Nové modely CUPRA Formentor a CUPRA Leon

Značka s rolí nekonvenčního vyzývatele odhalila nové modely CUPRA Formentor a CUPRA Leon, které navážou na úspěchy svých předchůdců modernizovaným designem a mnoha vylepšeními.

Nová Cupra Leon

Nová CUPRA Formentor staví na obrovském úspěchu předchůdce, doslova bestselleru společnosti, který se stal ikonou značky. Formentor dominoval loňskému prodejnímu žebříčku v konkurenčním segmentu A-CUV se 120 100 dodanými vozy na celém světě (+23,0 % oproti roku 2022). Hned první model navržený a vyvinutý výhradně pro značku CUPRA se tak může pochlubit skvělými výsledky.

Nová CUPRA Formentor

To obě karosářské verze nového modelu CUPRA Leon, 5dveřový hatchback a Sportstourer, přicházejí se silným charakterem v době, kdy značka dosáhla nového milníku. V prvním čtvrtletí 2024 dodala značka CUPRA 56 600 vozů, což je o 21,4 % více než v prvním čtvrtletí 2023. V březnu překonala CUPRA svůj historický rekord 23 800 dodanými vozy.

Součástí nového exteriéru je logo CUPRA na přední kapotě jako odvážná dominanta tváře s motivem žraločího nosu, jejíž agresivní vzhled umocňují trojúhelníkové světlomety Matrix LED spolu s velkým, výrazným spodním otvorem připomínajícím rozevřenou tlamu predátora. Také na zádi tvoří trojúhelníkový motiv světelného designu rámec pro centrální osvětlené logo CUPRA. Charakter obou modelů zvýrazňují nové matné laky v odstínech bronzová Century a šedá Enceladus.

Interiéru vládne atmosféra ještě vyšší kvality díky nově navrženým prvkům, jakým je středová konzola. Tento dojem umocňují nové materiály, které jsou výsledkem udržitelnějšího přístupu. Například skořepinová sedadla jsou čalouněna buď tkaninou z mikrovlákna obsahujícího 73 % recyklátu, nebo ekologicky zpracovanou kůží.

Digitalizace se zaměřuje na řidiče. Nové a vylepšené uživatelské rozhraní tvoří digitální panel sdružených přístrojů za volantem ve spojení s větším, 12,9“ displejem informačního a zábavního systému, který nyní zobrazuje také osvětlený posuvník v retro stylu.

Nabídka pohonů zahrnuje čtyři různé technologie: TSI (zážehové motory), mild hybridní jednotky (eTSI), TDI (vznětové motory) a eHybrid (plug-in hybridní systémy). Nová generace plug-in hybridního pohonu poskytuje nejvyšší výkon 272 k (200 kW) a současně umožňuje dojezd více než 100 km výhradně na elektřinu. Navíc je nyní také kompatibilní s rychlým nabíjením (stejnosměrné nabíjení výkonem až 50 kW).

Exkluzivně pro modely CUPRA Formentor a CUPRA Leon Sportstourer je k dispozici nový zážehový motor TSI o výkonu 333 k (245 kW) spolu se systémem variabilního rozdělování točivého momentu mezi zadní kola a brzdami Akebono.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zrodila se hvězda: CUPRA Born VZ

Zrodila se hvězda: CUPRA Born VZ

CUPRA Born je prvním zcela elektrickým modelem mladé španělské značky, která mu dala do vínku dokonalou kombinaci elektrifikace se sportovními výkony. Teď automobilka stupňuje intenzitu svého...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CUPRA Formentor VZ5: Vrchol Dynamiky a Výkonu

CUPRA Formentor VZ5: Vrchol Dynamiky a...

CUPRA Formentor, pojmenovaný po divokém mysu na Mallorce, je prvním vozidlem navrženým speciálně pro značku CUPRA. Tento vysokovýkonný crossover představuje dokonalou symbiózu krásy a síly,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta -

SEAT nainstaluje 39 000 solárních panelů. Ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby z OZE Společnost SEAT S.A. ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů...

CUPRA Tavascan: Sen značky se stává...

CUPRA představila hrdinu nové éry, své první zcela elektrické SUV kupé a druhý elektromobil po modelu Born. Tohle je Tavascan, nové ztělesnění elektrifikované vize značky. CUPRA Tavascan...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Design nových elektromobilů CUPRA: Udržitelnost a digitální technologie

Design nových elektromobilů CUPRA:...

CUPRA ve svých budoucích modelech s elektrickým pohonem – Terramar, Tavascan a UrbanRebel – zkombinuje přírodní materiály jako len a konopí, s trvalou udržitelností a digitální technologií....