Finalisté z ČR nominovaní na největší celosvětové soutěži škol

Celosvětovou soutěž pořádá DaimlerChrysler a UNESCO.

Mezinárodní porota včetně brazilského autora Paula Coelho vybírá finalisty celosvětové soutěže škol nazvané “Mondialogo School Contest” z 25.000 účastníků ze 126 národů z celého světa.


Na letošní soutěži škol “Mondialogo School Contest”, největší celosvětové soutěži pro studenty škol, bylo nominováno během oficiálního setkání poroty 30. července v budově UNESCO v Paříži 50 finalistů. Porota včetně brazilského autora Paula Coelho vybrala 50 z 1.466 týmů studentů z celého světa. Ti nyní pojedou na závěrečnou akci nazvanou “Sympózium Mondialogo”, která se má konat v Barceloně v polovině září.


Mezi nominovanými finalisty ze 34 zemí jsou i dva týmy z České republiky. Tým studentů ze Střední průmyslové školy v Uherském Hradišti pracoval společně se svým partnerským týmem studentů z Kuby na tématu Hudba a sport: život mladých v naší zemi a regionu. Téma konstruktivní dialog mezi různými kulturami a civilizacemi vypracovali studenti z Gymnázia v Třeboni společně se studenty z Egypta.


Porota zejména chválila kreativní přístup k tématům i intenzitu dialogu mezi partnerskými týmy pocházejícími z různých kulturních prostředí.


Cílem celosvětové soutěže, kterou pořádá DaimlerChrysler a UNESCO, je povzbudit dialog mezi studenty škol různých kulturních původů, kteří pracují společně na dálku mezi kontinenty na společném projektu. Touto spoluprací se má rozvinout pochopení, tolerance a přátelství mezi lidmi z různých kulturních, náboženských a jazykových prostředí.


Účastníci soutěže “Mondialogo School Contest” zastupují 126 národů a jejich věk je 15 až 18 let. Většina týmů pocházela z Evropy (543), která byla následovaná Afrikou s 427 týmy, Asií/Tichomořím (190), Latinskou Amerikou/Karibikem (157), Arabskými státy (98) a Severní Amerikou (51).


Z 50 nominovaných finalistů obdrží tři nejlépe spolupracující týmy během “Sympózia Mondialogo”, které se bude konat od 17. do 20. září v Barceloně, ceny v hotovosti.


Mimo celosvětovou soutěž škol je součástí Mondialogo – která je společnou iniciativou UNESCO a DaimlerChrysler – i udělování ceny “Mondialogo Engineering Award”, což je soutěž, jejímž cílem je propagace přenosu znalostí mezi vyspělými a rozvojovými zeměmi, a internetový portál “Mondialogo” ve čtyřech jazycích, který obsahuje i multikulturní magazín.


Na počátku této iniciativy Jürgen E. Schrempp, výkonný ředitel DaimlerChrysler a jeden z dvou patronů Mondialogo, zdůraznil, že jeho podnik má odpovědnost v celosvětovém rozsahu. „Jako společnost působící celosvětově přesně víme, jak je důležité, aby se lidé různých původů, jazyků, výchov a kultur naučili spolu vzájemně otevřeně a bez předsudků vycházet. Prostřednictvím Mondialogo nabízíme školním dětem a mladým lidem působícím v oblasti strojírenství možnost výměny názorů a zkušenosti s vrstevníky z celého světa”.


Koichiro Matsuura, generální ředitel UNESCO a rovněž patron Mondialogo, zdůraznil, jak je v současné době pro celý svět důležitý dialog v prostředí rozdílných kultur: “Učit se žít společně je to, na co se Mondialogo hlavně soustředí. Je to rozhodná otázka nového století. Mondialogo povzbuzuje mladé lidi, aby se přátelili s vrstevníky z jiných částí země, a tím jim pomáhá učit se, jak se navzájem lépe poznávat a chápat se. Společnou prací a nalézáním společného řešení problémů mohou být mladí lidé příkladem pro ostatní.”

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...