Ford Motor Company 17.dubna odhalil produkční verzi nového Fordu Vignale Mondeo (podrobná informace)

Ford Vignale Mondeo je první z řady unikátních vozů Ford Vignale vyznačující se prémiovou kvalitou a nabídkou exkluzivních služeb na míru.

1fordvigcelek1000

1fordvigpal1000

Informace o cenách a výbavě

– zákazníci naleznou na speciální webové stránce Ford Vignale. Tento model bude od května možné objednat po celé Evropě v prodejnách Ford Store. Jeho ceny začínají v ČR částkou 929 990 Kč.

Každý model Ford Vignale se dokončuje ručně ve Vignale Centre

– speciálním výrobním zařízení v továrně Ford ve španělské Valencii. Ford Vignale Mondeo, které je dostupné se čtyřdveřovou karoserií a jako kombi, se vyznačuje vynikajícím odhlučněním, jako první Ford v Evropě přichází s technologií aktivního potlačování hluku Active Noise Cancellation. Exkluzivní vzhled a provedení vozu podtrhuje kožené čalounění sedadel a palubní desky s prošíváním tuxedo, zvláštní odstín metalického laku Vignale hnědá Nocciola a speciální design litých kol.

Ford Vignale Mondeo disponuje pokročilými technologiemi

– jako je systém Pre-Collision Assist s detekcí chodců, který dokáže snížit závažnost čelního střetu s jinými vozy nebo s chodci, případně pomůže řidiči zcela zabránit některým nehodám. Nabídka výkonných a úsporných pohonných jednotek zahrnuje nový vznětový motor Ford 2,0 l TDCi Bi-Turbo 154 kW a zážehový EcoBoost o výkonu 176 kW. V nabídce se objeví také inteligentní pohon všech kol iAWD, jenž v případě nutnosti automaticky zlepšuje trakci nebo ovladatelnost vozu.

Zákazníci Vignale mohou po celou dobu vlastnictví vozu

– využívat speciální služby sestavené na míru svých individuálních požadavků, za tímto účelem mají k dispozici manažera Vignale a bezplatnou asistenční linku Vignale OneCall poskytující své služby 24 hodin denně. Nová aplikace pro chytré telefony Ford Vignale Service nabídne zákazníkům podporu spojenou s GPS službami, jako je funkce Vignale Park Me, která umožňuje řidiči zaznamenat přesnou polohu, kde svůj vůz zaparkoval, a měří dobu strávenou na tomto parkovacím místě. Aplikace může také pomoci najít cestu k čerpací stanici a umožňuje na jedno stisknutí displeje vytočit linku pro nouzové volání nebo službu Vignale OneCall.

Mimořádná kultivovanost a exkluzivní vzhled

Díky pokročilým technologiím a propracované konstrukci podvozku je jízda ve Fordu Vignale Mondeo tichá, hladká a komfortní. Pokročilý systém Active Noise Cancellation* vylepšuje komfort na palubě. Pomocí trojice mikrofonů rozmístěných uvnitř vozu systém sleduje hluk motoru pronikající do interiéru. Pokročilá technologie umožňuje vysílat z reproduktorů audiosystému cílené zvukové vlny, které hluk motoru sníží a tím zlepší atmosféru v kabině. Interiér Fordu Vignale Mondeo se pyšní také přidanou zvukovou izolací, která lépe pohlcuje ruchy od vozovky. Akustická skla pomáhají snížit úroveň aerodynamického hluku na úroveň, jež je obvyklá jen v prémiovém segmentu.

Zadní víceprvkové zavěšení kol Ford Integral Link přináší více komfortu za jízdy, což ocení zejména pasažéři na zadních sedadlech. Současně přináší díky delšímu podélnému pohybu kola při propružení výhodu v podobě menšího přenosu hluku při přejetí nerovnosti. Pohodlí cestujících na předních sedadlech mohou zvýšit multifunkční masážní sedadla s funkcí Active Motion. Celkem 11 nafukovacích polštářků obstarává masážní efekt v oblasti stehen, hýždí a bederní páteře, což zejména na delších cestách snižuje únavu zádového svalstva.

