AutoSAP vyhlásil vítěze v soutěži Podnik roku v automobilovém průmyslu za rok 2019

Sdružení automobilového průmyslu již podvaadvacáté vyhlásilo vítěze soutěže Podnik roku v automobilovém průmyslu. Jako v předchozích letech byly vyhlášeny vždy tři nejúspěšnější firmy ve dvou kategoriích – nad a do 250 zaměstnanců.

Posuzovány byly základní ekonomické výsledky dosažené za rok 2019 a hodnocení probíhalo na základě těchto kritérií:

 • Hospodářský výsledek před zdaněním (mil. Kč)
 • Přidaná hodnota na pracovníka (mil. Kč / zaměstnanec)
 • Složené kritérium tržeb
  1. meziroční změna tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb (%)
  2. tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na zaměstnance (mil. Kč / zaměstnanec)

Všechna kritéria mají stejnou váhu a konečné pořadí firem je dáno součtem umístění podle jednotlivých kritérií. Do soutěže se zapojilo celkem 80 firem, v kategorii velkých firem 53 a v kategorii menších celkem 27 společností.

Podniky roku 2019 v českém automobilovém průmyslu se staly firmy (v abecedním pořadí):

Firmy s počtem zaměstnanců do 250 osob

 • 3M Česko, spol. s r.o.
 • AUREL CZ s.r.o.
 • Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch

Firmy s počtem zaměstnanců nad 250 osob

 • Iveco Czech Republic, a. s.
 • MANN + HUMMEL (CZ) v.o.s.
 • ŠKODA AUTO a.s.

Oceněné firmy získaly tradiční ručně dělané originální skleněné plastiky z dílny sklářského mistra Lukáše Šulce ze Železného Brodu.

3M Česko, spol. s r.o.

Společnost 3M Česko je součástí americké nadnárodní společnosti 3M, v Česku působí od roku 1992. Společnost spolupracuje se všemi výrobci aut v Česku a s desítkami subdodavatelů, podílí se na aplikacích ve výrobním procesu a hlavně v konstrukci vozů v oblasti lepení, akustiky, tepelných izolací a dekorativních prvků. V současné době společnost zúročuje své know-how při vývoji aplikací a výrobků v oblasti elektrických vozidel a autonomního řízení. Společnost 3M si vytýčila závazek, že každý nový výrobek bude naplňovat principy udržitelného rozvoje jako např. snižování emisí, spotřeby vody ale i přidané hodnoty pro koncového uživatele.

AUREL CZ s.r.o.

Společnost Aurel je českou rodinnou firmou působící v automobilovém průmyslu od roku 2006. Spolu se silným týmem cca 220 spolupracovníků se věnuje podpoře vývoje pasivní a aktivní bezpečnosti vozů, 3D měření a scanování, řeší projekty dopravní bezpečnosti a prevence. V současné době buduje první soukromý polygon pro testování vozidel, dopravní infrastruktury a autonomních vozů v blízkosti Mladé Boleslavi.

IVECO Czech Republic, a. s.

Vysokomýtský výrobce autobusů Iveco Czech Republic, a.s. v roce 2019 vyrobil rekordních 4 612 vozů, o 326 vozů více než v roce 2018. Největší úspěchy firma sklízí díky produktové řadě Crossway, která je lídrem v segmentu meziměstských vozů v Evropě. IVECO BUS dosáhl v roce 2019 i dalšího důležitého milníku předáním 40 000 autobusu řady Crossway. Iveco Czech Republic má dlouhodobě zásadní význam pro českou ekonomiku i díky podílu na exportu. Společnost Iveco Czech Republic, a. s. je významným zaměstnavatelem v pardubickém regionu, zaměstnává přes 3 900 lidí, dalších zhruba 1 700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů. V roce 2019 se společnost opět umístila mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli kraje a obhájila stříbrnou příčku v soutěži Zaměstnavatel regionu 2019 v kategorii Zaměstnavatel roku do 5 000 zaměstnanců v Pardubickém kraji. V roce 2020 si Iveco Czech Republic a.s. připomíná 125 let od založení firmy Josefem Sodomkou.

MANN+HUMMEL (CZ) v.o.s.

MANN+HUMMEL (CZ) v.o.s je největším českým výrobcem i dodavatelem filtrační techniky jako originálního příslušenství i náhradních součástek, a to zejména v automobilovém a strojírenském průmyslu. V České republice figuruje společnost MANN+HUMMEL na automobilovém trhu už 25 let a do portfolia výrobků patří především kapalinové a vzduchové filtry. Výrobní závod MANN+HUMMEL (CZ) v.o.s. sídlí společně s centrem sdílených služeb MANN+HUMMEL Service s.r.o. v Nové Vsi na Třebíčsku, kde dohromady pracuje více než 1 500 zaměstnanců.

