Chevrolet Trax připraven na světovou premiéru v Paříži

Moderní, vysoce praktické a přitom úsporné malé SUV, které přináší intuitivní ovládání na přání s pohonem všech kol pro off-roadová dobrodružství.

Je třeba říci, že Chevrolet o SUV něco ví, protože tuto třídu před více než 75 lety prakticky založil uvedením v roce 1935 na trh Suburban Carryall.

Zcela nový Chevrolet Trax

Chevrolet Trax připraven na světovou premiéru v Paříži

– oslaví 27. září svou světovou premiéru na autosalonu v Paříži, což představuje první vstup Chevroletu do rychle rostoucího segmentu malých SUV. Trax doplní nabídku stylových SUV Chevrolet, kde už je Chevrolet Captiva.

Na délku měří 422 cm, na šířku 178 cm a disponuje rozvorem 256 cm, nové malé SUV Chevrolet si obléklo mohutné sportovní křivky, které vyjadřují hbitost a pohyblivost. Se zlatým motýlkem oddělujícím horní a dolní část jeho přední mřížce chladiče, je Trax okamžitě rozpoznán jako člen rodiny Chevrolet.

Tři úsporné motory a na vyžádání systém 4×4

Trax má dostatek prostoru pro pět osob a jejich pohodlné vysoké sezení. Vůz se příjemně ovládá a zároveň má v případě potřeby i off-roadové schopnosti.

Motory:

  • Benzínový motor 1.4L turbo o výkonu 140 k (103 kW) je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou a produkuje maximální točivý moment 200 Nm.
  • Dále je možné volit benzínový motor 1.6L.
  • Dieselový turbomotor 1.7L disponuje výkonem 130 k (96 kW) a maximálním točivým momentem 300 Nm.

Systém pohonu všech kol je k dispozici u verzí s benzínovým motorem 1.4L turbo nebo dieselovým motorem 1.7L.

Všechny pohonné jednotky s manuální převodovkou mají funkci Start / stop.

Dieselový motor 1.7L a benzínový 1.4L turbo budou v nabídce v roce 2013 i s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Kabina nabízí jedinečnou flexibilitu a konektivitu

Uvnitř Trax přináší poselství o čisté dokonalosti, které je doplněno užitečnými funkcemi, jako je přístrojový štít kombinující digitální údaje s analogovými.

Nový Trax má nepřeberné množství úložných prostor. Kromě zavazadlového prostoru o objemu 358 l jsou to různé přihrádky nad a na obou stranách středové konzole a třeba i pod sedadlem spolujezdce. Další úložný prostor je k dispozici pod podlahou zavazadlového prostoru.

Trax se může pochlubit ve svém segmentu skvělou flexibilitou – kromě zadního sedadla sklopného a děleného v poměru 60/40 přináší i sklopné sedadlo spolujezdce pro ještě větší praktičnost. Celkem je možné zvolit osm kombinací uspořádání sedadel.

Vyšší úrovně výbavy

– budou obsahovat standardně systém Chevrolet MyLink. Chevrolet MyLink je systém infotainmentu, který přenáší obsah smartphonu na 7palcový plně barevný dotykový displej s vysokým rozlišením. Od letošní zimy bude systém MyLink vybaven aplikací navigace, kterou lze stáhnout z kompatibilních smartphonů. Ta bude promítat trasu vypočítanou v telefonu na dotykový displej systému.

Skálopevná bezpečnost

Řada standardních prvků aktivní a pasivní bezpečnosti zajistí, že cestující jsou účinně chráněni v případě nehody. Trax bude vybaven šesti airbagy, elektronickou kontrolou stability (ESC) včetně asistentu rozjezdu do kopce (HSA), kontroly trakce (TC), protiblokovacího brzdového systému (ABS) s rozdělovačem brzdné síly. Systém stabilizace přívěsu (TSA) a systém pro bezpečné sjíždění svahů (HDC) jsou standardní prvky výbavy LT.

Chevrolet

– je celosvětově největší značkou General Motors s ročním prodejem přes 4 miliony vozů ve více než 140 zemích. Je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě pokud jde o prodej a také jednou z celosvětově nejrychleji se rozvíjejících značek. Vozy Chevrolet kombinují výrazný design, výkon, inovace a praktické vlastnosti. Poskytují vynikající poměr ceny a hodnoty. Značku založil v USA švýcarský imigrant Louis Chevrolet v roce 1911, v roce 2011 oslavila své sté výročí. V roce 2005 byla značka Chevrolet opět uvedena v Evropě. Má celkově 2500 prodejních a servisních míst v západní a střední Evropě. Evropská nabídka značky Chevrolet obsahuje městský automobil Spark, malý model Aveo sedan a hatchback, kompaktní model Cruze sedan a hatchback, rodinný van Orlando, SUV Captiva, legendární sportovní modely Camaro a Corvette, jakož i elektromobil Chevrolet Volt s prodlouženým dojezdem. V roce 2012 Chevrolet uvádí kombi Cruze station wagon a limuzínu střední třídy Malibu.

Více informací o značce Chevrolet můžete najít na www.chevroleteurope.com.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...