Lancia Ypsilon Sport MomoDesign

S nejvýkonnějším vznětovým motorem ve třídě přichází Lancia Ypsilon Sport MomoDesign s dynamickým vzhledem a přirozenou elegancí, obnovující spolupráci dvou světoznámých značek přispívajících k rozvoji italského průmyslového designu.

Verze Sport MomoDesign je v Itálii na trhu již od poloviny června, následně bude posilovat nabídku Ypsilon na všech trzích.

Lancia Ypsilon Sport MomoDesign
Lancia Ypsilon Sport MomoDesign
Lancia Ypsilon Sport MomoDesign

Firmy Lancia a MomoDesign vytvořily nejosobnější formální umělecký styl, který se bez váhání přiznává k vytvoření mnoha designových produktů. Jak například demonstrují exkluzivní oděvy a předměty navržené a realizované stylistickým střediskem Centro Stile MomoDesign: od přileb po hodinky, od brýlí po obuv a brašnářské zboží. To všechno jsou unikátní výrobky z oblasti módy; stejně jedinečné jsou i výroby Lancia. V tomto smyslu je tedy Ypsilon Sport MomoDesign konkrétním příkladem, jak může být předmět – automobil pojat z estetického hlediska ve spojení s jinou značkou, zhodnocením jeho expresivních tahů, kterými se odjakživa vyznačuje značka Lancia: elegance a temperament.

Lancia Ypsilon Sport MomoDesign
Lancia Ypsilon Sport MomoDesign

Ve verzi Sport MomoDesign Ypsilon ještě dále obohacuje svou nabídku směrovanou na mladé lidi hledající sportovní vůz za přijatelnou cenu, který umí rozdávat potěšení z jízdy, ale zachovává si eleganci a výlučnost, což jsou základy úspěchu kompaktu Lancia.

Lancia Ypsilon Sport MomoDesign
Lancia Ypsilon Sport MomoDesign

Exteriér vozu se vyznačuje novým logem Lancia a určitými estetickými a barevnými prvky, které se odvolávají na stylistiku produktů MomoDesign, jak dokládají čtyři disponibilní barvy karosérie (černá Masaccio, šedá Borromini, žlutá Casorati a bílá Raffaello) ve spojení s exkluzivním matným šedým metalickým titanovým lakem Titanio Opaco Metalizzato na dveřích zavazadlového prostoru, střeše a vnějších zpětných zrcátkách. „Oblek“ vozu Ypsilon Sport MomoDesign doplňují doplňky z leštěného kovu na některých dílech, rámečky předních světel do mlhy v barvě karosérie, grafika „MomoDesign“ černé barvy na středovém sloupku a originální 16palcové leštěné ráfky z lehkých slitin. Stejný sportovní nádech má i interiér, kde tmavé obložení perfektně ladí s černou barvou technické textilie Airtex na sedadlech a s koženým potahem volantu a hlavice řadicí páky, zatímco opěrky hlavy Ypsilon jsou prvkem elegance. Pro další zdůraznění sportovního charakteru jsou k dispozici ještě sedadla potažená kůží a materiálem Alcantara® Starlite se stříbrně perforovaným nápisem „MomoDesign“.

Milovník jízdy najde v New Ypsilon Sport MomoDesign kompaktní vůz schopný zajistit vynikající chování ve všech situacích, poskytující vždy – řidiči i spolucestujícím – velké zážitky, díky sníženému podvozku a kotoučovým brzdám na všech kolech.

Maximální zážitky zajišťuje temperamentní naftový motor 1.3 Multijet 16V o výkonu 105 k při otáčkách 4000 1/min, s točivým momentem 200 Nm (20,4 kgm) při 1750 1/min. Ve spojení s pětistupňovou převodovkou dosahuje vůz vybavený tímto motorem maximální rychlosti 177 km/h a akceleruje z 0 na 100 km/h za 10,5 sekundy. Excelentní jízdní výkony z vozu dělají nejvýkonnější kompakt třídy. To vše při nízké spotřebě paliva a emisí CO2, význačných pro Multijet: 4,7 l/100 km v kombinovaném cyklu a 123 g/km. Pro ty, kteří chtějí spojit kompaktní ovladatelný sportovní vůz s ohleduplností vůči životnímu prostředí – je k dispozici 1.3 Multijet 16V o výkonu 90 k se sériově instalovaným filtrem pevných částic DPF.

