Koncepty Kia SOUL Diva, SOUL Burner a SOUL Searcher již 6. března na Autosalonu v Ženevě

Koncepty vytvořené evropským týmem konstruktérů Kia odhalí novou, zábavnou tvář této korejské značky se zdůrazněním v přizpůsobování se zákazníkům.

Podle nedávno založené tradice Kia má trio konceptů již velmi blízko k sériovému automobilu, jehož světová premiéra proběhne letos v září na autosalonu v Paříži.

Kia SOUL Burner:

Koncepty Kia SOUL Diva, SOUL Burner a SOUL Searcher již 6. března na Autosalonu v Ženevě

Zbrusu nový automobil Kia se staví proti vžitým zvyklostem a podporuje zákazníky, aby si budovali emoční pouto se svým novým automobilem již při koupi. Dává jim tvůrčí prostor, aby vtiskli svému vozu vlastní charakter. Novinka je zvláště zaměřena na duchem mladé zákazníky bez rozdílu věku.

Protože tento nový model není koncipován jako náhrada za již existující model a v paletě všech modelů Kia by měl mít unikátní postavení, může si dovolit mít v sobě i kus rebela. Tímto odvážným sdělením chce Kia zdůraznit svět možností, s nimiž nastoupí její nový vůz na trh.

Podle mínění týmu designérů by nemohl jediný koncept SOUL plně vyjádřit novou filozofii, skrývající se za tímto vozem. Proto byly současně postaveny tři velmi různé koncepty, naznačující lépe všechny možnosti pro budoucí zákazníky.

SOUL Diva, SOUL Burner a SOUL Searcher se představují jako tři sobě rovné hvězdy ženevského stánku, tři členové týmu pro společné městské dobrodružství. Každý z nich má velmi odlišné, ale vzájemně se doplňující vlastnosti. Kia tak ukazuje co nejširší různorodost charakteristických rysů a flexibilitu designu.

Uvnitř konceptů Kia SOUL se v Ženevě objeví v odkládacím prostoru středové konzole unikátní vzkaz. Zapuštěná LCD obrazovka zde na animaci představí „duši“ každého z vozů.

Koncepty SOUL Diva, SOUL Burner a SOUL Searcher, vycházející z chystaného zbrusu nového sériového modelu, mají společnou základní strukturu – samonosnou ocelovou karoserii s rozvorem náprav 255 cm. Celková délka je 410 cm, šířka 178 cm a výška 161 cm bez střešních ližin.

Kia SOUL DIVA

Kia SOUL Diva byl stvořen jako módní doplněk sebevědomých, srdcem mladých žen, pro něž je vůz stejně důležitý, jako jejich oblečení. SOUL Diva se podobá supermodelce s kouzelnou aurou a lehce okázalým zjevem, ale přesto hravé a zábavné! Bílá metalíza karoserie vozu je v zářivém kontrastu se zlatými prvky, které normálně bývají v barvě karoserie nebo chromu – například kliky dveří a kryty kol. Na masku chladiče, prosklenou panoramatickou střechu a sedadla je aplikován motiv překrývajících se kruhů, reagující na současný design kabelek. Řešení nárazníku SOUL Diva je ve srovnání s oběma zbývajícími koncepty uhlazenější, zato zlaté střešní ližiny a velká zlatá 19ti palcová kola z lehké slitiny, obutá do pneumatik 225/45 s kruhovým vzorkem, určitě nejsou skromná.

Uvnitř SOUL Diva uvidíte černý, bílý a zlatý svět kůže a lesku – vše nádherné a rovnoměrně osvětlené přes tónované sklo panoramatické střechy. Rozlehlá palubní deska je pokryta bílou kůží. Zlacená centrální přihrádka a výdechy ventilace navozují pocit dokonalé pohody obývacího pokoje. A nechybí speciální dvouramenný volant, také potažený bělostnou kůží. Prošívaná sedadla v imitaci lesklé černé kůže vypadají jako luxusní pohovka, nabízející dokonalý komfort pro posezení. Dokonce i podlaha vozu s hustým černým kobercem nabízí potěšení z doteku, úplně láká k pohlazení.

