vybaven konvertorem točivého momentu, který se rychleji uzamkne a umožňuje tak vozu co nejlépe využít vyššího točivého momentu, který dosahuje 1017 Nm. Akcelerace z nuly je díky tomu ještě rychlejší.

Výkonné brzdy

Aby se tyto úžasné výkony daly také zkrotit, je nový Supersports vybaven výkonnými keramicko-uhlíkovými brzdami s vylepšeným chlazením. Brzdové kotouče jsou největší svého druhu na světě a poskytují vynikající výkony s minimálním snížením výkonu v extrémních podmínkách.

Brzdy se skrývají za lehkými jedenadvacetipalcovými koly z kované lehké slitiny. Společně tak ušetří 20 kilogramů neodpružené hmoty. Dalších pět kilogramů je možné ušetřit s volitelným titanovým výfukovým systémem. Nový model Supersports je nejlehčím ze všech současných vozů Continental GT a je lehčí než čtyřsedadlový model Supersports z roku 2009.

Aby byl zážitek z jízdy ještě mocnější

– je výfukový systém vozu upraven tak, aby dýchal volněji a nabízel nezaměnitelnou zvukovou kulisu Bentley, kdy se při přeřazení na nižší rychlostní stupeň ozve zapraskání podobné výstřelu z pušky.

Dokonalé ovládání a luxusní provedení

Těmto výkonům odpovídá také sportovní ovládání vozu. Supersports má speciálně kalibrovanou a modernizovanou verzi systému rozložení točivého momentu, kterou jsme poprvé představili u vozu Continental GT3-R.

Tento dynamický systém během akcelerace na výjezdu ze zatáčky odděleně brzdí přední i zadní kola, aby se zvýšil výkon vozu. Zároveň zachová plnou sílu u nebržděných kol a při zatáčení přibrzdí vnitřní zadní kolo, aby se zvýšila agilita. Má rovněž speciálně vytvořenou, méně rušivě kalibrovanou stabilizaci pro preciznější reakce podvozku.

I u nového Supersports je zachováno rozložení točivého momentu typické pro systém pohonu všech kol Bentley, a to ve prospěch zadní nápravy. Standardně motor posílá 60 procent své síly zadním kolům pro vyrovnanější a sportovnější jízdu, s možností upravit rozložení mezi zadní a přední kola v závislosti na přilnavosti povrchu.

I přesto, že se Supersports soustředí na svižnější dynamiku jízdy, zachovává si dynamické nastavení jeho sníženého a tužšího podvozku všechny kvality nezbytné pro luxusní jízdu i ve chvílích, kdy pasažéři potřebují cestovat na větší vzdálenosti v absolutním pohodlí.

Specifický design naznačuje vysoké výkony 

Nový Continental Supersports se může v exteriéru i v interiéru chlubit jedinečnými stylingovými prvky, které odrážejí značné navýšení výkonnosti tohoto špičkového grand toureru.

Změny v exteriéru zahrnují nový tvarový design předního i zadního nárazníku, v němž je integrován karbonový splitter, respektive difuzor, ale také nové rozšířené prahy a nasávače vzduchu na kapotě, rovněž v provedení z karbonového vlákna, boční výdechy na předních blatnících v černém lesku a nový vroubkovaný design koncovky výfuku v černém lesku. Dramatický vzhled karoserie doplňují tmavě tónovaná přední i zadní světla a černé kovové doplňky na mřížce chladiče, světlech, zadním nárazníku, klikách dveří a okenních lištách.

Pro karoserie typu coupé nabízíme i kombinaci volitelného, aerodynamicky konstruovaného zadního spoileru a předního splitteru, nové symboly Supersports, nový černý a lesklý broušený povrch u jedenadvacetipalcových kovaných kol z lehké slitiny a volitelné boční polepy. Dalším volitelným prvkem, který ještě posílí dojem vyšších výkonů vozu, je lesklý kryt motoru z karbonového vlákna ozdobený značkou Supersports.

Nový kabriolet Continental Supersports Convertible nabízí stejný luxus a prvotřídní provedení jako coupé, ale stisknutím jediného tlačítka z něj vytvoříte otevřený tourer, za kterým se budou všichni otáčet. Vícevrstvá plátěná střecha zajišťuje prvotřídní provedení a zvukovou izolaci. Byla podrobena nejpřísnějším testům za nejrůznějších podmínek, od -30°C do +50°C či více, a je tedy nejen schopna odolat monzunovým dešťům, ale i za těch nejchladnějších dnů dokáže ve vnitřním prostoru zachovat příjemné teplo bez nejmenších známek průvanu.

Další praktická funkce, ohřívání krku, umožňuje pohodlnou a příjemnou jízdu s otevřenou střechou i v chladnějších jarních a podzimních dnech. Se sklopenou střechou nabízí kabriolet Continental Supersports Convertible senzační výkony a větší potěšení z jízdy pro všechny smysly. Se zavřenou střechou je pak po celý rok stejně praktický jako jeho protějšek s karoserií coupé.

Uvnitř vozu pak zážitek ze soudobého britského luxusu umocňuje spousta speciálně vyráběných stylingových detailů

Jedinečného barevného efektu bylo dosaženo použitím tří barev: jde o první tříbarevný interiér v této generaci Continental GT. Nové prošívání ve tvaru kosočtverců na sedadlech a dveřních panelech, provedených v alcantaře, vytváří nový typický rys vozu, a kostkované karbonové obkladové panely Supersports rozšiřují stávající seznam deseti dostupných dýh a technických povrchů. Interiér je doplněn novým vyšívaným emblémem Supersports a pro vůz Supersports speciálně vyráběným volantem a jedinečnou řadicí pákou s prvky v alcantaře.

