Chevrolet překvapí na frankfurtském zářijovém autosalonu 2013 řadou vylepšení v oblasti pohodlí a bezpečnosti

Mezi nejvýraznější designové novinky bude patřit verze Spark Bubble, která přitáhne ještě více zákazníků mezi fanoušky nejpopulárnějšího modelu Chevrolet v Evropě.

Dr. Thomas Sedran, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe řekl:

Neustále se snažíme poskytnout zákazníkům za jejich peníze vynikající hodnotu. Letos Chevrolet obohacuje své modely o propojitelná rádia Chevrolet MyLink, více prvků bezpečnosti a komfortu, a rovněž nové motory s nižšími emisemi, jako 1,7 diesel s emisemi 99 g CO2 na kilometr pro Chevrolet Cruze.“

Spark Bubble přináší více pohodlí a lepší vzhled.

Na vybraných evropských trzích si mohou zákazníci objednat nový Spark Bubble, speciální edici populárního městského automobilu. Vyznačuje se sportovním nárazníkem, boční ochrannou lištou, 15palcovými bílými litými koly a také buď živě bílými, nebo růžovými nálepkami Bubble na předních blatnících. Středová konzola a prvky interiéru jsou navrženy tak, aby odpovídaly veselému vzhledu exteriéru. Sedadla jsou vyrobena z koženky.

Nejúspěšnější model Chevroletu v Evropě však nabídne také vyšší úroveň bezpečnosti díky standardnímu vybavení systémem elektronické kontroly stability (ESC) a splňuje emisní normu Euro5+.

Uvnitř proběhla restylizace skupiny přístrojů a prvků výbavy.

Standardem ve většině stupňů výbavy je nové rádio s propojením Bluetooth. V interiéru najdeme i CD přehrávač a přípojky USB a aux-in. Pro ovládání audia a hands-free telefonování je možné použít ovladače na volantu.

Zpětná kamera pro Chevrolet Aveo

Zákazníci, kteří se rozhodli koupit si Aveo se systémem Chevrolet MyLink, se mohou těšit na standardní vybavení zpětnou couvací kamerou. Ta je propojena se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením systému a díky ní je manévrování v omezených prostorech bezpečnější a komfortnější. Vyšší stupně výbavy Chevroletu Aveo dostanou stylové blikače ve vnějších zpětných zrcátkách.

Cruze s druhým rádiem MyLink, větším výběrem motorů a novým bezpečnostním prvkem

Počínaje novým modelovým rokem bude Cruze k dispozici se dvěma různými rádii MyLink, v obou případech se schopností bezproblémového propojení se smartphonem. K již existujícímu propojitelnému rádiu Chevrolet MyLink, bude pro vyšší stupně výbavy k dispozici nový MyLink systém s menu na displeji založeném na ikonách. Poskytuje integrovaný navigační systém, CD přehrávač, schopnost rozeznávání hlasových příkazů a hlasového čtení textu.

Motory

Od letošního podzimu budou pro všechny karosářské verze Cruze k dispozici tři benzinové motory:

  • 1,4 l turbo (103 kW)
  • 1,6 l (91 kW)
  • 1,8 L (104 kW)

Nabídka vznětových motorů

  • 1,7 l (96 kW)
  • 2,0 l (120 kW)

– bude doplněna o variantu motoru 1,7 l diesel s výkonem 81 kW, která se vyznačuje se nejnižší úrovní emisí uhlíku – jen 99 g CO2 na km – i nejnižší spotřebou ze všech motorů pro modelovou řadu Cruze.

Pro vyšší stupně výbavy modelu Cruze

– představí Chevrolet volitelný systém kontroly mrtvého úhlu, zařízení, které prostřednictvím radaru upozorní na blížící se vozidlo v mrtvém úhlu zrcátek. V takové situaci řidiče upozorní jantarově žlutý signál, který se rozsvítí v levém nebo pravém vnějším zpětném zrcátku. Signál začne blikat v případě, že řidič zapne směrovku v době, kdy se v mrtvém úhlu nachází jiné vozidlo. Ve vnějších zpětných zrcátkách budou umístěny LED směrovky.

Pokročilá podpora parkování pro Chevrolet Orlando

Počínaje novým modelovým rokem bude Chevrolet Orlando k dispozici za příplatek se systémem kontroly mrtvého úhlu. Systém má ultrazvukové senzory, které detekují vozidla pohybující se v mrtvém úhlu zpětných zrcátek a upozorní na ně řidiče prostřednictvím svítící ikony ve vnějších zpětných zrcátkách.

Pohodlnější bude i parkování s Orlandem a to díky pokročilé podpoře parkování Advanced Parking Aid, která bude volitelně k dispozici s vyššími stupni výbavy. Systém při pomalé jízdě dokáže identifikovat použitelné parkovací místo a poskytne řidiči pokyny, jak řídit vozidlo.

Hladké připojení smartphonu bude možné prostřednictvím ikonami ovládaného propojitelného rádia Chevrolet MyLink se sedmipalcovou plnobarevnou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením. Nové rádio bude standardní výbavou a v závislosti na stupni výbavy může být vybaveno také zpětnou kamerou a integrovaným navigačním systémem.

Cestující na zadních sedadlech ocení vyhřívání druhé řady sedadel, které je volitelně k dispozici ve vybraných stupních výbavy.

Mezi změny exteriéru patří LED blikače integrované ve vnějších zpětných zrcátkách, jakož i nové kryty 16palcových kol a také 17 a 18palcová kola z lehké slitiny. Osvědčený benzínový motor Orlanda 1,4 l turbo může být nyní propojen se 6stupňovou automatickou převodovkou.

Dieselovým motorem poháněné Malibu je úspornější

Dealerství Chevrolet v celé Evropě začala nabízet vylepšenou verzi modelu Malibu s dvoulitrovým dieselovým motorem. Varianta s manuální převodovkou je standardně vybavena systémem Start / Stop a má spotřebu paliva sníženou na 4,7 l/100 km v kombinovaném cyklu. Emise CO2 jsou 125 g/km. Mezi další vylepšení patří zpětná kamera ve vyšších stupních výbavy a aktivace varovných blikačů v případě nouzového brzdění.

Trax již k dispozici také s motorem 1,4 l turbo s předním pohonem

Varianta malého SUV značky Chevrolet – Trax – s benzínovým turbomotorem 1,4 l, bude od podzimu k dispozici také v konfiguraci s předním pohonem. V případě propojení se šestistupňovou manuální převodovkou, dokáže tato varianta modelu Trax zrychlit z 0 na 100 km/h za 9,5 sekundy. Spotřeba paliva v kombinovaném cyklu je 6,9 l/100 km se systémem Start / Stop, což znamená emise 139 g CO2 na 1 km. Pro tuto variantu pohonu je k dispozici i automatická převodovka.

Společnost Chevrolet

– založená v roce 1911 v Detroitu, je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě s ročním prodejem téměř 5 milionů osobních a užitkových vozů ve více než 140 zemích. Chevrolet poskytuje zákazníkům hospodárné automobily s energickým výkonem, expresivním designem, vysokou kvalitou a inteligentní konektivitou Chevrolet MyLink. Nabídka v Evropě obsahuje městské modely Spark a Aveo, malé SUV Trax, kompaktní Cruze, rodinný van Orlando, kompaktní SUV Captiva, sedan střední třídy Malibu, legendární sportovní automobily Camaro, Corvette a elektrický automobil s prodlouženým dojezdem Volt.

Pro více informací navštivte chevroleteurope.com nebo media.chevroleteurope.com.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...