Elegantní prostorné mimořádně bezpečné Volvo V50 v testu redakce

Komfortně vybavené líbivé sportovní kombi s naftovým motorem a šestistupňovou převodovkou bylo v nejvyšším stupni výbavy.

Čisté elegantní linie karosérie Volva V50 s nadčasovým designem s nízkou hodnotou aerodynamického odporu s vyspělou konstrukcí podvozku a bohatou výbavou přispívající k prvotřídnímu pohodlí, komfortnímu a bezpečnému cestování.

Elegantní prostorné mimořádně bezpečné Volvo V50 v testu redakce
Elegantní prostorné mimořádně bezpečné Volvo V50 v testu redakce
Elegantní prostorné mimořádně bezpečné Volvo V50 v testu redakce

Čtyřválcový 16ti ventilový turbodiesel objemu 2,0 l o výkonu 100 kW (136 k) při 4 000 ot/min dosahuje nejvyšší hodnotu točivého momentu 320 Nm při 2 000 ot/min. Volvo V50 s uvedeným motorem zrychluje z 0 na 100 km/h za 9,6 sekund. Maximální rychlost uvádí výrobce 205 km/100 km a kombinovanou spotřebu paliva 5,8 litrů/100 km. Motor ochotně a bez prodlevy zrychluje již od 1500 ot/min. Na dálnici na šestý stupeň dosahuje při rychlosti 130 km/h pouze 2300 ot/min. Motor i podvozek je velmi dobře odhlučněn.

Elegantní prostorné mimořádně bezpečné Volvo V50 v testu redakce
Elegantní prostorné mimořádně bezpečné Volvo V50 v testu redakce
Elegantní prostorné mimořádně bezpečné Volvo V50 v testu redakce

Testované kombi mělo šestirychlostní manuální převodovku s vhodně odstupňovanými rychlostními stupni. Konstrukce podvozku spolu s vybavením nejmodernějšími systémy a prvky usnadňující vedení vozu a zvyšující bezpečnost mně umožňovali projíždět i ostré zatáčky vyšší rychlostí a docilovat vyšší průměrné rychlosti. Stabilita Volva V50 byla v zatáčkách i při brždění velmi dobrá.

Během testu jsem vykázal spotřebu o 0,2 l vyšší, tedy 6,0 l/100 km. Jezdil jsem však velkou část testu obsazen pěti osobami a se zavazadly. Pokládám kombinovanou spotřebu vzhledem k celkové hmotnosti vozu 1 960 kg jako poměrně nízkou.

Všechny výše uvedené vlastnosti spolu s komfortním naladěním pérování umožňují cestovat s Volvem V50 bezpečně a pohodlně i na delší vzdálenosti a vychutnávat jeho celkové výborné jízdní vlastnosti. K tomu nesporně přispívá i interiér vozu, který přes svou velikost působí útulným dojmem. Elegantní palubní deska a umístění všech ovládačů a sdělovačů je podle všech ergonomických zásad. Možnost zaujmout optimální polohu pro řízení vozu mně umožnilo všestranně elektricky seřiditelné anatomicky tvarované sedadlo s velmi dobrým bočním vedením a volant nastavitelný ve dvou směrech.

Zavazadlový prostor dobře přístupný má objem 417 litrů, po sklopení zadních sedadel 1307 litrů. Ložná délka podlahy zavazadlového prostoru je 99 cm, po sklopení zadních sedadel se zvýší na 176 cm. Za zmínku stojí i jednoduchý a rychlý systém sklápění zadních sedadel. Pro informaci uvádím vnější rozměry vozu: délka 452 cm, výška 146 cm a šířka 177 cm (včetně vnějších zpětných zrcátek 202 cm). Rozvor je 264 cm. Povolená maximální hmotnost brzděného přívěsu je 1500 kg, nebrzděného 700 kg.

Cena Volva V50 s motorem 2,0D s výkonem 100 kW se šestistupňovou manuální převodovkou v nejvyšším stupni výbavy Summum je 988 000 Kč včetně DPH. (Pro podnikatele je možné využít možnost odpočtu DPH.)