Sedadla ve Fordu Vignale Mondeo jsou čalouněna exkluzivní kůží Vignale. Pro dosažení maximální přesnosti se tento materiál řeže laserem, zdobí jej šestiúhelníkové prošívání a stehy tuxedo. Podobné měkké materiály se nachází také na palubní desce, středové konzole, loketní opěrce a výplních dveří.

Exkluzivní stylistické prvky zdobí i exteriér

– jehož uhlazený a emotivní design odráží nejnovější globální designový jazyk Fordu. Mezi speciální detaily zdůrazňující exkluzivitu patří:

 • Horní část masky chladiče s unikátním šestiúhelníkovým designem Vignale, matně stříbrným metalickým lakem a leštěným hliníkovým orámováním
 • Lesklá spodní část masky chladiče s chromovanými lištami
 • Chromované lišty na dveřích
 • Vysoce lesklý lak na sloupcích karoserie a držácích zpětných zrcátek

Výsadní postavení tohoto modelu zdůrazňují

– speciální 18palcová kola v designu Vignale a exkluzivní odstín laku karoserie Vignale hnědá Nocciola. Pro Ford Mondeo Vignale je metalický lak součástí standardní výbavy, na výběr jsou také odstíny Vignale černá Panther, Vignale šedá Magnetic a prémiový čtyřvrstvý lak Vignale bílá Platinum. Ford Vignale Mondeo spojuje nejnovější trendy ze světa architektury a módy s nejpokročilejšími technologiemi. Vytváří tak elegantní prostor s nádechem luxusu a nadčasovosti.

Prémiové technologie a pohonné jednotky

Ford Vignale Mondeo nabízí propracované technologie jízdních asistentů a výbavy, které usnadňují obsluhu vozu a odbourávají stres při řízení. Mezi ně patří systém Pre-Collision Assist s detekcí chodců a také:

 • SYNC 2 umožňuje řidiči ovládat telefon, zábavní systém, klimatizaci a navigaci pomocí přirozených hlasových pokynů. Systém například po jednoduchém pokynu „I’m hungry“ (mám hlad) vyhledá restaurace v okolí (sériová výbava)
 • Aktivní parkovací asistent s funkcí kolmého parkování umožňuje řidiči nalézt parkovací místo odpovídající velikosti a automaticky do něj zacouvat
 • Rozpoznávání dopravních značek informuje řidiče na displeji palubního počítače o posledním zjištěném rychlostním omezení, sleduje také ukončení rychlostního omezení a zákazy předjíždění (standardní výbava)
 • Systém prevence nehod v nízkých rychlostech Active City Stop začne při jízdě rychlostí do 40 km/h automaticky brzdit, aby zabránil nárazu do vozidla jedoucího vpředu nebo alespoň zmírnil následky srážky
 • Adaptivní LED světlomety Ford mají jasné světlo podobné dennímu a zároveň se natáčejí podle pohybu volantu a upravují intenzitu světla podle prostředí, v němž se vůz zrovna pohybuje (standardní výbava)
 • Nabízí se také pokročilý navigační systém a audiosystém Sony DAB s 12 hi-fi reproduktory, o komfort řidiče se ale starají i funkce jako elektricky nastavitelný volant s pamětí polohy, elektrické otevírání dveří zavazadlového prostoru nebo vyhřívaný volant.

Bezpečnost cestujících

– na zadních sedadlech zvyšují unikátní airbagy integrované do bezpečnostních pásů, které Ford nabízí jako jediná automobilka. V případě nehody se pásy nafouknou a tím se jejich plocha pětinásobně zvětší. Výhodou je menší zatížení hrudního koše, takže pásy mohou pasažéra pevněji a účinněji přimknout k sedadlu, aniž by se zvýšilo riziko poranění.