Kia SOUL Burner

Kia SOUL Burner je nejextrovertnější ze všech tří. SOUL Burner je větší „frajer“, který se chce blýsknout, stavět na odiv. Jestliže by jeden vůz z tria SOUL měl mít tetování, pak je to bezesporu Burner! A skutečně – v Ženevě si návštěvníci mohou prohlédnout dračí tetování karoserie!

Při pohledu z venku vypadá SOUL Burner jako černé zvíře s rozptýlenými, jasně červenými blesky. Lakování je saténově černé, téměř matné. Také kola jsou matně černá a je tu pouze jediná další barva: trochu červené kolem spodního otvoru přívodu vzduchu vpředu, kolem ráfků kol a dveřních zrcátek.

Zvolená technika tetování u vozu SOUL Burner je tón v tónu – černý lesk na černém saténovém laku. Na první pohled není tetování patrné. Pak si ale všimnete, že se něco stalo s povrchem auta. A až na druhý pohled si uvědomíte, že je vůz ovinutý draky! V neobvykle nesouměrném vyobrazení se největší drak plazí z levé strany vozu a přes kapotu plive oheň dolů na přední nárazník. Na druhé straně malý drak vystupuje z prahu vozu a šplhá přes C sloupek karoserie. Po celém voze se opakuje dračí motiv v různém měřítku i na přední mřížce chladiče, sedadlech a čalounění dveří.

Přední nárazník je osazen denními světly LED, rozloženými ve tvaru L kolem vnějších hran. Kapota má zvláštní výstup vzduchu a zpětná zrcátka jsou menší než u konceptu Diva. Ze zádi vystupují dvě svislé výfukové roury na vnějším okraji nárazníku. Na zadních dveřích je asymetricky umístěna poznávací značka a otevírání dveří. Na rozdíl od dalších dvou konceptů SOUL je střecha SOUL Burner plná a bez střešních ližin. Ze všech tří konceptů SOUL je SOUL Burner obut do nejširších nízkoprofilových pneumatik 245/40 R19, opět se specifickým vzorkem dračích plamenů.

Uvnitř vozu SOUL Burner jsou čtyři samostatná sportovní sedadla (s dračími motivy), tříramenný volant s tlustým věncem a horizontálně dělené čalounění interiéru. Vrchní část – včetně čalounění stropu, sloupků a přístrojové desky, je jasně červená v matném provedení. Spodní část sytě černá. V kontrastu k tomu jsou středová konzole, výdechy ventilace, řadicí páka a dveřní kliky povrchově upraveny speciálním černým chromem.

Kia SOUL Searcher

V porovnání s ostatními vozy představenými na ženevském autosalonu je Kia SOUL Searcher vozem, poskytujícím božský klid v městském provozu, oázou komfortu na čtyřech kolech.

SOUL Searcher má v sobě kus korejské kultury i kultury Dálného Východu, soustřeďuje se na dosažení osobního vnitřního klidu. Zahrnuje také čínský Chan (klid) a japonský Zen (meditace), aby tak vytvořil tichý ochranný úkryt pro posádku. Použité barvy jsou decentní, textury měkké a vůz se na silnici chová velmi rozvážně.

Doplňkovou barvou základního světle zelenošedého laku karoserie je u SOUL Searcher světle krémová. Zadní část vozu (nejen zadní nárazník) je také světle krémová, stejně jako 18ti palcová kola z lehké slitiny, obutá do pneumatik 205/60. Unikátním designovým motivem pro SOUL Searcher je uliční mapa, abstraktně zjednodušující spletitost silničních sítí.

