Citroën C2 S1600 jihlavského týmu Jipocar Racing prodělal první test

Martin Prokop bude na startu s tímto vozem již o příštím víkendu v Monte Carlu.

Více než měsíc čekal jezdec jihlavského týmu Jipocar Racing Martin Prokop na ostré svezení s novým vozem Citroën C2 S1600. První testovací kilometry absolvoval na Valašsku, kde po jeho boku premiérově usedl i nový spolujezdec Jan Tománek.

Citroën C2 S1600 jihlavského týmu Jipocar Racing prodělal první test
Citroën C2 S1600 jihlavského týmu Jipocar Racing prodělal první test


Úzká lesní cesta v blízkosti populární rychlostní zkoušky Bystřička se stala místem prvního ostrého testu vozu Citroën C2 S1600 jihlavského týmu Jipocar Racing. Martin Prokop najezdil během několika hodin asi sto dvaceti ostrých kilometrů jak v hlubokém sněhu či v koleji tak i na tvrdém podkladu. „C2 je motoricky skvělá, v čemž jednoznačně předčí ignise. Rovněž se dobře ovládá, výtečně fungují brzdy. Optimálně je sladěna i převodovka. Proto mám z vozu skvělý pocit. Pouze v hlubokém sněhu byl hůře ovladatelný. Ale to je u těchto lehkých vozů pochopitelné,“ popsal první kilometry Martin Prokop. „Nebyla nouze ani o první krizovku, když se auto na šestku v hodinách spakovalo, ale naštěstí nás bariéra udržela na cestě,“ dodal.


Letošní sezonu Martin Prokop odstartuje v Monte Carlu, v kokpitu C2 nahradí loňského spolujezdce Petra Grosse Jan Tománek. „Martinova nabídka byla z mého pohledu velmi zajímavá, neboť pro každého spolujezdce je mistrovství světa pomyslným vrcholem. A protože budoucnost Romana Kresty byla nejistá a nikdo nepřišel s jasným programem, kývnul jsem na vzájemnou spolupráci,“ uvedl Jan Tománek.


Posádka Martin Prokop – Jan Tománek odjíždí do Monte Carla v neděli, od úterý jsou na programu seznamovací jízdy. Tradiční slavnostní start je naplánován na čtvrteční večer, kde nebude se startovním číslem 76 chybět ani Citroën C2 S1600 v barvách jihlavského týmu Jipocar Racing.


Jipocar Racing Team (www.martinprokop.com)

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...