Motory

Ford Vignale Mondeo se nabízí výhradně s vysoce výkonnými motory. Patří k nim dvoulitrový zážehový EcoBoost a vznětový TDCi.

Motor 2.0 EcoBoost je dodáván ve verzích 176 kW se šestistupňovou automatickou převodovkou. Motor 2.0 TDCi 132 kW dává na výběr mezi manuální a samočinnou převodovkou. Dodává se rovněž v kombinaci s pohonem všech kol Ford iAWD.

K dispozici je také nový motor 2.0 TDCi Bi-Turbo 154 kW vyznačující se rychlou odezvou, nízkou spotřebou paliva a vysokým maximem točivého momentu – 450 Nm od 2000 otáček.

Každý model Ford Vignale je v závěrečné fázi výroby ručně dokončen šesti zručnými řemeslníky

 • Ti pracují v novém oddělení Vignale Centre, kde se vozy vyrábějí přesně podle individuálních požadavků jednotlivých zákazníků.
 • Výrobní zařízení Vignale Centre v továrně Ford ve Valencii spojuje tradiční postupy a nejmodernější technologie. Kamery a laserová technologie doplňují zkušené oči pracovníků při mimořádně pečlivé výstupní kontrole – spáry mezi díly a kvalita laku musí odpovídat očekávání zákazníků.
 • Precizní přístup a smysl pro detail uplatní odborníci ve Vignale Centre při ručním leštění laku a podrobné kontrole koženého čalounění, kde se hledají i ty nejméně patrné kazy.
 • Vůz může být předán zákazníkovi jedině tehdy, pokud úspěšně splní dalších 100 kontrolních bodů nad rámec přísného procesu kontroly kvality One Ford. Předání má na starosti manažer Vignale v koutku Vignale – to patří k unikáním prémiovým službám pro zákazníky.

Prémiové služby Vignale

Vignale neznamená jen vynikající produkty, představuje také mimořádný a na míru upravený zážitek spojený s objevováním, pořízením a vlastnictvím vozu Vignale.

Modely Ford Vignale je možné objednat v celé Evropě

– výhradně v tzv. koutcích Vignale – speciálních prostorách začleněných do nových prodejen Ford Store. Prodejny Ford Store se specializují na značku Ford a nabízejí celou paletu produktů a služeb Ford. Speciálně proškolený personál Vignale je připraven vyhovět specifickým požadavkům jednotlivých zákazníků. V roce 2015 Ford otevře v Evropě 200 provozoven Ford Store a v budoucnu plánuje rozšířit jejich síť na 500.

V koutku Vignale má zákazník možnost seznámit se se značkou Ford Vignale ve speciálním prostředí. Pokrokový digitální systém prezentuje pomocí stolu s dotykovou obrazovkou technologie Ford a další aspekty vozů Ford Vignale. V koutku Vignale je možné si také prohlédnout a zakoupit výrobky ze speciální kolekce Vignale Collection, vytvořené stejným týmem designérů, který navrhl modelovou řadu vozů Vignale. Kolekce pro rok 2015, jejíž designové prvky čerpají inspiraci z automobilů značky Ford Vignale, zahrnuje mimo jiné Vignale Weekender – luxusní cestovní tašku, která získala prestižní ocenění iF Design. V jejím vzhledu se odráží charakteristická lichoběžníková maska Vignale, vzor prošívání použitý na ručně čalouněných sedadlech i výrazně tvarovaná kapota motoru.

K dalším položkám patří kabelka ručně vyrobená z exkluzivní, vysoce kvalitní kůže, peněženka, spona na bankovky, obal na iPhone, pouzdro na vizitky nebo v Milánu v Itálii ručně vyráběná hedvábná šála a hedvábná kravata.

