Land Rover uvádí na trh luxusní Range Rover s pokročilými technologiemi autonomního řízení a novou verzi modelu Range Rover SVAutobiography Dynamic z dílny Special Vehicle Operations (SVO)

Původní Range Rover Classic byl představen v roce 1970 a během čtyř generací se toto luxusní SUV stalo symbolem luxusu a vynikajících terénních schopností. Nyní představuje Range Rover pro modelový rok 2017:

1nRRa750

1nRRb750

Range Rover pro modelový rok 2017 si mohou zákazníci objednávat již nyní

První dodávky se k zákazníkům a k autorizovaným prodejcům dostanou na konci listopadu 2016. Přehled předběžných cen (nezávazně doporučené, nekartelové, orientační ceny včetně 21% DPH) jednotlivých modelů:

  • Range Rover 3.0 TDV6 HSE (258 PS, 600 Nm): 2 678 335 Kč
  • Range Rover 3.0 SDV6 Hybrid (354 PS, 700 Nm): 3 561 756 Kč
  • Range Rover 4.4 SDV8 Vogue (339 PS, 740 Nm): 3 187 503 Kč
  • Range Rover 5.0 V8 S/C Vogue (510 PS, 625 Nm):    3 358 718 Kč
  • Range Rover 5.0 V8 S/C SVAutobiography Dynamic: 4 605 986 Kč

Nový Range Rover SVAutobiography Dynamic

– je poháněný kompresorem přeplňovaným pětilitrovým osmiválcovým motorem o výkonu 550 koní. Sportovní SVAutobiography Dynamic navazuje na úspěšně uvedený Range Rover SVAutobiography s prodlouženým rozvorem. Vůz bude k dostání výhradně v provedení se standardním rozvorem a s podvozkem se specifickým nastavením.

U modelu Range Rover pro rok 2017

– se také poprvé objeví nové technologie, které jsou základem autonomního řízení. Mezi tyto inovace patří pokročilý asistent tažení přívěsu, inteligentní omezovač rychlosti, který samočinně nastavuje rychlost vozidla na základě systému čtení dopravních značek s omezením rychlosti.

Navíc byl na dlouhý seznam pokročilých bezpečnostních prvků přidán systém monitorování bdělosti řidiče a asistent pro hlídání mrtvého úhlu. Ten autonomně vrátí vůz do jízdního pruhu v případě, že senzory zjistí, že řidič jede do protisměru.

Také v interiéru došlo ke změnám

Jde především o nový větší 10palcový dotykový displej s funkcí Dual View, který zobrazuje informace pokročilého multimediálního systému InControl Touch Pro. Dotykový displej ovládaný gesty ve stylu tabletu nabízí celou řadu nových funkcí včetně možnosti přizpůsobení domovských stránek, vylepšené satelitní navigace a okamžitého přístupu k oblíbeným aplikacím řidiče.

SVAutobiography Dynamic je nejvýkonnější sériově vyráběný Range Rover

Jeho kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválcový motor o výkonu 550 koní byste našli i v Range Roveru Sport SVR. Pro vlajkovou loď Range Rover byl motor specificky nastaven a poskytuje točivý moment 680 Nm. SVAutobiography Dynamic dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy. Pro plynulé řazení je párován s osmistupňovou samočinnou převodovkou ZF.

Interiéru dominují kožená sedadla prošívaná kontrastní nití, která je dostupná ve čtyřech exkluzivních barevných provedeních. To vše je doplněno ebenovou perforovanou kůží. Čelní plocha palubní desky a výplně dveří jsou vykládané dýhou Grand Black a výsledný dojem dotváří červená linka okolo dveří. Důležité prvky jako otočný volič samočinné převodovky, startovací tlačítko nebo pedály mají na povrchu propracované rýhování. Dynamičnost vozu podtrhují červeně eloxované páčky řazení pod volantem (s výjimkou specifikace s bronzovým interiérem). Příručka k vozu je vázána v prošívaných kožených deskách v barvě čalounění interiéru vozu.

