Chevrolet zveřejnil dosah a spotřebu zcela nového modelu Spark EV

Spark EV dosahuje dojezd v kombinovaném cyklu město/dálnice podle EPA 132 km při plném nabití baterie.

Chevrolet zveřejnil dosah a spotřebu zcela nového modelu Spark EV

To podle EPA odpovídá palivovému ekvivalentu spotřeby v kombinovaném cyklu město / dálnice 119 MPGe:

Ačkoli elektrické automobily jako Spark EV nespotřebovávají žádné tekuté palivo, US Environmental Protection Agency (EPA) vyvinula vzorec pro výpočet ekvivalentu hodnoty srovnatelné se spotřebou paliva vozidel poháněných tradičním spalovacím motorem. Tato hodnota, nazývaná MPGe (mil na galon palivového ekvivalentu) umožňuje zákazníkovi zjistit, jaká je energetická účinnost jeho vozidla v porovnání s jinými elektrickými nebo tradičně poháněnými vozidly. 1 galon paliva je ekvivalentní 33,7 kWh.

Spark EV

– ve srovnání s průměrným novým vozidlem může potenciálně ušetřit majiteli v USA až 9000 USD (6879 €) na nákladech za palivo během pěti let. Ve Spojených státech se Spark začne prodávat v létě ve státech Kalifornie a Oregon. Na vybrané evropské trhy přijde v roce 2014.

„Jsme připraveni dodávat na trh elektrický automobil, který je nejen hospodárný, ale se kterým je také vzrušující jezdit díky točivému momentu 542 Nm jeho elektromotoru,“ řekl Pam Fletcher, výkonný hlavní inženýr GM pro elektrická vozidla.

Soustava lithium-iontových baterií Chevroletu Spark EV s kapacitou 21 kWh bude pokračovatelem tradice značky Chevrolet nabízet nejvyšší omezenou záruku na trhu – osm let, nebo 161 000 km, podle toho, čeho se dosáhne dříve.

Spark EV bude prvním automobilem na trhu nabízejícím právě schválenou nabíječku SAE Combo

– pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem (DC). Nabíječka umožní dobít Spark EV na 80 procent kapacity za 20 minut. Bateriový systém je přitom schopen absolvovat denně mnohokrát takovéto rychlé dobíjení stejnosměrným proudem. Dobíjení střídavým proudem z běžné zásuvky 230 V trvá šest až osm hodin. Dobíjecí kabel je součástí standardní výbavy.

Chevrolet Spark EV

– dokáže zrychlit na 100 km/h za méně než 8,5 sekundy díky propojení elektrického motoru s permanentními magnety s výkonem přes 100 kW, s koaxiálním jednotkou pohonu.

Srdcem pohonu modelu Spark EV je v GM vyvinutý, olejem chlazený elektromotor s permanentními magnety. Přes 1,6 milionu km zkušebních km na cestách se zkušební verzí modelu Spark EV umožnilo inženýrům dosáhnout nejlepší možný výkon elektrického motoru.

Motor a pohonná jednotka se montují v baltimorském závodě GM ve White Marsh, Maryland, USA. Minulý týden v závodě oslavili výrobu motoru pro Spark EV. Poprvé tak velký výrobce automobilů v USA zkonstruoval a vyrobil kompletní elektrický motor i pohonnou jednotku pro moderní elektrický vůz v USA.

Chevrolet

Chevrolet je celosvětově největší značkou General Motors s ročním prodejem téměř 5 miliónů vozidel ve více než 140 zemích. Je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě pokud jde o prodej a také jednou z celosvětově nejrychleji se rozvíjejících značek. Vozidla Chevrolet kombinují výrazný dizajn, výkon, inovace a praktické vlastnosti. Poskytují vynikající poměr ceny a hodnoty. Značku založil v USA švýcarský imigrant Louis Chevrolet v roce 1911, v roce 2011 oslavila sté výročí. V roce 2005 byla značka Chevrolet znovu uvedená v Evropě. Má celkem 2 500 prodejných a servisních míst v západní a střední Evropě. Evropská nabídka značky Chevrolet obsahuje městský automobil Spark, malý model Aveo sedan a hatchback, kompaktní model Cruze sedan, hatchback a kombi, rodinný van Orlando, SUV Captiva, sedan střední třídy Malibu, legendární sportovní modely Camaro a Corvette a také elektromobil Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem. V roce 2013 Chevrolet uvádí na trh zcela nové malé SUV Trax a zcela nový Corvette Stingray. Více informací o značce Chevrolet najdete na www.chevroleteurope.com nebo media.chevroleteurope.com.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...