Nová generace Porsche 911 přichází na český trh

Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce značky Porsche v České republice, uvede 5. července 2008 na český trh další generaci modelové řady Porsche 911.

Nová generace Porsche 911 přichází na český trh

Čtyři nové modely – dvě kupé a dva kabriolety – s klasickým zadním pohonem se vyznačují díky nově vyvinutým boxerovým šestiválcovým motorům o objemu 3,6 a 3,8 litrů ještě vyšší jízdní dynamikou. První použití přímého vstřikování benzínu a volitelné převodovky s dvojitou spojkou ještě více podtrhuje sportovní zaměření těchto modelů.

Nově použité technologie současně umožňují dosáhnout výtečné spotřeby – u modelu Carrera Coupé s převodovkou s dvojitou spojkou je to 9,8 litrů na 100 kilometrů. Veškeré nové vozy Porsche Carrera mají spotřebu paliva výrazně pod hranicí 11 litrů na 100 kilometrů. Tím klesají rovněž emise CO2 až o 15 procent.

Nová generace Porsche 911 přichází na český trh
Nová generace Porsche 911 přichází na český trh
Nová generace Porsche 911 přichází na český trh

U 3,6 litrového motoru vozu 911 Carrera vzrostl výkon o 20k na 345k (254 kW). Stejně výrazná zlepšení jsou patrná u vozu 911 Carrera S s 3,8 litrovým motorem. Jeho výkon je o 30k vyšší a činí 385k (283 kW). Nárůst výkonu tak umožňuje v případě Porsche Carrera S Coupé dosáhnout maximální rychlost těsně nad 300 km/h.

U nové generace vozů Porsche 911 lze poprvé v historii dodat na přání zákazníka převodovku s dvojitou spojkou. Ta obsahuje sedm rychlostních stupňů dopředu a spojuje jízdní komfort automatické převodovky s měničem s dynamikou řazení sekvenční závodní převodovky. Protože má převodovka s dvojitou spojkou rovněž funkci automatiky, nahrazuje u modelů Carrera a Carrera S dosavadní automatiku Porsche Tiptronic S. Díky optimalizovaným a adaptivním jízdním programům zlepšuje převodovka s dvojitou spojkou zrychlení a snižuje spotřebu.

Firma Porsche vyvinula tento princip řazení, který umožňuje pomocí dvou spojek změnu rychlostního stupně bez přerušení tažné síly a bez pauzy při řazení, již před 25 lety pro motoristický sport. Závodní piloti byli schopni lépe zrychlovat než konkurence, kromě toho slibovalo řazení s oběma rukama na volantu zachování maximální pozornosti. To dnes dává křídla vozu 911 Carrera: Carrera Coupé se sedmistupňovou převodovkou s dvojitou spojkou tak sprintuje z nuly na 100 km/h za 4,5 sekund, což je o 0,2 sekund rychleji než s manuálně řazenou šestistupňovou převodovkou. Pro zákazníky, kteří hledají maximální jízdní dynamiku, nabízí Porsche navíc k převodovce s dvojitou spojkou zvláštní výbavu Sport Chrono Plus včetně automatiky zrychlení Launch Control. Nejrychlejší rozjezd ze stoje bez proklouznutí a se řazením v závodním režimu umožňují zrychlit na 100 km/h za 4,3 sekundy.

Novou generaci vozů Porsche 911 lze rozpoznat podle designových inovací na přídi a zádi a podle světel v technice LED. Denní provozní osvětlení LED a bixenonové světlomety, jenž se montují sériově do všech nových modelů Carrera, také zvyšují rozpoznatelnost typické siluety vozu 911, která je rovněž nezaměnitelným výrazným způsobem zakončena koncovými LED světly. Dalším bezpečnostním prvkem jsou pak dynamické světlomety do zatáček.

Základní cena vozu Porsche Carrera pro evropský trh bude od 69.600 EUR. V případě modelů Porsche Carrera Cabriolet a Carrera S bude základní cena činit 78.800 EUR a model Porsche Carrera S Cabriolet bude stát od 88.000 EUR. Přesné ceny pro český trh budou známy na začátku července 2008.

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, která se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importér značky Porsche v České republice. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů.

V České republice má společnost Porsche Inter Auto CZ sedm provozoven – v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. O zákazníky se stará téměř 600 zaměstnanců, kteří pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou držiteli certifikátu ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto jsou nejen v České republice, ale rovněž v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Francii, Itálii a na Slovensku. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Holding i v Číně.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Porsche Panamera: Luxusnější, efektivnější, hybridnější

Nové Porsche Panamera: Luxusnější,...

Skončila další sedmiletka Panamery a začala další. Proto byla s velkou slávou představená nová, už třetí generace sportovního luxusního sedanu, která je… velmi podobná té...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový porschácký De luxe kokpit debutuje v modelu Cayenne

Nový porschácký De luxe kokpit debutuje...

Ještě pár dní a Porsche 18. dubna 2023 na autosalonu v Šanghaji spolu s novým modelem Cayenne představí i průkopnický koncept zobrazování a ovládání. Porsche Driver Experience znamená plně...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Porsche 911: Do Paříže i na Dakar

Neexistuje moc aut, se kterým můžete jet z afrického safari do Le Mans, pak do divadla a do ulic Paříže. Možná jediné. Nové Porsche 911 Dakar… Rallye Dakar nikdy nebyla hrou v pískovišti. Hned...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika podporuje studenty automobilových oborů v samostudiu

Porsche Česká republika podporuje...

Studenti obdrželi v rámci projektu QHERO čtyři sady samostudijních materiálů Za úspěšně vyplněné testy čekají na studenty atraktivní odměny Projekty Best Employer a QHERO jsou důležitým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche Česká republika pomáhá SOS dětským vesničkám

Porsche Česká republika pomáhá SOS...

Rychlé poskytnutí pěti vozů Volkswagen sociálním pracovníkům Postupné rozšiřování podpory péče o děti z ohrožených rodin  Společnost Porsche Česká republika poskytla vozidla...