Kompaktní a multifunkční vůz se značkou Peugeot Sport: Konceptní vůz Bipper „Beep Beep!“

Novinka v řadě užitkových vozů Peugeot, model Bipper, přináší originální možnosti a řešení, která jsou dokonale přizpůsobena dopravní „džungli“ velkoměsta.

Vůz je určen zákazníkům-profesionálům, kteří chtějí být ve své práci stále efektivnější a všestrannější.

Kompaktní a multifunkční vůz se značkou Peugeot Sport: Konceptní vůz Bipper „Beep Beep!“
Kompaktní a multifunkční vůz se značkou Peugeot Sport: Konceptní vůz Bipper „Beep Beep!“

Moderní styl, robustnost a přední maska se šibalským pohledem – Peugeot Bipper je plný dobrých nápadů. Svými výraznými rysy, bezpečností, komfortem používání a vysoce kvalitními podvozkovými částmi chce oslovit podnikatele z mnoha profesních oblastí. Jeho neodolatelně sympatický vzhled inspiroval tým Style Peugeot a přivedl ho k myšlence navrhnout a realizovat Bipper „Beep Beep!“ – vůz určený profesionálům automobilového sportu.

V duchu 908 HDI FAP

Kompaktní a multifunkční vůz se značkou Peugeot Sport: Konceptní vůz Bipper „Beep Beep!“
Kompaktní a multifunkční vůz se značkou Peugeot Sport: Konceptní vůz Bipper „Beep Beep!“

S vozem 908 HDI FAP slaví tým Peugeot Sport velké úspěchy. V prvním roce účasti v sérii závodů Le Mans Séries si tento speciál dojel pro šest vítězství v šesti závodech programu 2007. V legendárním závodě 24 hodin v Le Mans obsadil skvělé druhé místo.

Zkušenosti, preciznost, výkonnost, vytrvalost a rychlost, to jsou kvality, které jsou týmu Peugeot Sport vlastní. Bipper „Beep Beep!“ je toho důkazem.

A můžeme najít i další body, které vozy 908 a koncept Bipper „Beep Beep!“ spojují, jako je flexibilita v provozu nebo dieselové motory vybavené technologií HDI FAP. Jejich výkonnost je pochopitelně odlišná – s rozdílem jedné nuly (700 k u prvního a 70 k u druhého zmíněného vozu).

Svou kompaktností a všestranností může být Bipper „Beep Beep!“ velice užitečný v řadě situací: v závodě s časem mezi sídlem týmu Peugeot Sport ve Vélizy-Villacoublay a dodavatelem na okraji Paříže; jako zásahové vozidlo na závodních okruzích mezi servisním boxem a místem defektu na trati, atd.

Charakteristiky „Beep Beep!“

Vůz je laděn v barvách speciálu 908: boční partie matně černé, kapota a střecha červená a bílý pás, který probíhá podélně po celé délce vozu. Boky jsou ozdobeny hlavou lva ve stylu Peugeot Sport a v návaznosti na boční okna jsou na obou stranách vozu umístěna čísla 7 a 8, která připomínají vozy 908 účastnící se závodů Le Mans Séries. Speciálně barvené prosklené plochy se zlatavým nádechem jsou upravené po vzoru hledí helem pilotů.

Z pohledu podvozkových částí a s ohledem na stylovou jednotnost vozu jako celku byly, ve srovnání se sériově vyráběnými vozy, provedeny následující úpravy:

  • Brzdy vpředu s disky o průměru 313 mm;
  • Pneumatiky Michelin Pilot Sport 225/45 R 18 na černých hliníkových kolech 18’’, jejichž design, inspirovaný disky koncepčních vozů 20Cup, je zvýrazněn decentním červeným lemem.
  • Bipper „Beep Beep!“ je vybaven mechanikou, která byla vyvinuta pro sériové vozy – pětistupňovou manuální převodovkou (BMP5) a dieselovým motorem 1.4 HDI o výkonu 55 kW (70 k), který dosahuje točivého momentu 160 Nm při 1 750 ot./min a je opatřen filtrem pevných částic FAP.

S tímto účinným motorem a optimálními aerodynamickými parametry nepřesahuje jeho spotřeba 4,5 l/100 km v kombinovaném provozu a emise CO2 jsou 119 g/km.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Olomouc se chystá na druhou soutěž šampionátu v ecorally

Olomouc se chystá na druhou soutěž...

Letošní Mistrovství ČR v ecoRally pokračuje druhou soutěží. Po úvodním podniku v Českém Krumlově přichází druhé kolo, a to se odehraje o nadcházejícím víkendu v podhůří Jeseníků....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostal nový outfit. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro cestování první třídou

NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro...

Už za pár měsíců dorazí na evropské trhy jako postrach konkurence. Jako inovativní záležitost nastavující v segmentu C-SUV tak trochu nová měřítka. Nový Peugeot E-5008 se stane jediným...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má českou cenu

Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má...

Už příští rok bude mít Peugeot nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamových výrobců automobilů. Velký krok k této metě udělal tím, když nahradil svůj bestseller...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou inteligenci ChatGPT

Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou...

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím...