Daimler AG zahájil v lotrinském závodě Hambach výrobu vozu smart fortwo electric drive (ed).

První evropský elektromobil pro každodenní provoz – první série v počtu 1000 kusů

Aby bylo možné získat co nejširší odezvu na jízdu elektromobilem v běžném provozu, je prvních 1000 kusů v rámci různých projektů mobility určeno nejprve do vybraných evropských metropolí a do USA.

Daimler AG zahájil v lotrinském závodě Hambach výrobu vozu smart fortwo electric drive (ed).
Daimler AG zahájil v lotrinském závodě Hambach výrobu vozu smart fortwo electric drive (ed).
Daimler AG zahájil v lotrinském závodě Hambach výrobu vozu smart fortwo electric drive (ed).

Marc Langenbrinck, ředitel ve vedení značky smart: „Sériová výroba modelu smart fortwo ed znamená pro závod v Hambachu nejen jeho novou epochu; smart fortwo tím zdůrazňuje svojí průkopnickou roli na cestě k lokálně bezemisní individuální mobilitě v metropolích a globálních příměstských oblastech. Inovativní elektrický pohon prostřednictvím akumulátorů dělá z modelu smart fortwo ed ideální automobil pro městský provoz. Optimálně spojuje požadavky řešící ochranu životního prostředí s radostí z jízdy.“

Nově do výroby zavedený smart fortwo electric drive druhé generace je vybavený lithium-ionovými akumulátory.

Od roku 2012 bude tento elektromobil vyráběn jako běžná součást modelové nabídky značky smart a na trh se dostane prostřednictvím její obchodní sítě.

První mezníky v letech 2007 a 2008

Značka je průkopníkem v oblasti elekromobility již od roku 2007. Tehdy bylo v rámci pilotního projektu dodáno 100 vozů smart fortwo ed první generace do Londýna, kde s nimi zákazníci získávali první zkušenosti v reálném provozu velkoměsta. Pozitivní ohlas, který byl zřejmý již od počátku realizace projektu, potvrdil vysokou vyzrálost zvolené koncepce vozu.

Již o rok později v roce 2008 představil výrobce druhou generaci tohoto automobilu s dále vyvinutým elektropohonem a inovativními, vysoce účinnými akumulátory lithium-ionového typu. Ty mají, oproti jiným druhům akumulátorů, výrazné přednosti, týkající se hlavně vyššího výkonu, kratších časů pro nabíjení, delší životnosti nebo jejich vyšší spolehlivosti. smart fortwo electric drive může být kromě toho nabíjen z běžné domácí zásuvky.

Úspěšná historie: závod Hambach

Závod smart v Hambachu byl slavnostně otevřen v roce 1997, od roku 1998 vyrábí model smart fortwo a od roku 2007 jeho aktuální generaci. Více než 800 pracovníků a asi 800 dalších od sedmi systémových partnerů vyrobilo v loňském roce téměř 140 000 kusů modelu smart fortwo. V září 2008 oslavila značka desetiletí produkce a zároveň výrobu miliontého vozu smart fortwo v závodě Hambach.

Továrna v Lotrinsku využívá již od počátku inovativní koncepci výroby: jeho montážní linka ve speciálním uspořádání optimálně splňuje požadavky na montáž a logistiku a dává zelenou vysoce účinnému výrobnímu procesu. Toto uspořádání umožňuje partnerům dodávky modulů přímo na montážní linku. Na minimum se tak redukují náklady na transport a logistiku, což v neposlední řadě přináší prospěch z hlediska ekologických požadavků. Nejenom vlastní výroba s celou řadou úsporných opatření včetně promyšlené energetické koncepce, ale samozřejmě také konstrukce vozu svědčí o ekologické zodpovědnosti značky smart.

O značce smart

Modelu smart fortwo byly dány před více než deseti lety do vínku vlastnosti jako je přátelský vztah k životnímu prostředí a aktuální funkčnost. Od té doby je jeho jedinečná koncepce využívající pokrokové technologie spojena s individuální městskou mobilitou. Extrémně kompaktní vůz s délkou jen nepatrně přesahující 2,5 metru tak doveze posádku komfortně, bezpečně a s minimální spotřebou do cíle. Jedinečný tvar a provedení modelu smart fortwo ho zařazuje mezi life-stylové automobilové ikony, což ukazuje, že mobilita, vědomí zodpovědnosti a radost ze života se pozitivně doplňují. Není tedy divu, že smart fortwo vytváří svojí vlastní třídu.

smart mezitím získal zastoupení ve 41 zemích po celém světě, naposledy byl uveden na trh Číny a Brasilie. Jeho hlavními odbytišti jsou Německo, Itálie a USA.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opatrnost při pořizování autoklíče se vyplatí

Opatrnost při pořizování autoklíče...

Spolu s rozvojem automobilového průmyslu dochází i k růstu nabídky autoklíčů na trhu. Ve skutečnosti tato oblast patří k nejrychleji se rozvíjejícím v klíčařském odvětví. Na trhu se v...