FORD FOCUS – auto nové generace

Po úspěchu malého Ford Ka (u nás prodávaného od března 1997), dravého coupé Ford Puma (u nás prodávaného od dubna 1998) a na Ženevském autosalonu v minulém roce představeného Ford Cougar, se můžeme těšit na nový model FORD FOCUS, který by se měl objevit na našem trhu v listopadu 1998.

FORD FOCUS - auto nové generace


Ford Focus jednoznačně potvrzuje, že patří do nové generaceautomobilů – řady nových modelů Ford Ka, Ford Puma a FordCougar. Podle technických parametrů a jízdních vlastnostítohoto nového modelu by mohl Ford Focus dosáhnout v nižšístřední třídě osobních automobilů stejných úspěchů jakodosahuje model Ford Escort, který byl v počtu dováženýchautomobilů v uvedené třídě suveréně na prvním místě: 2174 autza první pololetí 1998.


Již při prvním pohledu zaujme Ford Focus svou originalitouodlišujících ho od ostatních značek. Odvážné a výrazné liniekaroserie vyjadřují pohyb, dynamiku a sílu. Plynulé tvaryjsou spojeny s ostrými hranami, průsečíky oblouků a napjatýchlinií. Vše dokreslují typické přední i zadní světlomety.


Opticky nejdynamičtější je třídveřový model, který má díkyostrým rysům bočních oken a sportovnímu vzhledu charakterjako pravé kupé. Pětidvéřová verze, účelně koncipovaná, mávýrazný klínovitý profil s protaženou zaoblenou střechou.Čtyřdveřový model tradičního designu vzbuzuje luxusní dojem.Jeho krátká záď skrývá široký a hluboký zavazadlový prostor.Kombi má protažená zadní okna a velké páté dveře do objemnéhoa variabilního zavazadlového prostoru. Tří a pětidvéřovýmodel je dlouhý 415 cm, čtyřdveřový 436 cm a kombi 443 cm.

FORD FOCUS - auto nové generace


Vnitřní prostor karoserie je plně dostačující pro pětdospělých osob. Větší výška interiéru umožnila vyšší pozicisezení a tím vzniklo více místa pro nohy vpředu i vzadu.I nastupování a vystupování je snadnější.


Ergonomové rozmístili přístroje a všechny ovládače tak, abybyly snadno dosažitelné a umožňovaly tak bezpečnou jízdu.Seřiditelnost volantu i sedadel umožňuje pohodlnou jízdui řidičům vyšší postavy a řidičům nadměrné váhy. Podstatněbyla snížena hlučnost a přenos vibrací.


Výkonné motory pro Ford Focus jsou velmi hospodárné. Čtyřidruhy benzinové Zetec mají výkony od 75 do 130 k a spotřebu6,4 l/100 km u 75 k a 8,9 l/100 km u nejsilnějšího 130 k.Naftový Enduro 1,8 l má spotřebu 4,9 l/100 km. Nejen nízkáspotřeba, ale i údržba výrazně ovlivňuje provozní náklady.Požadavky na pravidelnou údržbu byly podstatně sníženy:zapalovací svíčky se mění až po ujetí 60 000 km, vůli ventilůje třeba seřídit až po ujetí 150 000 km. Na prorezavěníkaroserie je 12 letá záruka.


V oblasti bezpečnosti je nutno uvést především zvýšenítuhosti podvozkové plošiny o 100 % oproti dřívějším modelům.Nová konstukce podvozku, zejména zavěšení předních i zadníchkol, přispívá k dobrému vedení vozu i v krajních situacích,tak jako i vybavení vozu protiblokovacím systémem ABSv kombinaci s elektronickým rozdělovačem brzdného účinku EBDa s vylepšeným protiprokluzovým systémem TCS.


Zabezpečení Ford Focusu je na nejvyšší úrovni. Je vybavenelektronickým systémem PATS, zámkem kapoty motoru, ochrannýmikryty mechanismu zámků, dvojitým zamykáním dveří, proměnnoufrekvencí při dálkovém ovládání, obvodovým a prostorovýmalarmem.

FORD FOCUS - auto nové generace

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford má „strategii šepotu“, jejímž cílem jsou tišší automobily

Ford má „strategii šepotu“, jejímž...

Zatímco kdysi na sebe museli cestující v autech křičet, aby se ve vyšší rychlosti slyšeli, moderní automobily jsou oproti minulosti oázami klidu. Rozhovory jsou dnes slyšet dobře, stejně jako...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford zavádí v České republice jako ochranu proti koronaviru bezkontaktní servis!

Ford zavádí v České republice jako...

Servisy Ford zůstávají i v době koronavirové krize otevřené, aby pomohly zajistit mobilitu lidem, kteří opravdu nemohou zůstávat doma a musí používat svůj nebo služební vůz. Novou úroveň...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford se bude spolu s 3M, GE a UAW podílet na výrobě respirátorů a plicních ventilátorů

Ford se bude spolu s 3M, GE a UAW podílet...

Ford plánuje vyrábět týdně více než 100 000 obličejových masek Ford ve spolupráci s 3M připravuje hromadnou výrobu respirátorů s pohonem a přívodem vzduchu. Společně pracují na nové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Emil Frey Select navýšil prodej o 19 %

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select zakončil svůj druhý rok působení na českém trhu celkovým meziročním růstem + 19 %. V roce 2019 se v rámci programů Emil Frey Select,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

Martin Prokop na Dakaru celkově dvanáctý

Poslední etapu zkrácenou na 167 měřených kilometrů připravili organizátoři 42. Ročníku Dakaru pro 64 posádek kategorie automobilů, které překonaly nástrahy předchozích jedenácti...