Zákazníci mohou vybírat z designů 21palcových a 22palcových ráfků

– ve třech povrchových úpravách. SVAutobiography je rovněž první Range Rover dostupný s atraktivními červenými brzdiči a brzdami Brembo. Divize SVO společnosti Jaguar Land Rover naladila podvozek tak, aby dosáhla optimální kombinace výkonnosti a komfortu. Upravené unašeče, ramena, pružiny a tlumiče zmenšují světlou výšku (o 8 mm ve srovnání se standardním provedením) a zrychlují reakce vozu.

SVAutobiography Dynamic využívá také dvě technologie, které mají vliv na karoserii a agilitu. Systém Dynamic Response zlepšuje ovladatelnost a komfort pasažérů tím, že potlačuje náklony karoserie při průjezdech zatáček. Systém ovládá přední a zadní nápravu samostatně, přináší větší agilitu v nízkých rychlostech, výbornou stabilitu ve vysokých rychlostech a větší přesnost řízení. Systém Adaptive Dynamics pak monitoruje pohyby vozidla až 500x za sekundu a reaguje na řidičovy povely a změny povrchu cesty.

Pokročilé technologie

Range Rover pro modelový rok 2017 zákazníkům přináší řadu inovativních  technologií. Svou premiéru zde má pokročilý asistent tažení přívěsu, který řidiče zbaví stresu z couvání s připojeným přívěsem.

Díky technologii za použití prostorového kamerového systému vozu může řidič manévrovat s přívěsem s minimálním úsilím. Trajektorie je vykreslena na záběru couvací kamery zobrazeném na dotykové obrazovce multimediálního systému. Advanced Tow Assist je schopen samočinně řídit vůz tak, aby sledoval stopu zvolenou řidičem pomocí otočného ovladače systému Terrain Response 2. Zásluhou Advanced Tow Assist mohou manévrovat i méně zkušení řidiči s přívěsem rychle, snadno a bezpečně. Inteligentní nastavení systému pak řidiče samotřejmě upozorní, v případě že by mohlo dojít ke zlomení přívěsu.

Vynikající terénní schopnosti jsou posíleny dvojicí nových technologií:

Low Traction Launch – Jde o manuálně volitelný jízdní režim navržený tak, aby řidiči pomohl s rozjezdem na kluzkém povrchu, jako je mokrá tráva, sníh nebo led. Regulací množství točivého momentu, který lze využít, systém snižuje pravděpodobnost prokluzu kol a tím zachovává trakci a plynulou akceleraci.

K funkci se dostanete samostatně prostřednictvím dotykového displeje multimediálního systému. Poté je řidič vyzván, aby aktivoval Low Traction Launch pokaždé, když je na systému Terrain Response zvolen režim tráva/šotolina/sníh. Systém zůstává aktivní do rychlosti 30 km/h.

All-Terrain Info Centre – Prostřednictvím dotykového displeje multimediálního systému přenáší řidiči důležité informace o aktuální konfiguraci a stavu vozidla.

Konektivita a intuitivní interaktivita

Range Rover pro modelový rok 2017 má multimediální systém InControl Touch Pro. Tento pokročilý systém přináší vylepšenou satelitní navigaci a konektivitu, zatímco jeho intuitivní ovládání je podtrženo větším 10palcovým dotykovým displejem s funkcí Dual View.

InControl Touch Pro přináší do Range Roveru řadu nových aplikací. Díky InControl Remote Premium mohou zákazníci dálkově ovládat funkce vozidla, například zapnout klimatizaci a vychladit nebo vyhřát interiér vozidla, deaktivovat alarm nebo nastartovat motor. Aplikace majitele také upozorní v případě spuštění alarmu jeho vozu. InControl Touch Pro Services dále obsahuje aplikaci, která poskytuje například informace o počasí.

Satelitní navigace a služby

Do multimediálního systému InControl Touch Pro je plně integrována satelitní navigace, která byla vyvinuta s řadou nových funkcí včetně navigování od „dveří ke dveřím“. Tento komplexní systém dovoluje řidičům nastavit cíl cesty prostřednictvím aplikace Route Planner na chytrém mobilním telefonu.

Aplikace vás navede k vozidlu a následně zbytek navigování přenese do zabudovaného navigačního systému ve voze. Jakmile je vozidlo zaparkováno nedaleko cíle vaší cesty, systém přenese navigování zpět do mobilního telefonu a dovede vás ke zvolenému místu pěšky. Funkce sdílení pak majiteli umožní sdílet jeho cíl cesty, čas příjezdu a aktuální pozici s přáteli, rodinou nebo kolegy.

