Chevrolet 30. června oslavil 60. výročí modelu Corvette, ikonického amerického sportovního automobilu

První Corvetty byly vyrobeny ve městě Flint, Michigan a od 30. června 1953 bylo vyrobeno přes 1,5 milionu tohoto modelu, který dodnes nabízí to nejlepší ze současných technologií a výkonů.

Chevrolet 30. června oslavil 60. výročí modelu Corvette, ikonického amerického sportovního automobilu

Chris Perry, viceprezident Chevrolet pro marketing řekl:

„V průběhu šesti dekád se Corvette stala součástí americké kultury, sportovním vozem, po kterém sahají filmové hvězdy, hudebníci a astronauti. Nejlepší Corvetty reprezentují úroveň své doby, pokud jde o design, technologie a výkonnost.“

Několik klíčových faktů ze 60leté historie modelu Corvette:

 • Corvette je nejdéle bez přerušení vyráběným osobním automobilem. Nejdéle vyráběným automobilem bez přerušení vůbec je Chevrolet Suburban.
 • Corvette absolvovala svůj debut jako studie na General Motors Autorama v New York City 17. ledna 1953. Byla natolik úspěšná, že výroba limitované série 300 vozů Corvette začala 30. června téhož roku.
 • Všechny Corvetty modelového roku 1953 byly v barvě Polo White s červeným interiérem a jejich cena byla stanovena na 3498 $. V roce 2006, se na aukci prodalo třetí vyrobené vozidlo 1953 Corvette za rekordních 1,06 milionu $.
 • Model Corvette byl do roku 1955 k dispozici výhradně s řadovým šestiválcovým motorem. V tom roce si příplatkový motor V-8 objednalo 90 procent zákazníků. Šestiválec se přestal vyrábět v roce 1956. Od té doby je Corvette až dodnes k dispozici výhradně s motory V-8.
 • Corvette se prvních 10 let vyráběla výhradně jako kabriolet. Pevná střecha modelu Corvette Sting Ray coupe „split-window“ (s děleným zadním oknem) znamenala příchod druhé generace modelu Corvette. Prodej se zdvojnásobil a model se stal celoročně využitelným automobilem také v chladnějších oblastech.
 • Od 30. června 1953 bylo vyrobeno 1,56 milionu vozů Corvette. 500tisící exemplář vyrobili v roce 1977; miliontý v roce 1992, a 1,5 miliontý v roce 2009.
 • Corvetty se vyráběly ve třech závodech: Flint, Mich. (1953); St. Louis, Mo., (1954-1981), a Bowling Green, Ky. (1981-2014). Přechod ze St. Louis do Bowling Green se uskutečnil v průběhu produkčního roku. První exemplář 1981 Corvette byl vyroben v St. Louis, poslední exemplář 1981 Corvette v Bowling Green.
 • Ani jeden kus modelu 1983 Corvette nebyl prodán veřejnosti. Tento modelový rok byl přeskočen kvůli přípravě zcela nového modelu 1984 Corvette, který byl začátkem generace C4. Jen čtyřicet čtyři prototypů Corvette bylo postaveno jako ročník 1983. Zachoval se pouze jediný a je vystavený v National Corvette Museum v Bowling Green, Ky.

Společnost Chevrolet

– založená v roce 1911 v Detroitu, je čtvrtou největší automobilovou značkou na světě s ročním prodejem téměř 5 milionů osobních a užitkových vozidel ve více než 140 zemích. Chevrolet poskytuje zákazníkům hospodárné automobily s energickým výkonem, expresivním designem, vysokou kvalitou a inteligentní konektivitou Chevrolet MyLink. Nabídka v Evropě obsahuje městské modely Spark a Aveo, malé SUV Trax, kompaktní Cruze, rodinný van Orlando, kompaktní SUV Captiva, sedan střední třídy Malibu, legendární sportovní automobily Camaro, Corvette a elektrický automobil s prodlouženým dojezdem Volt.

Pro více informací navštivte chevroleteurope.com.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...