Martin Rada na smutné Barumce zlatý v N3 a zároveň již mistrem.

Posádka Martin Rada a Roman Petr s vozem Alfa Romeo 147 dotáhla až do vítězného konce skvěle rozjetý úvod sezóny.

Na víkendové Barum rallye Zlín navázala na zisk dvou zlatých medailí z obou úvodních soutěží GLOBAL ASSISTANCE Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2007. Zároveň již nemůže být předstižena v celkovém pořadí šampionátu v čele uvedené třídy a stala se tedy předčasně mistrem.

Martin Rada na smutné Barumce zlatý v N3 a zároveň již mistrem.
Martin Rada na smutné Barumce zlatý v N3 a zároveň již mistrem.
Martin Rada na smutné Barumce zlatý v N3 a zároveň již mistrem.

Vloni se Martin Rada právě na Zlínsku dočkal svého dosud nejlepšího výsledku – v náročné a slušně obsazené soutěži se zde vyjel stříbrnou medaili ve skupině N3 a bronzovou v N. „Barumka byla opět velmi těžká a dlouhá, ale krásná a náročná. Bylo opět velké vedro, náročné pro posádku i auto, v pátek na speciálce ve Zlíně byla bezvadná kulisa diváků,“ říká Martin Rada.

Po pátku byla posádka rudé Alfy Romeo 147 čtvrtá s dvousekundovou ztrátou na třetího, ale na krátké zkoušce se samozřejmě nerozhodovalo. V sobotu na první ranní erzetě ve Slušovicích dvojice umazala jen 0,5 sec a pak přišla tragická RZ 3 – Pindula, kam Rada přijel vzápětí po vlastní tragédii. Nicméně tehdy ještě asi nikdo netušil, že spolujezdec Luděk Kocman následkům nehody odpoledne podlehne: „Byli jsme první, kdo zpomalil a přestal závodit a jeli jsme do prvního radiobodu oznámit havárií. Když jsme viděli, že pořadatelé z radiobodu jsou u havárie, pokračovali jsme do cíle oznámit problém. Samozřejmě je to hrozné. Luděk byl výborný kluk a kamarád a je mi to hrozně líto. Jeho rodině bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast,“ lituje jezdec ztráty závodníka z nedalekých Klobouk u Brna.

Na RZ 3 zároveň pro technický problém odstoupil Křížek a posádka Rada Petr poskočila na 3.místo. Pak přišla RZ 4 – Halenkovice, kde Rada zajel s Honzou Vaňáčem ( Peugeot 206 RC ) čas v jedné sekundě, ale v RZ 5 – Kudlovice udělal chybu a ztratil devět sekund. Po této RZ skončil Smékal a tak postoupili na 2.místo. RZ 6, druhý průjezd Slušovic, druhá půlka startovního pole po havárii Daniela Běhálka nejela a v RZ 7 Rada o 1,5 sekundy porazil Vaňáče. „Zůstali jsme ale na ztrátě na Honzu cca deset sekund. RZ 8 byla pro nás smolná. Udělali jsme gumu a ztratili 4, 5 min. RZ 9 jsme jeli o 5 sekund rychleji, než Honza. Na konci soboty jsme sice drželi druhé místo, ale se ztrátou 4.min. a 41 sec. na prvního,“ popisuje průběh sobotní části jezdec.

Ztráta tedy byla značná, nicméně hned první nedělní RZ 10 – Zádveřice znamenala odstoupení největšího soupeře Jana Vaňáče pro poruchu převodovky a Rada s Petrem se dostali do vedení s velikým náskokem cca 8 minut na druhou posádku třídy N3 z Turecka s vozem Ford Fiesta ST.

„Zbytek jsme už tedy jeli udržovací průjezdy s jasnou taktikou dovést vozidlo do cíle a získat první místo. Což se podařilo. Celkově jsme samozřejmě spokojeni moc,moc moc! Splnil se nám sen vyhrát Barumku ve třídě a pomohlo nám to i k získání titulu,“ raduje se Martin Rada .

„Měli jsme trochu technické problémy, auto dostalo moc zabrat na Pindule. Nejdříve jsme měnili těhlici na pravém kole a večer přední tlumiče. Jinak ale bez problémů drželo a jsme spokojeni,“ dodává spolujezdec Roman Petr. Vítězové třídy N3 zároveň dojeli celkově na 38 místě.

„Možná se do Příbrami pojedeme projet a pak letos ještě na Pražský rallyesprint,“ zakončuje vzpomínání Martin Rada, nový mistr republiky.

Výsledky – N3:

  • 1. Rada Martin / Petr Roman –  Alfa Romeo 147 (02:59:33.7)
  • 2. Cetinkaya Burcu / Guney Cicek – Ford Fiesta ST (+03:08:49.0)
  • 3. Pospíšil Petr / Lasevič Richard – Honda Civic Type R (+03:10:07.4)
  • 4.Stromšík Roman / Měrka Petr – Opel Astra OPC (+03:25:04.7)

Pavel Jelínek, media servis. (Tisková informace AGROTEC racing teamu.)

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo Giulia – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo...

Podívejte se na rozhovor s Jankou Konečnou, PR manažerkou FCA a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Alfa Romeo, která v těchto dnech prezentuje své největší novinky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Pokud se zabýváte výrobou autoklíčů, pak jistě máte zkušenost se zničenými či poškozenými klíči. V případě, že byl klíč poškozený, bylo dříve nutné vyrobit celý klíč znovu, i...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...