Řidičům, kteří mají zájem o intenzivnější akustický zážitek, nabízíme možnost titanového výfuku. Kromě toho, jak vzrušující zvuk vydává, titanový systém také snižuje hmotnost vozu.

Pro zákazníky, kteří mají zájem o model Supersports a chtěli by si ho vybavit dalšími osobními prvky, je k dispozici balíček „X Specification“, který zahrnuje osm jedinečných možností dvoubarevného provedení karoserie a karbonová boční zrcátka a pedály. Jeho součástí je také možnost titanového výfuku a karbonového povrchu u interiérových dveřních panelů a krytu motoru a lesklý černý povrch u 21 palcových kovaných kol.

Stejně jako všechny ostatní vozy Bentley můžeme i model Supersports předat zručným a zkušeným řemeslníkům Mullineru, specializovaného karosářského oddělení Bentley, kteří zákazníkovi splní jeho individuální požadavky.

Supersports: Nedostižný luxus a výkony

Model Continental Supersports z roku 2009 si získal celosvětové uznání za unikátní spojení extrémní dynamiky a bezkonkurenčního luxusu. Nový Supersports v těchto oblastech dosahuje ještě vyšších úrovní konstruktérské dokonalosti. Tento model je nejrychlejším čtyřdveřovým vozem světa, zároveň však zůstává luxusním coupé či kabrioletem pro každodenní vyžití.

Continental Supersports představuje vrchol luxusu a výkonnosti vozů Bentley a je dokonalým ztělesněním modelu, který nastavil laťku luxusu ve třídě grand touring.

Technické specifikace: Continental Supersports, Continental Supersports Convertible

Motor

 • Typ: 6 litrový se dvěma turbodmychadly, nepřímé vstřikování W12
 • Max. výkon: 522 KW při 6000 ot./min.
 • Max. točivý moment: 1017 Nm při 4500 ot./min.

Převodovka

 • Typ: Osmistupňová automatická ZF převodovka s Quickshiftem, Block Shifting, řazení pomocí pádel na volantu
 • Poháněné nápravy: Stálý pohon všech kol (40:60 ve prospěch zadní nápravy)

Brzdy:

 • Přední: 420 mm, karbid křemíku s uhlíkovými vlákny, příčně drážkované
 • Zadní: 356 mm, karbid křemíku s uhlíkovými vlákny, příčně drážkované

Kola a pneumatiky:

 • Kola: 21″ x 9,5 J kovaná kola z lehké slitiny s povrchem ve dvou provedeních
 • Pneumatiky: 275/35 ZR21

Řízení:

 • Typ: Hřebenové, elektronicky ovládaný posilovač řízení ZF servotronic reagující na rychlost
 • Počet otáček volantu mezi krajními polohami: 2,6 otáček
 • Poloměr otáčení: 11,3 m

Podvozek:

 • Přední náprava: Čtyřprvková s dvojitými příčnými rameny, počítačem ovládané samovyrovnávací odpružení, stabilizátor
 • Zadní náprava: Lichoběžníková víceprvková, počítačem ovládané samovyrovnávací odpružení, stabilizátor
 • Odpružení a tlumiče: Průběžná regulace tlumičů, vyladěno pro dynamické výkony

Rozměry:

 • Rozvor: 2746 mm
 • Celková délka: 4806 mm
 • Šířka (tělo karoserie): 1944 mm
 • Šířka (vč. zrcátek): 2227 mm
 • Celková výška: 1394 mm / 1403 mm

Palivová nádrž: 90 litrů

Objem zavazadlového  prostoru: 358 litrů / 260

 • Hmotnost bez nákladu (EU): 2280 kg / 2455 kg
 • Celková hmotnost vozidla: 2750 kg

Výkon: 

 • Maximální rychlost: 336 km/h / 330 km/h
 • 0-100 km/h: 3,5 s / 3,9 s

Spotřeba paliva (EU cyklus)*

 • Ve městě: 24,3 litry/100 km / 24,4 litry/100 km
 • Mimo město: 10,7 litrů/100 km / 11,0 litrů/100 km
 • Kombinovaná: 15,7 litrů/100 km / 15,9 litrů/100 km

Emise CO2: 358 g/km, 362 g/km

* Údaje o spotřebě paliva jsou předběžné a podléhají typovému souhlasu.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg. Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley a Lamborghini pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá na 20 000 nových a ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 440 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 900 zaměstnanců v deseti pobočkáchv Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ostravě a Opavě. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Personální změny ve společnosti Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o. provedené 1.ledna 2017

Personální změny ve společnosti...

Společnost Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., největší prodejce vozů značek koncernu Volkswagen Group, importér automobilů Porsche a obchodní zastoupení značek Bentley a Lamborghini v České...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Personální změny v Porsche Inter Auto CZ

Personální změny v Porsche Inter Auto CZ

Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. oznamuje k 1. 1. 2017 následující personální změny. Michael Antosch (47) byl jmenován k 1. 1. 2017 generálním ředitelem Porsche Inter Auto CZ Michael Antosch...