Řidič může rovněž vidět částečné nebo plné zobrazení navigace na displeji virtuálního přístrojového štítu. Záleží na jeho preferencích. I cestující vzadu mohou sledovat čas cesty a zbývající vzdálenost do cíle na monitorech zábavního systému zabudovaných v opěradlech předních sedadel. Mohou dokonce v navigaci procházet mapu a poslat navrhované cíle řidiči, který je může odmítnout nebo akceptovat za použití dotykového displeje multimediálního systému.

Bezpečnostní systémy

Nový Range Rover pro rok 2017 přináší řadu pokročilých asistenčních systémů řidiče (ADAS). Mezi standardní asistenční systémy patří zadní parkovací senzory, tempomat a omezovač rychlosti, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu a autonomní nouzové brzdění (AEB). Tato inteligentní technologie využívá ke zjištění nebezpečí kolize přední kameru, varuje řidiče a pokud řidič nereaguje, aplikuje maximální nouzové brzdění.

Příplatkový Drive Pack

– obsahuje prvky jako hlídání mrtvého úhlu, rozeznávání dopravních značek nebo sledování provozu za vozem včetně inteligentního omezovače rychlosti. Ten využívá nástroje systému rozeznávání dopravních značek, aby mohl samočinně upravit rychlost vozidla podle převládajícího rychlostního limitu.

Systém sledování bdělosti řidiče analyzuje takové informace jako pohyby volantem a rychlost jízdy, bere v úvahu i denní dobu a varuje před únavou řidiče.

Drive Pro Pack obsahuje stejné prvky jako Drive Pack, navíc

– ale přidává adaptivní tempomat s asistentem pro jízdu v kolonách a inteligentním nouzovým brzděním. Novinkou v Range Roveru je asistent pro sledování mrtvého úhlu, který jemně působí na volant silou proti řidiči, pokud řidič začne přejíždět do druhého pruhu a vjel by do protisměru nebo do cesty jinému vozidlu. Pokud zjistí, že vozidlo přejíždí bílou čáru a opouští svůj jízdní pruh, provádí jemné korekce na řízení.

Speciální barvy a zpracování pro luxusní Range Rover

Zákazníci mají na výběr z mixu 19 nových, především metalických a perleťových laků. Všechny jsou k dispozici v provedení s vysokým leskem nebo v saténovém matu. Příplatkové barvy pokrývají širokou škálu od tradičních odstínů po sytější tóny. Nové barvy od sytě černé po dramatickou červenou doplňují a podtrhují design luxusního SUV.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover Electric: Testován tak, aby byl lídrem

Range Rover Electric: Testován tak, aby...

Cíl je, aby se Range Rover Electric stal lídrem v oblasti elektrického pohonu, kultivovanosti a luxusního cestování. První prototypy se vydaly do několika lokalit s nejnáročnějšími podmínkami...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Britové zahajují testování nového prototypu elektrického Range Roveru

Britové zahajují testování nového...

Jaguar Land Rover otevřel pořadník pro svůj netrpělivě očekávaný elektrický model Range Rover, a to ještě před oficiálním spuštěním objednávek pro zákazníky. Technici společnosti JLR...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Range Rover Sport SV: První rytíř značky

Nový Range Rover Sport SV: První rytíř...

Nový Range Rover Sport SV je nejvýkonnější a nejdynamičtější Range Rover Sport všech dob, spojuje v sobě špičkový výkon a dynamiku s bezkonkurenčními schopnostmi automobilky. Teď se po dobu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover V8: 530 koní extáze

Range Rover V8: 530 koní extáze

Automobilovou historii píšou výjimečné vozy. Ty s odvážnějšími sny a větší vytrvalostí. Ty, které mění možnosti ve skutečnost. Range Rover s motorem V8 takový je. Výjimečný. Auta se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Range Rover Sport PHEV je první SUV na světě, které vyšplhalo k Nebeské bráně

Range Rover Sport PHEV je první SUV na...

Plug-in hybridní (PHEV) sportovní SUV zdolalo 999 schodů se sklonem 45 stupňů na tzv. Dragon Road. Předtím než Range Rover Sport PHEV vyšplhal ke slavné čínské Nebeské bráně, ukázal své...