Výbava je opravdu bohatá. Obsahuje mimo jiné posilovač řízení, systémy ABS s EBD, brzdový asistent EBA, protiprokluzový systém DSTC, informační systém IDIS, multifunkční volant, palubní počítač, tempomat, dešťový senzor, mlhová světla, vyspělý audisystém Performance s přehrávačem CD, airbagy řidiče a spolujezdce, hlavové airbagy, boční airbagy řidiče a spolujezdce, pro přední sedadla systém ochrany páteře při nárazu zezadu, automatickou dvouzónovou klimatizaci, kola z lehké slitiny a další prvky výbavy u komfortních aut této úrovně v základní výbavě běžných. Příplatková výbava přes nesmírně bohatou základní výbavu nabízí další seznam položek, každý si může tak dovybavit své Volvo podle svých potřeb a představ.

Ze zajímavé výbavy je třeba jmenovat alespoň světelnou signalizaci na skutečnost, že vás bude předjíždět zprava nebo zleva jiné vozidlo, dále bezklíčový systém, skla předních oken s vodoodpudivou vrstvou, integrovaný telefon atd.

Volvo V50 lze zakoupit v základní výbavě, dále ve vyšší výbavě Kinetic, ještě vyšší Momentum a v nejvyšší Summum, v které byl i testovaný vůz. Pro informaci uvádím, že Volvo V50 lze zakoupit s benzinovými motory 1,6 (čtyřválec, 74 kW, pětistupňová manuálně řazená převodovka), 1,8 (čtyřválec, 92 kW, pětistupňová manuálně řazená převodovka), 2,4 (pětiválec 103 kW, pětistupňová manuálně anebo automaticky řazená převodovka), 2,4i (pětiválec, 125 kW, pětistupňová manuálně anebo automaticky řazená převodovka), T5 2,5 (pětiválec turbo, 169 kW, šestistupňová manuálně anebo pětistupňová automaticky řazená převodovka) a s úspornými výkonnými naftovými motory 1,6D (čtyřválec turbo, 80 kW, pětistupňová manuálně řazená převodovka), 2,0D (čtyřválec turbo, 100 kW, pětistupňová anebo šestistupňová manuálně řazená převodovka), D5 2,4 (pětiválec turbo, 120 kW, pětistupňová automaticky řazená převodovka). a D5 2,4 (pětiválec turbo, 132 kW, pětistupňová automaticky řazená převodovka). Ceny podle zvoleného motoru, převodovky, stupně výbavy, případně pohonu 4×4 jsou od 649 000 do 1 153 000 Kč (včetně DPH).

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo přechází u námořní dopravy na obnovitelná paliva, sníží své fosilní emise o 84 %

Volvo přechází u námořní dopravy na...

Každoročně přepraví nákladní lodě napříč světovými oceány desítky tisíc kontejnerů s materiálem určeným pro výrobu v továrnách společnosti Volvo Cars. Odteď bude většina těchto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela nové, plně elektrické SUV Volvo EX30

Malý vůz s velkým potenciálem. Zcela...

Někdy může být první dojem zavádějící. Volvo dnes představilo zcela nové a dosud nejmenší SUV EX30. Neuhádnete kolik stojí… Volvo EX30, které bylo představeno světu dnes v italském...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud nejnižší uhlíkovou stopou

Nové malé Volvo EX30 vyniká dosud...

V novém modelu Volvo EX30 je destilováno to nejlepší, co automobilka Volvo Cars nabízí, včetně mimořádné bezpečnosti a vůbec nejnižší emise CO2 ze všech dosavadních vozů Volvo. Protože se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plně elektrické Volvo EX90 Excellence: Mimořádně stylové cestování

Plně elektrické Volvo EX90 Excellence:...

Luxusní automobilky rády vytvářejí ze speciálních vozů ještě speciálnější. Dělá to i Volvo se svou vlajkovou elektrickou lodí EX90. Její super-extra varianta se jmenuje Excellence a půjde...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový vládce severského pantheonu: Plně elektrické Volvo EX90

Nový vládce severského pantheonu: Plně...

V oblacích Žižkovské věže Volvo oficiálně představilo nového boha značky, plnohodnotné sedmimístné zcela elektrické SUV EX90. Klasickou, nádhernou, ohromující záležitost, v níž se...