Modelová řada Sport MomoDesign kromě toho nabízí i verzi s benzinovým motorem 1.4 16V o výkonu 95 k, kde je potěšení z jízdy umocněno mechanickou šestistupňovou převodovkou (je k dispozici i sekvenční robotizovaná převodovka DFN).

Exteriér vozu je potom charakterizován 16palcovými leštěnými ráfky z lehkých slitin a elektricky ovládanými vnějšími zpětnými zrcátky v barvě karosérie. Bohatý seznam položek výbavy obsahuje mimo jiné: klimatizaci, elektrický posilovač řízení „Dual Drive“, rádio Hi-Fi s přehrávačem CD, dálkově ovládané centrální zamykání, Follow me home, ztmavená zadní okna, potah volantu a hlavice řadicí páky z perforované kůže se stříbrnými švy. V oblasti bezpečnosti nabízí New Ypsilon Sport MomoDesign sériově ABS s EBD, čelní a okenní airbagy (boční airbagy jsou k dispozici na přání), a vyspělý systém ESP s ASR a Hill Holder. Tuto bohatou výbavu doplňují elektricky ovládaná přední okna, dělené zadní sedadlo a výškově a podélně nastavitelný volant. Na přání je možno obdržet rozsáhlou řadu položek příplatkové výbavy, z nichž jmenujme střešní okno Gran Luce, automatickou dvouzónovou klimatizaci, audiosystém Hi-Fi Bose®, satelitní navigační systém a systém Blue&Me®. Po uvedení na trh bude k dispozici ještě zadní spoiler, ideální řešení pro vytvoření ještě agresivnějšího vzhledu sportovního kompaktního vozu.

Nová verze Sport MomoDesign samozřejmě zdědila všechny výlučnosti a prestiž modelu Ypsilon, vůz kombinující excelentní styl s pokrokovou technologií. Stejně jako u nejlepších a světoznámých italských luxusních výrobků. New Ypsilon byla zamýšlena a realizována pro ty, kteří se chtějí odlišovat exkluzivními výrobky a v automobilu hledají především potěšení z jeho používání. Nesmíme také zapomenout, že stejně jako nejlepší italské luxusní výrobky, i Ypsilon se vyznačuje velkou estetickou vytříbeností, perfektními kombinacemi a velkými možnostmi personalizace: stačí se zmínit o více než 700 kombinacích malé vlajkové lodi, díky kombinaci 14 barev karosérie, 4 úrovní výbavy (Argento, Oro Bianco, Oro Giallo a Platino), 9 novým dvoubarevným kombinacím, 9 různým provedením obložení interiéru a 7 typům ráfků z lehké slitiny (včetně obsažených v originálním příslušenství Lineaccessori). New Ypsilon je při jakékoliv úrovni personalizace vždy fascinující a originální a plně respektuje slavný italský vkus.

Ypsilon tedy ještě znovu demonstruje univerzalitu malé vlajkové lodi, úspěšného modelu s nímž Lancia vstupuje do budoucnosti, kde nebude jediným odlišením od konkurence označení prémiový, a nebude ani jediným motivačním faktorem vzbuzujícím touhu u potenciálního zákazníka. Z těchto důvodů byly navrženy důležité inovace v oblasti prodeje a poprodejní fáze, sloužící ke splnění přání, potřeb, vkusu a aspirací různých zákazníků. Tyto inovace se liší dle jednotlivých trhů.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Lancia Kappa po prezidentu Václavu Havlovi má nového majitele

Lancia Kappa po prezidentu Václavu...

Soukromý vůz Václava Havla mění vlastníka po dvanácti letech, kdy byl ve sbírce zakladatele AAA AUTO Tmavě modrou Lancii Kappa koupil Václav Havel den před svatbou s herečkou Dagmar Veškrnovou....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...