Chevrolet Trax získal pět hvězdiček v hodnocení bezpečnosti Euro NCAP

Trax, zcela nové malé SUV značky Chevrolet, získal maximum – pět hvězdiček – v hodnocení nezávislé spotřebitelské organizace European New Car Assessment Program (Euro NCAP).

Chevrolet Trax získal pět hvězdiček v hodnocení bezpečnosti Euro NCAP

Chevrolet Trax

– se tak stal sedmým Chevroletem, který získal nejvyšší ocenění od Euro NCAP a přidal se k modelům Aveo, Volt, Cruze, Orlando, Malibu a Captiva.

Přestože Trax hodnotili již podle přísnějších protokolů Euro NCAP platných od roku 2013, potvrdilo se, že patří mezi nejbezpečnější vozy ve svém segmentu.

Susan Docherty, prezidentka a výkonná ředitelka Chevrolet and Cadillac Europe řekla:

„Výrazný a drsný vnější vzhled Traxu na první pohled budí dojem vysoké úrovně bezpečnosti. Bezpečnost je, mimo jiné, jedním z důvodů, proč si zákazníci kupují SUV. Jsme opravdu hrdí na pět hvězdiček z testů NCAP, které jsou potvrzením, že Trax přináší to, co od něj klienti očekávají.“

Výsledky testů Euro NCAP prozrazují, že Trax získal vynikajících 94 procent v kategorii Ochrana dospělých členů posádky. Mimo jiné Trax získal maximální počet bodů za boční bariérový test, kdy poskytl posádce dobrou ochranu všech částí těla. Dobré hodnocení získal také za čelní náraz; Trax dokázal dobrou ochranu i proti zraněním šíje při nárazu zezadu díky nastavitelným sedadlům a hlavovým opěrkám.

V kategorii Ochrana dětí získal Trax příznivé hodnocení jak za ochranu při bočním nárazu, tak za ukotvení dětských sedaček.

Pokud jde o kategorii Bezpečnost chodců, Euro NCAP zjistilo, že nárazník modelu Trax poskytuje dobrou ochranu chodcům ve všech oblastech a získal tak maximální počet bodů.

V kategorii Bezpečnostní asistenční systémy vyhověly požadavkům testů Euro NCAP prvky základní výbavy modelu Trax, jako jsou elektronické ovládání stability a asistenční systém omezování rychlosti.

Chevrolet je v oblasti bezpečnosti ještě o krok napřed díky systému ovládání Siri Eyes Free. Prostřednictvím technologie Chevrolet MyLink, která je pro Trax k dispozici, může řidič využitím kompatibilního iPhone * zadávat mnoho příkazů, aniž odvrací zrak od silnice, nebo spustí ruce z volantu.

Chevrolet Trax přichází do evropských dealerství od května tohoto roku.

Zákazníkům poskytuje mnoho výhod plnokrevného SUV v kombinaci s jízdní dynamikou a spotřebou menšího vozu. Trax nabízí maximální variabilitu, počínaje flexibilním, moderním interiérem a na přání pohonem všech čtyř kol, až po pokročilou konektivitu prostřednictvím systému Chevrolet MyLink.

Euro NCAP testovalo Trax

– ve výbavě LT, s pohonem předních kol a dieselovým motorem 1,7 l / 130 k. Kompletní výsledky testů můžete najít zde.

* Siri je k dispozici v Beta verzi pouze pro iPhone 4S, iPhone 5, iPad (3. a 4. generace), iPad mini a iPod touch (5th generace) a vyžaduje přístup na internet. Siri nemusí být k dispozici ve všech jazycích, nebo ve všech oblastech a jeho vlastnosti se mohou lišit podle místa. Může vyžadovat poplatky za datový přenos.

Společnost Chevrolet,

– založená v roce 1911 v Detroitu, je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě s ročním prodejem téměř 5 milionů osobních a užitkových vozidel ve více než 140 zemích. Chevrolet poskytuje zákazníkům hospodárné automobily s energickým výkonem, expresivním designem, vysokou kvalitou a inteligentní konektivitou Chevrolet MyLink. Nabídka v Evropě obsahuje městské modely Spark a Aveo, malé SUV Trax, kompaktní Cruze, rodinný van Orlando, kompaktní SUV Captiva, sedan střední třídy Malibu, legendární sportovní automobily Camaro, Corvette a elektrický automobil s prodlouženým dojezdem Volt. Pro více informací navštivte chevroleteurope.com.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...