Povrchová úprava, vyhlížející jako stará kůže, je použita na vložce trojrozměrného panelu na kapotě a panelu na zadních dveřích, vyčnívajících jako zvláštní box na zavazadla. Elektricky ovládaná skládací střecha ve stylu tahací harmoniky má také vzhled staré kůže. A nad čelním sklem je na střeše namontovaná dvojice pravoúhlých bodových světel.

Téma božského klidu pokračuje také uvnitř konceptu SOUL Searcher přívětivou povrchovou úpravou s efektem staré používané kůže na přístrojové desce, dveřním čalounění i na věnci tříramenného volantu. Šedobéžová plst je použita na podlaze i sedadlech. Konstrukce sedadel je jednoduchá, s minimem separátních výplní. Švy mezi výplněmi jsou na vnější straně sedadel. Vytvoření malého hřbetu, mírně zvednutého nad povrchem, zvýrazňuje dojem z použitého materiálu. Celkově je atmosféra interiéru SOUL Searcher podobně rodinná jako u SOUL Diva, ačkoliv jinak jsou oba vozy velmi rozdílné.

Kia SOUL – tři koncepty měnící image

Prostřednictvím nových konceptů SOUL odkrývá Kia tři nové vzrušující aspekty, typické pro tuto značku. Smělá, krásná a provokativní jsou tato tři nová vozidla, připravená vzdorovat konvencím a otevřít se novým zákazníkům.

SOUL Diva, SOUL Burner a SOUL Searcher jsou inspirovány stejným individualismem, tvořivostí a flexibilitou, které jsou hnací silou dnešní městské populace. S jejich důvěrou v sebe sama a téměř neomezenou přizpůsobivostí požadavkům zákazníka se všechny koncepty Kia SOUL velmi snadno vyrovnají s jakýmikoli výzvami každodenního života ve městě a plně uspokojí měnící se potřeby řidiče.

Původní návrh vozu Kia SOUL byl vytvořen v design centru Kia v Kalifornii a světovou premiéru si odbyl na detroitském autosalonu v roce 2006.

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kia EV9 vyhrála kategorii luxusních vozů německé soutěže „Auto roku 2024“.  V Česku bude stát pod 2 miliony korun

Kia EV9 vyhrála kategorii luxusních...

Kia EV9 oslovila 27člennou porotu německé soutěže „Auto roku 2024“ (GCOTY) a bylo vyhlášeno vítězem kategorie luxusních vozů. Kia EV9 tím odsunula osm konkurenčních modelů zařazených do...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Elektromobily Kia využijí recyklovaný materiál z 55 tun plastů vylovených z oceánu

Elektromobily Kia využijí recyklovaný...

Společnost Kia plánuje ve svých nových elektromobilech využít recyklovaný materiál z 55 tun plastů, které byly nedávno vyloveny z Tichého oceánu. Rekordní množství plastů recyklovaných...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kia EV6: Model budoucnosti

Kia EV6: Model budoucnosti

Projeli jsme nejvíce revoluční a nejocenovanější model Kia všech dob. Od Prahy po Beskydy. A verdikt? Plně elektrickou EV6 doporučujeme…  Loňský rok byl pro model Kia EV6 výjimečný....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kia EV9 debutovala na Goodwoodském festivalu rychlosti

Kia EV9 debutovala na Goodwoodském...

Po květnovém statickém odhalení ve Frankfurtu byl model Kia EV9 předveden všem návštěvníkům a fanouškům ikonických vozů v Goodwoodu. Na 200 000 lidí tak naživo vidělo, jak vlajková loď...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 9 z 10 lidí neví, jak správně postupovat při resuscitaci dětí

9 z 10 lidí neví, jak správně...

Automobilka Kia navázala spolupráci s neziskovou organizací Loono, která se zaměřuje na osvětu veřejnosti v oblasti prevence, zvyšování zdravotní gramotnosti a první pomoci. Desítky...