Nová ŠKODA KODIAQ GT: Oficiální světová premiéra na autosalonu Auto Guangzhou 2018

  • KODIAQ GT: Vrchol SUV-ofenzívy značky ŠKODA na čínském trhu
  • Sportovní SUV-kupé: Nová exkluzivní vlajková lod značky ŠKODA v Číně
  • SUV-ofenzíva: Důležitá součást růstové strategie značky ŠKODA v Číně
  • Čtyři modely SUV pro Čínu: KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ

Nová ŠKODA KODIAQ GT bude na autosalonu Auto Guangzhou v Číně (16. – 26. listopadu 2018) poprvé představena široké veřejnosti. První SUV-kupé české značky je díky výrazně dynamickému vzhledu, nejmodernější konektivitě a inovativním asistenčním systémům novým vrcholným modelem značky na čínském trhu. Exkluzivně pro celosvětově největší trh značky ŠKODA je nyní nabídka SUV v Číně tvořena modely KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ. V rámci autosalonu Auto Guangzhou představí ŠKODA svou paletu modelů pro čínský trh.

První SUV-kupé české značky je díky výrazně
dynamickému vzhledu, nejmodernější konektivitě a
inovativním asistenčním systémům novým vrcholným
modelem značky na čínském trhu.

Exkluzivně pro celosvětově největší trh značky ŠKODA
je nyní nabídka SUV v Číně tvořena modely KODIAQ
GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ.

Nová ŠKODA KODIAQ GT bude hvězdou letošního autosalonu Auto Guangzhou v Číně, jednoho z nejdůležitějších mezinárodních automobilových veletrhů na světově největším automobilovém trhu. Nový vrcholný model rodiny SUV značky ŠKODA v Číně v sobě snoubí robustní exteriér a všestrannost SUV, s elegancí a dynamikou kupé, a otevírá se tak skupině zákazníků orientovaných na dynamický životní styl. Jako první sériový model nese KODIAQ GT nápis ŠKODA uprostřed zadních dveří.

Pro SUV KODIAQ jsou k dispozici výkonné pohonné
jednotky: motor 1,4 TSI se 110 kW (150 k), motor 2,0
TSI se 137 kW (186 k) a motor 2,0 TSI se 162 kW (220
k).

Příď 4 634 milimetrů dlouhého vozu ŠKODA KODIAQ GT se vyznačuje černě lemovanou mřížkou chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami. Mohutný vzhled silného sportovního vozu zvýrazňují LED světlomety, trojrozměrně tvarovaný nárazník a široké otvory pro sání vzduchu. Linie střechy, která za předními dveřmi pozvolna klesá a přechází v ploché páté dveře, vytváří dynamický profil. Propracované lemy blatníků a prahů s matně černými prvky zvýrazňují robustnost tohoto SUV-kupé. Záď upoutá pozornost ostře konturovanými zadními LED světly s krystalickými tvary v typickém designu značky ŠKODA. Přes celou šířku vozu se pod nakládací hranou táhne jemný reflexní pás, který je stejně jako černý difuzor dalším výrazným designovým a současně funkčním prvkem.

KAROQ má délku 4 432 milimetrů a rozvor náprav 2
688 milimetrů. Tento model tak překonává v obou
parametrech o 50 milimetrů evropský KAROQ.
K dispozici jsou motory 1,2 TSI a 1,5 TSI, které mají
výkon 85 kW (115 k), resp. 110 kW (150 k).

Sportovní a stylový je také interiér nového modelu ŠKODA KODIAQ GT. Je tvořen prvky z vysoce kvalitních materiálů a sériově dodávaným, individuálně nastavitelným Virtuálním Kokpitem a pro vozy značky ŠKODA typickými Simply Clever prvky. Díky Wifi připojení, funkcím MirrorLink™, Apple CarPlay nebo Baidu’s Carlife je KODIAQ GT stále online a poskytuje nejmodernější úroveň konektivity. Paleta pohonných jednotek zahrnuje dva výkonné zážehové motory. Motor 2,0 TSI o výkonu 137 kW (186 k) pohání kola přední nápravy, motor 2,0 TSI s výkonem 162 kW (220 k) je vybaven pohonem všech čtyř kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. Maximální bezpečnost zajištují četné asistenční systémy, vč. systému Blind Spot Detect, Front Assist a adaptivního tempomatu (ACC) s funkcí Stop-Go.

ŠKODA KAMIQ – druhý exkluzivní model pro čínský trh

V Číně – na celosvětově jediném trhu značky ŠKODA – je nyní exkluzivně nabízena nejen paleta čtyř SUV značky ŠKODA, ale také nový model ŠKODA KAMIQ. Toto městské SUV s délkou 4 390 milimetrů, šířkou 1 781 milimetrů a výškou 1 593 milimetrů je po modelu ŠKODA KAROQ dalším pokračovatelem řady menších SUV. Model KAMIQ pohání nově vyvinutý 1,5litrový benzinový motor s výkonem 81 kW (110 k). Prostorným interiérem a moderním řešením konektivity, jako je hlasové ovládání iFLYTEk na bázi umělé inteligence, oslovuje mladé čínské zákazníky žijící ve městech.

