Autosalon 1999 v Brně zahájen

V sobotu 5. června byl Autosalon slavnostně otevřen pro veřejnost. Všichni významní výrobci a dovozci, mimo značek Suzuki a Kia, vystavují osobní a užitková auta, které nabízí na našem trhu. Na zajímavých velmi hezky uspořádaných prostorných expozicích jsou vystaveny i modely, se kterými jsme se dosud u nás nesetkali.


V krátkém článku se nelze zmínit o všech modelech, které by si to zasluhovaly. Alespoň stručně o některých z nich.


Alfa Romeo vystavila model 156, na kterém mě především zaujalo samočinné řadící ústrojí Selespeed umožňující i změnu převodových stupňů tlačítky na volantu tak jako to provádějí řidiči na vozech formule 1.


Audi na svém stánku vystavila celou řadu novinek. Unikátem v každém ohledu je Audi TT Coupe, které svým extravagantním vzhledem,vyspělou technikou a originálním interiérem zaujme snad každého motoristu. Příznivci sportovních verzí se dočkali i sportovní verze nejmenší modelové řady Audi S3.


Autosalon 1999 v Brně zahájen

Rozsáhlé expozici Daewoo vévodil luxusní Daewooo Chairman, o kterém jsme v našem magazínu psali v souvislosti s jeho uvedením na náš trh v květnu 1999.

Na stánku Fordu mě především zaujal nový sportovní model Mondeo ST200, jehož šestiválcový motor 2,5 l s 24 ventily s výkonem205 k umožňuje dosáhnout rychlosti 100 km za 7,9 sekund a největší rychlost 231 km/hod. A že je to vůz opravdu sportovní, mě potvrdilo svezení se závodním jezdcem Břetislavem Engem den před autosalonem na brněnském Masarykově okruhu. Některé zatáčky jsme projížděli rychlostí až 120 km/hod, při čemž jsem obdivoval téměř neutrální chování tohoto vozu a jeho perfektní kontakt s vozovkou. Ford vystavuje i užitkový Ford Ranger, u kterého si chce ověřit zájem zákazníků o tento vůz a následně pak rozhodnout o jeho dovozu do naší republiky.


Honda vedle všech svých modelů vystavovala nový, pro milovníky sportovních vozů velmi přitažlivý roadster Honda S 2000 s motorem vpředu s pohonem zadních kol, který dosáhne rychlosti 100 km za 6,2 sekundy a má maximální rychlost 241 km. Vystavovaný poslední nový menší terénní vůz Honda HR-V dosáhne podle mého názoru významného prodejního úspěchu na našem trhu. Jistě zaujme návštěvníky i nový model Hondy Accord.


Autosalon 1999 v Brně zahájen

Na stánku Jeepa mě zaujal stříbrný Chrysler Viper, jehož mohutný motor dává tušit jeho vysoký výkon. Taktéž na vystavovaném modelu Jeep Grand Cherokee jsem zaregistroval jeho podstatná vylepšení. Přítomný Jiří Korn v krátkém vystoupení při tiskové konferenci potvrdil svou spokojenost se svým Jeepem. Zejména vyzdvihl výborný přehled z tohoto vozu a pocit bezpečí při jeho řízení.

Na stánku Mazdy jsem obdivoval akční model roadsteru MX-5, který je oslavou jeho desetiletých úspěchů. Stánku dominovala letošní úspěšná novinka Mazdy model Premacy.


Mercedes vystavoval celkem 15 modelů: od A160 McLaren, kabriolet CLK, sportovního roadster SLK 230 K až po Vita s novými motory CDI a vylepšenou výbavu. Naftové čtyřventilové motory CDI v osobních i užitkových Mercedesech s technikou Common-Rail podávají zvýšený výkon, mají velmi příznivý průběh točivého momentu, mají větší zrychlení a menší spotřebu. A při tom všem dosahují tyto motory nižší hladinu hluku než s přímým vstřikem paliva.


Autosalon 1999 v Brně zahájen

Mitsubishi představil pohledné terénní Pajero Pinin, který bylo navrženo ve spolupráci s italským stylistickým studiem Pininfariny. Tento nový model bude v Itálii vyráběn pro celý evropský trh. I u tohoto modelu lze předpokládat, že i u nás se mnozí stanou jeho spokojenými majiteli. Z dalších novinek na stánku je Galant s motorem 2,4 GDL a nový Lancer EVO VI.

Nissan nabízí na stánku mimo jiné dva akční modely Micra Spring: prvý v nejlevnějším provedení, druhý v pohodlnější pětidveřové verzi s vynikající samočinnou CVT převodovkou. Nelze opominoutvystavené elegantní sportovní kupé Nissan 200SX a soutěžní Nissan Patrol GR.