Kolekce Vignale Collection vyjadřuje naši vášeň pro design, která Ford odlišuje od ostatních značek a přitom odráží unikátní designovou DNA značky. Nejnovější kolekce se vyznačuje výraznými designovými prvky odvozenými od modelů Vignale, zvláštní důraz klade na kvalitní kožené materiály a detaily, které ji dělají stejně krásnou jako automobily, jež byly inspirací.

Každý zákazník Ford Vignale bude mít k dispozici manažera Vignale

 • Ten od první návštěvy Ford Store po celou dobu vlastnictví vozu zajistí služby upravené na míru podle individuálních přání. Zákazníci mohou svého manažera Vignale oslovit také s požadavky, které šetří čas a usnadňují vlastnictví vozu.
 • K nabízeným službám patří mimo jiné vyzvednutí vozu u zákazníka, pokud je potřeba provést servis, a jeho následné vrácení – místo a čas se přizpůsobí požadavkům zákazníka. Péče o vozy Ford Vignale se bude vždy vyznačovat maximální ohleduplností a vůz bude vrácen v dokonale čistém stavu.
 • Zákazníci Ford Vignale mohou také kdykoliv, 24 hodin denně, zavolat specialistům na lince Vignale OneCall s požadavkem zvláštní podpory. Zákazníkovy požadavky budou mít vždy přednost, ať se jedná o zodpovězení technického dotazu, sjednání návštěvy Ford Store, vyřešení problému nebo objednání termínu na servis.
 • Ještě letos bude v Evropě dostupná bezplatná aplikace Vignale Service pro operační systémy Apple a Android, která nabídne přímý přístup na webové stránky Ford Vignale nebo možnost nahlásit nehodu. Obsahuje také tipy a informace užitečné na cestách, například přehled silničních pravidel v zemích Evropské unie či funkci vyhledání autorizovaného prodejce.
 • Ford Vignale je navržen pro náročné klienty, kteří vyžadují kvalitu a jejichž čas je drahý, Vignale zajišťuje služby upravené na míru podle individuálních požadavků. Zákazník se cítí výjimečně už v okamžiku, kdy vstupuje do dveří.

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford Mustang Mach-E má nové baterky a prodloužený dojezd

Ford Mustang Mach-E má nové baterky a...

Jmenuje se Mach-E a před čtyřmi lety přijel jako elektrická obdoba slavného Mustangu s majestátním předkem a specifickým zadkem. Nicméně s Mustangem toho má společného asi jako petrolejka a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Prokop s Chytkou drží i po osmé etapě Dakaru osmé místo

Prokop s Chytkou drží i po osmé etapě...

Pracovní týden začal pro závodníky 44. ročníku Dakaru pěkně zostra. Pořadatelé jim nachystali nejdelší kilometráž v podobě 830 kilometrů z nichž 395 bylo měřených. Šokem pro Martina...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Martin Prokop se i po třetí etapě Dakaru drží v TOP 10

Martin Prokop se i po třetí etapě...

Krátká a rychlá třetí etapa letošního Dakaru obnášela 255 měřených kilometrů v okolí bivaku v Al Qaisumah, když pořadatel musel kvůli zaplavenému maratonskému bivaku v Al Artawiyah změnit...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nikdy není pozdě. Řidič přesedlal na elektromobil v 87 letech, pořídil si Ford Mustang Mach-E

Nikdy není pozdě. Řidič přesedlal na...

Pedro García (87), který celý život jezdil s auty poháněnými spalovacím motorem, dokazuje, že na budoucnost není nikdy pozdě. Rozhodl se totiž přejít na elektrický pohon a pořídil si Mustang...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Prokopovi v druhé etapě Dakaru chyběla rychlost, průběžně je šestý

Prokopovi v druhé etapě Dakaru chyběla...

Do druhé etapy 44. ročníku Dakarské rally vstupovali Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Benzina Orlen Teamu po excelentním vstupu do soutěže jako třetí nejlepší posádka celkové klasifikace...