Chevrolet je z hlediska konektivity jednou z nejlépe vybavených automobilových značek v Evropě

Na Frankfurtském autosalonu Chevrolet 10. září představí nový systém MyLink s rozšířenou funkčností – menu má na bázi ikon, které se zobrazí na 7- palcovém dotykovém monitoru.

Inovativní technologie a jednoduché používání

– zajistily systému infotainmentu Chevrolet MyLink, umožňujícímu využívání funkcí připojeného smartphonu, od jeho uvedení v Evropě v létě 2012, mnoho příznivců. Letos na podzim Chevrolet přináší dvě nové verze systému, s rozšířenou funkčností a větší atraktivitou pro zákazníky.

Technologie Chevrolet MyLink umožňuje řidiči

Chevrolet je z hlediska konektivity jednou z nejlépe vybavených automobilových značek v Evropě

– být stále ve spojení během jízdy. Ve srovnání s mnoha jinými systémy na trhu se to děje intuitivním a snadno ovladatelným způsobem, kdy řidič nemusí spustit pohled z cesty a ruce z volantu. Rozšířená nabídka konektibilných rádií optimálně spolupracuje se smartphony zákazníků Chevroletu a je navržena tak, aby splňovala jejich specifické požadavky.

Rádia MyLink vyhovují různým požadavkům a typům uživatelů

Technologie Chevrolet MyLink nabízí mnoho možností modernímu zákazníkovi, který chce v automobilu využívat funkce svého smartphonu nebo technickým nadšencům, kteří si chtějí individualizovat osobní zážitek z jízdy.

Systémy infotainmentu Chevrolet MyLink

– vybavené barevnými dotykovými monitory s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 7 nebo 8 palců (17,8 a 20,3 cm) umožňují řidiči využívat různá média, včetně specializovaných aplikací ze svých smartphonů. Patří k nim telefonní seznamy, osobní soubory skladeb, galerie fotografií a další uložená data. Mobilní přehrávače MP3, přehrávače iPod, telefony iPhone a tablety iPad se dají připojit přes USB, Bluetooth nebo linkový konektor aux-in.

Základní verze systému Chevrolet MyLink je momentálně k dispozici ve vybraných verzích vybavení modelů Chevrolet Aveo, Trax, a Cruze. Má barevný dotykový monitor s úhlopříčkou 7 palců (17,8 cm) a dokáže současně uložit párovací informace pěti smartphonů.

Na Frankfurtském autosalonu Chevrolet představí

nový systém MyLink s rozšířenou funkčností. menu na bázi ikon, které se zobrazí na 7- palcovém dotykovém monitoru. Kromě hlasového ovládání je systém vybaven i funkcí text-to-speech, která umožňuje syntetickým hlasem reprodukovat (předčítat) textové zprávy z připojeného smartphonu řidiče. Hlasové ovládání a funkce text-to-speech nejsou v současné době k dispozici ve všech jazycích. Couvací kamera zlepšuje přehled při parkovacích manévrech.

Nový systém MyLink bude k dispozici v nejnovějších verzích kompaktního modelu Chevrolet Cruze, v rodinném vanu Orlando a modernizovaném sportovním automobilu Camaro. Podle modelové řady, verze vybavení a trhu může MyLink obsahovat také integrovaný navigační systém s mapovým pokrytím celé Evropy (mapa na kartě SD).

Inteligentní aplikace poskytují řidiči významné benefity

Technologie Chevrolet MyLink umožňuje využívat speciální aplikace (apps) pro smartphony jako například navigační aplikaci BringGo, která je k dispozici pro základní verzi systému MyLink. Trasa navigace se zobrazuje na trojrozměrné mapě na monitoru systému MyLink.

BringGo se dá koupit přes iTunes a Google Play za zaváděcí cenu pouze 49,99 €.

Díky schopnosti BringGo ukládat mapy do smartphonu mají uživatelé k dispozici navigaci i tehdy, když je mobilní telefonní signál slabý. Kromě toho tato navigace off-line nevyžaduje poplatky za datové služby, resp. roamingové data při jízdě v cizině. Funkce ‚live traffic‘ přináší v reálném čase dopravní informace jako například zastavený provoz pro dopravní nehodu a umožňuje přepočítat alternativní trasu, vyhýbající se dopravní zácpě. Tato služba vyžaduje aktivní připojení k síti prostřednictvím smartphonu.

Majitelé kompatibilních telefonů iPhone s operačním systémem iOS 6

– mohou využívat inteligentní asistenční systém Siri, umožňující vyhledávat různé informace a realizovat určité úkony bez odpoutání pohledu z cesty a spuštění rukou z volantu. Patří k nim například pomocí hlasového ovládání prováděné telefonické hovory na čísla uložená v kontaktech telefonu iPhone, přehrávání skladeb z knihovny iTunes nebo používání kalendáře, včetně vkládání poznámek.

