Navštívil jsem lipský AutoMobil International 1999

41 automobilových výrobců osobních automobilů z celého světa představilo návštěvníkům od 10. do 18. dubna většinou kompletní řadu svých modelů včetně zajímavých vývojových studií. K tradičním značkám přibyly v letošním roce Cadillac, Chevrolet, Dodge, Hummer, Ligier a Lincoln.

Navštívil jsem lipský AutoMobil International 1999

9. dubna jsem se zúčastnil zájezdu do Lipska, který pro novináře zorganizovala den před otevřením autosalonu pro veřejnost společnost CONSULTO, s.r.o., která je generálním zástupcem Lipských veletrhů v České republice.

Na ploše 124 400 m2 jsem si prohlédl mimo jiné i modely, které měly v Německu evropskou premiéru.

 • Švédský SAAB představil model 9-3 Viggen ve dvou provedeních: Coupé a Cabriolet se čtyřválcovým turbomotorem o obsahu 2,3 l s maximálním výkonem 225 k. Tento motor je nejvýkonnějším motorem Saabu, má dokonce větší výkon o 25 k než 3 l šestiválec, který je dodáván v ostatních modelech Saabu. Coupé dosahuje maximální rychlost 250km/hod a z 0 na 100 km/hod zrychluje za 6,8 sekund. Cabriolet je nepatrně pomalejší.
 • Proton a Lotus představily společné zajímavé studie: Proton Perdana – luxusní limuzínu s šestiválcovým motorem do V s obsahem 2 l s výkonem 150 k dociluje maximální rychlost 205 km/hod. Lotus sportovní Coupe Evolution se čtyřválcovýmmotorem 16 v s obsahem 1,8 l s výkonem 135 k a maximální rychlostí 203 km/hod.

Nové modely vozů, které byly vystaveny v Německu poprvé, byla celá řada.

 • Navštívil jsem lipský AutoMobil International 1999

  Na stánku Porsche mimo dosavadních modelů budil zaslouženou pozornost Porsche 911 GT3, který bude již v květnu v prodeji na německém trhu.V jeho hliníkovém šestiválcovém motoru o obsahu 3,6 l je skryto 360 k. S šestistupňovou převodovkou docílí rychlost 100 km za 4,8 sekund a 200 km za 11 sekund. Maximální rychlost udává výrobce 302 km/hod.

 • Audi představil svůj nový sportovní model – Audi TT Roadster. Tento elegantní vůz dosahuje s šestistupňovou převodovkou s osmiválcovým pětiventilovým motorem o obsahu 4,2 l a výkonu 360 k maximální rychlost 237 km/hod a na 100 km akceleruje za 6,7 sekund. Audi TT Roadster 1,8 T quattro se čtyřválcovým turbomotorem o obsahu 1,8 l a výkonu 225 k s pětistupňovou převodovkou dosahuje maximální rychlost 223 km/hod a rychlost 100 km dosáhne za 7,7 sekund.
 • VW představil VW Golf Variant a VW Bora Variant. Na tyto modely, podle sdělení dealerů,již zájemci v Německu netrpělivě čekají.
 • Na stánku Opel mě zaujala studie Opel Speedster s hliníkovým motorem ikaroserií, která dokumentuje zaměření Opla do budoucnosti. Design karoserie nejlépe vystihuje jeho fotografie. Model Opel Zafira, který přichází v tomto měsíci na německý trh, mě zaujal elegantním designem abohatým vybavením. V současnosti, kdy o vozy této třídy je stále stoupající zájem, se dá předpokládat, že bude mít nejen v Německu ale i v ostatních zemí zasloužený úspěch.
 • Navštívil jsem lipský AutoMobil International 1999

  Stánku Renault vévodila studie Renault Avantime -vozu pro 21. století. Vystavený Renault Clio 1,6 l 16 V s hliníkovým motorem s výkonem 107 k a s příznivým točivým momentem má maximální rychlost 195 km/hod. a rychlosti 100 km dosahuje za 9,6 sekund. Kombinovanou spotřebu udává výrobce 7,2 l.

Ostatní modely, které byly výrobci poprvé v Německu vystaveny: Mercedes Benz představil v Německu Mercedes A 190 Twin a Mercedes ML 430, francouzský Peugeot novou 406. Z Japonska nový model Lexus IS 200 a Toyota Yaris, z Koreje KIA Carneval a Sportage 2-Door, Citroen Concept-Car C3 a Xsara Picasso, které jako první auto nese jméno známého malíře. Mitsubishi představila Pajero Studien „Pinin“ a Suzuki Grand Vitara a Carry, Hyundai XG 30 a Chrysler Jeep Grand Cherokee a PT Cruiser. Seat vystavil novinku Toledo-Cupra-Studie a naše Škoda Octavii 4×4 a Octavii Laurin a Klement.


Tak jako minulý rok jsem využil možnosti vyzkoušet si jízdu v náročném terénu v některých terénních vozech, které byly připraveny pro návštěvníky autosalonu s ochotnými řidiči. V řadě stály připraveny modely Toyty, Suzuki, Daewoo, Nissan, Chrysler, Opel, Kia, Mitsubishi, Mercedes-Benz, Subaru a Rover. Těžko jde ohodnotit, které vozy lépe zdolávaly připravenou umělou terénní trať. Všechny se stejnou chutí šplhaly do příkrých stěn a nakláněly se bočně až nechybělo podle mého názoru mnoho, abychom se nepřevrátili na bok.


Navštívil jsem lipský AutoMobil International 1999

Vedle vybudované terénní tratě stály připraveny pro návštěvníky k vyzkoušení na krátkém okruhu: autobus, nákladní vůz a tahač. Každý si mohl některý z nich sám zařídit pod vedením instruktora. Samozřejmě jsem si rád po více než 30 letech usedl za volant „pořádného“ auta a pečlivě jsem se snažil najíždět do zatáček na vyznačené trati tak, abych si neudělal ostudu a nepřejížděl přes vyznačený kraj silnice.

Lipský autosalon stojí za podívání zvláště s ohledem na snadnou dosažitelnost z naší republiky. Včas vás budeme informovat o AutoMobil International roku 2 000 tak, abyste si mohli jeho návštěvu naplánovat a případně zakoupit vstupenky v jeho pražském zastoupení.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...