Stánku Opla vévodil právě na trh uváděný nový model Opel Zafira, který svou flexibilitou jistě zaujme mnohé zájemce. O tomto voze jsme vás informovali v minulém měsíci. Milovníky sportovních vozů jistě zaujme dvousedadlový roadster Opel Speedster.


Autosalon 1999 v Brně zahájen

Peugeot vystavuje inovovaný Peugeot 406 se zcela novým a v mnohém převratným výkonným ale úsporným motorem HDI, který se montuje i do modelu Peugeot 306. Dále představuje praktický Peugeot Partner Combispace s bočními posuvnými dveřmi, jehož kladný test jsme otiskli v minulém měsíci. Vystavovaný akční model Peugeot 206 serie Roland Garros upoutá pozornost svými zaoblenými tvary karoserie, z které vyzařuje dravost atemperament.

Na stánku Renaultu jsem obdivoval především velkoprostorové kupé Avantime. Užitkový automobil Renault Mascot si na autosalonu odbyl svou úspěšnou premiéru. Přirovnání, že je jako chameleon, mu opravdu náleží, protože je vhodný přizpůsobit se požadavku, od přepravy osob a jakéhokoliv zboží až po působení jako záchranné vozidlo. I jeho přirovnání k mravenci je přiléhavé: dokáže zabezpečovat přepravu rychle, spolehlivě a pohyblivě.


Saab představuje v české premiéře model 9-5 Combi, který není jen pozměněný Sedan. Byl od samého začátku plánován, koncipován a stylizován pro každodenní potřeby rodiny a podnikání a při tom si zachovává mimořádně sportovní a dynamický charakter.


Autosalon 1999 v Brně zahájen

Seat vystavuje svůj koncept dvoumístného roadsteru Formula, který s motorem o výkonu 240k dosáhne rychlosti 100 km za neuvěřitelné 4,8 sekundy. sportovní verzi nového Toleda s pohonem všech kol a to pod jménem Cupra a dále Seat Cordobu v soutěžní verzi WRC. Samozřejmě, že na stánku nechyběl ani nový Seat Toledo, o kterém jsme psali v minulém měsíci v souvislosti se zahájením jeho prodeje na našem trhu.

Na stánku Subary se setkáme v české premiéře se Subarem Legacy Sedan.


Na stánku naší Škody dominovala Škoda Combi 4 x 4, která přichází v současné době na náš trh. Škoda vystavila poprvé též model Octavie s motorem 1,4 l s výkonem 44 kW a též Octavii s novým motorem o obsahu 2,0 l s výkonem 85 kW. Dále Škoda prezentovala ve své rozsáhlé expozici řadu akčních modelů Škody Felicie a samozřejmě i své užitkové vozy pro různé druhy využití.


Na stánku Volkswagen jistě každého zaujme New Beetle, který sklízí nadšené přijetí všude, kde se objeví na trhu. Úspěch tohoto modelu předurčil dynamický charakter dvoudvéřové karoserie a řešení interiéru vozu od originální palubní desky až po bohatou standardní výbavu vozu.


V české premiéře vystavuje Volvo model C70 Convertible. Tento elegantní kabriolet slaví velké úspěchy v zámoří, u nás přijde do prodeje počátkem roku 2000.


I ostatní značky, které vystavovaly na Autosalonu v Brně, uvedly novinky a zpravidla vystavovaly všechny své modely, které se u nás prodávají. V příštím roce se v Brně uskuteční pouze přehlídka nákladních automobilů a autosalon osobních a užitkových aut se uskuteční až v roce 2001 a dále vždy každý druhý rok.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Alfa Romeo Racing ORLEN a Acer pokračují v inovacích

Alfa Romeo Racing ORLEN a Acer pokračují...

Alfa Romeo Racing ORLEN bude mít před začátkem sezóny 2020 high-tech podporu v podobě oficiálního partnerství s předním světovým hráčem v IT technice, společností Acer. Společnost Acer,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo Giulia – VIDEO

Autosalon Ženeva 2016 – Alfa Romeo...

Podívejte se na rozhovor s Jankou Konečnou, PR manažerkou FCA a shlédněte unikátní záběry směrované přímo do stáje značky Alfa Romeo, která v těchto dnech prezentuje své největší novinky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Vyrábějte autoklíče jako profesionálové

Pokud se zabýváte výrobou autoklíčů, pak jistě máte zkušenost se zničenými či poškozenými klíči. V případě, že byl klíč poškozený, bylo dříve nutné vyrobit celý klíč znovu, i...