Pro minimalizaci odpoutání pozornosti řidiče Siri v režimu Eyes Free posouvá funkčnost hands-free ještě dál. Řidič ovládá iPhone výlučně hlasem, displej telefonu se při ovládání nerozsvítí.

Kromě toho jsou k dispozici dvě bezplatné aplikace pro smartphony TuneIn a Stitcher, umožňující poslouchat živě lokálně mezinárodní a internetové rozhlasové stanice nebo v automobilech Chevrolet poslouchat podcasty. TuneIn poskytuje přístup k 70 000 rozhlasovým stanicím z celého světa. Stitcher umožňuje uživateli vytvořit si vlastní personalizovaný seznam stanic na přání (on-demand) nebo vyhledávat nové relace podle svých osobních preferencí.

Stejně jako u všech dalších systémů Chevrolet MyLink mají majitelé možnost průběžně si aktualizovat svůj systém novými specializovanými aplikacemi. Při nových verzích modelů Cruze, Orlando a Camaro je aplikace Stitcher nainstalována v systému MyLink již přímo z výroby.

Corvette Stingray posouvá konektivitu a individualizaci na novou úroveň

Nový Chevrolet Corvette Stingray přináší širokou škálu vyspělých technologií a prvků vybavení. Patří k nim i nejmodernější a nejdokonalejší systém infotainmentu MyLink.

Systém využívá dva monitory LCD s úhlopříčkou 8 palců (20,3 cm), které se dají personalizovat. Jeden monitor před řidičem nahrazuje sdružený přístroj, za druhým, sklopným monitorem uprostřed přístrojového panelu je umístěna schránka pro uložení smartphonu nebo mobilního multimediálního přehrávače. Systém je vybaven čtečkou na kartu SD a vstupem USB.

Monitor uprostřed přístrojového panelu umožňuje ovládání funkcí infotainmentu prostřednictvím animovaného grafického rozhraní (human machine interface). Monitor sdruženého přístroje je rozčleněn na témata sport, tour a track, které lze přepínat pomocí ovladače systému regulace jízdní dynamiky Driver Mode Selector. Každé téma monitoru je navrženo pro specifický jízdní scénář a dá se konfigurovat pomocí aplikací v koši „app tray.“

Cestovní téma (tour) klade důraz na multimediální funkce a konektivitu; sportovní téma (sport) zvýrazňuje výkonové atributy prominentním indikátorem řazení a velkým kruhovým otáčkoměrem; okruhové téma (track) má layout inspirovaný závodním automobilem zahrnující semianalogový otáčkoměr v podobě křivky, výstražné světlo upozorňující na potřebu přeřazení a permanentní displej měřiče časů jednotlivých kol.

Celkově může vyspělý sdružený přístroj nového modelu Corvette Stingray zobrazovat až 69 jedinečných informací, sahajících od interaktivního měřiče výkonnosti až po teplotu pneumatik.

Systém infotainmentu MyLink pro Corvette Stingray

– je vybaven hlasovým ovládáním a funkcí text-to-speech. Se systémem se dá spárovat až 10 koncových zařízení podporujících Bluetooth, přičemž několik z nich může být připojeno současně; tato zařízení se dají připojit i přes USB and aux-in. Součástí standardního vybavení je couvací kamera, kromě toho si zákazníci mohou objednat integrovaný navigační systém.

Demonstrace interakce na stánku Chevrolet

Návštěvníci expozice značky Chevrolet na Frankfurtském autosalonu v hale 9 budou mít možnost testovat všechny tři systémy infotainmentu MyLink v různých vozidlech vystavených na stánku. Během novinářských dnů (10. a 11. září 2013) budou navíc přítomni zástupci partnerů, kteří vytvořili BringGo, Stitcher a TuneIn. Na stánku budou vysvětlovat funkčnost a benefity těchto aplikací pro řidiče.

Společnost Chevrolet

– založená v roce 1911 v Detroitu, je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě s ročním prodejem téměř 5 milionů osobních a užitkových vozů ve více než 140 zemích. Chevrolet poskytuje zákazníkům hospodárné automobily s energickým výkonem, expresivním designem, vysokou kvalitou a inteligentní konektivitou Chevrolet MyLink. Nabídka v Evropě obsahuje městské modely Spark a Aveo, malé SUV Trax, kompaktní Cruze, rodinný van Orlando, kompaktní SUV Captiva, sedan střední třídy Malibu, legendární sportovní automobily Camaro, Corvette a elektrický automobil s prodlouženým dojezdem Volt. Pro více informací navštivte chevroleteurope.com.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...