Model KAMIQ pohání nově vyvinutý 1,5litrový benzinový
motor s výkonem 81 kW (110 k). Prostorným interiérem
a moderním řešením konektivity, jako je hlasové
ovládání iFLYTEk na bázi umělé inteligence, oslovuje
mladé čínské zákazníky žijící ve městech.

Komplexní nabídka SUV: ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ

Krom vlajkové lodi ŠKODA KODIAQ GT a vstupního modelu ŠKODA KAMIQ nabízí ŠKODA také modely KODIAQ a KAROQ, které jsou v nabídce i v Evropě. KODIAQ sází s vnější délkou 4 697 milimetrů, volitelnou třetí řadou sedadel a objemem zavazadlového prostoru až 2 065 litrů ještě více na mnohostranné využití, než je tomu u modelu KODIAQ GT. Na čínském trhu jsou k dispozici výkonné motory – 1,4 TSI se 110 kW (150 k), 2,0 TSI se 137 kW (186 k) a motor 2,0 TSI se 162 kW (220 k). Kromě toho KODIAQ nabízí moderní řešení konektivity a četné asistenční systémy, se kterými vstupuje na čínský trh i ŠKODA KAROQ. KAROQ má délku 4 432 milimetrů a rozvor náprav 2 688 milimetrů. Tento model tak překonává v obou parametrech o 50 milimetrů evropský KAROQ. K dispozici jsou motory 1,2 TSI a 1,5 TSI, které mají výkon 85 kW (115 k), resp. 110 kW (150 k).

Kromě palety modelů SUV se na autosalonu Auto Guangzhou v Číně na stánku ŠKODA v hale 6.1. představí i celá paleta osobních vozů značky ŠKODA pro čínský trh, konkrétně modely SUPERB, OCTAVIA, OCTAVIA COMBI, RAPID a RAPID SPACEBACK.

Od roku 2010 je Čína největším odbytištěm značky ŠKODA. V roce 2017 dodala ŠKODA do Číny 325 000 vozů – to je každý čtvrtý vůz značky ŠKODA dodaný zákazníkům na celém světě. V prvních deseti měsících tohoto roku zaznamenala česká značka v Číně nárůst v řádu dvouciferných čísel. Ke konci října 2018 bylo zákazníkům v Číně dodáno 276 300 vozů, čímž byl překonán výsledek minulého roku o 12,5 %. V růstových plánech značky ŠKODA v Číně hrají důležitou roli především modely SUV: Více než 30 % všech vozů prodaných v tomto roce v Číně jsou SUV.

Dle pětiletého plánu memoranda, podepsaného v roce 2016 při příležitosti státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice, má společnost ŠKODA AUTO se svými partnery investovat do rozšiřování palety SUV a vozů s alternativními pohony více než dvě miliardy eur.

 

 

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Enyaq překonal hranici 200 000 vyrobených kusů

Enyaq překonal hranici 200 000...

Škoda Auto dosáhla významného milníku v rozvoji své strategie e-mobility: celkem vyrobila již 200 000 vozů Enyaq a Enyaq Coupé. Jubilejním vozem se stal bílý Enyaq Coupé Sportline, který sjel z...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vloni v Česku přibylo 6640 nových osobních bateriových elektromobilů

Vloni v Česku přibylo 6640 nových...

V České republice byl v roce 2023 zaregistrován historicky nejvyšší počet nových bateriových elektrických vozidel. Podle kategorií se jednalo o 6640 osobních vozidel, 353 lehkých užitkových...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Modernizované modely Scala a Kamiq přicházejí na český trh ve verzi First Edition

Modernizované modely Scala a Kamiq...

Dvojice kompaktních modelů značky Škoda přichází v inovované podobě. České zastoupení automobilky pro tuto příležitost připravilo speciální nabídku vozů Scala First Edition a Kamiq First...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plzeňským zlatem do vedení poháru 2+

Plzeňským zlatem do vedení poháru 2+

XVII. ročník Lak Racing Rallye Plzeň přinesl dramatický a divácky zajímavý souboj o celkové vítězství od první až do poslední rychlostní zkoušky. Jedním z jeho protagonistů byla posádka...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - AutoPalace partnerem na cestách herečky Evy Holubové a Holubice Agency

AutoPalace partnerem na cestách herečky...

Automobilová dealerská skupina AutoPalace oznámila dlouhodobé partnerství s významnou českou herečkou Evou Holubovou, která si v rámci této spolupráce převzala na pražském Spořilově nový...