ŠKODA AUTO a.s.

ŠKODA AUTO, která je od roku 1991 součástí koncernu Volkswagen, je jednou z nejstarších automobilek na světě. Podnik provozuje tři výrobní závody v České republice. Své vozy vyrábí také prostřednictvím koncernových partnerství nebo ve spolupráci s lokálními partnery v dalších 7 zemích světa, zaměstnává celosvětově bezmála 42 000 pracovníků a je aktivní na více než stovce trhů. V roce 2019 dodala zákazníkům celosvětově 1,24 milionu vozů. Letos slaví 125. výročí od svého založení v roce 1895, v období počátků individuální mobility, a je tak jednou z nejstarších dosud aktivních automobilek na světě. V rámci Strategie 2025 prochází transformací od výrobce automobilů k „Simply Clever“ společnosti nabízející nejlepší řešení mobility“. V rámci boje s pandemií COVID-19 společnost vyvíjela a vyráběla ochranné pomůcky, darovala téměř 10 mil. korun na humanitární pomoc regionům, ve kterých působí, v zaměstnanecké sbírce vybrala se svými zaměstnanci přes 1,1 mil. korun pro zdravotníky, poskytla zdarma na 200 vozů a 150 e-skútrů pro neziskové organizace a municipality a v transparentním výběrovém řízení vybrala 100 organizací poskytujících sociální a zdravotní služby po celé ČR, které obdrží darem nový vůz ŠKODA Octavia Combi v celkové hodnotě na 85 mil. korun.

Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch

Česká pobočka Toyota Tsusho Corporation je součástí mezinárodní obchodní společnosti Toyota Tsusho Corporation. Ta již od roku 1948 buduje celosvětovou obchodní síť zejména pro automobilový průmysl. V současné době se podílí na realizaci široké škály podniků od obchodu, výroby až po služby po celém světě. Ve světě zaměstnává přes 66 tisíc zaměstnanců ve 430 společnostech. V Evropě působí Toyota Tsusho UK, Toyota Tsusho Russia a Toyota Tsusho Europe, jejíž součástí je i pobočka v České republice. Kromě České republiky má společnost zastoupení také ve Francii, Německu, Itálii, Maďarsku, Polsku, Španělsku, Turecku a také v Belgii, kde má sídlo i vedení společnosti. V uplynulém roce se společnosti Toyota Tsusho Europe v České republice dařilo rozvíjet stabilní přízeň a důvěru u současných klientů a také získávat důvěru u klientů nových.

 

 

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Enyaq RS iV míří do prodeje, přijde na 1,64 milionu korun

Enyaq RS iV míří do prodeje, přijde na...

Spustil se prodej vrcholné verze modelu Enyaq RS iV v provedení SUV, které doplnilo již dříve uvedené Coupé RS iV. Nejvýkonnější škodovka v historii nabízí systémový výkon 220 kW, pohon...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Škoda Auto dodala v roce 2022 celosvětově 731 300 automobilů

Škoda Auto dodala v roce 2022...

Uplynulý rok byl pro společnost Škoda Auto, stejně jako pro celé automobilové odvětví, naplněn řadou výzev. Avšak navzdory přetrvávajícímu nedostatku polovodičů, válce na Ukrajině,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skončil e-SALON: 20 000 lidí vidělo budoucnost škodovky

Skončil e-SALON: 20 000 lidí vidělo...

Je to mladý veletrh, ale i tak na 4. ročník e-SALONu dorazilo 87 vystavovatelů a přes 20 tisíc návštěvníků. Viděli modely Cupry, Kie, Peugeotu, VW i nové přistupy, nové paramentry a nové...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost ŠKODA AUTO v závodě ve Vrchlabí využívá chytrého manipulačního robota

Společnost ŠKODA AUTO v závodě ve...

Robot odebírá a ukládá na pozici kované hřídele převodovek, které jsou určené k dalšímu zpracování Rozvinuté algoritmy vyhodnocují záběry 3D kamer a na jejich základě řídí pohyby...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA FABIA: Světová premiéra ve fotografiích

ŠKODA FABIA: Světová premiéra ve...

Fanoušci značky ŠKODA z celého světa sledovali digitální světovou premiéru čtvrté generace modelu FABIA Virtuální pavilon zůstává otevřený, vozidla si zde lze prohlížet v 360° zobrazení...