Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě

Jméno Delta již jednou bylo jedním z vrcholů automobilového vývoje značky Lancia; Delta je ale i matematickým symbolem, kterým se označuje změna, rozdíl a vývoj.

V tomto duchu je Lancia Delta prvním automobilem nového konceptu značky Lancia, představuje originální a jedinečný produkt ve své kategorii, v níž splynuly dvě základní kvality: elegance stylu a odvážný a inovativní temperament, kterými je prodchnut celý marketing a komunikace.

Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě
Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě
Lancia Delta byla představena na březnovém Mezinárodním autosalónu v Ženevě

Jménem Delta se pro druhé století značky Lancia zrodilo zcela nové vozidlo v designu, který nemá obdoby, ale který je přesto věrný poslání své značky. První vozidlo z řady Delta představuje schopnost skloubit tradiční eleganci vozidel Lancia s originálními designérskými řešeními, které poprvé harmonicky spojují sílu sportovního vozidla s pohodlným interiérem sedanu.

Nová Delta, vyvinutá v designérském středisku Centro Stile Lancia, dále rozvíjí tradici velkých vozů Lancia: od Aprilie k Appii, od Fulvie k Betě nebo od Prismy přes Dedru až po Lybru a vrací se zpět na první místo v segmentu středních sedanů. Delta je dlouhá 4,5 metru, široká 1,8 metru a vysoká 1,5 metru. Tyto rozměry, společně s rozvorem o 2,7 metru, zaručují mimořádně prostorný interiér ve své kategorii.

Tichý a světlý interiér s použitými hodnotnými materiály a sladěnými tóny poskytuje nesrovnatelně pohodlné cestování. Vnitřní obložení je z materiálu pohlcujícího hluk, čímž navozuje pocit z úžasně tiché jízdy. Světla je dostatek díky velkoplošným bočním oknům a případně i přes prosklenou a otevíratelnou střechu GranLuce.

K tomu, aby se interiér stal skutečným salónem, přispívají i zadní posuvná sedadla s nastavitelnými opěradly. Toto řešení dále umožňuje přizpůsobit a tvarově upravit již tak rozměrný prostor pro zavazadla.

Navíc nová Delta nabízí interiér vybavený špičkovou technologií v oblasti zábavy instalovanou ve spolupráci s těmi nejlepšími partnery z příslušných odvětví, což dokazuje například rádio Hi-fi  Bose s přehrávačem CD a MP3 a s ovladači na volantu, systém Blue&Me®, i ve verzi NAV, vyvinutý ve spolupráci se spol. Microsoft, a nejmodernější systém satelitní navigace od společnosti Magneti Marelli.

I motory a mechanika Lancie Delty vyzařují eleganci a temperament.

Temperament si zakládá na benzínových nebo dieselových motorech s výkonem od 120 k do 200 k, které jsou všechny přeplňovány; všechny verze jsou opatřeny manuálními, robotizovanými nebo automatickými šestistupňovými převodovkami. Výkony motorů jsou doplněny již zavedenou mechanikou, která optimálním způsobem přispívá k pohodlí a řízení, např. moderní systém pro kontrolu stability ESC (Electronic Stability Control) a technické řešení jedinečné ve své kategorii, kterým je odpružení SDC (elektronicky řízené odpružení), jež ještě více vyzdvihuje příjemný požitek z řízení.

Nejen ladné tvary a ušlechtilé materiály, ale i vztah k okolnímu prostředí. Pokud se týká ekologie, Lancia Delta svými dieselovými motory předstihuje limity budoucí normy Euro 5 a tato vlastnost ji oproti konkurenci určitě dodá další „deltu“. Z pohledu obsahu produktu a náplně práce odvedené na mezinárodním poli vývoje pro podporu uvedení na trh, s kterým se počítá v polovině roku 2008, Delta představuje obrat v historii značky Lancia a významným způsobem přispěje k realizaci strategického plánu.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Lancia Kappa po prezidentu Václavu Havlovi má nového majitele

Lancia Kappa po prezidentu Václavu...

Soukromý vůz Václava Havla mění vlastníka po dvanácti letech, kdy byl ve sbírce zakladatele AAA AUTO Tmavě modrou Lancii Kappa koupil Václav Havel den před svatbou s herečkou Dagmar Veškrnovou....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...